Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

To można na nich sprawdzać godzinę?? Ja patrzę kilkaset razy dziennie i nigdy nie wiem która jest jak mnie akurat ktoś zapyta. 

1dFQTya.png

39 minut temu, Bugs napisał(-a):

Jeszcze trochę i zegarki będzie się specjalnie obijać i postarzać, tak jak oklejanie drogich aparatów przed wyjazdem do niebezpiecznych krajów.
Tylko po co te drogie luksusowe zegarki jak nie można się nimi polansować? Do pokazywania godziny? ;)

I naprawdę oklejanie drogich aparatów cokolwiek daje? Zakleisz nazwę Nikon czy Canon i nikt patrzący na wielką lustrzankę się nie domyśli że to Nikon czy Canon? A co to ma być? Zorka czy Zenit?

I naprawdę oklejanie drogich aparatów cokolwiek daje? Zakleisz nazwę Nikon czy Canon i nikt patrzący na wielką lustrzankę się nie domyśli że to Nikon czy Canon? A co to ma być? Zorka czy Zenit?

Tak, daje - zaklejasz logo, kleisz taśmami po body żeby trochę zatrzeć kształty, zmieniasz pasek z fabrycznego na jakiś noname. Wszystko po to żeby aparat wyglądał nijako i staro i krótko mówiąc mniej kusił a nie błyszczał z daleka napisem „Canon 5D Mark IV”.
Tak samo z obiektywami bo np. eLki Canona są bardzo charakterystyczne i ludzie owijają je szmatami albo malują żeby się tak nie rzucały w oczy.

No ale czy zaklejanie to nie jest sygnał dla potencjalnego złodzieja że warto się takim zaklejonym sprzętem zainteresować? Teraz wszyscy mają smartfony, nawet na końcu świata, i takie metody kamuflażu w mig można rozgryźć chyba.

A tak jest wystarczająco zakamuflowany? 

fotografia-przyrody_20.jpg

Zegarka na łapie także nie widać. :)

Fakt, może stracić wszystko przez jeden mały błąd.

2 godziny temu, StaryWilk napisał(-a):

ale paska nie zmienił na no-name, wiec sie zorientują. 

zwierzęta na szczęście nie kradną sprzętu foto

Mam pytanie do kolegów i koleżanek z doświadczeniem serwisowym rolków. Mój exp II zaczął się opóźniać. Gdzie go lepiej zanieść - Pieśkiewicz czy plac Konstytucji?  Oczywiście już dawno po gwarancji, to już 27-letni dziadek ;)

Posted (edited)

Kolega @foti ma Explorera II 16570 czyli 25-30 latka, który 6 lat temu miał pełen serwis u Pieśkiewicza. Najlepiej Ci opowie jak się zachowuje po serwisie. Nie obyło się bez drobnej wpadki jak dobrze pamiętam, szybko poprawionej, ale do dziś zegarek trzyma fabryczne parametry. 

Edited by memento mori

Mam do Was prośbę. 

Kiedyś ktoś pisał o chińskim urządzeniu do zdejmowania bransolet w samych superlatywach. Można prosić jeszcze raz o ten model 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Złaziłem całą Warszawę. Najczęściej chodzę po zmroku, rekreacyjnie, w każdy kąt stolicy - Praga / Jelonki. Nie wchodzę do knajp. Ktoś mnie tam kiedyś zaczepiał, ignorowałem. A na ręku najczęściej Rolex. Zdjęcia słabe robię.

IMG_20210722_1403570.thumb.jpg.c14ac158132d696d795b3901e42f0426.jpg

Jak Ty Pedigree w kubku pijesz, to może Ty jakiś bulterier jesteś... :)    to Ci nikt nie podskoczy.  

Kol. Facecik jest na tyle szczupły, że może chodzić w rurkach. Wygląda w nich OK.

5 godzin temu, facecik napisał(-a):

Złaziłem całą Warszawę. Najczęściej chodzę po zmroku, rekreacyjnie, w każdy kąt stolicy - Praga / Jelonki. Nie wchodzę do knajp. Ktoś mnie tam kiedyś zaczepiał, ignorowałem. A na ręku najczęściej Rolex. Zdjęcia słabe robię.

IMG_20210722_1403570.thumb.jpg.c14ac158132d696d795b3901e42f0426.jpg

Z zegarkiem na wierzchu czy pod mankietem bo to tez jest roznica?

3 minuty temu, memento mori napisał(-a):

Na wierzchu. Na ręku i plecach. O tak dokładnie chodzi po tej Pradze:

Odczepcie się od Pragi P., już to piszę po raz kolejny 😁.

Posted (edited)

Nie pamiętam czy to w wątku o kolejkach czy tu była dyskusja o zarobkach. Dla zdziwionych premiami rocznymi 40k i robiących sobie podśmiechujki. Świeże dane: 265 tysięcy Polaków ma dochody przekraczające 20 tysięcy zł brutto miesięcznie. A tylko promile z tej liczby wydadzą 40k na coś tak "głupiego" jak drogi zegarek.

Pomijam treść o zegarkach i dyrdymałach p. Michała z grupy zegarkowej. Chodzi mi o sam wolumen osób, dla których roczna premia 40k to nie święty Gral osiągalny jedynie w Warszawie tylko w 3 korpo na krzyż. A w takim tonie pisali "oburzeni".

https://forsal.pl/finanse/finanse-osobiste/artykuly/8210076,inwestycje-w-dobra-luksusowe-zegarki-i-sztuke-w-polsce.html?fbclid=IwAR0AuWmFTGhypA_NTpnn6T4NCYn-pbkTebpmJMq8079YUK3tvZmc3OFzEFo

Edited by memento mori

Posted (edited)

… czyli 0,7% przyjmując dla okrągłego rachunku 38.000.000 obywateli w Polsce. No szok, że pozostałe 99,3% jest zdziwione ;)

PS. Ja rozumiem, że to populistyczne uproszczenie ale chodzi o pokazanie skali.

Edited by cordi7

Robert, to chyba nie jest odpowiednie miejsce (wątek) na takie wynurzenia. 

Posted (edited)
31 minut temu, cordi7 napisał(-a):

… czyli 0,7% przyjmując dla okrągłego rachunku 38.000.000 obywateli w Polsce. No szok, że pozostałe 99,3% jest zdziwione ;)

PS. Ja rozumiem, że to populistyczne uproszczenie ale chodzi o pokazanie skali.

Serio?! W Polsce pracuje 15-16 mln osób a nie 38 mln. Zatem niemal 2% pracujących zarabia co najmniej 20k brutto miesięcznie. Co 50 osoba. Brzmi to teraz inaczej prawda?

25 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Robert, to chyba nie jest odpowiednie miejsce (wątek) na takie wynurzenia. 

Dla mnie "oburzeni" mogą się dziwić skąd mają inni nawet do końca życia. 

Masz rację. EOT. 🙂

Edited by memento mori

Akurat nawet 2% to po prostu matematycznie bardzo mało, więc obiektywnie dla olbrzymiej większość ludzi w tym kraju ten poziom zarobków to nie jest nic zwyczajnego, a wręcz odwrotnie. 

10 minut temu, Smycel napisał(-a):

Akurat nawet 2% to po prostu matematycznie bardzo mało, więc obiektywnie dla olbrzymiej większość ludzi w tym kraju ten poziom zarobków to nie jest nic zwyczajnego, a wręcz odwrotnie. 

Dokładnie to miałem na myśli. W kraju, w którym władza deklaruje, że klasa średnia zaczyna się od 4.000 brutto kwoty, o których piszemy mogą być uznane za kosmiczne.

I żebyśmy się dobrze zrozumieli: to wątek miłośników marki Rolex, ludzi którzy mają jeden lub więcej zegarków tej firmy (bądź chcą mieć) i którzy ciężko pracowali na to, by móc sobie pozwolić na taki zbytek. Nie do końca lubię pytania „o matko, skąd na to macie” i uważam, ze nie do końca są na miejscu.

Z drugiej strony równie nie w porządku będzie ignorowanie, że sporo osób zarabia mniej i nie może sobie pozwolić na Rolexa i pisanie, że to przecież jedna premia będzie budzić tylko frustrację. Nie każdy ma tyle szczęścia w życiu mimo, że ciężko haruje. Jeśli co 50-ta osoba jak piszesz zarabia w widełkach pozwalających na zakup to przypadnie na nią 49 osób, których na to nie stać (znów - mega uproszczenie).

1 godzinę temu, memento mori napisał(-a):

Serio?! W Polsce pracuje 15-16 mln osób a nie 38 mln. Zatem niemal 2% pracujących zarabia co najmniej 20k brutto miesięcznie. Co 50 osoba. Brzmi to teraz inaczej prawda?

Dla mnie "oburzeni" mogą się dziwić skąd mają inni nawet do końca życia. 

Masz rację. EOT. 🙂

Za 20 tys BRUTTO to pewnie niejedna prostytutka z łóżka nie wstanie, tak im w d*pach poprzewracało....

...,,,;;;<3;;;,,,...