Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

13 minut temu, tbn napisał(-a):

Fakt, te zegarki nie schlebiają żadnym modom, są takie jakie powinny być. A ogólnie, Rolex jak każda firma ma wpadki. AK, Sky, wszystko two tone. ;)

AK nazwałbym raczej „prezentem” od Rolexa dla miłośników marki, biorąc pod uwagę cenę oraz „oryginaność”.

Sky-Dweller jest natomiast modelem bardzo pożądanym ale to już nie jest liga jakże powszechnych subów czy miękkich DJs. Trzeba głęboko sięgnąć do kieszeni ale jako nagrodę wyprowadza kolekcję na wyższy poziom.

22 minuty temu, Tanatos70 napisał(-a):

Bardzo dziękuję Mariusz 🙂. To są IMO dwa różne zegarki, choć niby oba z jednej rodziny. Twój jest fajny w każdych warunkach, mój jest chimeryczny i trzeba go oswajać. Nie każdy udźwignie ten blichtr. Dosłownie i w przenośni. Twój jest wyraźnie lżejszy 😉.

Ja spokojnie mógłbym go nosić na co dzień.

Posted (edited)

@mario1971- no to zapisuj się w te pędy, bo fotki udały mi się na tyle (a nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa w tej kwestii), że pewnie zaraz zamkną listy na ten model 😂.

A tak na marginesie- zamiast podgonić robotę to spoglądam sobie na niego co chwila jak urzeczony i nijak mi się praca nie klei 🙂.

Edited by Tanatos70

2 minuty temu, Tanatos70 napisał(-a):

@mario1971- zapisuj się w te pędy, bo fotki udały mi się na tyle (a nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa w tej kwestii), że pewnie zaraz zamkną listy na ten model 😂.

A tak na marginesie- zamiast podgonić robotę to spoglądam sobie na niego co chwila jak urzeczony i nijak mi się praca nie klei 🙂.

Robert, ja odbiorę jeszcze tylko to, co już wcześniej zamówiłem, i .... tu postawię kropkę.  Jest co prawda jeszcze jeden zegarek na którego mam chrapkę, ale nie jest to Rolex. ;)

Nawet nie będę zgadywać, czy to jakiś Patek, czy Lange 🙂. Zawsze możesz zamienić tego swojego kermita na takiego błękitnego kogucika i jeszcze Tobie coś pewnie na waciki zostanie 😉.

Robert, ja odbiorę jeszcze tylko to, co już wcześniej zamówiłem, i .... tu postawię kropkę.  Jest co prawda jeszcze jeden zegarek na którego mam chrapkę, ale nie jest to Rolex.

Mariusz, naprawdę, jak będę (jeśli) kiedyś go sprzedawał, to jesteś pierwszy w kolejce

43 minuty temu, Elitarny napisał(-a):

AK nazwałbym raczej „prezentem” od Rolexa dla miłośników marki, biorąc pod uwagę cenę oraz „oryginaność”.

Sky-Dweller jest natomiast modelem bardzo pożądanym ale to już nie jest liga jakże powszechnych subów czy miękkich DJs. Trzeba głęboko sięgnąć do kieszeni ale jako nagrodę wyprowadza kolekcję na wyższy poziom.

Wiesz Lotusie, dlaczego Suby, GMT czy DJ-e są tak popularne? Bo mają przyjazne rozmiary i przez to noszą się bardzo komfortowo. Sky to jest już całkiem spory klocek. Na gumie wygląda wg mnie raczej średnio i lata po łapie, bransoleta dokłada sporo do wagi. To jest bardzo fajny zegarek na duże nadgarstki lub dla tych, co lubiąc dźwigać ciężary.   

Godzinę temu, Elitarny napisał(-a):

Wszystko jest dzisiaj pożądane od Rolexa, bo trwa owczy pęd, który kiedyś się skończy i ceny wrócą za popytem do normalności. To, że coś się dzisiaj sprzedaje, nie znaczy że to udany projekt. 

Sky to pozycja do kolekcji. A jak to w kolekcjach jest zawsze miejsce na różne różności bo nie musisz codziennie „zmagać” się z jednym zegarkiem .

Osobiście stawiam na wygodę i pragmatyczność ale z chęcią wymieniłbym mojego DJ41 na sky, gdyby nie kwestie budżetowe.

Inna sprawa to taka, że zdecydowanie nie zgadzam się z poglądem że suby są popularne ze względu na przyjazne rozmiary. Sub to wybór pragmatyczny pod wieloma względami, rozmiar suba odbieram jako jego atut , choć dla mnie ważniejszy jest komfort noszenia a ten jest bardzo przeciętny i nie ma absolutnie startu do np DJ41. Sub jest  „codziennym zegarkiem” a sky jest okolicznościowcem. Na gumie świetny btw.

Pisze to jako fan suba, którego uważam za zegarek wszech czasów.Ale nie czołobitnie😁

7 minut temu, tbn napisał(-a):

Wszystko jest dzisiaj pożądane od Rolexa, bo trwa owczy pęd, który kiedyś się skończy i ceny wrócą za popytem do normalności. To, że coś się dzisiaj sprzedaje, nie znaczy że to udany projekt. 

Absolutna zgoda , po każdej hossie jest bessa i to jest kwestia czasu. Jednakże póki co szachowanie podażą , mocny brand czy budowanie legend o niedostępności oraz całe mnóstwo wolnego kapitału sprzyja niektórym rynkom czy producentom.

2 godziny temu, tbn napisał(-a):

Fakt, te zegarki nie schlebiają żadnym modom, są takie jakie powinny być. A ogólnie, Rolex jak każda firma ma wpadki. AK, Sky, wszystko two tone. ;)

Sky w niektórych wersjach to jest całkiem niezły ale do poziomu AirKinga dodałbym jeszcze Yachtmaster II ( sorry Piotr ;) ) - oba są wyjątkowo "oryginalne"

Nie zdziwię się jednak jeśli przy obecnej nędzy w salonach zaczną być kupowane bo wielu chce mieć Rolexa - jakiegokolwiek.

No tak, jakże mogłem o YMII zapomnieć. :) Rolex na szczęście ma mnóstwo ponadczasowych modeli, nawet jak im ucha spuchły czy bransa utyła. Ja mam wewnętrznego snoba, najbardziej lubię wiec modele, które są nieprodukowane i mają jakiś nietypowy element. ;)

BBF32FAD-FF23-4383-9466-FE19CA619A6F.jpeg

Ciągle to samo , YM ll paskudny , Sky to samo , Daytona bez polotu
A cieszą się ex , op czy air kingiem , które za nic w świecie nie są warte tych pieniędzy cóż , każdy ma swój punkt widzenia. Nie rusza mnie to wcale. Zresztą po co ta dyskusja w tym temacie. Żaden Rolex nie jest tego wart. A Ci co najbardziej psioczą , z reguły po odebraniu zegarka wystawiają na sprzedaż by zarobić.
Co jakiś czas się to powtarza

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skoro cię nie rusza to czemu piszesz, że cię nie rusza. Jeden lubi bling, drugi proste rzeczy, a na forach ludzie w dużej mierze dyskutują swoich gustach. 

Temu , że padło moje imię. Nie interesuje mnie co nosisz i jaki masz gust. Twoja sprawa

Piotrek, bez urazy - YM II jest mocno specyficzny, nic złego w tym że Tobie się podoba ale że jesteś w mniejszości to sam na pewno wiesz.

Ja też jestem w mniejszości bo nie podoba mi się Hulk ( poza tarczą ) i zupełnie mi się nie podoba Cermit - uważam że ich cenę winduje wyłącznie brak dostępności, normalnie do niczego by nie pasowały, zresztą widać to było w czasie gdy Hulk był w sprzedaży. Tak samo byłoby z Air Kingiem - póki jest to tylko dla koneserów, jak zniknie bez śladu to się rzucą a cena wystrzeli w kosmos. Miałem nadzieję że tak się stanie z dotychczasowym ExII ale mnie wydymali :( 

Cermit nie jest jakimś siódmym cudem świata - to fakt. Ot, po prostu wesoły Sub. :)a533a8fa86a2186565fb8ef239783ce8.jpg

Posted (edited)
6 godzin temu, nicon napisał(-a):

Jeżeli mowa o urodzie to tylko smukłe 5-cyfrówki, ciałopozytywne 6tki to nowa moda która przeminie szybciej niż przyszła 😎

Dobrze prawisz Piter

B8F521D0-5F1A-4E1F-B2F5-EA7A2F65F041.jpeg

17 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Cermit nie jest jakimś siódmym cudem świata - to fakt. Ot, po prostu wesoły Sub. 

Mario a jak Lange? Po miesiącu miodowym często nosisz?

Edited by Bartek79

13 minut temu, Bartek79 napisał(-a):

Dobrze prawisz Piter

B8F521D0-5F1A-4E1F-B2F5-EA7A2F65F041.jpeg

Mario a jak Lange? Po miesiącu miodowym często nosisz?

Właśnie w dniu dzisiejszym dostałem info, że zegarek wrócił z serwisu do Polski i za parę dni będę wzywany do odbioru. 

1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Właśnie w dniu dzisiejszym dostałem info, że zegarek wrócił z serwisu do Polski i za parę dni będę wzywany do odbioru. 

Co było nie tak, bo nie jestem w temacie?

Piotrek, bez urazy - YM II jest mocno specyficzny, nic złego w tym że Tobie się podoba ale że jesteś w mniejszości to sam na pewno wiesz.
Ja też jestem w mniejszości bo nie podoba mi się Hulk ( poza tarczą ) i zupełnie mi się nie podoba Cermit - uważam że ich cenę winduje wyłącznie brak dostępności, normalnie do niczego by nie pasowały, zresztą widać to było w czasie gdy Hulk był w sprzedaży. Tak samo byłoby z Air Kingiem - póki jest to tylko dla koneserów, jak zniknie bez śladu to się rzucą a cena wystrzeli w kosmos. Miałem nadzieję że tak się stanie z dotychczasowym ExII ale mnie wydymali  

Ja kompletnie nie czuje się urażony każdy powinien wiedzieć , że YM ll nie jest zegarkiem EDC. To nie tool Watch , zegarek na specjalne okazje / okoliczności. Uzupełnienie kolekcji , tak ja go narazie traktuje. Ex ll nie jest zły , szczególnie polar , ale jak widzę ten bezel to zachwyt mija. Suby w zasadzie wszystkie są fajne , nie zależnie od koloru tarczy czy bezel , TT niebieska tarcza , śliczny zegarek , obok którego nie sposób przejść nie zwracając na niego uwagi ( nie raz przeszła mi myśl by YM TT zamienić na niego ) , Gmt ll mógłby być EDC bo ma wszystko mi potrzebne i tez bez różnicy jaki bezel. DJ nie ważne czy 36 czy 41 to zegarek cudowny , szczególnie ze złotym bezel jak i TT , prezentuje się świetnie , jest wygodny , nie spotkałem zegarka który robi takie wrażenie , zawsze dobry wybór. Daytony wygoda jest nie podważalna. Wygląd , to tylko gust indywidualny. Moje opinie nie trzeba się z nimi zgadzać.
Można by było dużo jeszcze pisać , tylko po co ?

Posted (edited)
12 minut temu, Bartek79 napisał(-a):

Co było nie tak, bo nie jestem w temacie?

Na początku robił średnio +0,7s/dobę niczym Rolex. Po paru miesiącach coś mu się przestawiło i zaczął spieszyć stabilnie 8~9s/dobę, a ja mam bzika na tym punkcie. ;) 

Przy okazji mieli zrobić coś jeszcze, ale o tym napiszę innym razem, jak już dostanę go w swoje ręce.

Edited by mario1971

18 minut temu, piotrek39 napisał(-a):

Wygląd , to tylko gust indywidualny. Moje opinie nie trzeba się z nimi zgadzać.
Można by było dużo jeszcze pisać , tylko po co ?

W zasadzie po co w ogóle logować się na forum dyskusyjne o zegarkach? Jaki ktoś ma cel, gdy tu zagląda? 

W zasadzie po co w ogóle logować się na forum dyskusyjne o zegarkach? Jaki ktoś ma cel, gdy tu zagląda? 

Trochę masz racji , ale z reguły narażasz się na hejt lub zaczynają Cię oceniać. Nie wszyscy lubią być krytykowani przez pryzmat zegarkowych wyborów

6 minut temu, piotrek39 napisał(-a):

Trochę masz racji , ale z reguły narażasz się na hejt lub zaczynają Cię oceniać. Nie wszyscy lubią być krytykowani przez pryzmat zegarkowych wyborów emoji2369.png

Piciu, nie przejmuj się. Jest takie powiedzenie, że psy często upodobniają się do swoich właścicieli, chociaż nie ma reguły. Z zegarkami może być podobnie. ;)

Zobacz obraz źródłowy

Jedni powiedzą, że te piegi są paskudne, inny, że dodają jej uroku. 

Piotr, lej na to wszystko z góry. Przecież to Ty go nosisz a nie My. :lol: