Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Jak dla mnie rozmiar jest optymalny. Te modele 40 mm są dla mnie trochę za małe. A ten leży nad wyraz dobrze.
Ps. Nie jest na sprzedaż.

Który dokładnie model YM masz na myśli?

Taki

dff9a95281cc7c6af0339b3f1cfd6f71.jpg

Mierzyłem kiedyś bicolora, ale on jest "trochę" podobny do Batmana, jednak budowa samej koperty, szerokość bezela i jego kąt osadzenia względem tarczy bardziej podoba mi się w serii GMT II.

c60ac091bd5674078dad684d1d7eda9c.jpg&key=59ada4055280cadf740efdb7d213b5554cd0ae5a75b4233aeede5e81d69e1eac

Edited by mario1971

Bicolor jest świetny bo nie ma kolorowej wskazówki, w stalowych trochę to tandetnie wygląda zwłaszcza niebieska

4 godziny temu, Bartek79 napisał(-a):

A z konkurencyjnej marki😉

Nautilus jest nie do dostania 😜

14 godzin temu, mat_44 napisał(-a):

4 lata. 4 długie lata odkąd chciałem Polara w swojej kolekcji.

W końcu się doczekałem 😎

Uprzejmie proszę o przyjęcie do Klubu 🤘

IMG_0552.JPG

4 lata Twój Polar , 4 lata Daytona kolegi Artme …kto by pomyślał że tak długo produkuje się białe tarcze 😉 Gratulacje, bardziej zgrabny niż współczesny.

Edited by desmo

5 minut temu, desmo napisał(-a):

4 lata Twój Polar , 4 lata Daytona kolegi Artme …kto by pomyślał że tak długo produkuje się białe tarcze 😉 Grtaulacje, bardziej zgrabny niż współczesny.

Z tą drobną różnicą, że ja za swój brak zdecydowania musiałem zapłacić sowitą premię 😆

Dzięki 👌

27 minut temu, mat_44 napisał(-a):

4 lata. 4 długie lata odkąd chciałem Polara w swojej kolekcji.

W końcu się doczekałem 😎

Uprzejmie proszę o przyjęcie do Klubu 🤘

Kolejna szabla w Klubie 👑, i to z tak fajnym zegarkiem. Gratulacje! 

8 godzin temu, mandaryn44 napisał(-a):

Jak dla mnie rozmiar jest optymalny. Te modele 40 mm są dla mnie trochę za małe. A ten leży nad wyraz dobrze.
Ps. Nie jest na sprzedaż.

A jak ma się do tego chęć zapisania się na Daytonę 😂 która to ma w rzeczywistości 38.6 mm, zaokrąglony/obły profil i nosi się jak zegarek mniejszy niż Sub czy GMT? 

14 minut temu, memento mori napisał(-a):

A jak ma się do tego chęć zapisania się na Daytonę 😂 która to ma w rzeczywistości 38.6 mm, zaokrąglony/obły profil i nosi się jak zegarek mniejszy niż Sub czy GMT? 

Daytona jest dla miłośników marki niczym sen o Ameryce w czasach PRL-u. Robert, co więcej trzeba tłumaczyć? :lol:  

59 minut temu, mat_44 napisał(-a):

Z tą drobną różnicą, że ja za swój brak zdecydowania musiałem zapłacić sowitą premię 😆

Dzięki 👌

Nie jesteś osamotniony. Swojego kupiłem na wiosnę, chodziłem koło niego ze dwa lata.  Na szczęście trzyma cenę, wiec w razie co straty nie będzie. ;)

A jak ma się do tego chęć zapisania się na Daytonę  która to ma w rzeczywistości 38.6 mm, zaokrąglony/obły profil i nosi się jak zegarek mniejszy niż Sub czy GMT? 
A nijak.

A ja przez parę lat przymierzałem się do Datejusta. Sam nie wiem, dlaczego trwało to tak długo. Bo medialny cug był na GMT, Suby i wszystkie inne?! A ten najwygodniejszy z nich leżał przez te wszystkie lata w witrynie i wołał - odkurz mnie! ;)6f9ecc826d336537a1f7d51875be9866.jpg

5 minut temu, mario1971 napisał(-a):

A ja przez parę lat przymierzałem się do Datejusta. Sam nie wiem, dlaczego trwało to tak długo. Bo medialny cug był na GMT, Suby i wszystkie inne?! A ten najwygodniejszy z nich leżał przez te wszystkie lata w witrynie i wołał - odkurz mnie! 

No to został ci tylko Day-Date do skolekcjonowania - też megawygodny 😀.

Teraz, beniowski napisał(-a):

No na bransolecie to tak sobie z wygodą. Mario lubi lekkie 😉

Teraz, beniowski napisał(-a):

Mam już opracowany i wcielany w życie gotowy plan - trochę innych niż ten, zaproponowany przez Ciebie. 

6 minut temu, memento mori napisał(-a):

Z tym leżeniem w witrynie to się rozpędziłeś trochę 😉 

Trochę tak. Wspominałem sobie lata 2018/2019. :lol:

6 minut temu, desmo napisał(-a):

No na bransolecie to tak sobie z wygodą. Mario lubi lekkie 😉

W punkt. 👍

39 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Daytona jest dla miłośników marki niczym sen o Ameryce w czasach PRL-u. Robert, co więcej trzeba tłumaczyć? :lol:  

Chyba się trochę rozpędziłeś. Nie dla wszystkich miłośników marki ten zegarek to marzenie. Dla mnie jest słaby i wolałbym nawet Ex I zamiast tego "przedmiotu pożądania".

Edited by facecik

Teraz, facecik napisał(-a):

Chyba się trochę rozpędziłeś. Nie dla wszystkich miłośników marki ten zegarek to marzenie. Dla mnie jest słaby i wolałbym chyba nawet Ex I zamiast tego "przedmiotu pożądania".

Hubert, w PRL-u nie liczyły się jednostki... ;)

Ja odkąd zobaczyłem na żywo nową Daytone zmieniłem zdanie i uważam ze jest świetna. Ale przy obecnych cenach na rynku wtórnym, to nawet jakbym miał to chyba psychicznie nie dałbym rade nosić na co dzień. 

Mariusz, liczyły się, i to nawet bardzo. Zresztą, chyba nie jestem osamotniony w swojej opinii. Graty gratami, ale Daytona to mocno przeszacowany produkt, który jeszcze na dodatek mi nie podchodzi. I dobrze, bo przynajmniej jeden powód do frustracji mniej.

1 minutę temu, tbn napisał(-a):

Ja odkąd zobaczyłem na żywo nową Daytone zmieniłem zdanie i uważam ze jest świetna. Ale przy obecnych cenach na rynku wtórnym, to nawet jakbym miał to chyba psychicznie nie dałbym rade nosić na co dzień. 

Też widziałem na żywo i pupci mi nie urwało. Przeciętny chronograf bez daty. Oba nowe Zenithy biją go na głowę.