Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

3 godziny temu, a_team napisał(-a):

Kupowaliście kiedyś w Turcji itp. Czy takie coś lepiej omijać ?

W samym Stambule masz chyba 5 salonów Rolexa. Kiedyś miałem tam rezerwację, ale w końcu do zakupu nie doszło. No i kupując tam, dostaniesz chyba zwrot VAT. Przypuszczam że teraz, w związku z hiperinflacją, wszystkie ceny mają przypięte do euro. Mam tam przyjaciółkę, mogę ją podpytać żeby podeszła i sprawdziła lokalne salony.

3 godziny temu, a_team napisał(-a):

Kupowaliście kiedyś w Turcji itp. Czy takie coś lepiej omijać ? emoji16.png

W takich miejscach, gdzie dozwolony jest handel podrobkami nawet w 5-cio gwiazdkowych hotelach nie masz ZADNEJ pewnosci, ze kupisz cos oryginalnego, wiec raczej omijac szerorim lukiem. Poza tym nikt od Ciebie takiego zegarka kupic nie bedzie chcial nawet za pol darmo 😉

ps

owszem - sa tam tez AD., jednak zbyt duze ryzyko przekretow i niepewnosci wg mnie przy takich pieniadzach - ryzykowac mozna kupujac polo czy spodnie, ale nie zegarek wartosci samochodu 😎

Edited by artme

26 minut temu, artme napisał(-a):

W takich miejscach, gdzie dozwolony jest handel podrobkami nawet w 5-cio gwiazdkowych hotelach nie masz ZADNEJ pewnosci, ze kupisz cos oryginalnego, wiec raczej omijac szerorim lukiem. Poza tym nikt od Ciebie takiego zegarka kupic nie bedzie chcial nawet za pol darmo 😉

ps

owszem - sa tam tez AD., jednak zbyt duze ryzyko przekretow i niepewnosci wg mnie przy takich pieniadzach - ryzykowac mozna kupujac polo czy spodnie, ale nie zegarek wartosci samochodu 😎

Ja sam tam nie kupowałem, ale ciężko uwierzyć żeby autoryzowany salon sprzedawał podróbki Rolexa. Na takiej samej zasadzie powinieneś wykluczyć Dubaj, bo tam też w hotelach sprzedają podróbki, a jakoś o Dubaju takich opinii nie słyszałem. Jednak, jak pisałem, sam doświadczeń zakupowych odnośnie Stambułu i zegarków nie mam. 

42 minuty temu, artme napisał(-a):

ps

Masz jakiś dowód na to że rolex sprzedaje fejki w swoich AD w Turcji czy tak po prostu wymyślasz?

1dFQTya.png

36 minut temu, nicon napisał(-a):

Masz jakiś dowód na to że rolex sprzedaje fejki w swoich AD w Turcji czy tak po prostu wymyślasz?

Czytaj ze zrozumieniem - chyba, ze od rana chcesz sie czepiac, ale wytlumacze:

nigdzie nie napisalem, ze AD sprzedaje fejki - tylko, ze kupujac w kraju zalanymi podrobkami nie ma pewnosci, ze kupi sie cos oryginalnego wchodzac nawet do pieknie wygladajacego hotelowego sklepu. Napisalem tez, ze sa tam oczywiscie i AD, jednak pozniej nawet z dowodem zakupu z takiego sklepu w Turcji bedzie go ciezko sprzedac, bo ludzie nie chca ryzykowac i bawic sie w sprawdzanie takich tureckich transakcji. A dla mnie mozesz kupowac nawet w chinach - tez maja AD.

50 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ja sam tam nie kupowałem, ale ciężko uwierzyć żeby autoryzowany salon sprzedawał podróbki Rolexa. Na takiej samej zasadzie powinieneś wykluczyć Dubaj, bo tam też w hotelach sprzedają podróbki, a jakoś o Dubaju takich opinii nie słyszałem. Jednak, jak pisałem, sam doświadczeń zakupowych odnośnie Stambułu i zegarków nie mam. 

Wyjasnilem wyzej.

A co do znanego AD w Dubaju i AD w Turcji, to... coz - w moim przypadku jakos wybralbym tego z Dubaju 😉

Edited by artme

3 minuty temu, artme napisał(-a):

Czytaj ze zrozumieniem - chyba, ze od rana chcesz sie czepiac, ale wytlumacze:

nigdzie nie napisalem, ze AD sprzedaje fejki - tylko, ze kupujac w kraju zalanymi podrobkami nie ma pewnosci, ze kupi sie cos oryginalnego wchodzac nawet do pieknie wygladajacego hotelowego sklepu. Napisalem tez, ze sa tam oczywiscie i AD, jednak pozniej nawet z dowodem zakupu z takiego sklepu w Turcji bedzie go ciezko sprzedac, bo ludzie nie chca ryzykowac i bawic sie w sprawdzanie takich tureckich transakcji. A dla mnie mozesz kupowac nawet w chinach - tez maja AD.

Wyjasnilem wyzej.

A co do znanego AD w Dubaju i AD w Turcji, to... coz - w moim przypadku jakos wybralbym tego z Dubaju 😉

Wiec, mozna powiedziec, ze jestes uprzedzony... oryginalny Rolex to oryginalny Rolex, nie ma znaczenia z jakiego kraju pochodzi praktycznie dla nikogo :) 

5 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

Wiec, mozna powiedziec, ze jestes uprzedzony... oryginalny Rolex to oryginalny Rolex, nie ma znaczenia z jakiego kraju pochodzi praktycznie dla nikogo :) 

Uprzedzony a ostrozny, to dwie rozne rzeczy😊

jak mnie poprosisz, zebym za Twoja kase i na Twoje ryzyko kupil Ci Rolka w Turcji czy Chinach, to uwierz - nie ma problemu 😎👍

Edited by artme

1 minutę temu, artme napisał(-a):

jak mnie poprosisz, zebym za Twoja kase i na Twoje ryzyko kupil Ci Rolka w Turcji czy Chinach, to uwierz - nie ma problemu 😎👍

A w Hong Kongu? Ilości podróbek tam mi oferowanych Stambuł nie był w stanie przebić 😂.

16 minut temu, artme napisał(-a):

Ostrozny bylbys, gdybys podchodzil do tematu oryginalnosci kazdego Rolexa, nie tylko tego z AD w Turcji 

Jesli masz taka mozliwosc, zeby kupic mi Rolexa w AD w Turcji czy Chinach, to nie ma sprawy, jestem bardzo chetny :) 

42 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

Ostrozny bylbys, gdybys podchodzil do tematu oryginalnosci kazdego Rolexa, nie tylko tego z AD w Turcji 

Jesli masz taka mozliwosc, zeby kupic mi Rolexa w AD w Turcji czy Chinach, to nie ma sprawy, jestem bardzo chetny :) 

I podchodze 😎 jednak z pewnych miejsc podwojnie 😉

Spoko - jak tylko tam podjade, to dam znac 😁

24 minuty temu, artme napisał(-a):

A pewnie pojedziesz, jak wrócisz z Radomia 😉

27 minut temu, artme napisał(-a):

Trzymam za slowo i biore co jest 😀

13 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

Trzymam za slowo i biore co jest 😀

Zrobisz 100% przedpłatę? 

Nie ma nic bardziej żałosnego od niespełnionych marzeń.

1 minutę temu, SzefSzefow napisał(-a):

Jade z Kolega i place na miejscu :)

I bierzesz co jest, nawet bicolor Datejust 36 z diamentami i masą perłową? 😉

3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

I bierzesz co jest, nawet bicolor Datejust 36 z diamentami i masą perłową? 😉

Nie, bo masy perlowej nie mozna przesylac 😂

Edited by SzefSzefow

Teraz, SzefSzefow napisał(-a):

Nie bo masy perlowej nie mozna przesylac 😂

Myślałem, że to ma być zegarek dla Ciebie, a nie pośrednictwo handlowe. 😅

3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Myślałem, że to ma być zegarek dla Ciebie, a nie pośrednictwo handlowe. 😅

ta dla mnie 36mm z diamentami? 

mamie bym wyslal w prezencie 🥰

Teraz, SzefSzefow napisał(-a):

ta dla mnie 36mm z diamentami? 

mamie bym wyslal w prezencie 🥰

Taki synek to prawdziwy skarb. 👏

Pepsi w pełnym słońcu wygląda trochę jak z kreskówki - mocno pastelowo.

5ee3610da8a866d5169e0e53203f8974.jpg

3 godziny temu, SzefSzefow napisał(-a):

Nie, bo masy perlowej nie mozna przesylac 😂

Czyli nie mogę sobie zegarka z masą perłową kupić gdzieś w świecie i poprosić żeby mi do Europy przysłali?

2 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Czyli nie mogę sobie zegarka z masą perłową kupić gdzieś w świecie i poprosić żeby mi do Europy przysłali?

Poprosic mozesz 😅

Z masa perlowa jest troche klopotu, bo teoretycznie nie podpada pod regulacje CITES, poza gatunkami wymienionymi w CITES 🙈

W praktyce jednak jest tak, ze celnicy moga robic problemy i domagac sie o dodatkowe informacje czy zrobic test 😅

Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

Poprosic mozesz 😅

Z masa perlowa jest troche klopotu, bo teoretycznie nie podpada pod regulacje CITES, poza gatunkami wymienionymi w CITES 🙈

W praktyce jednak jest tak, ze celnicy moga robic problemy i domagac sie o dodatkowe informacje czy zrobic test 😅

Bardzo ciekawe co piszesz.  Jak sprawa wygląda z paskami ?

W kwietniu oddawałem Prince na przegląd, pojechał do Szwajcarii i też pierwsza sprawa to zdjęcie paska i wysyłka be z niego. Zdziwiłem się o co chodzi  i podobno celnicy mogą mieć problem z paskiem a bardziej z z czego jest. Można wyjaśnić ale mogą  przez długi  czas zatrzymać do rozwiązania sprawy. Zdziwiłem się bo przecież przewozi się paski z zegarkiem, w spodniach, torebki....Nie myślałem, że może to być kłopotliwe.

Edited by Andrzej1

Piękna jest ta YG Daytona z leśną tarczą ze szlifem słonecznym.

2432dda965e4e7d098bf3f6cb4337c43.jpg09758851ead652e6d0d8a70f388ef73b.jpg