Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

4 godziny temu, artme napisał(-a):

Absurdem jest tylko fakt, ze w Galmoku nie przyjmuja na nie nadal zapisow, ludzie czekaja miesiacami/latami a w Poznaniu ktos z ulicy moze wejsc i kupic bez zadnej historii i "ukladow" - tak wyglada "rozpatrywanie" i "przydzielanie" przez centrale zapisow... 😕

Pewnie to wynika też z nasycenia rynku i chęci na zapis w Warszawie vs w Poznaniu 

3 godziny temu, Tosagw napisał(-a):

Pewnie to wynika też z nasycenia rynku i chęci na zapis w Warszawie vs w Poznaniu 

Wiem, ze zapewne w Wawie jest wiecej zapisow, jednak skoro tak dokladnie w centrali podobno weryfikuja i nadzoruja "komu sie nalezy a komu nie", to jesli wieloletni klient czeka np. drugi rok na zakup modelu X w Wawie a oni go dostaja i podobno "pakuja" w koperte wysylajac do salonu z konkretnym nazwiskiem, to jakim cudem wysylaja zegarek bez zadnego nazwiska do kupienia przez "goscia z ulicy", kiedy wiedza, ze w innych salonach listy pozamykane a ich stali klienci czeka??? 😳😕

Edited by artme

Wiem, ze zapewne w Wawie jest wiecej zapisow, jednak skoro tak dokladnie w centrali podobno weryfikuja i nadzoruja "komu sie nalezy a komu nie", to jesli wieloletni klient czeka np. drugi rok na zakup modelu X w Wawie a oni go dostaja i podobno "pakuja" w koperte wysylajac do salonu z konkretnym nazwiskiem, to jakim cudem wysylaja zegarek bez zadnego nazwiska do kupienia przez "goscia z ulicy", kiedy wiedza, ze w innych salonach listy pozamykane a ich stali klienci czeka???

Przez pomyłkę? ;)

I'm not myself, but not dead and not for sale...

22 minuty temu, artme napisał(-a):

Wiem, ze zapewne w Wawie jest wiecej zapisow, jednak skoro tak dokladnie w centrali podobno weryfikuja i nadzoruja "komu sie nalezy a komu nie", to jesli wieloletni klient czeka np. drugi rok na zakup modelu X w Wawie a oni go dostaja i podobno "pakuja" w koperte wysylajac do salonu z konkretnym nazwiskiem, to jakim cudem wysylaja zegarek bez zadnego nazwiska do kupienia przez "goscia z ulicy", kiedy wiedza, ze w innych salonach listy pozamykane a ich stali klienci czeka??? 😳😕

Kto bym tam chcial DD w Polsce kupowac z premium min.20k PLN=)

Niezależnie od wszystkiego, to co się tutaj pisze, że ten salon, a tamten inaczej, pokazuje jak na dłoni wszystkie negatywy dystrybucji zegarkowej via AD, gdy AD nie do końca ogarnia. 

I nie dziwi też, że niektore marki, jak np. AP czy Lange odchodzą od modelu dystrybucji via AD tworząc zamiast tego własne butiki. 

Chociaż przy skali Rolexa to raczej jest mało wykonalne.

Kto bym tam chcial DD w Polsce kupowac z premium min.20k PLN=)

Myślisz, że klient DD zastanawia się, czy lecieć do Dubaju (czy gdzie tam taniej), żeby zaoszczędzić 20k?

Do Dubaju to średni pomyśl, bo można się zaprzyjaźnic z urzędem celnym na przylocie i nie będzie miło :)

Mam znajomego, który kupił zegarek w Szwajcarii i zgłosił... nic do oclenia przylatując na teren EU :)

Powiem tylko tyle, że już więcej nigdy tak nie zrobi.

Edited by uhck997

Ja myślę że tak, bo to, że ktoś ma $ to nie znaczy że lubi przepłacać, tym bardziej że za roznice w cenie może zrobić sobie fajne wakacje

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Ja myślę że tak, bo to, że ktoś ma $ to nie znaczy że lubi przepłacać, tym bardziej że za roznice w cenie może zrobić sobie fajne wakacje

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Jasne, nie ma co uogólniać.
Jednak znam takich, co za d zarabiają więcej i zwyczajnie szkoda im czasu - o to mi chodziło. Tym bardziej, że to modele do kupienia w retail, a czasami i z rabatem (niekoniecznie kwotowym).

Można też zwiedzić Berlin. Będzie szybko i równie tanio, a przy okazji bezpieczniej. 

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

52 minuty temu, lukebor napisał(-a):

Myślisz, że klient DD zastanawia się, czy lecieć do Dubaju (czy gdzie tam taniej), żeby zaoszczędzić 20k?

Myślę że masz bardzo typowo błędne wyobraźnie ludzi zamożnych. Prezes banku w którym pracowałem (przez lata najlepiej opłacany manager w sektorze) prywatnie jeździł Fiatem Grande Punto, bo twierdził że na Warszawę mu wystarcza. Jego poprzedniczka kazała się kierowcy wieźć kawał drogi do bankomatu, który nie pobierał opłat za wypłatę.

Są zamożni ludzie którzy kupią DD w Kruku i będą zadowoleni a są i tacy, którzy nawet dla tysiąca złotych różnicy będą szukać gdzie indziej. 

Edited by beniowski

Myślę że masz bardzo typowo błędne wyobraźnie ludzi zamożnych. Prezes banku w którym pracowałem (przez lata najlepiej opłacany manager w sektorze) prywatnie jeździł Fiatem Grande Punto, bo twierdził że na Warszawę mu wystarcza. Jego poprzedniczka kazała się kierowcy wieźć kawał drogi do bankomatu, który nie pobierał opłat za wypłatę.

Są zamożni ludzie którzy kupią DD w Kruku i będą zadowoleni a są i tacy, którzy nawet dla tysiąca złotych różnicy będą szukać gdzie indziej. 

Wspomniałem, że nie ma co uogólniać.
Wspomniałem też, że mam znajomych, którzy zamiast szukać, gdzie można kupić rzecz, która im się podoba, o 20k taniej, wolą ją kupić na miejscu (albo zlecając to innym) mając w głowie, że w międzyczasie zarobią 40k.
Mam też takich, co zastanawiają się, czy zjeść dzisiaj „na mieście”, skoro jedli „na mieście” w zeszłym tygodniu (ze względu na koszty). A nie muszą.
Tylko tyle.

50 minut temu, uhck997 napisał(-a):

Do Dubaju to średni pomyśl, bo można się zaprzyjaźnic z urzędem celnym na przylocie i nie będzie miło :)

Mam znajomego, który kupił zegarek w Szwajcarii i zgłosił... nic do oclenia przylatując na teren EU :)

Powiem tylko tyle, że już więcej nigdy tak nie zrobi.

no większość ludzi  nie wierzy w takie sytuacje,

chcą odzyskiwać VAT podczas wylotu z np. z Dubaju, muszą mieć więc przy sobie dokumenty zakupu i sam zegarek, a następnie pełni luzu meldują się w Polsce i na lotnisku idą do bramki - nic do oclenia.....

Edited by Boogie

Dzisiaj umyłem Daytonę i można śmigać. 

f0dfdfb7a3716a00b1e16856e26d1d7f.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

W takiej konfiguracji jeszcze Wam nie pokazywałem.  :D

20240203-203542.jpg 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

22 godziny temu, Boogie napisał(-a):

no większość ludzi  nie wierzy w takie sytuacje,

chcą odzyskiwać VAT podczas wylotu z np. z Dubaju, muszą mieć więc przy sobie dokumenty zakupu i sam zegarek, a następnie pełni luzu meldują się w Polsce i na lotnisku idą do bramki - nic do oclenia.....

Chyba ostatnio nawet celebryta Arni miał dłuższą pogawędkę ze służbami celnymi w DE. Przyjemność kosztowała go 35k EUR , gdzie musiał połowę w keszu wypłacić - co było najcięższe.

21 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

W takiej konfiguracji jeszcze Wam nie pokazywałem.  :D

20240203-203542.jpg 

Michał mogłeś nam to oszczędzić 😀

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

20 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Michał mogłeś nam to oszczędzić 😀

Marcin, daj spokój. Przecież mnie znasz. 

17 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Marcin, daj spokój. Przecież mnie znasz. 

Oczywiście. Ważne że wygodnie 😀

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

7 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Ważne że wygodnie 😀

Oj bardzo. Idealnie na basen czy do sauny. Leży jak przyklejony.  

Oj bardzo. Idealnie na basen czy do sauny. Leży jak przyklejony.  

Nie odparza guma czy coś takiego ?

Jeśli mam być szczery, to mi osobiście wizualnie gryzie mi się ta guma z GMT.

Ale niech każdy robi na co ma ochotę :)

Edited by uhck997

9 godzin temu, a_team napisał(-a):

Nie odparza guma czy coś takiego ? emoji848.png

Jakbym siedział z godzinę to może i tak. ;)

7 godzin temu, uhck997 napisał(-a):

Jeśli mam być szczery, to mi osobiście wizualnie gryzie mi się ta guma z GMT.

W realu bardzo dobrze to wygląda. Przynajmniej dla mnie.  

7 godzin temu, uhck997 napisał(-a):

Ale niech każdy robi na co ma ochotę :)

Dokładnie.  Ważne aby właściciel był zadowolony. 

Witryna w pobliskim miasteczku zapełniła się Rolkami więc skorzystałem z okazji i zmierzyłem kilka zegarków w różnych rozmiarach 42, 43 i 44mm. Znany jestem w wybredności co do rozmiarów, lubię zegarki widoczne na ręku, ciężko mnie przekonać na coś mniejszego. Na komunię dostałem zegarek ale z niego wyrosłem, cóż poradzić, tak już mam. Ale schodząc z mojego sarkazmu, nieco subiektywnych uwag.

Od dłuższego czasu myślałem o przymiarce Sea-Dweller i DeepSea. Sea-Dwellera i jego 43mm były dla mnie optycznie nieco małe. Czemu? Bo mam wrażenie, że wielkość cyferblatu jest za mała w stosunku do koperty. Rzekłbym, że to unifikacja wielkości cyferblatu dla kilku modeli. Jeśli porównam proporcje w Submarinerze, to tam wychodzi to wyśmienicie. 

DeepSea z 44 mm już mi bardziej odpowiada ale jego wysokość szereguje ten zegarek do tych nieużytecznych. Poza tym, szerokość bezela do średnicy cyferblatu jest jeszcze mniej korzystna. Czy 44 mm to duży zegarek? Zdjęcie pokazuje moją część postury, 44 mm jest w sam raz, nie jest za duży.

Na koniec Sky-Dweller. Tutaj pomimo 42mm cyferblat wyraźny i proporcjonalny do wielkości koperty. Ale dla mnie całościowo ciut za mały.

Dodatkowo zmierzyłem Omega Speedmaster Racing ze swoimi 44,25mm i taki rozmiar z przyzwoitą wysokością oraz czytelnym (sporym) cyferblatem tworzą zegarek bardzo proporcjonalny.

Zdjęcia jak zwykle nie oddają tych wszystkich proporcji ale można pokusić się o ocenę.

Mój nadgarstek ma 61 mm szerokości, mierzone przed chwilką suwmiarką.

Także taka to sytuacja:)

IMG_5562x.jpg

IMG_5563x.jpg

IMG_5566x.jpg

IMG_5567x.jpg

IMG_5573x.jpg