Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

4 minuty temu, bibbi napisał(-a):

Gdyby to byl 40mm, to by mi z 2 strona poza nadgarstek wystawal. 😅 Z tego samego powodu ubolewam nad rozmiarem Suba. Czekam na wersje 38mm. Ponoc ma zostac wprowadzona w 2045 r. 

0299F258-CE05-4F41-8004-56B3B26E9A96.jpeg

E0C443AC-89C7-4C55-B968-9AB8D3F86DD6.jpeg

Leży bardzo dobrze na zdjęciach. Tudor wydał w sumie w tym rozmiarze fajnego divera. 

2 minuty temu, rafalmosty napisał(-a):

I bardzo dobrze, bo to świetny zegar, a ja z premedytacją łacha ciągnę😉 I dla jasności, nie byłem dzisiaj u AD z pizzą, czy podwawelską czy innymi podarunkami. Uznali mnie jednak z własnej inicjatywy, za godnego tej ,,topowej” marki🙄

W koszuli i marynarce, czy krótkich spodenkach? Na łapce miałeś G-schocka, czy ubrałeś coś bardziej odpowiedniego? 😉

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

W dniu 12.04.2024 o 20:38, rafi napisał(-a):

A gdzie napisałem, że chodzi o technikę magiczną? Mimo wszystko giloszowanie nie jest na codzień domeną Rolexa.
A poza tym to po prostu bardzo ładny zegarek. Co nie zmienia faktu, że rację ma [mention]Jan [/mention] , że w tym budżecie można już trochę pobuszować wśród marek znanych z klasycznej elegancji.

Tez nie jest niczym szczegolnym, mieli tarcze guilloche w Cellini (jak i w starszych zegarkach), wiec to zadna nowosc dla Rolexa

1 minutę temu, SzefSzefow napisał(-a):

Tez nie jest niczym szczegolnym, mieli tarcze guilloche w Cellini (jak i w starszych zegarkach), wiec to zadna nowosc dla Rolexa

Ale sam zegarek jest mocno interesujący, co nie?

Leży bardzo dobrze na zdjęciach. Tudor wydał w sumie w tym rozmiarze fajnego divera. 

Tak. Wydal. Ale do PL dojechalo pare sztuk. Do Poz jedna, do naszego Kolegi z forum. I od tamtej pory ani jedna sztuka. Czekam rok. Tymczasem malutki AD Tudora w glebokiej Bawarii w samym styczniu i lutym otrzymal 2 sztuki - lezaly w gablocie do wziecia.

bibbi

1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Ale sam zegarek jest mocno interesujący, co nie?

A co do tego nie ma watpliwosci. Najlepszy z nowych Rolexow.

Teraz, SzefSzefow napisał(-a):

A co do tego nie ma watpliwosci. Najlepszy z nowych Rolexow.

Bez dwóch zdań. 

Teraz, mario1971 napisał(-a):

W koszuli i marynarce, czy krótkich spodenkach? Na łapce miałeś G-schocka, czy ubrałeś coś bardziej odpowiedniego? 😉

Nie oceniaj swoją miarą😂 ja byłem w polo, w jeansach i jordanach😉  miałem początkowo dresy, ale Żona stwierdziła, że nie pasują do polo😎 filcaki ledwo co ściągnąłem. Pamiętaj, że ja ze wsi jechałem, to jak miałem wyglądać🤷🏻‍♂️ żarty, żartami, ale obiecali mi coś, na co ,,oficjalnie” nie można się nawet zapisać. I nie jest to żaden explorer I czy II😉

3 minuty temu, rafalmosty napisał(-a):

Nie oceniaj swoją miarą😂 ja byłem w polo, w jeansach i jordanach😉  miałem początkowo dresy, ale Żona stwierdziła, że nie pasują do polo😎 filcaki ledwo co ściągnąłem. Pamiętaj, że ja ze wsi jechałem, to jak miałem wyglądać🤷🏻‍♂️ żarty, żartami, ale obiecali mi coś, na co ,,oficjalnie” nie można się nawet zapisać. I nie jest to żaden explorer I czy II😉

Polo pewnie markowe. 👌 Co do zapisów na "extrasy",  gratuluję wejścia na wyższy level. 🤪

1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Polo pewnie markowe. 👌 Co do zapisów na "extrasy",  gratuluję wejścia na wyższy level. 🤪

Uczę się od Mistrza. Ja głupi do tej pory byłem. Strój ekskluzywnego menela, robi jebnak cuda💪

obiecali mi coś, na co ,,oficjalnie” nie można się nawet zapisać. I nie jest to żaden explorer I czy II

Wiem! Nowy Coke!

bibbi

Posted (edited)
5 minut temu, bibbi napisał(-a):

Wiem! Nowy Coke! emoji23.png

bibbi

Bartek, coś o tym wspominali, ale kazałem im zejść na ziemię😉 spokojnie, Twój ex jest też super, ale nie tego szukam. Jak do wakacji nic nie odbiorę, to może złożę Ci ofertę odkupu😉

Edited by rafalmosty

28 minut temu, rafalmosty napisał(-a):

Uczę się od Mistrza. Ja głupi do tej pory byłem. Strój ekskluzywnego menela, robi jebnak cuda💪

To, że ktoś robił coś na opak, nie oznacza jeszcze, że był głupi. Był po prostu inny. Ważne, że przejrzałeś na oczy. 😜

Dwa zupełne różne zegarki. Nawet podobne do siebie nie są...

21 godzin temu, mrstatler napisał(-a):

Ciekawe czy jakikolwiek trafił do WKruk?

Może nie trafił żaden gdyż go nikt nie zamówił

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Dwa zupełne różne zegarki. Nawet podobne do siebie nie są...

Zdobienie tarczy i mała sekunda są podobne

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

13 godzin temu, rafalmosty napisał(-a):

byłem w polo, w jeansach i jordanach😉  

A co miałeś na ręce

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

10 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Może nie trafił żaden gdyż go nikt nie zamówił

Ja zamówiłem, więc jedno zamówienie na pewno na niego mają. 

7 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

A co miałeś na ręce

Omegę seamaster chrono😉

16 minut temu, Slimturtle napisał(-a):

Zdobienie tarczy i mała sekunda są podobne

Zdobienie na tarczy ma inny wzór, a mała sekunda jest zupełnie inaczej umiejscowiona. Ps. Rozumiem, że wróbel i jastrząb też są do siebie podobne, bo mają cechy wspólne - pióra i dziób? 🤔

19 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Zdobienie na tarczy ma inny wzór, a mała sekunda jest zupełnie inaczej umiejscowiona. Ps. Rozumiem, że wróbel i jastrząb też są do siebie podobne, bo mają cechy wspólne - pióra i dziób? 🤔

Właśnie dlatego ktoś wspomniał o inspiracji, a nie plagiacie. Trudno by było to 1:1 ;-) Niezależnie od tego, że to dwa różne zegarki ten przykład pokazuje jak potężną bronią niektórych marek jest cały marketingowy bullshit i to, jak niektórzy się na niego łapią. Nie chcę porównywać oczywiście jakości wykonania, użytych materiałów czy mechanizmów zegarków Rolex i Citizen. Rzecz w tym, że twierdzenie o jakiejś wyjątkowości czy innowacji wykonania tej tarczy w nowym 1908 jest niczym innym jak marketingową papką, bo gołym okiem widać, że coś podobnego o ile nie ciekawszego (w Citizenie osiągnięto w giloszowaniu efekt głębi, której w Rolexie zwyczajnie nie ma) można osiągnąć już w zegarku o wartości kilkadziesiąt razy mniejszej. Ale jak to mówią, papier wszystko przyjmie.

9 minut temu, th napisał(-a):

Właśnie dlatego ktoś wspomniał o inspiracji, a nie plagiacie. Trudno by było to 1:1 😉 Niezależnie od tego, że to dwa różne zegarki ten przykład pokazuje jak potężną bronią niektórych marek jest cały marketingowy bullshit i to, jak niektórzy się na niego łapią. Nie chcę porównywać oczywiście jakości wykonania, użytych materiałów czy mechanizmów zegarków Rolex i Citizen. Rzecz w tym, że twierdzenie o jakiejś wyjątkowości czy innowacji wykonania tej tarczy w nowym 1908 jest niczym innym jak marketingową papką, bo gołym okiem widać, że coś podobnego o ile nie ciekawszego (w Citizenie osiągnięto w giloszowaniu efekt głębi, której w Rolexie zwyczajnie nie ma) można osiągnąć już w zegarku o wartości kilkadziesiąt razy mniejszej. Ale jak to mówią, papier wszystko przyjmie.

Takie stwierdzenia można ferować tylko wtedy, kiedy ogląda się/porównuje oba zegarki na żywo. Wyciąganie wniosków na podstawie rednerowej wizualizacji to jak zachwycanie się poprawionymi w Photoshop zdjęciami starzejących się celebrytek. 

Jedyne co łączy te zegarki to giloszowanie i mała sekunda. Nie wiedziałem,  że Citizen po raz pierwszy w historii zrobił takie połączenie. 

Takie stwierdzenia można ferować tylko wtedy, kiedy ogląda się/porównuje oba zegarki na żywo. Wyciąganie wniosków na podstawie rednerowej wizualizacji to jak zachwycanie się poprawionymi w Photoshop zdjęciami starzejących się celebrytek. 

Fajnie że Citizen wypuścił ten zegarek wcześniej niż Rolex, bo innaczej to wszyscy mówiliby, że to Citizen się wzoruje na Rolexe