Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Andreas, bierz, nie zastanawiaj się.

Jak Ci nie podpasuje to sprzedaż bez problemu. Może nawet sam załatwię Ci kupca... :)

Guest awi

Chyba tak nie do końca. Tommaso ma rację. Biorąc pod uwagę twoją posturę, luźny ubiór i luźną formę spotkania to tak sobie ;) ale jak ubierzesz się jak Pilot to pewnie bardziej. Kwestia przyzwyczajenia. Zresztą co tam ja. Sam miałeś wątpliwości... pozdro

Ktoś przecież musi być winny ;)

Matz oczywiście racje z tym że sam miałem wątpliwości...i nadal mam. Mi się wydaje że, po DS, będzie ciężko aby wrócić do rozmiaru 40mm. 

Aczkolwiek, w piątek jadę sobie obejrzeć zegarek, wielkości 40mm. Jak wszystko będzie ok - a tak sądzę - , to i zdjęcia będą  :)

Aby nie było za dużo pomysłów....nie będzie to chronograf  ;)

Guest awi

Słońce...to i on

ab626f26b47ca68f8ce7b5a41aaaad6e.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Andreas, nie ma za małych zegarków, są tylko za duże.

Powiedział ten co ciągle uważa DJ 116200 na za mały zegarek dla siebie :lol: :lol: :lol:

Wiedziałem, że mi to wypomnisz... ;)

On generalnie nie jest dla mnie za mały, nie do końca podobają mi się proporcję tarczy i koperty do grubości zegarka.

A u mnie też kolorowo:

2ed6nti.jpg

Dobra para z Batmanem. Z białą, ceramiczną byłaby jeszcze lepsza. Jako trzeci Explorer 2 się należy :)

Edited by gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

Biała daytona robi u mnie także za formalny zegarek. Z ceramicznym bezelem ma mocno sportowy charakter.

Biała daytona robi u mnie także za formalny zegarek. Z ceramicznym bezelem ma mocno sportowy charakter.

A Ty odebrałeś już ceramiczną?

Mi brakuje Datejusta do kompletu.

A po co drugie sportowe GMT? ;)

To tylko mechanizm. Zobacz ile modeli ma jeden i ten sam mechanizm bez GMT - 313x. Explorer to zegarek zupełnie innego charakteru niż GMT Master, pomimo podobnego mechanizmu. Podobnego bo Explorer ma Paraflex. A mechanizm jest obiektywnie lepszy bo ma nie tylko datę, nie tylko GMT ale do tego jeszcze skokowa zmianę godziny w ruchu.

Piotrek, ja to wszystko rozumiem, ale przy batmanie i białej Daytonie zupełnie nie widzę miejsca dla Explorera II. Ani białego, ani czarnego.

Mimo, że akurat polara bardzo lubię i sam na niego poluję w starszej wersji.

Zobacz, i Daytona i Batman mają bling. Explorer, zwłaszcza biały, z czarnymi wskazówkami i indeksami to przy nich surowy zegarek sportowy.

Ja bym na Twoim miejscu w ciemno brał Datejust 36.

Edited by gustaw6666

Oyster Perpetual zaspokaja w całości moje potrzeby casualowo-eleganckie, nie widzę sensu zamiany na maluszka. :)

Natomiast 40-to milimetrowy polar byłby świetnym uzupełnieniem do niego i do Submarinera.

Jeśli nie potrzeba Tobie większego połysku, typowego dla Datejusta to rzeczywiście Twój Oyster Perpetual to po prostu piękny zegarek. Dzisiejsze jego zdjęcie po raz kolejny to pokazało. Niezwykle ładny zegarek.

Szczerze mówiąc to uważam, że dopiero ceramiczna Daytona należycie odnosi się do swojego DNA i swoich korzeni i dopiero ona jest na tyle sportowa na ile Daytona sportowa winna być :)

Bede miał za jakiś czas nową sztukę batmana w dobrej cenie, wiec jak cos mogę odstąpić.

Bede miał za jakiś czas nową sztukę batmana w dobrej cenie, wiec jak cos mogę odstąpić.

Witam,

Jestem zainteresowany , proszę o telefon. 502395002

Madomin nie jestem handlarzem abym dzwonił dzis w sprawie sprzedaży. Jak przyjdzie zegar i sprzedaż bedzie wciąż aktualna ( kilku zainteresowanych) pogadamy co i jak. Pasuje ?

Edited by Matt2405

Guest Passero

Madomin nie jestem handlarzem abym dzwonił dzis w sprawie sprzedaży. Jak przyjdzie zegar i sprzedaż bedzie wciąż aktualna ( kilku zainteresowanych) pogadamy co i jak. Pasuje ?

@Matt2405, zaraz będziesz miał kolejkę oczekujących, jak u AD… to się nazywa siła marki :)  ;)

Guest vitriol

Pytanie od rolexowego nooba, więc nie spinajcie się jak już było.

Bamford i Project-X-Designs, dlaczego Rolex nie tępi tych firm?

Nie chodzi mi o mody gdzie oryginalne częsci są pozamieniane pomiędzy modelami, nie chodzi też o blakeny - tu pod powłoką wciąż masz rolexowe części.

Chodzi mi np. o Daytonę z czerwoną tarczą enamel albo suba z tarczą sandwich.

z0r77bD.jpg

5ZMfkmq.jpg

Mogę się mylić, ale rozumiem, że Rolex nigdy nie wypuścił takich tarcz. To drukowany aftermarket, ale dodatkowo mają prawdziwe logo, więc podróbki.

Dlaczego Rolex na to pozwala?

Jeśli takie tarcze jednak istniały to naturalnie nie było pytania.