Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Guest awi

No jest piekny :)

Zdecydowanie najładniejszy z Rolexów.

Dziękuje

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Widziana w makro różnica w laserowym grawerze na szkle jeszcze dwa lata temu widoczna była gołym okiem - grawer w fejku był nieco większy , grubszy i nieznacznie przesunięty ale do tego potrzeba bezpośredniego porównania z produktem oryginalnym.

Niestety ale doszli do takiego punktu, że rozpoznanie fejka z odległości 1-2m u kogoś na nadgarstku jest niemożliwe.

Niestety ale doszli do takiego punktu, że rozpoznanie fejka z odległości 1-2m u kogoś na nadgarstku jest niemożliwe.

Podobnie jak w PAMie i kilku innych markach. Dlatego świadomość, że zegarek kupuje się dla siebie, nabiera coraz większego sensu.

Niedlugo jedyna przeszkoda, aby rozroznic oryginal zacnej manufaktury o fejka bedzie jednynie mechanizm i numer seryjny/rejestracja, bo jak widac szafirowe szkielka, lupki, ceramiczne bezele, pudelka i karty oraz bransolety sa coraz czesciej nie do odroznienia bez bezposredniego porownania  :unsure:

To było tak pół żartem/pół serio :)  przecież nikt by nie ściągał specjalnie bransolety żeby zważyć zegarek :) tym bardziej że taka operacja w tym zegarku to już wyższa szkoła jazdy.

Szkoda że nie wykorzystają tych swoich maszyn i umiejętności żeby zrobić zegarek z jakimś ich autorskim designem, jakościowo (wyłączając mechanizm) są tak na 80% poziomu Rolexa czyli mega. Jak już muszą kopiować Rolexa to mogliby wzorem MKII klepać homary dawno nieprodukowanych modeli vintage oczywiście ze swoim logo i z taką jakością wykonania mogliby chyba osiągnąć sukces.

Edited by nicon

1dFQTya.png

Guest Kwiatek

Szkoda że nie wykorzystają tych swoich maszyn i umiejętności żeby zrobić zegarek z jakimś ich autorskim designem, jakościowo (wyłączając mechanizm) są tak na 80% poziomu Rolexa czyli mega. Jak już muszą kopiować Rolexa to mogliby wzorem MKII klepać homary dawno nieprodukowanych modeli vintage oczywiście ze swoim logo i z taką jakością wykonania mogliby chyba osiągnąć sukces.

Tylko wtedy straciliby 80% swoich klientów.

Ja mysle, ze juz to robia, w sensie micro brandy juz wypuszczaja super zegarki, tylko wiedza kanoniczna czyli blokada w glowie i kasa wpakowana w starych wyjadaczy nie pozwala nam tego przyznac

Ja mysle, ze juz to robia, w sensie micro brandy juz wypuszczaja super zegarki, tylko wiedza kanoniczna czyli blokada w glowie i kasa wpakowana w starych wyjadaczy nie pozwala nam tego przyznac

W moim wypadku to raczej pragmatyzm mnie blokuje bo makrobrandy jednak w obsłudze posprzedażowej łatwiejsze a w razie potrzeby albo zachcianki mogę bez wysiłku odzyskać większość kapitału. No i na razie dzięki PAMom i Rolexom pozanaję więcej kolegów z forum ;-)

Po co - skoro można masowo klepać "badziew" i nawet na zegarkowym forum będzie to jedynie inspirowany przyzwoity zegarek jak na swoja cenę............ 

W moim wypadku to raczej pragmatyzm mnie blokuje bo makrobrandy jednak w obsłudze posprzedażowej łatwiejsze a w razie potrzeby albo zachcianki mogę bez wysiłku odzyskać większość kapitału. No i na razie dzięki PAMom i Rolexom pozanaję więcej kolegów z forum ;-)

Mi wlasnie brakuje tego pragmatyzmu. Albo hobby albo kalkulacja. Jakbym mial jeszcze przed kazdym zakupem liczyc ile strace lub zarobie to bym calkowicie zglupial ;)

Dodatkowo ja kolegow nie szukam ;) , ale faktycznie moze to byc jakas tam wartosc dodana :)

A kto konkretnie?

Borealis

Guest qhen

Jestem w szoku jak chińczyki te podróbki robią :D

Wsadzic tam kwarca i najdokładniejszy rolnix świata. bu a ha ha

Sub TT, GMT 16700 Pepsi czy bialy Milgauss na 3ci Rolex po Sub ND 14060m i Date 15200? Co myslicie - w tym tygodniu chce zdecydowac! :)

Pepsi.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Podróba robi wrażenie .

Przy cenie oryginału w której jest 90% powietrza to już zapewne można się starać , tanio sprzedać i jeszcze nieźle zarobić .

Edited by LMed

Ale video jest super.

Korona grawerowana w szkle jest coraz lepiej zrobiona.

Jak ktoś świadomie kupuje podróbę ,to dlatego , ze go nie stać na prawdziwy. Ale jak się dorobi ,

to jest potencjalny klient na

orginał .

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉