Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Guest awi

Czy tu czytasz te linki co wysyłasz? Jeden coś mówi o jednego AD z Leeds a reszta dyskutuje i by się sadziła...

Opowiadasz, bez konkretów.....i to jeszcze z pewnością, jakbyś co najmniej sam był w zarządzie Rolexa

Edited by awi

No dobra bo już nic nowego się tu nie dowiem widzę. Życząc kolegom czekającym na Batmana rychłej realizacji

post-55792-0-40206700-1539509429_thumb.jpeg

Czytałem o dilerach w US oraz Australii oprócz UK. Moze jest ich więcej , nie wiem . Widac że Rolex uderzył w duże rynki . Dotyczy to tylko niektórych sportowych modeli Rolexa, nie wszystkich

No dobra bo już nic nowego się tu nie dowiem widzę. Życząc kolegom czekającym na Batmana rychłej realizacji

wysłałem Tobie na szybko i nawet nie doczytałem choć nie zmienia to faktów

Edited by Pronto

Guest awi

Dzięki Desmo....bo już głowa boli. Ja lubię Batmana, ale ceny za używki lub nie noszone w necie już skrobia przy €10k....zwariowany ten świat.

wysłałem Tobie na szybko i nawet nie doczytałem choć nie zmienia to faktów

Nie czytasz...coś wysyłasz na hop siup...ale oczywiście, nie zmienia to faktów dla ciebie.

To mój ostatni post do ciebie, bo mam poczucie ze zaczynam się cofać

Cieszę sie że mogliście liznąć trochę świata .

Dzięki Desmo....bo już głowa boli. Ja lubię Batmana, ale ceny za używki lub nie noszone w necie już skrobia przy €10k....zwariowany ten świat.

Nie czytasz...coś wysyłasz na hop siup...ale oczywiście, nie zmienia to faktów dla ciebie.

To mój ostatni post do ciebie, bo mam poczucie ze zaczynam się cofać

moze sie trochę wygłupiłeś z tym pytaniem ale spoko od tego tu jesteśmy aby informować

Guest awi

No i jest blokowany...multikonta

@repsak....wyglada lepiej niż sądziłem

Edited by awi

Teraz już mogę. Dzięki!

Będzie sprzedaż Filipie ?

Jak sub w akcji to i mój idzie w dłoń

Oczywiście to był żart nawiązujący do zdjęcia, Rolex nadal pozostaje najczęstszym towarzyszem nadgarstka i nie planuję zmiany.

Guest awi

Trochę z innej beczki....przeglądając różne zegarki / oferty Vintage...

Jak chodzi o Vintage zegarki, to pierwsza reguła jest (jak i przy „zwykłych” zegarkach): Always buy the seller!

Druga regułka: jak się nie znasz, nawet jak sprzedawca wydaje się być ok, daj komuś, który się zna, aby obejrzał ten zegarek.

To jest pole minowe dla fanów z mała wiedzą. Ostatnio sprzedawca z dobra reputacja, tylko małą wiedza o starych Daytonach, miał na sprzedaż złota Daytonę, za ok €120.000....problem w tym że to był Fake.

W dodatku Rolex w lipcu założył sprawę firmie, z Ameryki - z podwykonawcami z Vietnamu - którzy przez stronę sprzedali / sprzedają części Fake do różnych modeli Vintage, nawet na zamówienie:

- grawery starszy / nowszy styl

- Case starszy / nowszy

- Tarcza postarzana lub NOS

- nie raz oryginalny mechanizm

- oczywiście wszystko z logiem

- z adnotacja że to nie oryginalne

A co się z tym potem dzieje wiemy.....tu link:

https://www.google.pl/amp/s/wristwatchreview.com/2018/08/10/rolex-watch-usa-incorporated-v-vintage-watchmaker-llc/amp/

To tylko pokazuje ci się dzieje

Interesując się ostatnio różnymi modelami, a detale zawsze robią różnicy, co do oryginalności / wartości i ewentualnych konsekwencji w skompletowaniu zegarku lub późniejszej odsprzedaży, zauważyłem, że nawet sprzedawcy znani lub z dużym stażem na rynku, często nie wiedzą co jest źle lub nie powiedzą zawsze cała prawdę dopóki nie zapytasz. A może to być drogie hobby.

Jest teraz tyle zegarków na rynku - nie mówiąc o Fake -, z drobnymi błędami, części:

- nie pasujące rocznikiem

- nie pasujące referencja

- nie pasującym opisem do stanu

- sztucznie postarzane

że głowa mała....

Jak się interesujecie modelem, to interesujecie się też detalami, bo mogą was dużo kosztować. A dobre zegarki zawsze będą trzymać wartość i będą się sprzedawały bez problemu.

W przyszłym tygodniu, trochę więcej napisze, z przykładami niektórymi, które to obrazują.

Morał: „Krasnoludek....nawet na obcasach...zawsze pozostaje krasnoludem” ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Guest awi

Spróbuje to jeszcze z wizualizować...

Problem w tym, że 5 i 6 cyfrowe też coraz lepiej podrabiają.

A w temacie kolejek i narzekania. Aby zrozumieć kolejek w Rolexie lub PP, to trzeba trochę głębiej kopać. Tu nie chodzi raczej o oto że Rolex hamuje produkcje specjalnie, tylko patrzmy przez pryzmat „popytu”

Rolex produkuje ok 850k / rocznie i jest już na granicy - porównujmy tylko do, na podobnym poziomie, innych Marek. W dodatku wzrósł popyt. W Azji ok 30% a w Ameryce przy zegarkach od $10k + o 13% i przy zegarkach $5-10k o 14%. PP & Rolex maja ok 70% udziały w rynku zegarków powyżej $10k

Także sztucznie bym nie nazwał te kolejki. I nie zaczynajcie teraz o tym że...ale mogliby produkcje DJ z/s spuścić i za to Batman i Daytonę zwiększyć ;)

Tudor także to juz odczuł, tzn kolejki

Generalnie patrząc....Rolex przecież nie zwiększy do 2Mio rocznie ;)

Kolejki to pikuś...u nas zresztą taka tradycja. Gorzej jak „dobrodzieje” z Wiejskiej wprowadzą podatek od luksusu...wszystko powyżej jednego zegarka a na jeden limit do 3 tyś PLN...wszyscy zapłacimy ...a to wątek Rolexa ...to każdy Rolex razy 1,5.tylko na PP - 50% bonifikaty ...bo polski ;-)

Guest awi

Nie musisz kupić w Polsce ;)

Jak ja przestanę kupować w Polsce to Rolexa nam zabiorą... ;-) bo tu wszyscy tylko chrono24, grey market, Wyspy Kanaryjskie ...

Guest awi

Przy tych kolejkach i tak nic nie dostajesz...No oprócz tych DJ-i ;-)