Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Po rozkodowaniu numerów na deklu wychodzi że mój riseman wyprodukowany został 310 dnia 2012 roku z części japońskich i w japońskiej fabryce :-)

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   to tylko części  ^_^ ( chociaż to chyba najważniejsze  -_- ).

 

Patrząc na GW-5000 i DW-5600 czy nawet GW-M5610 to jednak można zaryzykować twierdzenie, że i miejsce składania jest ważne. ;)

 


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, chłopaki. Jest różnica między Japan a Made in Japan. Japan z odpowiednią literką oznacza, że części zostały wyprodukowane w Japonii, ale sam montaż odbywał się poza Japonią. Z tego co pamiętam to Made In Japan ma GW-5000, Frogmany, kilka limitek i większość JDMów.

Pierwsze słyszę o czymś takim. Jakieś źródło? ;) Oznaczałoby to, że tylko te "Made in Japan" są składane w Japonii, a to na 100% nie jest prawdą. Dlaczego niektóre modele mają tylko "JAPAN", a inne na przykład "JAPAN MOV'T CASED IN THAILAND" (często w obrębie tego samego modelu), skoro według tej teorii w obydwu przypadkach można by opisać je w ten sam sposób? ;)

 

Wiele JDM-ów składanych jest poza Japonią. Chociażby omawiany tu GW-9400J. Dlaczego w myśl tej teorii one nie mają "JAPAN", choćby tylko dla marketingowego picu i lepszego samopoczucia niczego nieświadomych japońskich klientów? ;)

 

Jedyna różnica pomiędzy GW-9400 a GW-9400J to pasek. Ten sam robot na tej samej linii montażowej, tymi samymi śrubkami w co drugim egzemplarzu przykręci "karbonowy" pasek i dekielek z odpowiednią nazwą modelu. Nie dorabiajmy dodatkowej mitologii.

 

GW-5000 jest lepszy od plastikowych kuzynów tylko dlatego, że to zupełnie inny model o innej specyfikacji oraz wykonany z innych materiałów (co ma też swoje odbicie w cenie). Nie wyłącznie dlatego, że został wyprodukowany w Japonii. Plastiki z chińskich fabryk też są złożone bez zarzutu i z należytą jakością, po prostu z innych materiałów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem własnie w googla grafiki i na żadnym nie znalazłem made in japan wszędzie made in thailand 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seven, jak już pisałem - większość JDMów jest produkowana w Japonii, ale nie wszystkie. Tu się zgadzamy. I zgadzamy się w kwestii, że najwyżej w hierarchii stoją JDMy Made in Japan. ;)

 

Kiedyś oznaczenia dla Casio nie miały aż takiego znaczenia. Potem fabryki rozniosły się po całej Azji południowo-wschodniej i trzeba to było już jakoś oznaczyć. Różnicy najczęściej nie ma dużej jeśli jest w ogóle i o tym w ogóle nie pisałem. Zresztą tak samo jest w Seiko. Ileż to razy pisaliśmy, że w zasadzie Seiko SKX007 praktycznie niczym się nie różni od Seiko SKX007J. Literka J daje +100 do prestiżu na dzielni, ale nie zmienia nic, może poza pewnymi smaczkami, dodatkami. To nie na tym poziomie rozgrywa się różnica jakości. ;) 

 

Co do różnic pomiędzy GW-5000 a DW-5600 to też nie mówiłem o różnicy w cenie, a o różnicy w materiałach, które wynikają właśnie z takiego podejścia jakie opisywałem wyżej. To jest widoczne od pierwszego momentu i dla każdego, kto miał te dwa zegarki w ręku. ;)  


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się tym utwerdzilem że chyba ten model jest produkowany w thailandii i chyba tylko w thailandii. Możliwe że jakaś część jest spcyjalnie dedykowana na japonie ale nie wiem jak by to rozpoznać.

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenia w Casio zawsze były takie same: Kraj na deklu = kraj końcowego montażu, w każdym razie nigdy nie słyszałem by nie było to prawdą, a kiedyś prześledziłem sporo tego typu wątków na WUS-ie. Po prostu w przypadku większości zegarków produkowanych u siebie zrezygnowali z "MADE IN" i zostało samo "JAPAN", bo całe wyrażenie MADE IN JAPAN najwyraźniej jest dla Japończyków z Casio na tyle istotne, że nie mają ochoty umieszczać go na modelach, których produkcja odbywa się też w innych państwach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraj na deklu to kraj końcowego montażu. Japan nie oznacza więc Made in Japan, bo fabryka w Japonii może montować części spoza Japonii ewentualnie odwrotnie. W przypadku Made in Japan i części pochodzą z Japonii, i montaż tam się odbywa. ;)

 

http://mygshock.com/wiki/Trivia

 

 
Where are G-Shocks made?

Basically G-Shocks are made in:

  • Japan ca 1996
  • Japan H ca 1984
  • Japan M ca 1994
  • Japan Y ca 1997
  • Japan T ca 1994
  • Japan K ca 1998
  • Thailand Y ca 1996
  • Thailand H ca 2005
  • China Y ca 1996
  • Korea C ca 1995
  • Korea T ca 1993
  • Korea Y ca 1998
  • Malaysia ca1995
  • Malaysia Y ca 2001

The letter after the country name may indicate different factory. The year indicates about which year the first watch was produced from the factory (best guess estimates).

Then there those Japan Y movement assembled in Thailand or Malaysia.

Some buckles are made in Indonesia.

Lastly there is Taiwan (but no Made in Taiwan)

 


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraj na deklu to kraj końcowego montażu. Japan nie oznacza więc Made in Japan, bo fabryka w Japonii może montować części spoza Japonii ewentualnie odwrotnie. W przypadku Made in Japan i części pochodzą z Japonii, i montaż tam się odbywa. ;)

No to teraz pełna zgoda, bo tylko do tego rzekomo nietożsamego z oznaczeniem na deklu miejsca montażu się wcześniej odniosłem. :) Aczkolwiek... Ten z samym JAPAN również może - acz nie musi - być w stu procentach japoński. Choć do MADE IN JAPAN w dobie powszechnego globalizmu także trzeba podchodzić z pewną dozą ostrożności - vide słynny przypadek Seiko Sumo (link). ;) Niemniej - jak już wspomniałeś - to oznaczenie w przypadku Casio jest wyróżnikiem modeli stricte JDM, w żadnej odmianie nie występujących na innych rynkach. A samo JAPAN i tak nie ma najmniejszego znaczenia. Obojętnie z jakich części zegarek będzie w tej Japonii złożony, w efekcie końcowym niczym nie będzie się różnił względem swojego odpowiednika z MADE IN THAILAND na deklu. Co najwyżej pozytywnie wpłynie na psychikę posiadacza. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - nie na tym poziomie zegarkowym rozgrywa się ta różnica i w przypadku znakomitej większości G-shocków Japan to w zasadzie efekt placebo. ;)

Edytowane przez AndrzejMick

Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem RANGEMANA .

Bardzo mi się podoba :).

Wydaję się być najładniejszy z mojej małej kolekcji G (Riseman, GW-7900, MTG-910D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem RANGEMANA .

Bardzo mi się podoba :).

Wydaję się być najładniejszy z mojej małej kolekcji G (Riseman, GW-7900, MTG-910D)

Witamy!

Obowiązkowo należy wrzucić fotki  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy!

Obowiązkowo należy wrzucić fotki :)

Dziś postaram się wrzucić. Edytowane przez xmorgis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że fajna wersja. Znajdzie uznanie, sam bym klikał  :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tej raperskiej modzie, która potem przeszła i na inne kraje, to jakoś mam awersję do tych jasnych kolorów...

De gustibus...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta żółta wersja jest chyba limitowana więc cena będzie tez wyjątkowa :)

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że elektronika w Rangemanie jest bardzo prądo-żerna. Zegarek używany trzy tygodnie a bateria już mi spadła na MEDIUM. Reismana użytkowałem trzy lata i zawsze była na HIGH. Ciekawe ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że elektronika w Rangemanie jest bardzo prądo-żerna. Zegarek używany trzy tygodnie a bateria już mi spadła na MEDIUM. Reismana użytkowałem trzy lata i zawsze była na HIGH. Ciekawe ...

A poziom HIGH był bliżej naładowaniu baterii na 75% czy 100%?

Pewnie tego nie wiesz ;)

Bateria mogłabyć nie naładowana na maks, co spowodowało w "stresie" jej przeskok na medium :)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że elektronika w Rangemanie jest bardzo prądo-żerna. Zegarek używany trzy tygodnie a bateria już mi spadła na MEDIUM. Reismana użytkowałem trzy lata i zawsze była na HIGH. Ciekawe ...

U mnie jest tak samo :/

Edytowane przez dawid82

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.