Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprawdzałem wysokościomierz u siebie i według tych obserwacji stwierdzam że wskazania są chyba na chybił trafił.Po kalibracji wpisałem wysokość z miejsca zamieszkania 274m npm. przy ciśnieniu 978 hPa i sprawdzając wysokość przy innym ciśnieniu np.973 hPa wysokość już wzrosła do 316m, a dzisiaj mam 972 hPa i wysokość podaje 322m. Ciekawie jakie wyniki byłyby będąc nad morzem? 

Jakie chybił trafił? Każda zmiana ciśnienia skutkuje zmianą wysokości. Koniec kropka! 

Ważna jest kalibracja do danego ciśnienia i wtedy pokazuję bardzo dobrze z dokładnością do 5 metrów. Pamiętajcie że jest to wysokościomierz baryczny i każda zmiana ciśnienia zmienia wysokość.

Jak wjeżdżam windą i na parterze ustawię na 0 metrów to na 8 piętrze pokazuję 25 metrów to znaczy że działa poprawnie. Czym wyżej tym niższe ciśnienie i przelicza na wysokość. Gdyby w czasie wjazdu na 8 piętro zmieniło się ciśnienie na danej wysokości (parterze) to przekłamie już wynik o różnicę jaką ustawiliście.  Dlatego tak ważna jest częsta kalibracja, np. w górach na szczytach gdzie znamy dane rzeczywiste wysokości. Jeśli pogoda jest w kratkę (duże wahania ciśnień) to nawet nie ma co się sugerować pomiarami.

A nad morzem byłoby to samo  :)

Pamiętajcie że 1hpa to około 10-12 metrów różnicy wysokości a i temperatura powietrza też wpływa na ciśnienie.

 

A oto mój post z recenzji Risemana kolegi lestafa

1. Co znaczy hulało odpowiednio? U mnie wszystko działa dobrze na ustawieniach off. Czytałeś recenzję? Barometr w zegarku pokazuje ciśnienie bezwzględne - to takie ciśnienie, które występuje danego dnia w danej miejscowości w której znajduje się stacja pogody (barometr)A stacje pogodowe pokazują ciśnienie względne  - to ciśnienie zredukowane do poziomu morza, czyli jest ciśnieniem, jakie wystąpiłoby danego dnia w danej miejscowości, gdyby znajdowała się ona na poziomie morza. Tu masz przelicznik: http://stacjepogody....tor_cisnien.php a tu zadanie z podstawówki   :lol:http://app.scholaris...ognozach,pogody  i koniecznie wykonaj zadanie w zakładce b.

Termometr też dobrze pokazuję mi na off, tylko trzeba go zdjąć na min. 15 minut z ręki aby odczyt nie przekłamywał przez ciepłotę ręki, oczywiście możesz dokonać korekty na ręce z innymi termometrami w otoczeniu i zredukować nadmiar stopni ale jednak będzie troszkę mniej wiarygodny   ;) .

2. Wysokościomierza nawet nie masz po co korygować chyba że jesteś w górach i właśnie przygotowujesz się do wycieczki   :). To jest wysokościomierz  baryczny a to oznacza że reaguję na zmianę ciśnienia i temperatury. Nawet jak teraz ustawisz prawidłową wysokość to i tak przy zmianie ciśnienia mimo iż nie będziesz się ruszać z miejsca pokażę Ci że wszedłeś na Gubałówkę   :lol:.

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że sensory w G-shockach to raczej zabawki. Pomiarami tych sensorów można się sugerować, owszem, ale przywiązywać dużą wagę do tych pomiarów nie można. Dla outdoorowców Casio ma serię Pathfinder/Protrek, a najlepsze są dedykowane instrumenty.
;)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wysokościomierze barometryczne jedynie informują o zmianie wysokości, w lotnictwie samolot dostaje dane z lotniska o ciśnieniu atmosferycznym i dopiero kalibruje przyrządy.

A pomiar wysokości :) GPS Garmin Etrex 30 z Glonass i GPS wskazuje co innego niż NavRoad z odb. SirfStar III, a pozostałe urządzenia barometryczne... o dziwo Riseman był  bliżej GPS niż ProTrek :)

Tak naprawdę pomocny w życiu jest jedynie barometr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najbardziej trafne i treściwe podsumowanie czujników w G!

A jak pokazuje forum o górach dobrej i co najważniejsze taniej mapy oraz głowy na karku nic nie zastąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu narzekamy sobie na wysokościomierze w G-Shockach, a jeszcze bardziej frustruje obcowanie z bardziej zaawansowaną techniką :)  

Np. Garmin Etrex 30 - ohy ahy a generalnie porażka. Samo urządzenie nie powala dokładnością wskazań, a mapy do tego to kpina.

Tak jak pisze Burns, dobrej mapy, kompasu i głowy na karku nic nie zastąpi - cała reszta to gadżety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barthezz poproszę o wymiar obwodu Twojego nadgarstka  :) i ... niech sie nosi

 

obwód 17cm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gif1.2013-11-22.jpg  

 

Nowy nabytek nie rozczarował :)

 

Jak ustawisz dłoń prostopadle do nadgarstka to ta "narośl" z prawej strony zegarka nie wbija Ci się w dłoń?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17cm wygląda trochę mało przy rangemanie, ale może takie ujęcie.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak ustawisz dłoń prostopadle do nadgarstka to ta "narośl" z prawej strony zegarka nie wbija Ci się w dłoń?

 

 

Nic się nie wbija,zegarek nosze na luźno. Przymierzałem się również do GW-3000 tego z pomarańczowym paskiem,ale ten mi się bardziej podobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przy normalnym noszeniu też nic się nie wbija i nie przeszkadza, przyzwyczaiłem się do rozmiaru Range i mi nie przeszkadzają już jego gabaryty jak na początku, ale fakt faktem, z 2 razy przy pracy fizycznej(po to kupilem, żeby Orienta i Seiko nie obijać) kompas uruchomiłem samoczynnie wyginając rękę jakoś dziwnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co dla jednych jest wadą, dla innych jest zaletą... właśnie rozmiar przeszkadzał mi w Reismanie. Rangeman jest optymalny! ... męski :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy mężczyzna zawsze Ci odpowie, że nie liczy się długość, nie liczy się grubość, nie liczy się wielkość. Liczy się jakość. :D


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy Rangeman z PL dystrybucji czyli ZIBI jest dostępny z tym wzmacnianym paskiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko wersja japońska - GW-9400J - ma taki pasek (z dodatkiem karbonu). Czy faktycznie jest to realne wzmocnienie czy tylko marketingowy pic, to już inna sprawa. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie jeśli to pic na wodę i tylko różnica jest w pasku to chyba nie ma co wymyślać i brać to co jest u nas. Bo z czarnym tłem podświetlenia nie podoba mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przebrnąłem przez Wasze wpisy.Widzę ,że znalazłem zegarek dla siebie.Najgorsze tylko że nie wim który.Poprzedni zegarek ugotowałem -dosłownie.Kosztował z 1500zł miałem go z 10 lat-ale już jest nie do naprawienia..\Więc wybór padł na któryś z tych dwóch.Rozumiem ,że generalne różnice polegają na tym ,że droższy jest większy i ma dodatkowo kompas.Nie wiem który bardziej mi się podoba.Tańszy widziałem w realu i zwrócił moją uwagę-dlatego tutaj trafiłem.Większy będzie chyba za duży -mierzyłem nadgarstek za Waszym przykładem i mam 16,5 cm.Droższy ma w mojej ocenie ładniejsze podświetlanie-sądząc ze zdjęć.Mętlk mam w głowie-więc dzisiaj decyzji nie podejmę.Kompas mam w telefonie,ale pomimo ,że młody nie jestem -to gadżety uwielbiam.Muszę gdzieś znaleźć oaba w realu i założyć na rękę.Ale podejżewam -że mniejszy będzie optymalny.Przepraszam ,że myślę na głos.Wiem,że nikt za mnie nie wybierze.Niemniej cieszę się ,że tu trafiłem.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie Jacek.Aha no i różnica w cenie jednak też jest istotna-tańego widzę za 550zł -droższy jednak pnad 1000.Przy okazji ,czy ten wzorzec atomowy-działa  dokładnie i mam zawsze pewnosć ,że zegarek jest dokładny? czytam ,że wymaga to trochę zachodu.

Edytowane przez jacek-kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji ,czy ten wzorzec atomowy-działa  dokładnie i mam zawsze pewnosć ,że zegarek jest dokładny? czytam ,że wymaga to trochę zachodu.

Działa jak najbardziej dokładnie, a nawet bez niego zegarek i tak ma dokładność rzędu kilku, max kilkunastu sekund miesięcznie. Obsługa jest banalna, bo dzieje się to całkowicie automatycznie. Jedyne co musisz zrobić, to wybrać odpowiednią strefę czasową. Ewentualnie zdarzają się problemy z odbiorem sygnału, ale to zależy od Twojego miejsca zamieszkania. Wtedy trzeba troszkę poeksperymentować z miejscem odkładania zegarka na noc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm mój ostatni zegarek-chyba Seiko -ale głowy nie dam.Miałem go min 10 lat-kosztował wówczas niecale 1500zł.Tyatanowy podobnie jak bransoleta ,5 guzików i koronka się to chyba nazywa-były pozłacane.Czarna tarcza -3 malutkie tarcze w środku-wskazówkowy .Miał budzik ,stoper,kalendarz i w sumie 2 zegarki-jeden malutki w środku.Nigdy go nie zdejmowałem,spałem w nim,kapałem się,pływałem był ze mną lata na kopalni i lata na budowach.Raz na 2-3 lata wymieniałem baterię i szkiełko-bo było porysowane.Gdybym go nie gotował notorycznie-zakłady.To chodziłby do dzisiaj.Ale wykrzywił sie jakiś wałek w środku i leży u zegarmistrza ponad rok-część niedostępna.Ale do czego zmierzam.Regulowalem go 2 razy w roku-zmiana czasu.Różnica przez pół roku była zawsze mniejsza od sekundy.Więc kilkanaście sekund na miesiąc to przesada w mojej ocenie.Ale cóż -wypatrzyłem jakis lotniczy model Citizena ponad 4k i powiedzieli mi to samo.Ze względu na remont domu,kupno kilku radi i inne wydatki-na Citizena mnie nie stać .A opisywane modele równiez mi się podobają-myślę że do tyrania będą OK a cena nie powala.Jutro pójdę do Zibi czy Zibo w Chrzanowie-ale wątpię żebym mógł tu porównac oba modele.

Edyta jeszcze jedno-ze wzgledu na pracę ,bywam nieraz w ciagu doby w kilku krajach-co chwile przekraczam jakąś granicę-mam nadzieje ,że nie będę musiał kręcić ciągle zegarkiem?

Edytowane przez jacek-kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.