Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Co się stało że rangeman zniknął z allegro? Jeszcze przed świętami było po kilka aukcji a po świętach pustka, tak się rozglądałem jak się ceny kształtują, myślałem że może po świętach jeszcze potanieje a tutaj brak. Czyżby wszystkie się sprzedały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jutro będą nowe-wystawione.Myślę również ,że ceny bedą atrakcyjniejsze.Citizen o którym pisałem w ciagu kilku miesiecy potaniał ponad 30 procent.

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno-ze wzgledu na pracę ,bywam nieraz w ciagu doby w kilku krajach-co chwile przekraczam jakąś granicę-mam nadzieje ,że nie będę musiał kręcić ciągle zegarkiem?

Zależy o jakich granicach mowa. Poza nielicznymi wyjątkami (GPS) każdy zegarek musisz przestawić przy przekraczaniu strefy czasowej. W Casio sprowadza się to do wyboru odpowiedniej strefy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jakich granicach mowa. Poza nielicznymi wyjątkami (GPS) każdy zegarek musisz przestawić przy przekraczaniu strefy czasowej. W Casio sprowadza się to do wyboru odpowiedniej strefy.

Rozumiem ,że czas nie zmienia sie automatycznie.Wybaczcie piszę już głupoty-skoro nie ma GPS-u to przecież zegarek nie wie gdzie jest.Dla mnie to dobrze akurat-posługuję się naszym czasem -rozmawiajac np z przełożonymi.Ten tańszy z zegarków widzę już na portalu aukcyjnym za 539zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie zmiana strefy nie jest nawet konieczna, bo obydwa modele posiadają możliwość jednoczesnego wyświetlania czasu w dwóch strefach. Riseman jest nawet bardziej przyjazny pod tym względem, bo umożliwia podgląd drugiej strefy z trybu głównego przy użyciu jednego przycisku oraz szybką zamianę stref bez konieczności wchodzenia w tryb ustawień (czyli strefa "podglądana" staje się Twoją strefą domową i odwrotnie).

 

Na przykładzie Risemana - na głównym zegarze strefa w której aktualnie przebywasz, na mniejszym strefa domowa. Przepraszam za słabe zdjęcie, ale tylko takie udało mi się na szybko znaleźć. ;)

 

263918d1267888892-g-shock-question-zulu-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super sprawa -układ idealny dla mnie-dzięki.Patrząc na zdjęcie-obudowa ,ten czarny plastik -wyciera się z czasem i robi połyskliwy? nowy jest matowy.Czy to tylko efekt lampy?

JK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to właśnie efekt wycierania się plastiku. Pocieszeniem jest to, że bezel (tą plastikową obudowę) można wymienić kiedy stanie się już nieestetyczny w stopniu uciążliwym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tyle dobrze.Dużo to kosztuje z robocizną? Bo pewnie warto raz na kilka lat wymienić szybkę ,plastik i baterię-ale obawiam się ,że to może być droższe od nowego zegarka.Jeszcze uszczelki dojdą.Tym razem odpowiedź mnie nie usatyfakcjonuje myslę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek min. 7 lat pożyje a później możesz myśleć nad nowym. Może już nie być części. Protektor uszczelkę pod dekiel kupisz poniżej 100zł. Szkło to już większa ingerencja w zegarek, ale jest schowane. Spokojna twoja rozczochrana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić samodzielnie, kwestia odkręcenia kilku śrubek. ;) Koszt samego bezela to jakieś 30-40 zł, pasek może trochę więcej (50-70). To element zewnętrzny, więc nie ingerujesz w szczelność zegarka. Akumulatorki wymienia się tylko w razie awarii (szanse niewielkie), więc tych zegarków przeważnie nigdy się nie otwiera. Wymiana szkła w G-Shockach to nie tak łatwa sprawa jak w "normalnych" zegarkach i w zasadzie się tego nie robi - samo zdobycie szkła nie jest ani łatwe ani tanie. Na szczęście szkło jest obudowane bezelem, więc jest nieco mniej narażone na zarysowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,krótkie pytanie gdzie mogę w Pl kupić GW-9400 ? Szukam i nigdzie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ( nie dostępny ) niestety:/, napaliłem się jak świnia na suchary i nigdzie nie mogę znaleźć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gdańsku mają :) Moim zdaniem jest za duży, rozczarowałem się nim jak go przymierzyłem. Riseman dalej rządzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nigdzie nie ma, ja zamówiłem w łodzi w TT, jezeli sie pojawi to mają dzwonić.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G Shock = G Szit, tyle w temacie 200 milionów różnych  modeli po co  komu takie coś, aby tylko nabijać kolejnych  kretynów. Mówiących  a mam G Szita, popatrz wszystko szczelny, robiący   herbatę, oraz  jak  nie ma  obok żony łechtający  męską próżność. G-szity dobre sa dla gimnazjalistów oraz  za lansowanych   synalków bogatych  tatusiów  a nie dla Mężczyzny :)

 

 

Prawdziwy  mężczyzna powinien  mieć wskazówkowy  zegarek, a nie jak  dziecko elektroniczny  z bajerami  na  ....... komuś potrzebnymi.

 

Barometr, wysokościomierz oraz termometr sa  tak  dokładne jak  aparatura  z pierwszej  połowy  20 wieku :). Ale co tam  ważne  że  mam  na ręku  G-szita i mogę sie po lansować  że mam  oprócz  Ajfona to  i dziszoka  cud miód :)

 

Tyle  w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie screwbacka to poznasz co to prawdziwy G-shock. Mówienie, że G-shock to shit na podstawie modeli trzaskanych pod wpływem mody to tak, jakbyś opinię o Ferrari wyrażał na podstawie małego fiata. ;)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Znaczy że w Pl nie ma GW-9400 ? Ktoś coś wie gdzie ? W TT nie ma nigdzie niestety :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam  źle się wyraziłem  popieram  twoja odpowiedz, chodziło mi o to że tłuką  kolejne  odmiany i modele jakby to  miało sens  i zależało by  od tego  życie :)

 

Ten  G shock  co  podałeś  to  nie ten  co  w  filmie Speed  występował  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, DW-5600C, którego miał Keanu Reeves w tym filmie, to jeden z przedstawicieli screwbacków.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.