Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, ze to moj pierwszy wpis na tym forum, chcialem wszystkich przywitac serdecznie :)

 

Mialem kontakt z kilkoma sprzedawcami w Polsce, glownie w Wwa i Lodzi i z tego co zauwazylem, oni sami nie wiedza kiedy i czy dostana te zegarki. Przydzial jest skromny i mam wrazenie, ze to sie odbywa z polskim dystrybutorem nieco na zasadzie czczych obietnic albo moze przypuszczen "kto, ile i kiedy dostanie:)

Mialem niemalze obiecany zegarek w zeszlym tygodniu i jakos wciaz nie dotarl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze to moj pierwszy wpis na tym forum, chcialem wszystkich przywitac serdecznie :)

 

Mialem kontakt z kilkoma sprzedawcami w Polsce, glownie w Wwa i Lodzi i z tego co zauwazylem, oni sami nie wiedza kiedy i czy dostana te zegarki. Przydzial jest skromny i mam wrazenie, ze to sie odbywa z polskim dystrybutorem nieco na zasadzie czczych obietnic albo moze przypuszczen "kto, ile i kiedy dostanie:)

Mialem niemalze obiecany zegarek w zeszlym tygodniu i jakos wciaz nie dotarl :)

Na allegro pojawiły się dwie sztuki

http://allegro.pl/casio-g-shock-gw-9400-1er-zibi-do-6-lat-gwarncji-i3997179036.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na forumowym bazarku od tygodnia leży i nikt nie chce. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na forumowym bazarku od tygodnia leży i nikt nie chce. ;)

Dzisiaj jest. Wcześniej było jako nieaktualne, napisane oferta ważna do niedzieli (16.02)  ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze wzgledu na to, ze bede prawdopodobnie mial mozliwosc zakupu Rangemana chcialem Was zapytac o pewna kwestie.

Choc maly jakis nie jestem, mam raczej "chude" nadgarstki bo 17,5 cm w porywach do 18cm w obwodzie. Czy nie uwazacie, ze Rangeman bedzie wygladal przesadnie ?

 

Riseman wyglada idealnie, ale GW-9400 to kawal byka jednak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne

 

Na tych zdjeciach porownawczych z Risemanem nie widac az takiej roznicy, ale jak patrzylem w sklepie na nadgarstku, to roznica jest znaczna :)

Ubolewam, ze nie ma wciaz zegara z funkcjami nowego Rangemana, a wielkoscia chocby wlasnie Risemana. Chodzil mi po glowie tez Burton taki jak ten http://www.edifice-zegarki.pl/product-zul-21676-Casio-GDF-100BTN-1ER.html ale jego funkcjonalnosc jest taka jak Ryska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie małe pytanko. Oglądając zdjęcia Rangemana na wszystkich w dacie cyfra większa niż 12 jest na drugiej pozycji - czyli układ jest miesiąc/dzień. Czy tak jest na stałe,czy można zmienić ma układ dzień/miesiąc? Mam zegarek z takim układem daty (również bez roku) i jakoś nie mogę się do tego przyzwyczić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casio we wszystkich modelach stosuje taki format daty i tylko w nielicznych da się go przestawić - w Rangemanie nie ma takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, że daty nie można zmienić :( . A może ktoś wie, do czego potrzebna jest ta skala na kółku (-10/0/10)? Ma to wogóle jakieś zastosowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kółeczko pełni różne funkcje w zależności od trybu, ta czerwona skala ma zastosowanie przy barometrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vanil mam GDF-100 bardzo fajny zegarek mam nadgarstek 17,5-18cm i uwielbiam ten zegarek miałem jeszcze inne 2 G ale wydawały mi się za małe chociaż koperta podobna. Ten jest idealny a Rangemana też kiedyś sobie kupię. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kornel91 no to teraz mi zrobiles metlik w glowie:), bo GDF bardzo mi sie podoba. 

 

Pod ponizszym linkiem mozna zobaczyc Rangemana na rece uzytkownika uminus na nadarstku 17cm i wedlug mnie wyglada ok 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/95642-gw-9400-rangeman/page-10

 

A ja to wzoruje sie na Arnim Szwarcenegerze :) , ktory maly nie jest, a na jego lapsku zegarek, ktory nosi tez wyglada poteznie. Pewnie na moim wygladalby jak zegar scienny zamocowany na pasku:) - chyba taka moda, a moze po prostu probuje sie przekonac:) Sami zobaczcie

http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-2416185/Arnold-Schwarzenegger-Wladimir-Klitschko-exchange-shirtless-muscles-pictures-Twitter.html

 

Podobaja mi sie tez G-shocki z serii Aviation ze wzgledow estetycznych, ale widzialem ich dzialanie i wedlug mnie funkcjonalnosc jest marna - mam na mysli wskazywanie wszelkich pomiarow za pomoca wskazowek. Powinni wedlug mnie zrobic do tego maly wyswietlacz cyfrowy, ktory odpowaida za wskazania temperatury itd, a wskazowki do godziny i bylby ideal, a tak to te odczyty robia sie nieczytelne i mozolnie sie to odbywa. Z reszta ich rozmiary sa zblizone do GW-9400.

 

Podobnie z seria GA100 itp podobaly mi sie swojego czasu na letnia pore, a ich rozmiary przeciez tez sa minimalnie mniejsze od Rangemana. Tylko ten Riseman tak namieszal :), ale chyba nie mam wyjscia. Zalamie sie tylko jak kupie Rangemana, a za pare miesiecy wyjdzie wersja kompaktowa wielkosci Ryska :)

 

Pozdrawiam i wybaczcie to myslenie "na glos" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobaja mi sie tez G-shocki z serii Aviation ze wzgledow estetycznych, ale widzialem ich dzialanie i wedlug mnie funkcjonalnosc jest marna - mam na mysli wskazywanie wszelkich pomiarow za pomoca wskazowek. Powinni wedlug mnie zrobic do tego maly wyswietlacz cyfrowy, ktory odpowaida za wskazania temperatury itd, a wskazowki do godziny i bylby ideal, a tak to te odczyty robia sie nieczytelne i mozolnie sie to odbywa.

 

Takie rozwiązanie można znaleźć w Protrekach. Tutaj dla przykładu PRG-550:

 

 

18760_3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie tylko czy jest już model z sensoserm v3 ? mam na myśli protreki typu 550 czyli analogowo - cyfrowe

 

Druga sprawa co myślicie o modelach 270 maja już nowy sensor v3  fajna alternatywa do 3000 , obudowa nawet lepiej wyglada 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik tzw. trzeciej generacji mają na razie tylko Protreki PRW-3000 i PRG-270 oraz Rangeman GW-9400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle stron o tych zegarkach - może coś jest na rzeczy, może trzeba się zaopatrzyć.

W weekend chciałem trochę poszaleć i:

9400 nie było (ale już go miałem w rękach więc wiem o co biega)

może protrek (cholera, jakie to wszystko plastikowe)

PRW1500t - niby by się nadał, no ale to też plastik, trochę nadrabiający bransoletą.

no to 9200 (po co przepłacać, bez kompasu można żyć), ale zaraz, zaraz co to za guma na nim - gumki do mazania mają lepszą (może mi się wydaje, cena 777 - wyszedłem)

Wpadłem do kumpla, który ma go z 2lata, guma wygląda jak na oponie po 10 sezonach.

Jednak mi się nie wydawało, 

Stan protektora i paska obrazuje poniższy filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=n2-OKQnxqtY

 

Już sie gubię w tych odmianach "G" kolorowe, świecące, matowe, gumowe i gumowe a może plastikowe - w każdym razie ewidentnie wyczuwalny inny materiał.

I jakoś na chwilę obecną niedoścignionymi wzorami starej szkoły "G" są dla mnie g9100/gw9100/gw9110 - tylko ten brak tych bajeranckich czujników :(  :(  :(

 

Podsumowując - tak jak chciałem dać się ponieść i zwariować, posiadając kilka azjatyckich stalówek od Seiko/Orient/Citizen za cholerę nie mogę.

A przecież to mało kasy za ten plastik nie jest!

 

Już nawet zacząłem tropić wersje Protrek na rynek JP seria 7000/8000, ale pod względem koperty zbyt duża zbieżność z prw1500t...

 

Jestem w kropce"."

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja to wzoruje sie na Arnim Szwarcenegerze :) , ktory maly nie jest, a na jego lapsku zegarek, ktory nosi tez wyglada poteznie.

 

Tylko że on ma przegub jak udo większości z nas. :D


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem do kumpla, który ma go z 2lata, guma wygląda jak na oponie po 10 sezonach.

Jednak mi się nie wydawało, 

Stan protektora i paska obrazuje poniższy filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=n2-OKQnxqtY

 

Trzeba zacząć od przypomnienia idei G-shocka. To zegarek do używania, którego właściwy moduł chroni plastikowa/stalowa koperta, a tą chroni plastikowy bezel. I ten bezel oraz pasek wymienia się. Wymienia się! :D

 

W samochodzie nie wymieniasz opon? W normalnym zegarku nie wymieniasz paska? No właśnie. A ludzie myślą, że G-shock to zegarek niezniszczalny i potem psioczą, że bezel zniszczony, że pasek taki i owaki. Te części po prostu się wymienia. Więcej powiem! One są zrobione tak, by w razie uderzenia to bezel z paskiem przejmowali energię. Takie zderzaki po prostu. ;)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa lata g9100, ma go również małoletni kuzyn już ponad 4 i wiem jak pasek i protektor/bezel wygląda w takim zegarku po takim czasie.

Chodzi mi o to, że jest on dość twardy i zachowanie tego materiału po tak długim czasie jest takie, że zaczyna się on świecić (nie jest już matowy), ale krawędzie są nadal ostre

Zachowuje swoją strukturę. 

Podobnie było casio g-shock 570 - jeden z pierwszych wskazówkowych - nosiłem go 7 lat, później powędrował do szuflady, po kolejnych 7 guma sparciała i skruszał - wszystko popękało

Stąd to nawiązanie do starej szkoły z modelem 9100

W 9200 jest on tak miętki, że się ściera, traci swoje właściwości a wygląd pozostawia dużo do życzenia  - ciężko mi to zobrazować słowami, ale kto miał w ręce lub spojrzy na powyższy filmik, zrozumie o co chodzi.

Nie będę wracał do kwestii parowania, czy łapania przebarwień przez kolorowe G, bo nie o to mi chodzi.

Właśnie analizuję serię sky cockpit, chociaż ostatnio, ktoś na forum pokazał sztukę, gdzie odpadła koronka.

Moim celem, nie jest wykazanie błędów i powodów, dla którego nie kupić g-shocka

Nie jestem już biegły w tej materii.

Próbuję nawiązać rozmowę, jak znaleźć najlepszy, godny uwagi i wart wydanych pieniędzy.

 

Podejrzewam, że gdyby 9400 kosztował do 600zł, wielu by kupiło, nikt nie zastanawiałby się nad takimi pierdołami, ale 1200zł to już mało nie jest!

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję nawiązać rozmowę, jak znaleźć najlepszy, godny uwagi i wart wydanych pieniędzy.

 

 

 

Jeśli mnie spytałbyś się o to, to odpowiedziałbym Ci tak: albo vintydża, albo współczesnego stalowego. Albo DW-5600 i traktować go jako zegarek roboczy, którego nie będzie szkoda gdy się popsuje.

 

Może powiem rzecz w tym wątku niepopularną, ale współczesne G-shocki mają naprawdę mało wspólnego z ideą G-shocka. Wielkie, rozdęte, plastikowe, modowe, lakierowane, z czujnikami na czuja. Właśnie: czujniki. W cenie Rangemana można kupić Suunto. Wybór jest oczywisty.

 

Za 1200 PLN mógłbym kupić Rangemana albo GW-5000. Dla mnie wybór jest również oczywisty.

 

Stare, stalowe modele serii 5xxx i współczesne stalowe limitki. Giezy. Frogmany. Tyle.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, ze myslalem, ze wszystkie nowsze zegarki majace potrojny sensor maja zarazem sensor drugiej generacji.

 

Czy poza predkoscia pomiarow, ktore mialem okazje widziec w testach w sieci, sensor 3 generacji ma znaczaca przewage nad tym generacji drugiej? Rzekomo, zajmuje mniej miejsca (choc po Rangemanie tego nie widac:)), ale tez ma czerpac znacznie mniej energii itd - czy tak rzeczywiscie jest, czy sytuacja w ktorej siedzielibysmy tydzien w jaskini bez swiatla, ma to jakies znaczenie i czy ktos ow nowa sensor to sprawdzil ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.