Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 0.1

MTG ze wzgledu na swoja konstrukcje to nie zaliczyl bym do tego grona, ale owszem frogman, oceanus, 5xxx screw back, mr-g, giez. one odbiegaja od obecnego marketingu, ale to nie temat na takie rozwazania, to temat pompkomana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 one odbiegaja od obecnego marketingu, ale to nie temat na takie rozwazania, to temat pompkomana

 

Moim zdaniem jednak jest to dobre miejsce, bo to jest pytanie: quo vadis G-shocku? Wydaje mi się, że powoli będą nam się rozwarstwiać dwie grupy G-shocków: do używania i do świecenia na nadgarstku. Do pierwszej zaliczyłbym te, które wymieniłeś. Do drugiej resztę. Problemu by nie było, gdyby ludzie kupujący modowe i plastikowe G-shocki mieli świadomość, że kupują w zasadzie substytut, który pęka/paruje, ale nie mają tej świadomości i potem są rozczarowania. Im więcej będziemy mówić o tym, że kupujesz fajny zegarek, ale nie oczekuj od niego tego, co dawały pierwsze G-shocki, tym mniej będzie rozczarowanych.

 

Choć sądząc po ilości spotykanych na mieście nadgarstków z białymi G-shockami lub G-shockami o 10 centymetrów za dużymi w stosunku do obwodu nadgarstka, to jest raczej wołanie na puszczy...


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie przejmujcie się! Znalazłem w sieci zdjęcie z rozwiązaniem w przypadku uszkodzenia koperty w Range (lub innym G)  :D mens-file-magazine-casio-gshock-GW3000BB


Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś masakra z tymi Rangemenami w ogóle ich nie ma ale  dzisiaj znajomy kupił mi go w kielcach w euro time jedną sztukę mieli, zobaczymy czy był wart tych 1160 zł. czytając wasze komentarze mam teraz mieszane uczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, narazie to "tylko" jedna sztuka. Na razie nie wiadomo, czy to wada tej jednej sztuki czy projektu. Ale faktycznie niesmak i wątpliwości zostają (dlatego ja cały czas się zastanawiam nad zakupem ;) ). Tylko teraz to zapewne się nieprędko dowiemy czyto wada projektu. Teraz pewnie każdy posiadacz Range który zagląda na to lub inne forum z podobnym wątkiem na wszelki wypadek będzie go ściągał do "niebezpiecznych sytuacji" :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1
Napisano (edytowane)

Bedziemy w tym temacie liczyc te pompki? ;):D a moze cos innego?

Edytowane przez 0.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, narazie to "tylko" jedna sztuka. Na razie nie wiadomo, czy to wada tej jednej sztuki czy projektu.

Jeśli przy robieniu pompek pęka koperta to jest to wada projektu.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy robieniu pompek pęka koperta to jest to wada projektu.

 

Masz oczywiście rację, że coś takiego nie powinno się wydażyć w G, ale właściciel tego uszkodzonego Range pisał coś o pęcheżykach w miejscu uszkodzeń (przynajmniej tak mi przetłumaczył translator ;) ). Jeżeli faktycznie znajdowały się tam pęcherzyki powietrza, to mogło to doprowadzić do osłabienia i w efekcie uszkodzenia uszu. Wydaje mi się, że wtedy nie byłaby to wada projektu tylko tej jednej sztuki. Czas pokaże czy jest tak, czy tak :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wydaje się że to pech po prostu,plus może te pęcherzyki o których piszesz..niema co narazie mówić o wadliwej konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie najtaniej dostać Rangemana. W Polsce teraz nie ma ja znalazłem tutaj:

 

http://mywatcheshub.com//casio-men-g-shock-rangeman-triple-sensor-mwh-gw9400-gw94001d-p-55976/

 

tylko, że mogą dojść opłaty. Ciśnienia nie mam ale coraz bardziej mi się podoba.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe mocowanie to zawsze jest wadliwa konstrukcja. ;)

Chodziło mi o to że to nie wada konkretnego modelu,tylko ogólnie słaby punkt tych zegarków :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe mocowanie to zawsze jest wadliwa konstrukcja. ;)

 

Co prawda, to prawda :) . Ja również uważam, że prawdziwy G powinien mieć stalową kopertę, chociażby w postaci jakiegoś szczątkowego szkieletu z uszami do paska (czyli w miejscach największych obciążeń). Wtedy nigdy nie doszło by do żadnej tego typu usterki. A tak, być może jest to wada tej jednej sztuki, ale jeżeli go zakupie to zawsze nie będę czuł się z nim na ręku zbyt pewnie i po każdym podparciu ręką, zaraz będę sprawdzał, czy mu się nic nie stało. Pewnie z czasem to minie, ale jak na Master of G, to trochę nie przystoi ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że to nie wada konkretnego modelu,tylko ogólnie słaby punkt tych zegarków :P

Co oznacza, że to wada konstrukcji właśnie. ;-)

 

ICE, ano właśnie - tak powinniśmy mówić. Rangeman to dobry zegarek, ale nie oczekujmy od niego tego, co wytrzymywały prawdziwe, stalowe G-shocki. ;-)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co oznacza, że to wada konstrukcji właśnie. ;-)

 

ICE, ano właśnie - tak powinniśmy mówić. Rangeman to dobry zegarek, ale nie oczekujmy od niego tego, co wytrzymywały prawdziwe, stalowe G-shocki. ;-)

 

Dzwoniłem do mojego ulubionego sklepu w Monachium , coś jest na rzeczy ... sprzedali duzo tych modeli na początku , potem przewage przeją protrek 3000 tytan ,kilka dni temu wycofali Gw 9400  do głównego dystrybutora , przypadek??

 

Nie ukrywam że sam sie zastanawiałem nad żółtą wersja - wolałbym niebieską ale zostaje przy Frogu i kupuje protreka

 

jak dla mnie wypuścili bubla niestety , po zdjeciach uszkodzenia tak jak pisałem , wada materiałów, z tym parowaniem tez jest coś nie tak , ostatnio casio oszczedza na jakości plastików, kiedyś zawierały kałczuk i polipropylen , kryzys dopałd każda dziedzine a zyski chcą mieć za wszelka cene co odbija sie na jakości.

Edytowane przez Leszko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu wycofali Gw 9400  do głównego dystrybutora , przypadek??

 

Jeżeli jest tak jak przypuszczasz, to wydaje mi się, ze to by była dobra wiadomość, bo świadczy o tym, ze Casio przyznało by się do wady tego G. Myslę, ze w takim przypadku po pierwsze poprawi "wady wieku dziecięcego" w Range, po drugie nie powinni wymiaić lub zwrócić kasę tym którzy kupili dotychczasowe egzemplarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli by poprawili to tylko w nowym modelu , co do procedury zwrotów owszem Niemcy tak ale w Polsce róznie bywa z tą uczciwością sprzedawców ;)

 

obawiam się że wadliwe sztuki poleca na ściane wschodnia czyli Polske Ruskich  itp.

Ale nie ma co gdybać zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyznają się oficjalnie do błędu to Polska nie będzie miała nic do gadania,

były już takie akcje od Minolty zaczynając a Toyocie kończąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Taki jest obecnie trend marketingowy plastikowych G, a ludzie chca to kupowac i beda to robic.

 

Jeżeli przyznają się oficjalnie do błędu to Polska nie będzie miała nic do gadania,

były już takie akcje od Minolty zaczynając a Toyocie kończąc

 

nie przyznaja sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zapewne nikt nie będzie wydzwaniał lub wysyłał poczty do właścicieli Range bo niby jak mają ich ustalić, ale jeżeli Casio oficjalnie stwierdzi, że ten projekt ma wadę, to niby jak to zrobi, żeby się Polacy i Rosjanie (do których mieliby wysyłać te wadliwe) o tym nie dowiedzieli :huh: ? Jak faktycznie okaże się, że jest wada a Casio to przyzna, to raczej będzie tak jak napisał Burns - nasze serwisy/dystrybutorzy niewiele będą mieli do powiedzenia ;) . Jak się ktoś zgłosi ze "starym" Range nie będą bardzo mieli innego wyjścia - naprawa wadliwego elementu/wymiana na towar wolny od wad/zwrot $$$. 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1
Napisano (edytowane)

Musialo by byc mnostwo sypiacych sie pomkomanow zeby Casio zareagowalo, jesli beda jednostkowe przypadki to sie nie przyznaja i juz :)

Dla przykladu:

Jesli bedzie sie tak dziac na rynku USA to sie pewnie przyznaja do bledu.

Jesli bedzie to rynek PL to zaprzestaja sprzedazy wadliwego modelu wypinajac na nas 4 litery :) (typowe zachowanie, ktore juz bylo w przypadku gx-56)

Edytowane przez 0.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) typowe zachowanie, ktore juz bylo w przypadku gx-56

Możesz przybliżyć temat? Nie znam tej historii. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.