Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy cena dobra :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu i ja dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy GW-9400. Zapłaciłem 1100 zł i myślę,że to dobra cena:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zegareczek ma coraz większe powodzenie, jacek_25_25 gratuluję. ;)

 

Mam pytanie dot. ładowania zegarka, w instrukcji jest napisane, że podczas ładowania, tzn. wystawiania na światło pokazuje się wskaźnik/komunikat "CHG", nic takiego do tej pory nie zauważyłem. Gdzie on powinien się znajdować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żółty czym się różni od czerwonego poza kolorem?

Żółty był tylko w Japonii więc chyba występuje tylko z carbonem i to powinno wywindować cenę. Po Za tym to ekstra wiadomość chyba też się skuszę, bo jeśli się nie mylę to zestaw wychodzi taniej niż do g-9300.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółty był tylko w Japonii więc chyba występuje tylko z carbonem i to powinno wywindować cenę. Po Za tym to ekstra wiadomość chyba też się skuszę, bo jeśli się nie mylę to zestaw wychodzi taniej niż do g-9300.

To carbon dali tylko w żółtym? W czarnym, czerwonym i niebieskim nie ma?

A druga rzecz to ten carbon jest tam tak potrzebny jak świni siodło skoro potrafi się wyłamać plastik w uszach trzymający teleskop :)

Edytowane przez Waldzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Częsci do modelu GW-9430EJ-9 ( to ten żółty ) możemy zamówić w terminie ok.  4 tygodni.

Bezel w cenie  35 zl.

Pasek w cenie  335 zl.

 

Niestety producent nie podaje tych modeli jako zamiennych także częsci mogą nie pasować."

 

Taką odpowiedź otrzymałem z ZIBI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel taniocha ale w cenie paska można kupić fajnego G'ie :)


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najrozsądniej jest mając czarnego dokupić sobie komplet czerwony :)

Ja na razie odpuszczam, bo będę remontował GW-810. Części do Rangemana będą jeszcze gługo dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż się wierzyć nie chce w dysproporcję cenową bezel - pasek w przypadku żółtego, może się ździebko pomylili ?

 

P.S. Jak długo Wam się ładuje z poziomu M do H ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy przeżyją szok jak będą musieli wymienić :blink: na nowy za jakis czas

335zl za gumowy pasek poj...o kogoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż się wierzyć nie chce w dysproporcję cenową bezel - pasek w przypadku żółtego, może się ździebko pomylili ?

 

P.S. Jak długo Wam się ładuje z poziomu M do H ?

Ja jeszcze nigdy nie miałem na M. Mam cały czas H ale zegarek nie leży ani na parapecie ani pod lampą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To carbon dali tylko w żółtym? W czarnym, czerwonym i niebieskim nie ma?

A druga rzecz to ten carbon jest tam tak potrzebny jak świni siodło skoro potrafi się wyłamać plastik w uszach trzymający teleskop :)

Każdy japoński (JDM) rangeman i mudman ma carbonowy pasek. Tylko reszta świata ma poliuretanowe. Wystarczy spojrzeć na napis (carbon faber) na pasku np na zdjęciach na shoppinginjappan.net i porównać to ze zdjęciami europejskiej wersji. Po za tym cena za pasek jest niższa niż myślałem i niższa niż do dw-6930d, więc ja się skuszę na pewno.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak uważam, że wzmocnienie paska carbonem jest bzdurą.

Ile razy zerwał się Wam pasek w zegarku?

Najsłabszym miejscem zegarka jest mocowanie paska i teleskop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się kiedyś zerwał pasek, mojemu ojcu też jedyne ale to to, że nie były to g-shocki tylko "zwykłe" casio. Za to oprócz doniesień dotyczących pompek nie słyszałem o pęknięciu uszu koperty i wcześniej nawet nie brałem tego pod uwagę.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chciałem podziękować za pomoc. A że dopiero po kilku dniach to wina pracy. Przez ostatnie dni miałem mały koszmarek. Dziękuje Waldzior i dziękuję Banalny za odpowiedzi.

Przy okazji chciałbym dodać, ze jak dla mnie rangeman fajny, ale... Zbyt mało czytelny. Przynajmniej ja mam negatywa. Godzina oczywiście ok, ale te małe ikonki... Mam z nimi kłopot. A okulista twierdzi, ze wzrok przy moich 38 latach jest super. To takie moje spostrzeżenie. Oczywiście poza tym zegarek ok. Mam trochę problem z termometrem. Moim zdaniem pokazuje wyższa temperaturę niż stan faktyczny. Pewnie kwestia kalibracji. Aha, przestawiłem na Celsjusza. Reasumując. Kiedyś króciutko miałem risemana. Szczerze mówiąc sadziłem, że będzie lepiej niż lata temu. A moim zdaniem nie jest. Stad chyba zainteresowanie tym sky cockpitem o którym niechcący tutaj wspomniałem. Wczoraj bawiłem sie kolegi protrekiem i muszę przyznać, ze jak dla mnie jest czytelniejszy od mojego rangemana.

 

Tyle, ze to g-shock ma więcej uroku.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, obudowane plastikami G mają urok przytytej baletnicy hehe, ale faktem jest że przez lata Casio wytworzyło legendę G-shocków i odcina od tego kupony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ma co psioczyć.

Każdy wydaje na to co mu się podoba tyle, ile może na to przeznaczyć.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.