Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GCE

Cześć,

 

mnie zaczarował dzisiaj taki zielony DŻI...

 

post-92285-0-77004000-1469997259_thumb.jpg

 

Myślę, że niedługo dopisze się do Klubu :)

 

Pozdrawiam,

Konrad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem nowy w tematyce G-Shocków, a jak wiadomo jakiegoś w kolekcji mieć trzeba/wypada  :D, wybór padł na Romka.

I tutaj mam kilka pytań do kolegów z większym zakresem wiedzy w temacie wspomnianego modelu:

1. Czy mogę z nim spokojnie chadzać do sauny ? , oczywiście interesuje mnie czy ze względu na posiadane czujniki nic w nim nie "padnie" ?

2. Czy jeśli z sauny gdzie tem. wynosi + - 100 st. wyjdę na zewnątrz i wskoczę z nim do wody o temp. 2-4 st. lub zimniejszej -czy nic w nim nie padnie ?

 

Będę wdzięczny za podzielenie się wiedza w tym zakresie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie chodzą do sauny w G i nic się nie dzieje, ale wiadomo równie to może być.

Jest spore prawdopodobieństwo, że zaparuje od środka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda z rangemanem nie byłem jeszcze w saunie ale mój gdf-100 z barometrem służył mi za termometr w saunie, która miała ponad 60 stopni, bo termometr pokazywał już kreski. Po czym szedł ze mną się schłodzić i nic mu nie było. Range jest z trochę wyższej półki więc też nie powinno być problemów. Gdf mi nie zaparował podczas takiego schładzania i nie był na nadgarstku w saunie, na nadgarstku zegarek nie osiągnie temperatury sauny.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie chodzą do sauny w G i nic się nie dzieje, ale wiadomo równie to może być.

Jest spore prawdopodobieństwo, że zaparuje od środka :)

Własnie widziałem wiele osób chodzi z G, i jest spoko, ale zazwyczaj są to "proste" starsze modele, bez czujników.

Jednak zastanawia mnie czy wytrzymają czujniki i bateria, bo to że zegar wytrzyma to myślę że bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem z kolegą który jest PH Casio, i jednak nie poleca.

Uważa że zegar wytrzyma i raczej powinno być ok, jednak wspomniał że nagła zmiana temperatury i wilgotności, podczas wyjścia z sauny i schłodzenia może negatywnie wpłynąć na czujniki, dokładność odczytu parametrów zewnętrznych.

Generalnie podobno wytrzymałość czujników oraz użytych materiałów jest bardzo wysoka, jednak "szok termiczny" może przyczynić się do rozregulowania modułów.

Tak więc niestety, jednak ja sobie podaruję wizyty w saunie z Romkiem, hmm... szkoda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę na nic dawać gwarancji, ale te czujniki to ogólnie nie jest jakaś super zaawansowana technologia. Kontakt ze środowiskiem zewnętrznym ma jedynie czujnik baro, ale myślę, że i jemu nic się nie stanie... Jedynie mógłbym się obawiać o parowanie szkła od środka przy takim szoku termicznym.
 


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem raz z jednym G w saunie później zimny prysznic i nie zaparkował ale to jeszcze stare G...GW-700, z tymi nowymi nigdy nie wiadomo:) po tym co się naczytalem to juz teraz nie wszedłbym z żadnym G do sauny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensory są wewnątrz zegarka. Od zewnątrz zalane są taka guma.

Wszystkie uszkodzenia które miałem/robiłem w zegarkach powstały przez właścicieli którzy chcieli wszystko dokładnie wyczyscic łącznie z ta masa uszczelniająca :) i uszkadzali czujnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę, przynajmniej na tym forum, nie było sygnałów o problemach z sensorami w Rangemanie ale takie problemy były tu zgłaszane w przypadku innego G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem raz z jednym G w saunie później zimny prysznic i nie zaparkował ale to jeszcze stare G...GW-700, z tymi nowymi nigdy nie wiadomo:) po tym co się naczytalem to juz teraz nie wszedłbym z żadnym G do sauny :D

Właśnie mam podobne zdanie, stare modele które widywałem z saunie, noszą górnicy którzy noszą te zegary 24h wszędzie gdzie idą, czyli też, a raczej przede wszystkim do pracy gdzie nierzadko temperatura oscyluje w granicach 40-60 st., dodatkowo zegary są mocno używane pod względem uszkodzeń mechanicznych, kontaktu z różnymi środkami chemicznymi. I zegary wytrzymują i to przez długie lata, jednak jak pisałem to zegary starsze stosunkowo dzisiaj mało zaawansowane technicznie.  

 

Z drugiej strony, technologia idzie do przodu, skoro coś starszego wytrzymuje to nowsze powinno być lepsze  :D

Edytowane przez roberp1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z drugiej strony, technologia idzie do przodu, skoro coś starszego wytrzymuje to nowsze powinno być lepsze :D

Teoretycznie tak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Romeczku!

 

 

:D


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem już parę razy i nie widzę żeby było coś z nim nie tak , nawet sprawdzałem jak spisuje się termometr ale dobił tylko do 58° z hakiem i ni huhu nie poszedł więcej ,a w saunie niby 120° było .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem już parę razy i nie widzę żeby było coś z nim nie tak , nawet sprawdzałem jak spisuje się termometr ale dobił tylko do 58° z hakiem i ni huhu nie poszedł więcej ,a w saunie niby 120° było .

Bo te termometry są tylko do 60st, powyżej pokazuje --

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo te termometry są tylko do 60st, powyżej pokazuje --

Ja wiem ale 58 nie przekroczył w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręka ochładzała zegarek ;)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.