Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkich cena odstrasza :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam wszystkim :)

Poczytałem i zacząłem szaleć za GW 9400 :). Mam trochę pytań - pomożecie?

 

Mały wstęp:

Moje hobby to ogólnie woda i wszystko co z nią związane. Od niedawna wszedłem w nurkowanie i zacząłem szukać prostego zegarka, z którym mógłbym zejść pod wodę powiedzmy do 20 m (potem to już specjalistyczne komputery nurkowe wchodza). Właściwie to chodzi mi tylko o stoper i czas.

Wiem, że wszystko poniżej WR200 nie wchodzi w grę. Zacząłem więc szukać - najpierw jakiś Casio Protrek za 300 zł, ale potem przeszedłem do g 9300 mudman no i jak to zawsze budżet musiał się zwiększyć bo trafiłem na Rangemana.

 

1. Główne pytanie - Czy ktoś z Was kupował na watchshop? Jest teraz w cenie 1089zł + 10% rabatu. Wychodzi w okolicach poniżej 1000 zł - cena chyba dobra? Ale jakoś nigdzie nie znalazłem opinii o sklepie. Czy to bubel? Promocja zakładam jest do dzisiaj więc muszę szybko podjąć decyzję.

http://www.watchshop.pl/zegarki/casio/meski/gw-9400-1er

 

2. Czy mogę śmiało z tym zegarkiem nurkować do tych 20m? Wiem, że jest specjalistyczna seria Frogman no ale to już totalnie przekracza budżet - to nie wchodzi w grę :(

 

3.Nie jest to konieczne ale tak się zastanawiam czy barometr zadziała pod wodą?

 

4. No i na koniec jak to jest z tymi przyciskami pod wodą? Można dusić? Przeżyję jeśli nie - jak pisałem chodzi głównie o stoper ale taka wiedza się przyda.

 

Aha - tak wiem, że tak piszę o stoperze to mogę mieć o wiele tańszy model. Początkowo też wychodziłem z takiego założenia... ale mój proces ewolucji myślowej i uzasadnienia zakupu...właściwie nie ma racjonalnego wytłumaczenia bo tak mnie Rangeman zauroczył

 

Dzięki za pomoc!

Witam wszystkich

 

 

Postaram się pomóc odnośnie pkt. 1.

Jakiś czas temu też zachorowałem na ten zegarek, przeczytałem cały wątek i zachorowałem jeszcze bardziej :). Ponieważ jednak cena w PL była dosyć spora (TT chyba 1550 zł, allegro ok. 1200 zł) zwlekałem z zakupem aż trafiła się promocja w watchshop (koniec stycznia 2017). Początkowo też miałem wątpliwości przed zakupem poza polską dystrybucją ale cena mnie przekonała. Dzięki voucherowi z 10% rabatem (jeszcze raz wielkie podziękowania dla użytkowników tomaliusz i aspirant) zegarek kosztował mnie ostatecznie ok. 750 zł :D

Sklep watchshop mogę więc śmiało polecić. Dodatkowo bardzo pozytywnie zaskoczył mnie czas realizacji zamówienia: zegarek zamawiałem ok. godz. 13 a następnego dnia o 15 miałem go na nadgarstku (wysyłka free).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

750?? Przecież to połowa ceny

Było takie promo że jak brałeś dwa Romany to za jeden wychodziło 670 zeta  :)

I pewnie jeszcze sklep z 50% marży miał jak nic  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie to 980 pln po 10% rabacie, nie chce być inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej, jak tydzień temu wychodził po 873zł przy zakupie dwóch sztuk.

 

Currently AWG-M100B-1AER & Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz w tej cenie, w jakiej chodziły jeszcze tydzień temu, to sprzedaż drugiej sztuki zajmie Ci góra 3 dni i to bez allegro i olx. Wiem coś o tym. :)

 

Currently AWG-M100B-1AER & Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem w ogólnym ale mam nadzieję że nikt mi głowy nie urwie. Jakbym kupil oba to weźmie ktoś ode mnie Romana za 900?

415c6cf02d55a8ea54bc420faeaa201f.jpg

 

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna cena za gst :)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D ładny jest ale ja na razie będę redukował ilość G, żeby w końcu upolować MTG :)

<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie W, czy gwarancja zegarków zakupionych w WATCH SHOP jest realizowana w Polsce?

Ktos już o tym wspomniał ale chyba watro ponowić pytanko.


Co za tym idzie czy serwis jest realizowany w każdym punkcie Time Trend? 

"

NAPRAWA I SERWIS

Wszystkie sprawy związane z naprawą i serwisem zegarków należy kierować do naszych autoryzowanych sklepów Time Trend, lub do głównego serwisu zegarków w Sochaczewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mh111

Ja dziś dostałem maila, żeby zegarek z międzynarodową gwarancja wysyłać bezpośrednio do Sochaczewa

 

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie W, czy gwarancja zegarków zakupionych w WATCH SHOP jest realizowana w Polsce?

Ktos już o tym wspomniał ale chyba watro ponowić pytanko.

 

Co za tym idzie czy serwis jest realizowany w każdym punkcie Time Trend?

" NAPRAWA I SERWIS

Wszystkie sprawy związane z naprawą i serwisem zegarków należy kierować do naszych autoryzowanych sklepów Time Trend, lub do głównego serwisu zegarków w Sochaczewie.

Poniżej odpowiedź, którą otrzymałem z Zibi po przesłaniu skanów dokumentów gwarancyjnych zegarka zakupionego w Watchshopie (czysta międzynardowa karta gwarancyjna i potwierdzenie zamówienia z Watchshopu):

 

"Na zegarki zakupione na terenie Europy obowiązuje 2 letnia gwarancja a poza Europą roczna.

 

Podstawą do złożenia reklamacji jest międzynarodowa karta gwarancyjna oraz dowód zakupu.

 

Międzynarodową reklamację może Pan zgłosić wyłącznie w serwisie Centralnym w Sochaczewie."

 

Także gwarancja jest, ale tylko dwuletnia i realizowana tylko w serwisie centralnym, a nie w każdym salonie Time Trend.

 

Currently AWG-M100B-1AER & Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli za dodatkowy rok gwarancji i możliwość realizowania w każdym salonie TT trzeba zapłacić jakies 400-500 zł więcej...

Edytowane przez tomekk33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli za dodatkowy rok gwarancji i możliwość realizowania w każdym salonie TT trzeba zapłacić min jakies 500 zł więcej...

Nie za dodatkowy rok, tylko za dodatkowe 4 lata, bo Zibi daje gwarancję 3+3 lata, gdzie za drugie 3 lata trzeba dopłacić 20zł do zegarka, który kosztował poniżej 1kzł lub 40zł do zegarka powyżej 1kzł. W cyfrze moim zdaniem gwarancja nie jest aż tak istotna, ale analoga bałbym się łyknąć bez gwarancji. Zresztą wczoraj poruszył ten temat Matej pokazując to na żywym przykładzie. Także warto rozważyć, co jest ważniejsze: dobra cena za zegar czy spokój duchowy przez 6 lat. ;)

 

Currently AWG-M100B-1AER & Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o podstawową gwarancję. Ale zgadza się, że możliwość wykupienia dodatkowej gwarancji na 3 lata to fajna sprawa tylko czy warta tych 400-500 zł. 40 zl napewno tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem w zegarku stricte cyfrowym, bez żadnej mechaniki niekoniecznie, ale we wskazówkowcu jak najbardziej uważam, że gwarancja jest istotna. Widziałeś wczorajszy film Mateja?

 

https://youtu.be/KFvIwEoCdhk

 

Currently AWG-M100B-1AER & Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, widziałem. I zgadzam się co do gwarancji na wskazówkowe G.

Co do filmów to nie pametam, czy nagrywaliście coś o kalibracji sensorów Rangemana? Szukałem u Ciebie na kanale i u Mateja ale nie mogłem nic znaleźć oprócz kalibracji 2 kier. Kompasu. Tak w ogóle to trzeba przeprowadzić kalibrację w nowym Rangemanie? Wiem że omawiales wszystko dokładnie ale w przypadku g9200

Edytowane przez tomekk33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, widziałem. I zgadzam się co do gwarancji na wskazówkowe G.

Co do filmów to nie pametam, czy nagrywaliście coś o kalibracji sensorów Rangemana? Szukałem u Ciebie na kanale i u Mateja ale nie mogłem nic znaleźć oprócz kalibracji 2 kier. Kompasu. Tak w ogóle to trzeba przeprowadzić kalibrację w nowym Rangemanie? Wiem że omawiales wszystko dokładnie ale w przypadku g9200

Sensory są generalnie dobrze skalibrowane, lecz jeżeli uważasz inaczej to mając wzorzec - punkt odniesienia możesz wszystko ustawić pod siebie - z tego co pamiętam to adjust w trybie sensora i ustawiasz jak chcesz :) za wyjątkiem kompasu oczywiście

 

Pozdrawiam, Matej ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągnąć temat :) Do ustawienia / poprawienia dokładności kompasu służy tylko dwukierunkowa kalibracja czy w inny sposób też można ustawić kompas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.