Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Zgoda.

Z tego co widzę to ta nowość wypłynęła na f, insta itp a czy bezpośrednio od Casio jakoś oficjalnie jest taka informacja?

Raczej w ten sposób nie pokazuje się nowości.

Ale jeśli było jak pisze, że się nawalili na zmianie i ktoś wysłał zdjęcie z fabryki np swojej kochance, a ta zamiast na insta wrzucić zdjęcie cycków pomyliła się i wrzuciła to.... mamy przeciek :)

Piowa wrzucał link z g.central ale czy to oficjalne info? Ja nie wiem.

Takie "przecieki" już bywały np.przed oficjalnymi premierami samochodow, żeby wysondować rynek. Następca Romka jak dla mnie bardzo słaby.

Edytowane przez RoboCop

(00)[][](00)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę chłopaków ponosi wyobraźnia... Był już G z bluetoothem, to i pewnie ten na prawdę będzie z nawigacją. Nie zdziwię się jak kolejny model będzie miał melodyjki. Riseman patrzy i się śmieje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melodyjki już były w czasach Montany.

Może wsadzą mp5 i latarkę czołową.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....taa bidon i multi toola. :-)


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ta cała navi będzie mocno okrojona i wyznaczać będzie tylko przebyty dystans i wyznaczać ślad także smartwatch to to nie będzie, o ile WSD f10/20 omijałem szerokim łukiem tak ten projekt mi się podoba. Casio jest konserwatywne i bazuje na prostocie z pewnością będzie dalej szło tą drogą, Ten cały konserwatyzm Casio jest trochę nudny, ciągle te same funkcje tylko kolory się zmieniają, ten zegar utrze nowy szlak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te same funkcje bo to są zegarkia a nie akcelerator temporalny z wirem strumienia kwantowego. Może niech Rolex zrobi smart watcha po co ten konserwatyzm.

Edytowane przez Michał Lipiński

GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wysokościomierz będzie w końcu dokładny, bo odnoszący się do danych GPS, a nie tylko do ciśnienia. Może jeszcze dorzucą jakieś funkcje dla biegaczy. Chyba będzie nienajgorzej :)

Edytowane przez Lestaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to tylko zegarki to po co im ABC i ta "niezniszczalność" prędzej ręka odpadnie niż zegar rozleci, czemu niedorzucić jeszcze NAVI i parę innych funkcji, po prostu to dalej będzie zegarek tylko jak na Rangemana przystało wypasiony, a jeden taki w całym stadzie "zwykłych g" to chyba nie przesada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie zegarek tylko komputerek na pasku z funkcją zegarka. Jak Casio chce to niech sobie produkuje shit watche ale nie kosztem jednego z najlepszych G. Niech sobie zrobią jakąś serię smart shock i niech tam tworzą takie placki.

Edytowane przez Michał Lipiński

GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie zegarek tylko komputerek na pasku z funkcją zegarka. Jak Casio chce to niech sobie produkuje shit watche ale nie kosztem jednego z najlepszych G. Niech sobie zrobią jakąś serię smart shock i niech tam tworzą takie placki.

Czy komputerek to rzecz subiektywna, a smart Casio już ma, więc myślę że zadowoli fanów G oczekujących coś więcej niż ABC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie zegarek tylko komputerek na pasku z funkcją zegarka. Jak Casio chce to niech sobie produkuje shit watche ale nie kosztem jednego z najlepszych G. Niech sobie zrobią jakąś serię smart shock i niech tam tworzą takie placki.

No ale są już dwie edycje, które nie mają funkcji Smartwatcha. Jeśli chcesz możesz wybrać GW-9200 albo GW-9400. Ja mam podobne zdanie w tym względzie jak Ty, więc noszę Risemana, ale kto wie, może w przyszłości przyda mi się coś więcej. Dobrze, że jest wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komputerek to rzecz subiektywna, a smart Casio już ma, więc myślę że zadowoli fanów G oczekujących coś więcej niż ABC.

 

Cały urok g-shock'a to właśnie to ABC - masz masę modeli z różnymi funkcjami, mniej bądź bardziej przydatnymi, choć częściej z tymi mniej -  a i tak najlepiej i najfunkcjonalniej wypada "mała kostka" która ma to co ma... bo więcej nie potrzeba. Rangeman jest popularny bo... uważa się że jego rozmiar jest uniwersalny, choć jak wchodził na rynek było sporo głosów że jest za duży, ma "futurystyczny kształt", choć uważano że zbyt przekombinowany i w sumie jakby na to popatrzeć chyba jest bo moduł nie jest jakoś szczególnie duży, a "cyferki" na wyświetlaczu są takiej samej wielkości jak w innych, nawet tych najmniejszych "G".

 

Wprowadzenie do g-shock'a funkcji smart jakoś nie bardzo chyba się przyjęło bo już kilka zegarków z linii "G" w tym kierunku poszło i jakoś nie cieszą się specjalnym zainteresowaniem ani popularnością.

Jeśli ten projekt jest faktycznie prawdziwy a nie jakaś prowokacja to "nowy Rangeman" przestanie być zegarkiem "dla wszystkich" bo po pierwsze będzie większy, po drugie będzie miał inną specyfikę - więc pewnie grono "stałych klientów" się zmniejszy - wątpię też żeby osoby które na co dzień używają smartwatch'y zmieniło swoje upodobania i zaczęło korzystać z g-shock'a bo to zupełnie inny target jest - jedyne co to nowy Romek może stać się kolejnym zegarkiem dla kolekcjonerów z marnymi walorami użytkowymi - czyli urządzeniem za kupę kasy przydatnym akurat do wynoszenia śmieci i robienia "fanu na dzielni" jak to jest w przypadku GPW czy MT-G... w czym nie ma niczego złego oczywiście... tylko cel jakiś taki... słaby trochę.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak potwierdzone info...2018 just got a lot more interesting for G-Shock fans and outdoor enthusiasts as an all-new upcoming Rangeman model was revealed at the 35th Anniversary event in New York City. The model number for this new Rangeman is GPR-B1000-1 (with the U.S. model number GPRB1000-1).


https://www.g-central.com/g-shock-rangeman-gpr-b1000-1-with-gps-navigation-system/


Casio G Shock GW9400BJ 1JF Rangeman

Casio G Shock GXW-56-1BJF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie.

Nowy Romek nie będzie mi chodził po głowie.

Zdrowiej i taniej.

Dziękuję ci Casio :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że takie same wpisy były o pierwszym Romku  :D

Sam jako jeden z pierwszych wyzywałem go a potem wiadomo co było  :P

No ale przyznaję że tutaj o wygląd się nie rozchodzi ale o idee G ...

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały urok g-shock'a to właśnie to ABC - masz masę modeli z różnymi funkcjami, mniej bądź bardziej przydatnymi, choć częściej z tymi mniej -  a i tak najlepiej i najfunkcjonalniej wypada "mała kostka" która ma to co ma... bo więcej nie potrzeba. Rangeman jest popularny bo... uważa się że jego rozmiar jest uniwersalny, choć jak wchodził na rynek było sporo głosów że jest za duży, ma "futurystyczny kształt", choć uważano że zbyt przekombinowany i w sumie jakby na to popatrzeć chyba jest bo moduł nie jest jakoś szczególnie duży, a "cyferki" na wyświetlaczu są takiej samej wielkości jak w innych, nawet tych najmniejszych "G".

 

Wprowadzenie do g-shock'a funkcji smart jakoś nie bardzo chyba się przyjęło bo już kilka zegarków z linii "G" w tym kierunku poszło i jakoś nie cieszą się specjalnym zainteresowaniem ani popularnością.

Jeśli ten projekt jest faktycznie prawdziwy a nie jakaś prowokacja to "nowy Rangeman" przestanie być zegarkiem "dla wszystkich" bo po pierwsze będzie większy, po drugie będzie miał inną specyfikę - więc pewnie grono "stałych klientów" się zmniejszy - wątpię też żeby osoby które na co dzień używają smartwatch'y zmieniło swoje upodobania i zaczęło korzystać z g-shock'a bo to zupełnie inny target jest - jedyne co to nowy Romek może stać się kolejnym zegarkiem dla kolekcjonerów z marnymi walorami użytkowymi - czyli urządzeniem za kupę kasy przydatnym akurat do wynoszenia śmieci i robienia "fanu na dzielni" jak to jest w przypadku GPW czy MT-G... w czym nie ma niczego złego oczywiście... tylko cel jakiś taki... słaby trochę.

No właśnie, kiedyś nie było ABC i było dobrze, potem zaczęli dodawać czujniki i też było dobrze, do Risemana dodali kompas zwiększyli gabaryt i powstał Range,tu dadzą navi i też będzie dobrze dla każdego coś dobrego, ktoś kto chce kupić typowego smartwatcha nowy Rangeman nie przekona bo będzie za mało smart, ale ktoś kto uwielbia g-shocki, a smartwatche go nie przekonują zakupi go o ile portfel pozwoli.

Mój gw9400 nie schodzi mi z ręki już 4lata, ale dużo wędruje i czasami biegam, a wtedy chociaż żal ściągać zakładam fenixa tylko po to żeby znać dystans. Teraz jest szansa że to się zmieni i już nie będę musiał zakładać nic innego niż g-shock, oczywiście czas pokaże jak z zagospodarowaniem energii i ogólną funkcjonalnością, ale mocno liczę na tego Rangemana bo narazie to informacji za wiele niema, jak dla mnie może okazać się strzałem w 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 zakładam fenixa tylko po to żeby znać dystans.

 

A po co? masz ograniczony zasięg? :P:lol:


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co? masz ograniczony zasięg?

Ja tam to rozumiem, bo też bez Garmina nie zaczynam nawet biegu. Szczerze nienawidzę biegania i zmuszam się do niego ogromnym wysiłkiem woli, tylko wtedy kiedy mam na ręku zegarek z GPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam to rozumiem,

 

A ja nie i raczej nigdy nie zrozumiem - biegam bo lubię, tak długo jak chcę i tam dokąd mam ochotę. Nie interesuje mnie ile zrobię kroków, jak dużo spalę kalorii, jaki mam puls gdy biegnę, gdy nie biegnę - zresztą tego się mogę dowiedzieć przy pomocy zwykłego sekundnika, nie słucham muzyki jak biegnę bo lubię słyszeć czy ktoś biegnie za mną, obok mnie, czy jedzie samochód, rower, albo jak wróble świergolą z rańca w jałowcu... ale to wszystko pewnie dlatego że ja stary jestem i wiem jak smakuje kwaśne mleko z laktozą z pajdą świeżego pszennego chleba posmarowanego masłem utłuczonym w maselnicy przez "cycatą gospodynię"... :P 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei biegam choć nie lubię, zawsze przy tym słucham radia, żeby czas mi szybciej zleciał, kontroluję ile już przebiegłem, żeby biciem rekordów usprawiedliwić jakoś ten znienawidzony trud. Co do wieku to nie wiem czy jestem dużo młodszy niż Ty, za to jutro mam urodziny :)

Edytowane przez Lestaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Co do wieku to nie wiem czy jestem dużo młodszy niż Ty ...

Jesteś i to duuużo młodszy, zostaw dziadka w spokoju, nie zrozumie o czym młodzi gadają  :D

 

 

... za to jutro mam urodziny :)

Sto lat! drinks.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.