Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko Romek z eG póki jeszcze jest, a jak pamietam DCJ w lutym też był dostepny, a teraz nigdzie praktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.Mogę bez żadnego "ale" przełknąć brak GPS i BT , bo domyślam się ,że solar siadłby ..zbyt prędko :( , jednakże brak pomiaru tętna ,ale przede miernika przebytego dystansu są zastanawiającym mankamentem w wyrobach firmy o takiej renomie. :o

 

Możesz tak prosto wytłumaczyć nam tu zgromadzonym, a mnie przede wszystkim po kiego grzyba Ci pomiar tętna i przebytego dystansu?

 

Przyznaję że wiele razy o to pytałem użytkowników urządzeń typu Suunto i podobne i nikt nie był mi tego w stanie jakoś rzeczowo wytłumaczyć tak żebym zrozumiał taka konieczność...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np trening interwałowy. Pomiar tętna pozwala określić okresy odpoczynku i intensywnego treningu. Przy bieganiu wiemy czy stać nas na więcej w danym momencie czy ok teraz stopujemy bo przesadzamy. Oczywiście nie jest to konieczne ale fajne i przydatne.

Edytowane przez Super_kulka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np trening interwałowy. Pomiar tętna pozwala określić okresy odpoczynku i intensywnego treningu. Przy bieganiu wiemy czy stać nas na więcej w danym momencie czy ok teraz stopujemy bo przesadzamy. Oczywiście nie jest to konieczne ale fajne i przydatne.

 

Trening interwałowy można oprzeć na bazie pomiaru czasu, a nie odległości - tak się robiło od hohoho, poza tym trening interwałowy nie koniecznie opierasz na jednym rodzaju wysiłku, np biegniesz, skakanka, rower, pompki, pomiar odległości tylko jeśli opierasz się na bieganiu i to po płaskim (bo jak masz górki to i wysiłek bardziej intensywny jak sadzisz pod górę a jak dymasz na duł to wysiłek jakby mniejszy - poza tym nieco inne mięśnie pracują jak idziesz do góry a inne jak sadzisz w dół), terenie się może sprawdzić, skuteczność dokładnie taka sama jak wykorzystanie czasu  -  a z tym pulsometrem to po bandzie zupełnie poszedłeś, nie wmówisz mi że nie czujesz czy serducho Ci wali "z zapasem" czy "na końcówce"... jak naprawdę nie czujesz to łapsko na klatę dajesz i liczysz ile razy na 10s Ci "pyknie" to X 6 i masz puls na minutę...

 

Nie przekonałeś mnie ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. To znaczy czego dokładnie oczekujesz jako ten przyszły użytkownik w kwestii precyzji? Pomiaru ciśnienia z dokładnością do 4 miejsca?

Ad. 2. Nie wiem skąd wniosek, że solar by "siadł" prędko, gdyby funkcji było więcej.

Ad. 4. Rangeman ma opcje mierzenia różnicy wysokości.

Ad.1 Parametry +-5% od realu i to wystarczy w zupełności ! Naturalnie zaokrąglone do liczb całkowitych , bez przecinków , bo nie jestem i nie będę profesjonałem.

Ad.2. GPS , BT , pulsometr drenują niemiłosiernie baterię  stąd smart-fony -watche jadą krótko praktycznie następnego dnia do kolejnego ładowania nawet na energooszczędnych ogniwach , wystarczy wypróbować Sama Gear3 czy LG Watch Sport czy Huawei Watch 2 .

Ad.4. O tym nie wiedziałem a zegarownia.pl nie pokazuje tego w piktogramach

Edytowane przez cacumen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz tak prosto wytłumaczyć nam tu zgromadzonym, a mnie przede wszystkim po kiego grzyba Ci pomiar tętna i przebytego dystansu?

 

 

To samo można napisać o pomiarze wysokości czy ciśnienia atmosferycznego ..nieprawdaż ? Można bez tego żyć ,ale jeśli ktoś jest bardzo mobilny , to ze zwykłej ciekawości ma możliwość przyjrzenia się takim parametrom , a jeśli

tygodniowo pokonuje pieszo i rowerem ponad 500 km , to nie dziwota ,że chciałby znać dystans i czas w jakim je pokonuje , co ma ekonomiczne znaczenie w tym przypadku również :)  Pulsometr czysto pomocniczo z uwagi na schorzenia układu krążenia a są już takie z modułami pomiaru ciśnienia krwi,co

też nie jest niemile widziane :rolleyes:

Edytowane przez cacumen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Parametry +-5% od realu i to wystarczy w zupełności ! Naturalnie zaokrąglone do liczb całkowitych , bez przecinków , bo nie jestem i nie będę profesjonałem.

Ad.2. GPS , BT , pulsometr drenują niemiłosiernie baterię  stąd smart-fony -watche jadą krótko praktycznie następnego dnia do kolejnego ładowania nawet na energooszczędnych ogniwach , wystarczy wypróbować Sama Gear3 czy LG Watch Sport czy Huawei Watch 2 .

Ad.4. O tym nie wiedziałem a zegarownia.pl nie pokazuje tego w piktogramach

Ad.1 To w takim razie sensor np. ciśnienia w Casio jest o rząd wielkości dokładniejszy niż oczekujesz.

Ad.2 Porównywanie zegarka do wynalazku zwanego smartwatchem (a te wcale jeszcze nie są takie smart) czy do smartfona ma się nijak - dwa zupełnie różne urządzenia. Te drugie mają o wiele więcej komponentów elektronicznych i całą masę aplikacji działających w tle. Są modele zegarków wyposażone w BT i nie słyszałem, by się ktoś skarżył na akumulator czy baterię. GPS (jako nawigacja, a nie metoda synchronizacji czasu) faktycznie jest prądożerny dlatego np. nowy Rangeman poza TS daje też możliwość doładowania akumulatora z sieci. Tylko właśnie jak dla mnie to już przestaje być zegarkiem a zaczyna smartwatchem skoro dochodzi kolejny kabel, którym się jest uwiązanym do zasilania. Bardzo słabo jak na zegarek, który przecież jest outdoorowy. I tu się z Tobą muszę zgodzić.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 To w takim razie sensor np. ciśnienia w Casio jest o rząd wielkości dokładniejszy niż oczekujesz.

Ad.2 Porównywanie zegarka do wynalazku zwanego smartwatchem (a te wcale jeszcze nie są takie smart) czy do smartfona ma się nijak - dwa zupełnie różne urządzenia. Te drugie mają o wiele więcej komponentów elektronicznych i całą masę aplikacji działających w tle. Są modele zegarków wyposażone w BT i nie słyszałem, by się ktoś skarżył na akumulator czy baterię. GPS (jako nawigacja, a nie metoda synchronizacji czasu) faktycznie jest prądożerny dlatego np. nowy Rangeman poza TS daje też możliwość doładowania akumulatora z sieci. Tylko właśnie jak dla mnie to już przestaje być zegarkiem a zaczyna smartwatchem skoro dochodzi kolejny kabel, którym się jest uwiązanym do zasilania. Bardzo słabo jak na zegarek, który przecież jest outdoorowy. I tu się z Tobą muszę zgodzić.

Mam nowego Rangemana i do kabla przywiązany nie jestemNajpierw trzeba mieć, potem podziałać w terenie i wtedy można coś pogadać. Kilkukrotnie po 2h pojechałem na rowerku i TS bez problemu daje radę. Kabla nie potrzeba, a w innych outdorowych TS jest???

 

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o outdorze nie mam na myśli dwu godzinnej przejażdżki na rowerze tylko wyprawę poza cywilizację np. na 2 tygodnie i rzeczywiste wykorzystywanie wszystkich funkcji urządzenia.

Suunto Traverse przez chwilę miałem i się szybko pozbyłem.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 To w takim razie sensor np. ciśnienia w Casio jest o rząd wielkości dokładniejszy niż oczekujesz.

Ad.2 Porównywanie zegarka do wynalazku zwanego smartwatchem (a te wcale jeszcze nie są takie smart) ma się nijak - dwa zupełnie różne urządzenia. Są modele zegarków wyposażone w BT i nie słyszałem, by się ktoś skarżył na akumulator czy baterię. GPS (jako nawigacja, a nie metoda synchronizacji czasu) faktycznie jest prądożerny dlatego np. nowy Rangeman poza TS daje też możliwość doładowania akumulatora z sieci. Tylko właśnie jak dla mnie to już przestaje być zegarkiem a zaczyna smartwatchem skoro dochodzi kolejny kabel, którym się jest uwiązanym do zasilania. Bardzo słabo jak na zegarek, który przecież jest outdoorowy. I tu się z Tobą muszę zgodzić.

Ad.1 To jest lepiej niż oczekiwałem , oby to się potwierdziło a będę "happy" :rolleyes:

Ad.2 Cieszę się ,że masz podobny punkt widzenia odnośnie  GPS,ale BT z moich dotychczasowych doświadczeń też lubi "podgryzać" sporo energii ,ale dla mnie (na szczęście) to nie jest również niezbędny element wyposażenia :)

Edytowane przez cacumen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo można napisać o pomiarze wysokości czy ciśnienia atmosferycznego ..nieprawdaż ? Można bez tego żyć ,ale jeśli ktoś jest bardzo mobilny , to ze zwykłej ciekawości ma możliwość przyjrzenia się takim parametrom , a jeśli

tygodniowo pokonuje pieszo i rowerem ponad 500 km , to nie dziwota ,że chciałby znać dystans i czas w jakim je pokonuje , co ma ekonomiczne znaczenie w tym przypadku również :)  Pulsometr czysto pomocniczo z uwagi na schorzenia układu krążenia a są już takie z modułami pomiaru ciśnienia krwi,co

też nie jest niemile widziane :rolleyes:

Pewnie że to samo można napisać o pomiarze wysokości o ciśnieniu atmosferycznym - wysokościomierz wykorzystuję jedynie przy wspinaczce skałkowej, rzucam okiem i wiem ile jeszcze do góry i jak rozłożyć siły, ale bez niego też dałbym radę, pomiar ciśnienia jest świetny jak masz alarm baryczny włączony bo może d...e przed zmoknięciem uratować, ale d...a nie z cukru wiec jak zmoknie to się nic nie stanie.

Używasz odległościomierza do pomiaru odległości przejechanej rowerem? Jak? Podpinasz pod licznik? A jak go używasz gdy idziesz? Mierzysz kroki? Przecież kroki robisz różnej długości...

Pulsometrowi może dajmy spokój bo jak ktoś ma problemy z krążeniem to doskonale wie jak czytać organizm, jaki wysiłek i w jakiej ilości jest dla niego odpowiedni - a jeśli nie wie to ma holter ciśnieniowy...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używasz odległościomierza do pomiaru odległości przejechanej rowerem? Jak? Podpinasz pod licznik? A jak go używasz gdy idziesz? Mierzysz kroki? Przecież kroki robisz różnej długości...

 

 

Z tego co wiem to od dawna są już dedykowane sensory do tego celu chociażby :

  • sensor biegowy bezprzewodowo mierzy prędkość/tempo, dystans, kadencję biegu oraz długość kroków.
  • sensor kadencji bezprzewodowo mierzy kadencję pedałowania, tzn. rzeczywiste i średnie obroty.
  • sensor prędkości bezprzewodowo mierzy przejechany dystans oraz rzeczywistą, średnią, a także maksymalną prędkość.
I jest to spore ułatwienie , chociaż kosztowne ,ale przyszłościowe i nie ma tu co do tego wątpliwości :)
Edytowane przez cacumen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogodzę Was, ja mam do tego wszystkiego Samsunga Note 4, ma wszystko co potrzeba, baa nawet mierzy puls i ma krokomierz, a Romka i inne G używam głównie do odczytu godziny i ciśnienia, czasem temperatury i kompasu :D

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co wiem to od dawna są już dedykowane sensory do tego celu chociażby :

  • sensor biegowy bezprzewodowo mierzy prędkość/tempo, dystans, kadencję biegu oraz długość kroków.
  • sensor kadencji bezprzewodowo mierzy kadencję pedałowania, tzn. rzeczywiste i średnie obroty.
  • sensor prędkości bezprzewodowo mierzy przejechany dystans oraz rzeczywistą, średnią, a także maksymalną prędkość.
I jest to spore ułatwienie , chociaż kosztowne ,ale przyszłościowe i nie ma tu co do tego wątpliwości :)

 

Chopie Ty się zdecyduj, czego Ty właściwie chcesz?!?

Zadajesz w kółko te same pytania, czytasz odpowiedzi bez zrozumienia. Chcesz komputer treningowy, to uderzaj w POLARA, chcesz zegarek, to kupuj CASIO.

Ale jednak dla ciebie najlepszym rozwiązaniem będzie smartfon! Poszukaj jakiegoś z protokołem ANT i masz do tego różne różniaste sensory, wpiz...u  appek do nagrywania tracków, dystansów, prowadzenia monitoringu aktywności, do tego opaska na rękę z pulsometrem, krokomierzem, licznikiem kalorii (za 150 zeta)... i możesz być prawie jak ... cyborg!

Powodzenia w nabieraniu doświadczenia, które jednak musisz zdobyć SAM. B)

 

(Zapomniałem jeszcze o całej gamie nawigacji turystycznych typu GARMIN, MIO)

 

CASIO TO SĄ "TYLKO" ZEGARKI !!!

Edytowane przez NIN76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak kupię Romka z e-global to ile on ma gwarancji i jak to wygląda w przypadku ewentualnego skorzystania z niej. Cena bardzo zachęca, warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak kupię Romka z e-global to ile on ma gwarancji i jak to wygląda w przypadku ewentualnego skorzystania z niej. Cena bardzo zachęca, warto ?

Raz reklamowałem Smart band. Nie było problemu, ale wada fabryczna była ewidentnie widoczna (rozlany LCD)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szału bez z tym rokiem ...

Kup, używaj i się nie przejmuj. Nic mu nie będzie.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szału bez z tym rokiem ...

 

Przejrzyj temat a przekonasz się że awarie tego zegarka są tak rzadkie że... nikt ich tutaj nie opisał ;) Różnica w cenie jaką daje e-global, a tą którą proponują oficjalni dystrybutorzy działający w naszym kraju pozwala na zakupienie nowego modułu, gdyby jakimś cudem się zdarzyło że to Ty jako pierwszy opiszesz awarie tego zegarka to bez problemu zamówisz i wymienisz moduł w autoryzowanym serwisie - i będziesz miał dwa lata gwarancji na niego... :) To po pierwsze, po drugie możesz mieć zegarek taniej z roczna gwarancją, albo drożej z 3+3 lat gwarancji - z czegoś ta różnica w cenie musi wynikać ;)

Pogodzę Was, ja mam do tego wszystkiego Samsunga Note 4, ma wszystko co potrzeba, baa nawet mierzy puls i ma krokomierz, a Romka i inne G używam głównie do odczytu godziny i ciśnienia, czasem temperatury i kompasu :D

Tu nie ma co godzić bo nikt się nie kłuci :) Ja się nie znam na takiej nowoczesnej technologii... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam bo nie wiem czy już o tym wspominałem że ten nowy Romek to qpa :P

I nikt i nic mnie nie przekona że to zegarek na kabelek bo to już nie zegarek tylko "smartgufno" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdania, że jak zegarek to zegarek, a jak smartfon to smartfon, a nie żadne półśrodki. Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje 3grosze, trenuję biegi ultra trail od kilku ładnych lat i przyznaję że używałem dwóch modeli Suunto Ambit 2 i Ambit 3 Peak, obecnie Garmina Fenix3 a całkiem niedawno testowałem Fenixa5 - w tzw. międzyczasie miałem Romka i G-9300, przyznaję że na tle Suunto i Fenixów pomiary Casio wypadały b.słabo, tzn. bardzo odbiegały od pomiarów wymienionych modeli.

Moim zdaniem póki co "zegarki" dedykowane do różnych aktywności są dokładniejsze, Casio jest bardzo fajne i daje dużo więcej funu ale pomiary traktuję z przymrużeniem oka i tyle w temacie  :P.

Przyznaję nowego Romka nie mam, nie miałem, ale byłoby super mieć taki zegar z solarem i wskazaniami porównywalnymi z zegarkami biegowo-outdoorowymi, i przyznaję że miałem nadzieję że tak będzie...niestety czytając na różnych forach póki co opinie nie są zadowalające. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) używałem dwóch modeli Suunto Ambit 2 i Ambit 3 Peak, obecnie Garmina Fenix3 a całkiem niedawno testowałem Fenixa5 - w tzw. międzyczasie miałem Romka i G-9300, przyznaję że na tle Suunto i Fenixów pomiary Casio wypadały b.słabo, tzn. bardzo odbiegały od pomiarów wymienionych modeli.

Moim zdaniem póki co "zegarki" dedykowane do różnych aktywności są dokładniejsze (...)

A jak się miały odczyty z tych zegarków (Suunto i Garmin) względem np. jakiejś poważnej stacji meteorologicznej? Bo porównywanie dwóch zegarków i mówienie, że jeden jest mniej dokładny bo odczyty odbiegają od wskazań drugiego jest delikatnie mówiąc słabe.

 

I jako kolejną osobę wypowiadającą się w temacie dokładności chciałbym Cię zapytać, co oznacza dla Ciebie sformułowanie "dokładniejsze"? Liczby poproszę.

 

Do tej pory miałem dwa zegarki Casio z sensorami (jeden mam nadal) i jeżeli chodzi o pomiar ciśnienia to odczyt na zegarku zazwyczaj jest identyczny jak ten ze stacji meteorologicznej na lotnisku (w chwili porównania byłem może ze 300 m od wspomnianej stacji). Jeśli się różnił to o maksymalnie 1hPa.

Odnośnie wysokościomierza natomiast, to po licznych górskich wyprawach mogę śmiało powiedzieć, że wskazania zegarka nie różniły się o więcej niż 5m od odczytów z bardziej profesjonalnych urządzeń GPS oraz odczytów na bazie poziomic na mapach.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się miały odczyty z tych zegarków (Suunto i Garmin) względem np. jakiejś poważnej stacji meteorologicznej? Bo porównywanie dwóch zegarków i mówienie, że jeden jest mniej dokładny bo odczyty odbiegają od wskazań drugiego jest delikatnie mówiąc słabe.

Jogi nie miałem na myśli drenowania tematu ani udowadniania wyższości jednego nad drugim, ale widzę że lubisz drążyć...ok.

Jaką stację uważasz za poważną i dlaczego tą a nie inną... można tak w nieskończoność, ale tak porównywałem odczyty Suunto i Garminów (łacznie 4 modela) ze stacją, również się różniły ale nie tak znacząco (różnica 2 st.) jak odczyty Casio (różnica 5-9 st.) 

 

I jako kolejną osobę wypowiadającą się w temacie dokładności chciałbym Cię zapytać, co oznacza dla Ciebie sformułowanie "dokładniejsze"? Liczby poproszę.

Znaczy dla mnie odchyłka w granicach  + - 2 st., biorę poprawkę że to tylko urządzenia i drobne odchyłki są dopuszczalne.

Swoją drogą bardzo Cię to musi ruszać, wnoszę po formie wypowiedzi...

 

Do tej pory miałem dwa zegarki Casio z sensorami (jeden mam nadal) i jeżeli chodzi o pomiar ciśnienia to odczyt na zegarku zazwyczaj jest identyczny jak ten ze stacji meteorologicznej na lotnisku (w chwili porównania byłem może ze 300 m od wspomnianej stacji). Jeśli się różnił to o maksymalnie 1hPa.

Absolutnie tego nie neguję, jednak może być tak że akurat Twoje modele są super dokładne a moje były bardzo niedokładne... ;)

 

Odnośnie wysokościomierza natomiast, to po licznych górskich wyprawach mogę śmiało powiedzieć, że wskazania zegarka nie różniły się o więcej niż 5m od odczytów z bardziej profesjonalnych urządzeń GPS oraz odczytów na bazie poziomic na mapach.

I tutaj sam ocierasz się niejasności, "licznych górskich wyprawach" - czyli ile razy dokładnie dokonywałeś pomiarów ? 

"Bardziej profesjonalnych urządzeń" - czyli jakich dokładnie, jakich map dokładnie używałeś ?

 

Jogi moja wypowiedz była luźnym moim porównaniem, to moja opinia do której mam prawo jak każdy z nas, nikogo nie przekonuję, nie udowadniam a co najważniejsze nie spinam się, ot moja opinia.

Człowieka który spędza w górach biegając, "ładnych kilka miesięcy", treningi, starty, wycieczki rodzinne, rower, cóż b.lubię góry  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.