Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Wysiadając z samochodu zegarek po prostu spadł na ziemie. 

Być może wcześniej gdzieś nim uderzyłem. Nie wiem. Nie przypominam sobie.

Zegarki noszę zawsze mocno zapięte, także nie ma mowy o zsunięciu i przełamaniu z nadgarstkiem.

 

Już nie wiem jaki zegarek kupić. 

post-107235-0-54577500-1542223806_thumb.jpg

Edytowane przez rbles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno zapięty, ręka trochę spuchła i jak zacisnąłeś pięść a łapa słuszna to puścił :D

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno zapięty, ręka trochę spuchła i jak zacisnąłeś pięść a łapa słuszna to puścił :D

:D  :D  :D

Chyba spróbuje jakiegoś dobrego cjanoakrylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbować zawsze można.

Zamawiaj jednak nową kopertę.

No i rozważ bardziej luźny sposób zapinania paska. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjanoakryl jest na krótką metę, proponuję jakiś klej dwuskładnikowy np. metakrylowy (nie do każdego tworzywa się nadaje, bo może je wtedy uszkodzić), klej epoksydowy lub np. Technicqll żel z podkładem do gruntowania, ewentualnie R-327 (klej do twardych plastików). Fajnie by było, gdyby ktoś wiedział z jakiego materiału jest koperta, wtedy bez problemu można by było dobrać odpowiedni klej. Kiepskim klejem można więcej zepsuć, niż naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo tam za bardzo nie ma czego kleić, styk powierzchni jest malutki i jeśli koledze puściły uszy z całości wykonanej koperty to tym bardziej klejone szybko polecą.

Nowa koperta chyba najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie, chyba że zegarek już tylko do pudełka ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klejenie faktycznie nie ma sensu. Cały czas strach, że zgubie zegarek.

Koperta 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukam jakiegoś uszkodzonego za granicą. 


Ostatnio był na Ebay uderzony od przodu. Poszedł za 40 EUR


Zapytaj w Zibi, powinno być taniej.

 

Dzięki, sprawdzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pytać w Zibi, to może spróbuj wysłać na gwarancję, ciekawe co odpiszą :) Może Tomasz (TomG80) z forum Ci pomoże i będzie mógł zaoferować dobrą cenę za kopertę? Warto próbować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko widzę możliwość reanimacji koperty.

Taki TIP: kiedyś ratowałem takie uszkodzenia sklejając cjanoakrylem i dorabiając z drutu stalowego uszy w kształcie litery "u", które lutownicą na gorąco wtapiałem w urwane ucho i kopertę. Było to coś na wzór zbrojenia w betonie - tak na chłopski rozum tłumacząc.

Warto sprawdzić na kopercie (w miejscu niewidocznym) czy klej którego chcesz użyć rozpuszcza materiał koperty. Jeżeli tak, to jest duża szansa że klejenie będzie trzymać.

Ale najważniejsza sprawa -  to musisz nosić później zegarek zapięty luźniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysiadając z samochodu zegarek po prostu spadł na ziemie. 

Być może wcześniej gdzieś nim uderzyłem. Nie wiem. Nie przypominam sobie.

Zegarki noszę zawsze mocno zapięte, także nie ma mowy o zsunięciu i przełamaniu z nadgarstkiem.

 

Już nie wiem jaki zegarek kupić. 

 

Jaki masz nadgarstek w cm, i na której dziurce (od bezela) zapinałeś pasek w GW-9400 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I od razu sprawdź sobie kondycje paska przy klamerce, tam gdzie wchodzi teleskop bo już pewnie też do wymiany a szkoda byłoby zgubić zegarek z nową kopertą :D

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys na drabinkah zawislem na Romanie i nic. Zegatek jest swietny ale nie niezniszczalny. Czesto narzekamy na rozne rzeczy ale moze to Ty nadwyrezyles troche to przez nadmierne zaciskanie paska:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dzisiaj kupić na ebay dawcę. Uszkodzony sensor. Koperta ok. Pasek moro.

Za 70 EUR z przesyłką do domu. Zamówiłem na Alledrogo uszczelki i za parę dni zrobimy zamianę.


Jaki masz nadgarstek w cm, i na której dziurce (od bezela) zapinałeś pasek w GW-9400 ?

 

22 cm / czwarta dziurka (od końca paska)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dzisiaj kupić na ebay dawcę. Uszkodzony sensor. Koperta ok. Pasek moro.

Za 70 EUR z przesyłką do domu. Zamówiłem na Alledrogo uszczelki i za parę dni zrobimy zamianę.

 

 

22 cm / czwarta dziurka (od końca paska)

Pasek moro? Pokaż zdjęcia z aukcji?

Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

22 cm / czwarta dziurka (od końca paska)

 

Czwarta dziurka przy 22cm może to nadwyrężyło kopertę.

Ja przy 20+ zapinam na trzecią od końca, jest z lekkim luzem, zegarek swobodnie się przesuwa.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Udało mi się dzisiaj kupić na ebay dawcę. Uszkodzony sensor. Koperta ok. Pasek moro.

Za 70 EUR z przesyłką do domu.

Ooo, ja też chciałbym to zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dzisiaj kupić na ebay dawcę. Uszkodzony sensor. Koperta ok. Pasek moro.

Za 70 EUR z przesyłką do domu.

 

22 cm / czwarta dziurka (od końca paska)

No to super :)

Ale masz wielką łapkę.

Sugeruje luźniejszy sposób noszenia ;)

Edytowane przez S.Adi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość non4me

Gdzie najlepiej kupic GW9400 za granica? Podejrzewam ze tam bedzie najtaniej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu wklejałem foto romka kumpla z urwanych uchem - z oporami ale wymienili kopertę i i bezel na gwarancji za free. Czyli jednak się da  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobra informacja  :)

Jednak chyba to nie częsty problem bo pewnie tak by nie wymienili na gwarancji   ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak chyba to nie częsty problem bo pewnie tak by nie wymienili na gwarancji   ;)

Racje masz kolego. Raczej bardzo rzadko sie o tym slyszy. Kiedys ktos rozdmuchal podobny przypadek na WUS. Pompki ktos robil, uszy/ucho urwal a zrobilo sie z tego globalne bicie piany/onanizm na wszystkich forach.   :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek z WUS-a doskonale pamiętam bo powstał zaraz na samym początku tego tematu i w ogóle niedługo po wprowadzeniu na rynek Romka.

Jednak trochę tych przypadków było, sam kojarzę co najmniej 5 a to znaczy że coś na rzeczy jednak jest  ;)

Tylko nasze Romki maja jak pączki w maśle  :D

Chodzi mi o to że przy naszej pasji, ilości zegarków, rotacji, ciężko jakiś zegarek wykończyć  ;)

No ale jednak, tak jak pisałem wcześniej to problem widać znikomy i dla Zibi wręcz obcy  ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.