Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Od paru dni jestem dumnym posiadaczem romka, udało sie wyłapać na Kaktusie, rozsądny spadek ceny, natomiast ciekawi mnie źrodło zegarka, mam tam wywieszkę /casioUS 300$.

 

A w innym temacie, przed chwilą znalazłem coś takiego, jak myślicie rangeman czy riceman ?

https://www.olx.pl/oferta/casio-g-shock-gw-9400-rangeman-CID87-IDyBuUK.html#b8bef1ec44   
 
Jeszcze na carbon fiberze, nie powiem, przecierałem oczy ze zdumienia :blink:
Ryż w pełnej krasie. Kluczowe są tu słowa opisu "brak barometru, wschodu i zachodu słońca" oraz "proszę nie zadawać pytań, czy to oryginał".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przedstawiam zdjęcia ze zmiany zwykłego pozytywowego wyświetlacza na ten z zielonym tłem od GW 9430.

Samo wyjęcie i włożenie modułu jest proste, zabawa zaczyna się po rozebraniu modułu w celu wymiany wyświetlacza. Sprężynki od podświetlenia są mikroskopijne i ciężko trafić w otwory na nie przeznaczone.

Na szczęście pomogła mi żona ;) Ja miałem duże problemy z trafieniem.

Ze zmiany jestem bardzo zadowolony, tym bardziej, że kosztowało mnie to jakieś 60 zł.

 

Pozdrawiam

Radek 0905dddc3f019345b454321f744183fa.jpg432e20ae608333d2752521f7275c8bb1.jpg78054c6537054c5f6117f0fad05c9374.jpg62e853545c66d0968dcef73dd0a5de3d.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pasuje do oliwki, a myślę, że i na czytelności sporo zyskał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przedstawiam zdjęcia ze zmiany zwykłego pozytywowego wyświetlacza na ten z zielonym tłem od GW 9430.

……………………..

Ze zmiany jestem bardzo zadowolony, tym bardziej, że kosztowało mnie to jakieś 60 zł.

 

Pozdrawiam

Radek 

 

Dobry mod.  :)

Żona też się dobrze spisała (pomoc jej okazała się niezbędna) Gratulacje  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super!

Jak dla mnie najfajniejsza wersja tego co można zrobić z ubraniem z oliwki


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

Zegarek zmieniałem stopniowo, najpierw zamieniłem czarne ubranko na to od oliwki, już wtedy było lepiej.

Później przyszedł pomysł na zakup 9430 i ubranie go w oliwkowe ciuchy. Jednak stwierdziłem, że zaryzykuję i zmienię sam wyświetlacz w posiadanym już zegarku.

Ten od 9430 o tyle mnie kusił ponieważ przeczytałem kilka opinii o tym, że jest bardziej wyrazisty od zwykłego pozytywa.

Po całym dniu noszenia mogę potwierdzić, że jest delikatna różnica na plus.

 

Pozdrawiam

Radek

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to normalne że w moim rangemanie przycisk podświetlenia zciemniał po tygodniu? :D Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to normalne że w moim rangemanie przycisk podświetlenia zciemniał po tygodniu? :D Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Nieee, on po prostu JEST ciemniejszy od pozostałych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee, on po prostu JEST ciemniejszy od pozostałych.

 

Popatrz a ja nie zwróciłem na to uwagi  :blink:  - muszę się dzisiaj dokładnie przyjrzeć "temu przycisku"  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee, on po prostu JEST ciemniejszy od pozostałych.

Dokładnie tak jest, a w niektórych wersjach, to jest nawet czarny :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecicie jakiś sklep gdzie można kupić 9430? Najlepiej bez abstrakcyjnych cen w stylu 700$ 

 

Może kaktus24.pl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może watchshope.de ? Z kodem 20OFF wychodzi 208 Jurków.

Tylko przełącz na niemiecki i nie sprawdzałem przesyłki.

Na polskim z tym rabatem ponad 900 zeta

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

Chociaż parę tygodni temu był tam za 179 euro, z Revolutem 770 zł wychodziło...

Edytowane przez italiano1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może watchshope.de ? Z kodem 20OFF wychodzi 208 Jurków.

Tylko przełącz na niemiecki i nie sprawdzałem przesyłki.

Na polskim z tym rabatem ponad 900 zeta

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

Chociaż parę tygodni temu był tam za 179 euro, z Revolutem 770 zł wychodziło...

Chodzi koledze o 9430 a nie zwyklaka  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kaktus24.pl ?

Raczej ma składaki od Adama.

 

Dokładnie. Myślałem o kupnie zwyklego + żółte ubranko ale chciałbym czarne buttony

Uderz do Adama Łępy ze Świat Zegarków, złoży Ci co tylko zechcesz :D Pod warunkiem, że podzespoły będą dostępne.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie Panowie :) Czy kalibrowanie barometru w rangemanie to powrzechny zabieg? W sensie czy zegarki tego wymagają . Mierząc ciśnienie w mieszkaniu pokazuje mi 995 hpa podczas gdy na różnego rodzaju stronach z mojego regionu pokazuje 1025-1026. To spora różnica :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek pokazuje ciśnienie bezwzględne, czyli rzeczywiste w danym miejscu. Na stronach zapewne podają ciśnienie zredukowane do poziomu morza (ciśnienie, jakie wystąpiłoby u Ciebie, gdybyś mierzył je znajdując się na poziomie morza), stąd jest ono wyższe od mierzonego przez Ciebie. Z różnicy, którą podajesz wynika, że mieszkasz w miejscowości położonej około 265 m n.p.m.

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Jaśle (231 m,n,p.m.). Czyli nie ma potrzeby kalibrować i z dokładnością moich wskazań jest wszystko ok? :) lub skalibrować zgodnie np z tym co podają stacje?

Edytowane przez Medivh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wątpliwości, to skalibruj raz ze wskazaniem jakiejś porządnej stacji pogodowej i się nie przejmuj. Niewielkie różnice pomiędzy ciśnieniem rzeczywistym a wskazaniami zegarka nie mają zresztą dużego znaczenia. Najistotniejszą informację niesie tempo i wielkość zmian ciśnienia, bo na podstawie tych informacji można wyciągnąć wnioski na temat ewentualnych zmian pogody. Tak zresztą działa alarm BARO, sygnalizujący, że zbliża się np. burza. Jadąc samochodem z Gdyni do Gdańska trójmiejską obwodnicą mój Rangeman prawie zawsze pokazywał, że będzie burza i załamanie pogody ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to też przy okazji spytam, znalazłem takie coś na stronie Zibi

https://www.zibi.pl/g-shock/jak-skalibrowac-termometr-w-g-shock-rangeman-gw-9400/

Rozumiem że po tych 30 minutach, np w pomieszczeniu, jak zegarek nabierze ciepła ręki,to ustawiam wtedy temperaturę pomieszczenia?

Czy to dobry sposób?

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.