Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw muszę ciuchy kupić ;)

 

Ja już mam pomysł na zdjęcie w tym pudełku w kolorowych ciuszkach :)

 

Coś w tym stylu:

 

flat,550x550,075,f.u5.jpg


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszedł do mnie Roman i mam parę pytań odnośnie wysokościomierza, którego wskazania bardzo mnie interesują ze względu na działania górskie.

Do tej pory biegam z Bauerem i tam wyświetlanie wszelkich parametrów jest tym czego potrzebuję - kalibruję wysokościomierz, naciskam Start Training i od tej pory zaczyna pomiar ile metrów już wszedłem w górę, ile w dół itd. W ten sposób wiem, że w ciągu całego dnia wędrówki zrobiłem 1500m przewyższeń i 2000m w dół. 

Czy tu też wyświetlanie podobnych wskazań jest możliwe? 

Wiem, że po naciśnięciu A w trybie alt górny wyświetlacz wskazuje +/- ale to wskazania jedynie od punktu startowego a to mało znaczące, gdyż ile przeszedłem w górę umiem sam sobie wyliczyć wiedząc od ilu startowałem i ile widzę teraz na wskazaniach zatem ta opcja to nie to, gdyż nie zlicza sumy metrów, które pokonałem w górę/dół.

Widzę też opcję w instrukcji w dziale przeglądania REC - total ascent/descent ale nie wiem jak rozpocząć rejestrację zapisu np na początku wyjścia w góry, czy to się zapisuje samo itd...

Gdyby ktoś ogarniający tę funkcję byłby uprzejmy pomóc, byłbym wdzięczny :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj już czeka w paczkomacie ale będę mógł odebrac dopiero jutro wieczorem. Już przebieram nogami. Myśle ze to będzie zwieńczenie mojej malutkiej kolekcji. Romek to chyba taki najbardziej dziszokowy G ze wszystkich obecnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z tym 9400, jak ustawić Day of Week? W sensie mam teraz MON A chce Wednesday, nigdzie nie mogę znaleźć, godzinę i datę mam dobrze ustawiona tylko ten Day of Week :/

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z tym 9400, jak ustawić Day of Week? W sensie mam teraz MON A chce Wednesday, nigdzie nie mogę znaleźć, godzinę i datę mam dobrze ustawiona tylko ten Day of Week :/

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Nie masz daty dobrze ustawionej. Upewnij się, że nie zamieniłeś miesięcy z dniami oraz że wprowadziłeś w kolejnym kroku właściwy rok. Nie ma możliwości, żeby po wprowadzeniu prawidłowej daty zegarek wskazywał błędny dzień tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszedł do mnie Roman i mam parę pytań odnośnie wysokościomierza, którego wskazania bardzo mnie interesują ze względu na działania górskie.

Do tej pory biegam z Bauerem i tam wyświetlanie wszelkich parametrów jest tym czego potrzebuję - kalibruję wysokościomierz, naciskam Start Training i od tej pory zaczyna pomiar ile metrów już wszedłem w górę, ile w dół itd. W ten sposób wiem, że w ciągu całego dnia wędrówki zrobiłem 1500m przewyższeń i 2000m w dół.

Czy tu też wyświetlanie podobnych wskazań jest możliwe?

Wiem, że po naciśnięciu A w trybie alt górny wyświetlacz wskazuje +/- ale to wskazania jedynie od punktu startowego a to mało znaczące, gdyż ile przeszedłem w górę umiem sam sobie wyliczyć wiedząc od ilu startowałem i ile widzę teraz na wskazaniach zatem ta opcja to nie to, gdyż nie zlicza sumy metrów, które pokonałem w górę/dół.

Widzę też opcję w instrukcji w dziale przeglądania REC - total ascent/descent ale nie wiem jak rozpocząć rejestrację zapisu np na początku wyjścia w góry, czy to się zapisuje samo itd...

Gdyby ktoś ogarniający tę funkcję byłby uprzejmy pomóc, byłbym wdzięczny :)

Przeczytaj cały temat od początku to wiele wyjaśni i nie będziesz miał więcej pytań ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na filmik kolegi Mateja


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest opisane w instrukcji obsługi w rozdziale od E-36 do E-50. W szczególności rozdział E-46 "Auto Save Values". Ważna informacja jest na samym końcu: "Auto save is performed only while the watch is in the Altimeter Mode".

Więcej nie pomogę, bo nigdy tego nie używałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drażliwe i obrażające posty (oraz inne które mogły dostać rykoszetem) zostały usunięte.

Proszę wrócić do meritum i nikogo nie obrażać publicznie.

Jak ktoś sobie życzy cokolwiek wyjaśniać to może to zrobić przy pomocy prywatnej wiadomości.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszedł do mnie Roman i mam parę pytań odnośnie wysokościomierza, którego wskazania bardzo mnie interesują ze względu na działania górskie.

Do tej pory biegam z Bauerem i tam wyświetlanie wszelkich parametrów jest tym czego potrzebuję - kalibruję wysokościomierz, naciskam Start Training i od tej pory zaczyna pomiar ile metrów już wszedłem w górę, ile w dół itd. W ten sposób wiem, że w ciągu całego dnia wędrówki zrobiłem 1500m przewyższeń i 2000m w dół. 

Czy tu też wyświetlanie podobnych wskazań jest możliwe? 

Wiem, że po naciśnięciu A w trybie alt górny wyświetlacz wskazuje +/- ale to wskazania jedynie od punktu startowego a to mało znaczące, gdyż ile przeszedłem w górę umiem sam sobie wyliczyć wiedząc od ilu startowałem i ile widzę teraz na wskazaniach zatem ta opcja to nie to, gdyż nie zlicza sumy metrów, które pokonałem w górę/dół.

Widzę też opcję w instrukcji w dziale przeglądania REC - total ascent/descent ale nie wiem jak rozpocząć rejestrację zapisu np na początku wyjścia w góry, czy to się zapisuje samo itd...

Gdyby ktoś ogarniający tę funkcję byłby uprzejmy pomóc, byłbym wdzięczny :)

 

Odpowiadając na Twoje pytanie zasugerowałem poczytanie instrukcji nie dlatego, że uważam pytanie za poruszane milion razy i nie chce mi się na nie odpowiadać, a dlatego że zgłębienie tematu wysokościomierza w zasadzie polegałoby na przytoczeniu wszystkiego, co na jego temat jest w niej napisane.

 

Odpowiadając pokrótce: wiedząc jakie masz oczekiwania od zegarka, Roman to nie jest najlepsze urządzenie do aktywności, jaką preferujesz. Nie zapamięta Ci kilku treningów oraz nie umożliwi w prosty i przejrzysty sposób rejestracji, przechowywania i odczytu wszelkich danych, jakie Cię interesują.

 

A teraz w telegraficznym skrócie. Przede wszystkim najpierw musisz odpowiednio "ustawić" zegarek, ponieważ masz do wyboru automatyczny zapis wysokości co 5 sekund albo co 2 minuty. I teraz, w zależności od charakteru aktywności, ukształtowania terenu i długości trwania "wyprawy" musisz podjąć decyzję. Odczyt co 5 sekund bowiem będzie trwał maksymalnie godzinę. Nadawać się zatem będzie do poruszania się w mocno zróżnicowanym terenie, z dość sporą prędkością podróżną, jednak w czasie nie przekraczającym godziny. Odczyt co 2 minuty natomiast będzie kontynuowany przez 12 godzin, czyli już raczej kilkugodzinna lub całodniowa wyprawa, po terenie o małej częstotliwości zmian wysokości na niewielkim odcinku trasy, z niewielką prędkością. Wszystko rozbija się tu o to, aby częstotliwość próbkowania była odpowiednio dostosowana do charakteru zmian wysokości i ich tempa.

 

Teraz uruchomienie wysokościomierza. Tutaj sprawa jest prosta. Pomiar rozpoczyna się z momentem wejścia w funkcję Altimeter. Możesz dla własnej wiadomości "wyzerować" sobie wysokość punktu, z którego startujesz. Niestety, tak jak piszesz, pokazuje on jedynie różnicę wysokości pomiędzy punktem, gdzie akurat jesteś a punktem startowym. Na szczęście w pamięci zapisują się odczyty automatyczne, które na wykresie reprezentują charakter zmian wysokości. Ta pamięć, to jednak tylko pamięć "krótkotrwała", gdyż po zresetowaniu wysokościomierza, nie będzie do nich dostępu. Uwaga, wyjście z funkcji ALTI i ponowne uruchomienie rozpoczyna pomiary od nowa. Na "stałe", tj. do momentu ich wykasowania lub resetu pamięci, zapisywane są takie dane jak maksymalna i minimalna wysokość oraz całkowita ilość przebytych metrów w dół lub w górę. Musisz jednak pamiętać, że kolejne odczyty będą sumowały całkowitą zmianę wysokości w górę i w dół tylko wówczas, gdy wysokościomierz jest uruchomiony i tylko wtedy, gdy zmiana wysokości pomiędzy kolejnymi odczytami automatycznymi będzie przekraczała 15m. No i najważniejsze - aby pomiar był kontynuowany, tryb wysokościomierza musi cały czas być "na wierzchu".

 

Jeżeli chcesz za każdym razem wiedzieć ile przebyłeś metrów do góry i na dół, musisz przed każdym treningiem resetować pamięć. Nie ma zatem możliwości trzymania kilku treningów w pamięci zegarka.

 

 

Na podstawie powyższego, raz jeszcze powtórzę: Roman MZ niespecjalnie nadaje się na zegarek biegowy, a powyższe masło maślane, którego autorem zostałem kilka minut temu dowodzi, że łatwiej przebrnąć przez instrukcję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam i ja ;) super jest, nie myślałem ze jest taki ciężki i masywny co na plus

9f0b8b488f936e8e36bc55332c514899.jpg

Edytowane przez kacprzak1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz w telegraficznym skrócie. Przede wszystkim najpierw musisz odpowiednio "ustawić" zegarek, ponieważ masz do wyboru automatyczny zapis wysokości co 5 sekund albo co 2 minuty. I teraz, w zależności od charakteru aktywności, ukształtowania terenu i długości trwania "wyprawy" musisz podjąć decyzję. Odczyt co 5 sekund bowiem będzie trwał maksymalnie godzinę. Nadawać się zatem będzie do poruszania się w mocno zróżnicowanym terenie, z dość sporą prędkością podróżną, jednak w czasie nie przekraczającym godziny. Odczyt co 2 minuty natomiast będzie kontynuowany przez 12 godzin, czyli już raczej kilkugodzinna lub całodniowa wyprawa, po terenie o małej częstotliwości zmian wysokości na niewielkim odcinku trasy, z niewielką prędkością. Wszystko rozbija się tu o to, aby częstotliwość próbkowania była odpowiednio dostosowana do charakteru zmian wysokości i ich tempa.

 

Teraz uruchomienie wysokościomierza. Tutaj sprawa jest prosta. Pomiar rozpoczyna się z momentem wejścia w funkcję Altimeter. Możesz dla własnej wiadomości "wyzerować" sobie wysokość punktu, z którego startujesz. Niestety, tak jak piszesz, pokazuje on jedynie różnicę wysokości pomiędzy punktem, gdzie akurat jesteś a punktem startowym. Na szczęście w pamięci zapisują się odczyty automatyczne, które na wykresie reprezentują charakter zmian wysokości. Ta pamięć, to jednak tylko pamięć "krótkotrwała", gdyż po zresetowaniu wysokościomierza, nie będzie do nich dostępu. Uwaga, wyjście z funkcji ALTI i ponowne uruchomienie rozpoczyna pomiary od nowa. Na "stałe", tj. do momentu ich wykasowania lub resetu pamięci, zapisywane są takie dane jak maksymalna i minimalna wysokość oraz całkowita ilość przebytych metrów w dół lub w górę. Musisz jednak pamiętać, że kolejne odczyty będą sumowały całkowitą zmianę wysokości w górę i w dół tylko wówczas, gdy wysokościomierz jest uruchomiony i tylko wtedy, gdy zmiana wysokości pomiędzy kolejnymi odczytami automatycznymi będzie przekraczała 15m. No i najważniejsze - aby pomiar był kontynuowany, tryb wysokościomierza musi cały czas być "na wierzchu".

 

Jeżeli chcesz za każdym razem wiedzieć ile przebyłeś metrów do góry i na dół, musisz przed każdym treningiem resetować pamięć. Nie ma zatem możliwości trzymania kilku treningów w pamięci zegarka.

 

Bardzo ciekawe, co powyżej napisałeś. Wychodzi na to, że jest to dość skomplikowany "mechanizm" i ma kilka myków, które faktycznie nieco ograniczają użycie tej funkcji. Naszła mnie taka myśl (choć może to nie na ten wątek), czy któryś z np. ProTreków ma wysokościomierz, który działa nieco przyjaźniej, tzn. nie wykasowuje części danych po wyjściu z funkcji wysokościomierza, pozwalając na zapis w tle? Czy może w każdym Casio jest taki sam czujnik i sposób zapisu danych, jak powyżej?


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe, co powyżej napisałeś. Wychodzi na to, że jest to dość skomplikowany "mechanizm" i ma kilka myków, które faktycznie nieco ograniczają użycie tej funkcji. Naszła mnie taka myśl (choć może to nie na ten wątek), czy któryś z np. ProTreków ma wysokościomierz, który działa nieco przyjaźniej, tzn. nie wykasowuje części danych po wyjściu z funkcji wysokościomierza, pozwalając na zapis w tle? Czy może w każdym Casio jest taki sam czujnik i sposób zapisu danych, jak powyżej?

 

Dołączam się do pytania Kolegi @Flaming-a, czy ktoś z kolegów posiadających ProTrek-a mógłby się wypowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś postanowiłem wyczytane w instrukcji informacje na temat ALTI sprawdzić w praktyce. Marsz około 16km po terenie dość zróżnicowanym, góra -dół, góra-dół ... no nie było lekko ;) Według Romka różnica wysokości między najwyższym punktem a najniższym to 14m. Pomimo tego według Romkowych obliczeń nie pokonałem w górę i w dół ani jednego metra (ASC=0, DSC=0) ;)

 

Mimo to zaczynam lubić ten zegarek, chociaż chwilę mi zajęło zanim się przekonałem :)

 

46643275555_ef784c2e7a_o.jpg[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to bardzo udany model, który dzięki dobrej cenie znowu został po raz kolejny zauważony :) Bardzo dobrze działają w nim przyciski nawet po jakimś czasie, dużo lepiej niż w MM.

Edytowane przez artsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś postanowiłem wyczytane w instrukcji informacje na temat ALTI sprawdzić w praktyce. Marsz około 16km po terenie dość zróżnicowanym, góra -dół, góra-dół ... no nie było lekko ;) Według Romka różnica wysokości między najwyższym punktem a najniższym to 14m. Pomimo tego według Romkowych obliczeń nie pokonałem w górę i w dół ani jednego metra (ASC=0, DSC=0) 

 

 

Dziękuję za chęć pomocy i obszerny, poprzedni wpis.

No i sam widzisz co daje ślęczenie nad instrukcjami jak papier swoje a życie swoje. Dlatego pytałem praktyków a nie mądrali odsyłających do wątku czy instrukcji, którzy sami pewnie jedyne o czym mają pojęcie w sprzętach, które posiadają to jak ustawić alarm bo jak się spyta o konkret to jedyne co potrafią to "a szukaj se sam"... 

I tu nasuwa się pytanie, czy te felerne wskazania to efekt tego, że wysokościomierz i związane z nim funkcje są jednak głównie do tego, żeby sobie były na papierku i na wiele się nie przydadzą? Czy może Ty popełniłeś jakiś błąd, nie aktywowałeś funkcji itd itp? Czy może sam się w trakcie marszu wyłączył (dobrze kojarzę, że z zakładki alti zegarek sam po godzinie)? Czy może wyszedłeś choćby na chwilę z alti (choćby do kompasu/alarmu/cokolwiek) i zegarek wstrzymał naliczanie? 

Dziwnie to pomyślane, nazbyt skomplikowane, niby bardzo zaawansowany czujnik a udziwnili to do granic absurdu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ustawiony odczyt wysokościomierza co 2 minuty, żeby działał więcej niż godzinę. Podczas marszu było wiele wzniesień i obniżeń terenu, jednak żadne z nich nie przekraczało 15 metrów, a jeśli przekraczało, to w momencie odczytu różnica wysokości była mniejsza, zatem zegarek nie doliczał tego do sumy ASC i DSC. Jednak odnotował maksymalną i minimalną wysokość terenu, na której podczas marszu byłem (też pewnie niezbyt dokładnie, bo być może wartości ekstremalne nie zdarzyły się podczas kolejnego odczytu ALTI).

 

Moim zdaniem ALTI to taki trochę "pic na wodę", bo jaki sens ma zegarek z funkcją wysokościomierza, na którym nie można podczas rejestracji trasy sprawdzić kierunku na kompasie, czy ciśnienia atmosferycznego, bo wtedy resetuje się wykres ALTI. Nowy Roman zapewne jest już pod tym względem dopracowany, choć pewności nie mam. Funkcje ALTI będą raczej przydatne podczas wędrówki na większych wysokościach, chociażby do oszacowania jak daleko mamy jeszcze do np. schroniska, znając jego położenie oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam przy sobie instrukcji ale to nie jest tak, że ustawienie odczytu nie ma znaczenia ile będzie działał, i i tak będzie działał przez godzinę? Odświeżanie co 2s daje jedynie to, że będzie odczytywał z tą częstotliwością przez bodaj 10 minut, potem i tak max godzina. Podobnie jak ustawimy 2min nie oznacza, że będzie działał ponad godzinę więc może podczas wędrówki po prostu Ci się po 60 minutach wyłączył..? 

Co nie zmienia faktu, że faktycznie ten naszpikowany technologią triple sensor można OKD potłuc w momencie, kiedy ktoś chce z nim podziałać więcej niż spacerek po górce w okolicznym parku. Czołg stworzony od ekstremalnej aktywności a wychodzi, że to mało przydatna zabawka i mój Bauer za parę stówek robi to o niebo lepiej... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam przy sobie instrukcji ale to nie jest tak, że ustawienie odczytu nie ma znaczenia ile będzie działał, i i tak będzie działał przez godzinę? Odświeżanie co 2s daje jedynie to, że będzie odczytywał z tą częstotliwością przez bodaj 10 minut, potem i tak max godzina. Podobnie jak ustawimy 2min nie oznacza, że będzie działał ponad godzinę więc może podczas wędrówki po prostu Ci się po 60 minutach wyłączył..?

Nieco wcześniej o tym wspomniałem. Można ustawić "próbkowanie" wysokościomierza na dwa sposoby. Pierwsza opcja to odczyty co 5 sekund i czas trwania pomiaru około 1 godziny. Druga to odczyty co 2 minuty kontynuowane przez kolejne 12 godzin. W obu przypadkach przez pierwsze 3 minuty odczyty są dokonywane co sekundę. Po czasie określonym dla dwóch powyższych opcji zegarek powróci sam do ekranu podawania aktualnej godziny.

 

 

Co nie zmienia faktu, że faktycznie ten naszpikowany technologią triple sensor można OKD potłuc w momencie, kiedy ktoś chce z nim podziałać więcej niż spacerek po górce w okolicznym parku. Czołg stworzony od ekstremalnej aktywności a wychodzi, że to mało przydatna zabawka i mój Bauer za parę stówek robi to o niebo lepiej... 

Nie do końca się zgodzę. Owszem, nie nadaje się specjalnie do pełnienia funkcji rejestracji wszystkich parametrów podczas wszelkiego rodzaju eskapad survivalowych, czy innego rodzaju aktywności trekkingowej. Jednak doskonale sprawdzi się w przypadku, kiedy chcemy raz na jakiś czas skontrolować na jakiej wysokości się znajdujemy, ile nam jeszcze brakuje do szczytu góry, na którą się wspinamy, nawet do określenia swojej lokalizacji na mapie na danej trasie (na podstawie wysokości), czy podążamy w odpowiednim kierunku oraz czy nie powinniśmy już założyć swetra, bo zrobiło się chłodniej ;) Porównanie Rangemana do smartwatcha, to jak porównanie kompasu do urządzenia GPS :) Nie zapominajmy też o fakcie, że smartwatch po jednym dniu wędrówki odmówi posłuszeństwa z uwagi na deficyt energii elektrycznej, a Range będzie się do Ciebie dalej w nocy uśmiechał swoim niezbyt równomiernie podświetlonym wyświetlaczem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie do końca się zgodzę. Owszem, nie nadaje się specjalnie do pełnienia funkcji rejestracji wszystkich parametrów podczas wszelkiego rodzaju eskapad survivalowych, czy innego rodzaju aktywności trekkingowej. Jednak doskonale sprawdzi się w przypadku, kiedy chcemy raz na jakiś czas skontrolować na jakiej wysokości się znajdujemy, ile nam jeszcze brakuje do szczytu góry, na którą się wspinamy, nawet do określenia swojej lokalizacji na mapie na danej trasie (na podstawie wysokości), czy podążamy w odpowiednim kierunku oraz czy nie powinniśmy już założyć swetra, bo zrobiło się chłodniej ;) Porównanie Rangemana do smartwatcha, to jak porównanie kompasu do urządzenia GPS :) Nie zapominajmy też o fakcie, że smartwatch po jednym dniu wędrówki odmówi posłuszeństwa z uwagi na deficyt energii elektrycznej, a Range będzie się do Ciebie dalej w nocy uśmiechał swoim niezbyt równomiernie podświetlonym wyświetlaczem ;)

Oczywiście, kwestia interpretacji zastosowania sprzętu, tu się różnimy. Wycieczki górskie to nie eskapady survivalowe a na co mi wysokościomierz - i co za mózg zaprojektował go w tak abstrakcyjnie nieprzydatny sposób - skoro podczas wędrówki nie mogę nie mogę zrobić NICZEGO na sprzęcie (sprawdzić temperaturę, ciśnienie z alarmami burzowymi, przecież też od tego on tam jest, czy ustawić timer/stoper) bo alti się wyłączy/zresetuje a nawet jak jakimś cudem się nie zresetuje to widząc Twoje doświadczenia pokaże, że mimo mozolnego pokonywania góra-dół, stoję w mijscu... no przyznasz, że to paranoja i nie wymaga zdolności Bear'a Grylsa aby obnażyć jego dziwactwa...

No i a'propos Baurera, to nie żaden smart :) To zwykły, produkowany od wielu lat, prosty zegarek z paskiem HR, za którego z 5-7 lat temu dałem 300zł. Mój kalkulator jest bardziej smart :D Żadnego gpsa, bt, wifi. Tylko ANT+ do paska HR. Ot taki - https://www.ceneo.pl/6927091.

Na zwykłą, wielgaśną bateryjkę cr30cośtam, wytrzymuje równo rok, czytelny, niezniszczalny póki co, dokładny. Ino pamięć mnie ogranicza. Zatem jakoś mogę porównać zegarek za 1400zł naszpikowany niby cudownym potrójnym sensorem, do zwykłego, plastikowego zegareczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie wyniki mieli?;p

W kopalni, to każdy ... jest mądry :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam!

Dotarł i do mnie! 

Ja nie mogę... ale cieszy!

 

Dawno żaden zegarek nie dał mi tyle radochy :)

 

 

post-90102-0-53237300-1555145478_thumb.jpg

 

 

 


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.