Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę słonka dla was

Niezła zgraja OS :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie do końca się zgodzę. Owszem, nie nadaje się specjalnie do pełnienia funkcji rejestracji wszystkich parametrów podczas wszelkiego rodzaju eskapad survivalowych, czy innego rodzaju aktywności trekkingowej. Jednak doskonale sprawdzi się w przypadku, kiedy chcemy raz na jakiś czas skontrolować na jakiej wysokości się znajdujemy, ile nam jeszcze brakuje do szczytu góry, na którą się wspinamy, nawet do określenia swojej lokalizacji na mapie na danej trasie (na podstawie wysokości), czy podążamy w odpowiednim kierunku oraz czy nie powinniśmy już założyć swetra, bo zrobiło się chłodniej ;) Porównanie Rangemana do smartwatcha, to jak porównanie kompasu do urządzenia GPS :) Nie zapominajmy też o fakcie, że smartwatch po jednym dniu wędrówki odmówi posłuszeństwa z uwagi na deficyt energii elektrycznej, a Range będzie się do Ciebie dalej w nocy uśmiechał swoim niezbyt równomiernie podświetlonym wyświetlaczem ;)

 

Przetestowałem gruntownie zegarek w Tatrach przez ponad tydzień i z przyjemnością zrewiduję opinię o czujniku. Sprawuje się świetnie. Baro raz skalibrowany nie był tykany przez całą wyprawę, bardzo stabilne wskazania wysokościomierza mimo ogromnych wahań ciśnienia. DSC i ASC wskazuje poprawnie, więc przypadek, który opisywałeś wcześniej był pewnie efektem długich interwałów odczytów w trakcie których pokonywałeś minimalne wysokości. Co ważniejsze - chwilowe wyjście z ALTI nie powoduje resetu czy przerwania zapisywania danych. 

Zegarek zdał egzamin, zostaje u mnie. Tomaszek możesz mnie odhaczyć z listy psujących ci interesik niepochlebnymi opiniami i wyzywać innych na olxach od januszów czy palić głupa, że wiadro zakupionych zegarków to z miłości do nich...  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, którą wersję polecacie? zieloną w negatywie czy czarną w pozytywie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, którą wersję polecacie? zieloną w negatywie czy czarną w pozytywie?

Tylko czarna

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem gruntownie zegarek w Tatrach przez ponad tydzień i z przyjemnością zrewiduję opinię o czujniku. Sprawuje się świetnie. Baro raz skalibrowany nie był tykany przez całą wyprawę, bardzo stabilne wskazania wysokościomierza mimo ogromnych wahań ciśnienia. DSC i ASC wskazuje poprawnie, więc przypadek, który opisywałeś wcześniej był pewnie efektem długich interwałów odczytów w trakcie których pokonywałeś minimalne wysokości. Co ważniejsze - chwilowe wyjście z ALTI nie powoduje resetu czy przerwania zapisywania danych.

Chodziło mi właśnie o to, że niespecjalnie nadaje się do rejestrowania trasy, a dokładnie zmian wysokości terenu na trasie w przypadku, kiedy mamy dużą częstotliwość małych zmian wysokości, czyli teren raczej "pagórkowaty" niż górzysty. Tym bardziej do biegania, kiedy znacznie szybciej następują zmiany wysokości  :) W górach opisane przeze mnie mankamenty praktycznie nie istnieją, bo zmiany wysokości są znacznie większe, a i czas pokonywania trasy, a tym samym wpasowania się w częstotliwość próbkowania podczas automatycznych odczytów zegarka, znacznie bardziej "korzystne". I również się zgodzę, że to świetny zegarek do górskich wędrówek i wypraw terenowych, ale nie zegarek treningowy.

 

Panowie, którą wersję polecacie? zieloną w negatywie czy czarną w pozytywie?

Wyświetlacz w oliwce jest niezbyt czytelny, więc zdecydowanie czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie są za dobrej jakości, porównałem z moim czarniakiem którego właśnie mam na ręce - nie zauważyłem żadnych różnic. 

 

Moim zdaniem to oryginał ale poczekajmy na kolegów profesjonalistów którzy będą w stanie na 100% ocenić jego prawdziwość :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem kilka filmów porównawczych fake vs ori i wychodzi na to że oryginał. A co o cenie myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wyszło i jednak dobrze zagłosowałem w ankiecie, ze to 9400 :)


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ten czerwoniak to nie fake:

https://www.olx.pl/oferta/casio-g-shock-gw-9400-rangeman-CID87-IDzNiaF.html

?

Niby nieużywany, ale papierów brak ;)

Pamiętaj, że to zwykła czarna wersja przebrana w czerwone ciuchy. Zegarek najprawdopodobniej jest używany, a przebrany został dlatego, że oryginalne ciuchy nosiły ślady użytkowania. Ale to oryginał. Jeśli Ci się podoba, można brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że to zwykła czarna wersja przebrana w czerwone ciuchy. Zegarek najprawdopodobniej jest używany, a przebrany został dlatego, że oryginalne ciuchy nosiły ślady użytkowania. Ale to oryginał. Jeśli Ci się podoba, można brać.

Po czym poznać że to była czarna wersja? Może oprócz styranych czarnych ciuchów, jakieś funkcje przestały działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo czerwona wyglada tak

post-72567-0-15320400-1557386970.jpg


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jasne, dzięki ;)

Mam blisko to podjadę i obejrzę, ale chyba raczej będę szukał nowego, z ostatnich wyprzedaży na WS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matej - aż mi się zachciało czerwonych ciuchów :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matej - aż mi się zachciało czerwonych ciuchów :)

Ta czerwień ma to do siebie, że długo jest czerwona ;) dlatego zdecydowałem się na ten właśnie kolor. Dziękuję Sol

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CliXMMP.jpg

Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem takie kolory ale na odwrot...wyglada jak zegarek spidermana


Casio G Shock GW9400BJ 1JF Rangeman

Casio G Shock GXW-56-1BJF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś widział/próbował tak:

niebieski pasek + czerwony pasek + biały bezel ?


After a long day, Telehubis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.