Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

8cc28bdc3f3e5551a878b8768578618f.jpg

Ja ładuje baterie bo na M ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carbon chyba jest czymś w co warto zainwestować.

Czy się mylę?

Jak widać, jeśłi chodzi o jasne kolory to owszem, ale przy czarnym... to bym się zastanowił, normalny czarny niżej stówy widzę można kupić a carbon cztery razy tyle. W moim odczuciu zbyt dużej różnicy niema, ale wiadomo to kwestia indywidualna jest, jednak mimo wszystko polemizowałbym czy carbon jest 4 razy bardziej wytrzymały niż zwykły, o ile w ogóle jest bardziej wytrzymały - oczywiście mówimy o kolorze czarnym. Przy kolorowym a zwłaszcza jasnym raczej bym się nie zastanawiał - zwłaszcza po tym co Matej pokazał. 

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że się zdecyduję. Rozważam tylko wersję kolorystyczną.

Mieć Romana w Carbo toż to już luksus co nie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieć Romana w Carbo toż to już luksus co nie? ;)

 

No baaaa... prestige na dzielni skacze o pierdylion :D :D :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wierzę... :rolleyes:  na pewno nie jesteś obiektywny :ph34r:

 

:D :D :D

 

No tak było, nie zmyślam :D

 

 

 

Do biura > za duży/gruby do koszuli pod mankiet

Na rower > przy zginaniu nadgarstka dość mocno się napręża i uciska ... słabe uszy.

 

:)

 

Na szczęście nie noszę koszul do pracy, a kwestie rowerowe załatwiam właśnie zapięciem na inną, luźniejszą dziurkę :)

 

-------------------------------

 

Wtrącę mały offtop celem wyjaśnienia skąd moje rozterki.

 

Kupiłem parę lat temu automat Seiko SNZG15K1, świetny zegarek, mój pierwszy automat (lubię zegarki bezobsługowe, więc postawiłem na automat).

Działał nieoszczędzany w każdych warunkach ponad 4 lata, jakieś 6 tygodni temu padł prawdopodobnie balans (tak wstępnie zdiagnozował zegarmistrz, naprawa niby nieopłacalna, wyceniona na 600-800 zł) - zegarek z dnia na dzień, w nocy, w ciągu 6 godzin chodu robił dodatkowe 20 minut :(

Zegar atomowy wskazywał 6:00, a Seiko 6:20..

Świetny zegarek, mimo, że nie trzymał dokładnie czasu. Koperta 41mm idealna dla mnie. Będę tęsknił, kiedyś pewnie go odkupię, jako garniturowca.

 

Od tego czasu na nadgarstek wskoczył klasyczny "Bin Laden", Casio F-91W.

Jedyny minus jest taki, że nie ma nawet 50m wodoszczelności - Seiko nie zdejmowałem podczas brania prysznica, a tu muszę się pilnować jednak.

 

6a87f473435a.jpg

 

Mierzyłem kiedyś Casio GW-9010-1ER, bardzo fajny zegarek, stąd pomyślałem o GW-9400.

A ponieważ bardzo lubię ciemne tarcze i białe wskazówki (chorowałem też na H3 GWS G10, IMHO kapitalny, prosty wygląd), wybór padł najpierw na GWG-100 w negatywie, a potem chyba jednak na GWG-1000 w jakiejś wersji, a zapewne i GW-9400 wpadnie po drodze, bo F-91W bardzo dobrze się nosi.

 

Koniec offtopu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z F-91W którego prawie nie widać chcesz przeskoczyć na GWG?? Nawet Rangeman przy F-91W wygląda jak olbrzym... Nie żebym chciał Cię zniechęcić ale oglądałeś GMW-B5000? Moim zdaniem to idealny zegarek do prac biurowych...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego czasu na nadgarstek wskoczył klasyczny "Bin Laden", Casio F-91W.

Jedyny minus jest taki, że nie ma nawet 50m wodoszczelności - Seiko nie zdejmowałem podczas brania prysznica, a tu muszę się pilnować jednak.

Wytyrałem 4 egzemplarze F-91W , każdy zaliczył jeziora , baseny , prysznice i wszelkie przypadkowe kontakty z wodą i żaden nigdy nie miał problemu ze szczelnością tak więc twoje obawy są ciut na wyrost. Edytowane przez GTB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na szczęście nie noszę koszul do pracy, a kwestie rowerowe załatwiam właśnie zapięciem na inną, luźniejszą dziurkę :)

 

 

Właśnie u mnie, przy trochę luźniejszym zapięciu pojawia się problem, który opisałem :)


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z F-91W którego prawie nie widać chcesz przeskoczyć na GWG?? Nawet Rangeman przy F-91W wygląda jak olbrzym... Nie żebym chciał Cię zniechęcić ale oglądałeś GMW-B5000? Moim zdaniem to idealny zegarek do prac biurowych...

 

Bardziej myślałem nad innym klasykiem - DW 5600, też mi się bardzo podoba.

Seiko SNZG15K1 był "średniego" rozmiaru, lubię czuć na ręce zegarek, a Rangeman / GWG po prostu mi się podobają, choć GWG to już serio słoń :)

 

 

Wytyrałem 4 egzemplarze F-91W , każdy zaliczył jeziora , baseny , prysznice i wszelkie przypadkowe kontakty z wodą i żaden nigdy nie miał problemu ze szczelnością tak więc twoje obawy są ciut na wyrost.

 

Bardzo dziękuję za podpowiedź, może faktycznie boję się na wyrost, ale wolę nie przechodzić utraty drugiego zegarka w ciągu 2 miesięcy :)

 

Właśnie u mnie, przy trochę luźniejszym zapięciu pojawia się problem, który opisałem :)

 

A, chyba że tak. Cóż, nie wiem jak się do tego odnieść, chyba po prostu trzeba spróbować :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarcinM

 

Małe OT.

A co powiesz na temat super uniwersalnego GW-M5610 + bransoleta?

 

IMG-20181214-114651334.jpg


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@MarcinM

 

Małe OT.

A co powiesz na temat super uniwersalnego GW-M5610 + bransoleta?

 

 

Coś w nim jest, ale raczej bez bransolety - ciągnie mnie za włosy na ręce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko potwierdza zasadę, że nie na każdą rękę Roman.

Wygląda na Twojej (Jacek K.)mało komfortowo  ;)

Wielokrotnie pisano na forum, że warto przymierzyć przed zakupem i wówczas zdecydować  :)

Wszystko zależy również od sposobu noszenia/zapinania i kształtu/rozmiaru nadgarstka. Ja w zwyczaju wolę nosić nieco luźniej i dla mnie jest wygodny w każdej sytuacji.

Na temat uszkodeń - słabości elementów - uszów, pisano już w tym wątku. 

Opisane przypadki są niezwykle rzadkie ( były chyba dwa ) i nie sądzę aby była to słabość/wada samego zegarka. 

Trudno rozsądzać co było faktyczną przyczyną uszkodzenia - pozostaje to dla mnie w sferze domysłów.

Zdecydowana większość użytkowników jest zadowolona z noszenia zegarka i tego co oferuje - "za te pieniądze".

Czasem trzeba przyznać, po prostu, iż "taki lub inny zegar mi nie leży".  :lol:

Kiedyś przed zakupem również obawiałem się o te "delikatne uszy" Romka, ale w końcu kupiłem. Na ręku spędził od tamtej pory 5 lat przez 24/h na nadgarstku i uszy mają się doskonale. Więc nie ma się co tym przejmować. Pewnie, że stalowa koperta byłaby wytrzymalsza i w tych wspomnianych przypadkach puściły by teleskopy a nie uszy koperty, ale jak się okazało ta z tworzywa też nie jest taka najgorsza ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o piaskach i ja się znowu wypowiem miałem 3 lata czarnego Romka teraz od ponad roku mam DCJ i,jakoś specjalnie nie odczuwam różnicy. Jedynie co w DCJ to słabszy kontrast wyświetlacza ale przyzwyczaiłem się do tego.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić zegarek z tego wątku jednak mam obawy odnośnie braku instrukcji obsługi w języku polskim.

Wiem że jest dużo filmików w internecie jednak ja jestem zwolennikiem papieru.

Czy mogł by ktoś pomóc ?

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić zegarek z tego wątku jednak mam obawy odnośnie braku instrukcji obsługi w języku polskim.

Wiem że jest dużo filmików w internecie jednak ja jestem zwolennikiem papieru.

Czy mogł by ktoś pomóc ?

Z góry dziękuję.

Mam dobry jakościowo skan instrukcji - jeżeli sprawa aktualna,to prześlij email na pw - prześlę Ci


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy będąc w trybie World Time da się jakąś kombinacją przycisków wyświetlić od razu czas UTC? Wydaje mnie się że kiedyś na YT widziałem taki smaczek ale nie wiem jakiego zegarka G dotyczyło

Edytowane przez juh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy będąc w trybie World Time da się jakąś kombinacją przycisków wyświetlić od razu czas UTC? Wydaje mnie się że kiedyś na YT widziałem taki smaczek ale nie wiem jakiego zegarka G dotyczyło

 

w GPW-2000 jest tryb UTC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł i mój + ubranie. Po 20 dniach (sic!) przesyłki. No nie jest tak źle z tym rozmiarem chyba  B)

 

69454280_443704696225752_335154784934612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.