Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

No i można sobie dokupić do tego gwarancję przedłużoną na kolejne 3 lata czyli razem będzie na 6 lat.

Można... tylko po co? ;)

 

 

9400 w odróżnieniu do 9300 ma Waveceptor, barometr i wysokościomierz. Wszystko zależy czy chcesz z tych funkcji korzystać. Romek jest też większy. 

 

Wszystko prawda ale G-9300 zdecydowanie lepiej leży na łapie - GW-9400 to, moim zdaniem, zegarek który jest zbyt duży dla większości z jego użytkowników, część z nas zdaje sobie z tego sprawę a część nie dopuszcza tej myśli... i uparcie twierdzi że to bardzo wygodny zegarek :D Ja z nadgarstkiem 20cm należę do tej pierwszej grupy i raczej nie noszę GW-9400 na co dzień. Co do barometru to owszem jest w Romku - często z niego korzystałem, ale teraz zdecydowanie częściej sprawdzam warunki pogodowe na smartfonie, więcej możliwości zwłaszcza w górach, alarm pogodowy "drze ryło" zdecydowanie bardziej precyzyjnie gdy pracuje aplikacja niż w przypadku g-shock'a, za to się nie wydziera jaka jadę windą :) Co do wysokościomierza to taka... pseudo funkcja bo trzeba ją kalibrować przed użyciem, a jeśli drapiesz się na jakiś szczyt i w międzyczasie zmieni się ciśnienie, co w górach zdarza się dość często, to wskazania wysokościomierza można sobie odpuścić - można go co prawda kalibrować na szczycie, ale wtedy wartość ciśnienia musisz skądś wziąć... ze smartfona? To po cholerę kalibrować zegarek? . Tak naprawdę fajny jest kompas bo przy jego pomocy i zastosowaniu mapy można dojść tam gdzie się chce, ale G-9300 też ma kompas.  Waveceptor to jest argument dla Romana ale można też znaleźć GW-9300 który też radio posiada... https://www.ebay.pl/itm/Casio-G-SHOCK-GW-9300-1JF-MUDMAN-Solar-Radio-controlled-Atomic-GW-9300-1-USED/323846214716?hash=item4b66bd143c:g:vmgAAOSw~FJdcSsD tyle że jak się do ceny doliczy cło i vat to bardziej się opłaca cenowo kupić GW-9400

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można... tylko po co? ;)

 

 

 

Wszystko prawda ale G-9300 zdecydowanie lepiej leży na łapie - GW-9400 to zegarek który jest zbyt duży dla większości z jego użytkowników, część z nas zdaje sobie z tego sprawę a część nie dopuszcza tej myśli... i uparcie twierdzi że to bardzo wygodny zegarek :D Ja z nadgarstkiem 20cm należę do tej pierwszej grupy i raczej nie noszę GW-9400 na co dzień. Co do barometru to owszem jest w Romku - często z niego korzystałem, ale teraz zdecydowanie częściej sprawdzam warunki pogodowe na smartfonie, więcej możliwości zwłaszcza w górach, alarm pogodowy "drze ryło" zdecydowanie bardziej precyzyjnie gdy pracuje aplikacja niż w przypadku g-shock'a, za to się nie wydziera jaka jadę windą :) Co do wysokościomierza to taka... pseudo funkcja bo trzeba ją kalibrować przed użyciem, a jeśli drapiesz się na jakiś szczyt i w międzyczasie zmieni się ciśnienie, co w górach zdarza się dość często, to wskazania wysokościomierza można sobie odpuścić - można go co prawda kalibrować na szczycie, ale wtedy wartość ciśnienia musisz skądś wziąć... ze smartfona? To po cholerę kalibrować zegarek? . Tak naprawdę fajny jest kompas bo przy jego pomocy i zastosowaniu mapy można dojść tam gdzie się chce, ale G-9300 też ma kompas. Waveceptor to jest argument dla Romana ale można też znaleźć GW-9300 który też radio posiada... https://www.ebay.pl/itm/Casio-G-SHOCK-GW-9300-1JF-MUDMAN-Solar-Radio-controlled-Atomic-GW-9300-1-USED/323846214716?hash=item4b66bd143c:g:vmgAAOSw~FJdcSsD tyle że jak się do ceny doliczy cło i vat to bardziej się opłaca cenowo kupić GW-9400

Ja tam nie wiem, nie miałem dotychczas do czynienia z gshockami i nie wiem jak z ich trwałością, teoretycznie nic się nie dzieje, jedynie te uszy niby się zdarzają urwać a tego i tak gwarancja nie uzna bo uszkodzenie mechaniczne. Z drugiej zaś strony koszt dokupienia dodatkowej gwarancji jest bardzo niewielki przy cenie zegarka, więc może i warto, dla świętego spokoju

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba że dla świętego spokoju... :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja oddałbym tą podstawową gwarancję jak zegarek byłby tańszy nawet o 5 zł.

W życiu nie zaniósłbym zegarka do tych partaczy, chyba że wymiana na nowy zegarek. Naprawa u nich to taki młotek z przecinakiem.

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW-9400 to zegarek który jest zbyt duży dla większości z jego użytkowników, część z nas zdaje sobie z tego sprawę a część nie dopuszcza tej myśli... i uparcie twierdzi że to bardzo wygodny zegarek :D

 

To ja :lol:

Ale dobrze wiedzieć, że czuwasz nade mną Panie i zawsze możesz mi powiedzieć co mam czuć i myśleć :P

 

A ja oddałbym tą podstawową gwarancję jak zegarek byłby tańszy nawet o 5 zł.

W życiu nie zaniósłbym zegarka do tych partaczy, chyba że wymiana na nowy zegarek. Naprawa u nich to taki młotek z przecinakiem.

 

Otóż to!


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja :lol:

Ale dobrze wiedzieć, że czuwasz nade mną Panie i zawsze możesz mi powiedzieć co mam czuć i myśleć :P

 

Nie mówię Ci co Ty masz czuć i myśleć, tylko co czuję i myślę ja - mogę (by rozwiać wątpliwości dokonałem stosownych zmian w poście powyżej)? :P  :D Ja jak Cię zobaczę "pod Sokołem" z telewizorem na nadgarstku to nawet słowem nie wspomnę o tym zjawisku i żadna nawet skromna myśl o nim mi nie przemknie, tak że możesz być spokojny "jak nie wiem co". ;):D :D :D

 

A co do serwisu Zibi to mam takie samo zdanie jak prezentowane powyżej - skorzystałem RAZ i... od tej pory w g-shock'ach grzebię sam, albo proszę kogoś z forum - święty spokój jest wtedy na zdecydowanie wyższym poziomie... 

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co za "telewizor" robi GPW-1000

Jak będziesz chciał to dam Ci ponosić :lol: 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzicie, i już się czegoś nowego dowiedziałem na temat jakości serwisu gwarancyjnego, wobec tego też nie zdecyduje się na zakup wydłużonej gwarancji, dzięki

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co za "telewizor" robi GPW-1000

Jak będziesz chciał to dam Ci ponosić :lol:

Już nosiłem  ;)  - ale powiem Ci że myślę o powrocie do GPW w pierwszej wersji, wiem że "wieszałem psy" na tym zegarku ale widząc kierunek Casio w dążeniu do sprężania g-shock'ów z fonem chyba warto mieć model z GPS, a to pierwszy taki model i chyba jedyny w którym GPS działa niemal z automatu jeśli nie zadziała WC. 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż technologia BT to taki miejski zapychacz.

W lasach Amazonki zupełnie nieprzydatny ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa.

Kupię sobie bezel :rolleyes:

 

twonk - zrobiłeś z oliwki coś ciekawego. Dobry pomysł.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda sam zmieniałeś wyświetlacz jaki koszt?

Negatyw po zmianie wyświetlacza, bezela i paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Negatyw po zmianie wyświetlacza, bezela i paska.

Bardzo ładny projekt, coś świeżego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>TomG80

To dzięki Twojemu filmikowi odważyłem się wymienić wyświetlacz - bardzo dziękuję. Nawet udało mi się nie pogubić sprężynek od podświetlenia. ;-) Myślę, że żółty wyświetlacz wyglądałby z tym bezelem (i napisami na szkiełku) jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>wrc81

Wyświetlacz bodajże 20 zł. Sama wymiana zajęła mi ok. 2 godzin - zakładanie sprężynek od podświetlenia to trochę horror - trzeba się uzbroić w cierpliwość. ;-) Trudno było mi je zobaczyć gołym okiem, a z kolei patrząc przez lupę nie bardzo mogłem precyzyjnie pozycjonować w przestrzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wiecie gdzie można kupić pasek camo taki jak był w limitce?

Witam.

Wiecie gdzie można kupić pasek camo pustynne taki jak był w limitce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tematu z poprzedniej strony. Dla mnie i 9300 i 9400 to bardzo fajne zegarki ale Piotrek ma rację 9300 dużo wygodniejszy. Chociaż prawie każde po południe na zmianę albo co kilka dni jeden lub drugi :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman I Piękny.

A dokładnie to GW-9430EJ-9 z bezelem od wersji DCJ, paskiem od 1 + sprzączka i szlufka od EJ-9 (choć na zdjęciu tego nie widać, ale Tom(ek)G80 już wklejał zdjęcia wcześniej.

b1dbfa03f9f7edd143ce7fbdfae75532.jpg

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman I Piękny.

A dokładnie to GW-9430EJ-9 z bezelem od wersji DCJ, paskiem od 1 + sprzączka i szlufka od EJ-9 (choć na zdjęciu tego nie widać, ale Tom(ek)G80 już wklejał zdjęcia wcześniej.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Zdjęcia to Ty umiesz robić - to trzeba Ci przyznać - wielki szacun :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.