Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, murcins napisał:

 

 

 

Jednak ta wersja najlepiej wygląda z negatywnym wyświetlaczem - "zielony" od "żółtego" już nie wygląda tak dobrze... moim zdaniem...

 

 

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.05.2020 o 20:01, X-Ray napisał:

No od patrzenia to nie pęka,ale jest to słaby punkt tego zegarka.

Chyba najsłabsze mocowanie paska z całej rodziny G.

W sumie swojego mam chyba z 5 lat i jest ok. 

No,ale przypadki są.

szczerze widziałem dzisiaj stary model jakiegoś g shoock i wierz mi uszy Romka przy nich to naprawde solidna rzecz

 

w tamtym były cienkie i długie a jak na stary zegar i przetrwaly

Edytowane przez Blazejgaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

murcins zmień pasek na żółty i rozwalisz system... nawet p.r.p ze swoim elegantem Ci nie podskoczy   :)

 

 

W dniu 24.05.2020 o 21:11, Blazejgaw napisał:

szczerze widziałem dzisiaj stary model jakiegoś g shoock i wierz mi uszy Romka przy nich to naprawde solidna rzecz

 

w tamtym były cienkie i długie a jak na stary zegar i przetrwaly

 

Przetrwały bo są mniejsze...

Romek to spory "G" jak na czas w którym wszedł na rynek, jest porównywalny (choć trochę mniejszy) do King'a który ma nieco inne rozwiązanie jeśli chodzi o kopertę no i ma opinię jednego z najbardziej wytrzymałych zegarków dlatego wyłamanie uszu nie jest w tym modelu spotykane.

Prawda jest taka że Romek jest za dużym zegarkiem na dla większości z jego użytkowników, przez co koperta na nadgarstku układa się tak ze uszy są "w powietrzu" a nie wspierają się na ciele, nadgarstku, nosiciela - przez co gdy zapniesz mocno pasek, siła jaka przy napięciu nadgarstka, jego zgięciu, np przy "podporze leżąc przodem" siła działając na ucho do niego jest prostopadła (a nie skrętna jak piszesz w innym temacie), a że wygięty nadgarstek, oraz naprężone mięśnie powodują, zwiększenie jego obwodu pasek zaciska się jeszcze bardziej więc i siła się zwiększa i ucho się łąmie - zmiana oryginalnych śrub na te stosowane np w PRW 3000 (co proponujesz w innym temacie) niewiele zmieni - bo na kopertę będzie działać taka sama siła jedynie może ona się w jakimś stopniu rozłożyć na dwoje uszu. Problem rozwiązują zastosowane przez Casio w innych, zegarkach z polimerowymi kopertami (GWN, GWG, wspomnianym PRW-3000 itd.) "skrzydełka" które zmieniły kąt działania siły tak że nie jest ona ona prostopadła w stosunku do uszu i problem się rozwiązał bo zdecydowanie trudniej jest "wyrwać ucha" niż go złamać. 

Reasumując; żeby nie mieć problemu z uszami wyłamanymi rozwiązania są dwa:

1. lepiej dobierać zegarek do obwodu nadgarstka

2. nie zaciskać paska na ścisk

 

takie z archiwum...:

DSC01994.jpg

 

 

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, jakby mój romek był jakiś najładniejszy. Akurat system to rozwala Przemo, tj Germanos i jego GW-9400KJ. To jest król Romków dla mnie. I jemu nikt nie podskoczy. Nikt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Daito napisał:

murcins zmień pasek na żółty i rozwalisz system... nawet p.r.p ze swoim elegantem Ci nie podskoczy   :)

BJ wygląda zacnie to 1B pewnie też :D

 

spacer.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już wilk został wywołany z lasu.. To pyk. Zaległe. ????
77becea95bcc43bf8e6b4d642a89fcc5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, p.r.p. napisał:

Ta, jakby mój romek był jakiś najładniejszy. emoji16.png Akurat system to rozwala Przemo, tj Germanos i jego GW-9400KJ. To jest król Romków dla mnie. I jemu nikt nie podskoczy. Nikt. emoji16.png

Nie bądź taki skromny , KJ jest i fajny ale dla kogoś obeznanego w temacie Romana , Twój to jest taki rodzynek co przykuwa uwagę zarówno  fanów jak i laików - po prostu stylistycznie kompletnie skomponowany zegarek , zarówno jako towarzysz codzienny jak i egzemplarz kolekcjonerski (aż dziw , że skośnookie nie wpadli na pomysł zrobienia takiego gotowca). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.. aż dziw , że skośnookie nie wpadli na pomysł zrobienia takiego gotowca..

Tu się zgodzę i to samo kiedyś mówiłem. On od razu powinien tak wyglądać. A! Tak mi się przypomniało, bo ktoś pisał swego czasu, że ten mój wyświetlacz jakiś taki ładny.. Tu muszę się przyznać, że fakt, miałem równocześnie dwie sztuki GW-9430 (jedna miała zostać w oryginale, a druga pod modowanie) i zwyczajnie jedna z nich miała standardowy, bardziej zielonkawy LCD niż żółty, a druga delikatnie wpadała odcieniem w taki jasny słonecznik bardziej. No i tę drugą sobie zostawiłem. Jakaś taka miłsza dla mego oka była. A TEORETYCZNIE powinny być identyczne. Także, fakt, jest na swój sposób wyjątkowy ten mój romek.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, p.r.p. napisał:

Ta, jakby mój romek był jakiś najładniejszy. emoji16.png

 

Romek może nie ale zdjęcia którymi go kreujesz to już zupełnie inna sprawa... :)

 

47 minut temu, murcins napisał:

BJ wygląda zacnie to 1B pewnie też :D

Musiałeś to zrobić c'nie??? :D:D:D Dobrze że nie lubię negatywów...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Daito napisał:

Reasumując; żeby nie mieć problemu z uszami wyłamanymi rozwiązania są dwa:

1. lepiej dobierać zegarek do obwodu nadgarstka

2. nie zaciskać paska na ścisk

Urwanie uszu w tym zegarku to zjawisko baaaaaardzo rzadkie, stosowanie się do w/w rozwiązań gwarantuje powodzenie, co wprost wynika z doświadczeń nosicieli czyniących wpisy w tym rozdziale - forum. 

Zdjęcia Marcin 1 klasa. Graduation Astronaut GIF by NASA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników G-SHOCK-ów 

thumbnail_20200527_222416.jpg


Longines Hydroconquest, Longines Legend Diver, Omega Planet Ocean, Breitling Avenger II Seawolf, Breitling Navitimer, VOSTOK EUROPE LUNOKHOD 2,  Casio G-SHOCK G-520D, Casio G-SHOCK GS-1100, Casio G-SHOCK GW-9010 MUDMAN, Casio G-SHOCK GR-8900, Casio G-SHOCK G-9300 MUDMAN, Casio G-SHOCK DW-6900, Casio G-SHOCK GW-9400 RANGEMAN, Casio G-SHOCK GWG-1000 MUDMASTER, Casio G-SHOCK GPR-B1000 RANGEMAN, Rado Capitan Cook, Longines Heritage Military 1938 Limited Edition, PANERAI PAM00914, Casio G-SHOCK GWF-A1000, Casio G-SHOCK GMW-B5000D, Casio G-SHOCK MTG-B1000, DOXA-SUB 300T, TAG Heuer Day Date, Breitling Superocean Heritage II, Casio G-SHOCK MTG-B3000, Casio G-SHOCK GBD-H1000, Casio G-SHOCK GXW-56BB KING, TAG Heuer AUTAVIA, Casio G-SHOCK GWG-B1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

????

thumbnail_20200528_223150.jpg


Longines Hydroconquest, Longines Legend Diver, Omega Planet Ocean, Breitling Avenger II Seawolf, Breitling Navitimer, VOSTOK EUROPE LUNOKHOD 2,  Casio G-SHOCK G-520D, Casio G-SHOCK GS-1100, Casio G-SHOCK GW-9010 MUDMAN, Casio G-SHOCK GR-8900, Casio G-SHOCK G-9300 MUDMAN, Casio G-SHOCK DW-6900, Casio G-SHOCK GW-9400 RANGEMAN, Casio G-SHOCK GWG-1000 MUDMASTER, Casio G-SHOCK GPR-B1000 RANGEMAN, Rado Capitan Cook, Longines Heritage Military 1938 Limited Edition, PANERAI PAM00914, Casio G-SHOCK GWF-A1000, Casio G-SHOCK GMW-B5000D, Casio G-SHOCK MTG-B1000, DOXA-SUB 300T, TAG Heuer Day Date, Breitling Superocean Heritage II, Casio G-SHOCK MTG-B3000, Casio G-SHOCK GBD-H1000, Casio G-SHOCK GXW-56BB KING, TAG Heuer AUTAVIA, Casio G-SHOCK GWG-B1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na tym lewym dwa zdjęcia wyżej kontrast lepszy niż na prawym, a podświetlenie wiadomo, że w Romanach potrafi pół wyświetlacza obejmować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam się że kontrast jest lepszy na tym po lewej kupiłem go w 2015 roku, tego po prawej kupiłem w tym tygodniu  a podświetlenie faktycznie jest idealne w tym po lewej natomiast w tym co kontrast wyświetlacza jest gorszy podświetlenie jest bardziej niebieskie, ale słabsze. Więc jak już poruszyliśmy ten temat, to czy ten wyświetlacz z mniejszym kontrastem to jest jakiś gorszy jakościowo ?? czy to tylko taka jego charakterystyka świecenia ?? 


Longines Hydroconquest, Longines Legend Diver, Omega Planet Ocean, Breitling Avenger II Seawolf, Breitling Navitimer, VOSTOK EUROPE LUNOKHOD 2,  Casio G-SHOCK G-520D, Casio G-SHOCK GS-1100, Casio G-SHOCK GW-9010 MUDMAN, Casio G-SHOCK GR-8900, Casio G-SHOCK G-9300 MUDMAN, Casio G-SHOCK DW-6900, Casio G-SHOCK GW-9400 RANGEMAN, Casio G-SHOCK GWG-1000 MUDMASTER, Casio G-SHOCK GPR-B1000 RANGEMAN, Rado Capitan Cook, Longines Heritage Military 1938 Limited Edition, PANERAI PAM00914, Casio G-SHOCK GWF-A1000, Casio G-SHOCK GMW-B5000D, Casio G-SHOCK MTG-B1000, DOXA-SUB 300T, TAG Heuer Day Date, Breitling Superocean Heritage II, Casio G-SHOCK MTG-B3000, Casio G-SHOCK GBD-H1000, Casio G-SHOCK GXW-56BB KING, TAG Heuer AUTAVIA, Casio G-SHOCK GWG-B1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest to zależne od partii produkcyjnej. Nie sądzę, żeby jakoś specjalnie przejmowano się gdzie który ma trafić i za ile. Chociaż z drugiej strony nie wykluczam, że zorientowano się w fabryce, że dana partia wypada słabiej i może "oddali" je nieco taniej, kto to wie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mam też kilka innych zegarków G-Shock np. G-9300 mudmana i też aż takiego kontrastu nie ma ja ten jeden z Rangemanów 

Dla przykładu kontrast w  9-300

 

thumbnail_20200529_115837.jpg


Longines Hydroconquest, Longines Legend Diver, Omega Planet Ocean, Breitling Avenger II Seawolf, Breitling Navitimer, VOSTOK EUROPE LUNOKHOD 2,  Casio G-SHOCK G-520D, Casio G-SHOCK GS-1100, Casio G-SHOCK GW-9010 MUDMAN, Casio G-SHOCK GR-8900, Casio G-SHOCK G-9300 MUDMAN, Casio G-SHOCK DW-6900, Casio G-SHOCK GW-9400 RANGEMAN, Casio G-SHOCK GWG-1000 MUDMASTER, Casio G-SHOCK GPR-B1000 RANGEMAN, Rado Capitan Cook, Longines Heritage Military 1938 Limited Edition, PANERAI PAM00914, Casio G-SHOCK GWF-A1000, Casio G-SHOCK GMW-B5000D, Casio G-SHOCK MTG-B1000, DOXA-SUB 300T, TAG Heuer Day Date, Breitling Superocean Heritage II, Casio G-SHOCK MTG-B3000, Casio G-SHOCK GBD-H1000, Casio G-SHOCK GXW-56BB KING, TAG Heuer AUTAVIA, Casio G-SHOCK GWG-B1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój drugi Rangeman kupiony w tym tygodniu. Widać różnicę w kolorze podświetlenia w tym starszym jest bardziej białe a w tym nowszym bardziej niebieskie. Te dwa zdjęcia to  są te same zegarki tylko inne ujecie, Ale podświetlenie bardziej niebieskie w tym wyświetlaczy mniej kontrastowym.

 

thumbnail_20200529_120339.jpg

 

thumbnail_20200529_121016.jpg

Edytowane przez Andrzej248

Longines Hydroconquest, Longines Legend Diver, Omega Planet Ocean, Breitling Avenger II Seawolf, Breitling Navitimer, VOSTOK EUROPE LUNOKHOD 2,  Casio G-SHOCK G-520D, Casio G-SHOCK GS-1100, Casio G-SHOCK GW-9010 MUDMAN, Casio G-SHOCK GR-8900, Casio G-SHOCK G-9300 MUDMAN, Casio G-SHOCK DW-6900, Casio G-SHOCK GW-9400 RANGEMAN, Casio G-SHOCK GWG-1000 MUDMASTER, Casio G-SHOCK GPR-B1000 RANGEMAN, Rado Capitan Cook, Longines Heritage Military 1938 Limited Edition, PANERAI PAM00914, Casio G-SHOCK GWF-A1000, Casio G-SHOCK GMW-B5000D, Casio G-SHOCK MTG-B1000, DOXA-SUB 300T, TAG Heuer Day Date, Breitling Superocean Heritage II, Casio G-SHOCK MTG-B3000, Casio G-SHOCK GBD-H1000, Casio G-SHOCK GXW-56BB KING, TAG Heuer AUTAVIA, Casio G-SHOCK GWG-B1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.