Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, p.r.p. napisał:
GW-9430p.r.p. Jeszcze się nie znudził jednak.
 

Nice

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mikas napisał:
No i jest:)
Szybko na parapet bo bateria na M


Gratulacje. Nówka sztuka?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie yyyy głupie trochę..... Jak przychodził wam nówka Romek to popuszcza liście śruby od paska(niby trochę zmniejsza ryzyko pękania uszu) czy nie świrować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mam pytanie yyyy głupie trochę..... Jak przychodził wam nówka Romek to popuszcza liście śruby od paska(niby trochę zmniejsza ryzyko pękania uszu) czy nie świrować?

Bez przesady, nie popadajmy w paranoję.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pomysł na kolejnego g shocka i teraz pytanie do Was. Bajery mnie nie interesują, jedynie zależy na wygodzie noszenia jako zegarka na co dzień. GW -9400 warty uwagi? Czy są lepsze modele poza kostkami?

Edytowane przez Pszona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.06.2020 o 22:49, Pszona napisał:

Jest pomysł na kolejnego g shocka i teraz pytanie do Was. Bajery mnie nie interesują, jedynie zależy na wygodzie noszenia jako zegarka na co dzień. GW -9400 warty uwagi? Czy są lepsze modele poza kostkami?

Polecam 

IMG_20200607_114014897_HDR~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś jak rozumieć ten wykres baro? Większość dnia zegarek pokazywał 1004 hPa teraz 1002, a wykres taki jakiś pokićkany. Nic z niego nie rozumiem.
Druga sprawa to czy od razu po włączeniu barometru jest właściwe wskazanie czy trzeba czekać jakiś czas? 01935daeebd1d0e98aa09d5635b317d4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykres w zegarku jest aktualizowany co 2 godziny. Po naciśnięciu wykres jest aktualny ale możesz go sam zaktualizować naciskając górny prawy przycisk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jest ponad dwadzieścia kropek. Jedna kropka co dwie godziny? Czyli wykres jest z ok 40 godzin? Ostatnie 5 kropek ciągle w dół a wskazanie spadło o 1 czy 2 hPa. Ciekawe muszę coś poszukać na ten temat.
Co do drugiego pytania, to pomiar w momencie włączenia jest od razu poprawny, nie trzeba czekać aż zmierzy czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedziałeś w jednym miejscu, czy się przemieszczałeś?

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemieszczalem się między moim a szwagra domem tj w lini prostej jakiś 1 km ale różnica wysokości ok 20m. Jechałem że dwa razy góra dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda zmiana wysokości związana jest ze zmianą ciśnienia.

Nawet jak zjedziesz windą o dwa piętra, to będzie już inne ciśnienie. Na tej właśnie podstawie masz określaną wysokość npm.

Włącz altimetr kucnij, a następnie wstań i powinieneś zauważyć zmianę wysokości o jeden metr.

 

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. Czyli podczas wycieczek np w górach sensory są praktycznie bezużyteczne bo altimetr kłamie przez zmiany ciśnienia, a baro przed zmiana pogody nie ostrzega bo ciśnienie skacze przez zmiany wysokości na szlaku. Heh... myślałem że jakieś bardziej sensowne zastosowanie one mają niż tylko podczas siedzenia w miejscu...
Co nie zmienia faktu że zegarek bomba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Altimetr reaguje na zmiany ciśnienia i na tej podstawie wskazuje wysokość, więc jeżeli pogoda jest stabilna, to sensor będzie wskazywał zmianę wysokości poprawnie.

Niestety w przypadku nagłych zmian ciśnienia atmosferycznego, altimetr będzie głupiał.

Tak samo, alarm baro zgłupieje jak wyjedziesz kolejką linową na szczyt i odczyta to jako nagły spadek ciśnienia.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Blazejgaw napisał:

Jaki sensor najczęściej kalibrujecie? 

 

Po dwóch tygodniach użytkowania zegarka już żadnego nie kalibrowałem, bo mi przeszło - obstawiam że u Ciebie będzie podobnie ;) Obecnie mam "któregoś tam" Romka i skalibrowałem go jeden raz, jak do mnie dotarł (czyli jakiś rok temu) i od tej pory nic nie ruszałem. 

W tym zegarku świetnie działa zegar, stoper, timer, alarm, wskaźnik ciśnienia atmosferycznego i kompas - reszta to takie tam pierdołki które są, bo mogą być, ale traktuj je raczej jako ciekawostkę niż jako "wskaźniki do ratowania życia" ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni pomiar 1003 teraz 1005 czyli ciśnienie w górę, strzałka w kółku w górę czyli ok, ale wykres w dół. Nie zrozumiem chyba jak to działa:)b0a1e48135c8683bc415f42448c20906.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mikas napisał:

Poprzedni pomiar 1003 teraz 1005 czyli ciśnienie w górę, strzałka w kółku w górę czyli ok, ale wykres w dół. Nie zrozumiem chyba jak to działa:

 

Wykres pokazuje Ci wskazania jakie zegarek robi co 2h, zegarek go zapamiętuje i ukazuje jako kropkę na wyświetlaczu, a jak wciśniesz przycisk to wyświetlacz pokazuje Ci ciśnienie "tu i teraz" i nie ma to wiele wspólnego z wyświetlaczem. Wsiądź do windy i pojeździj po pietrach na - na każdym będziesz mieć inne wskazania, a wykres będziesz miał stały, chyba że akurat w momencie co 2h pomiaru będziesz w tej windzie ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.