Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kacprzak1991 napisał:

Dobry Romek nie jest zły?

Ten Twój, to jakaś BLADA TWARZ 😜


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten Twój, to jakaś BLADA TWARZ

Teoche tak światło padło a trochę to jednak zasługa tych wyświetlaczy. W poprzednim Romku było gorzej. Ale np do takiego gw9010 nie ma startu. Tam kontrast jak żyleta. Nie wiem czemu ale mam wrażenie ze w gw9400 trochę przyoszczędzili na wyświetlaczach

Tutaj w innym świetle 3546f71453dd4fda79408dd31739acc6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się weźmie tego nowego Romka 1B, to całkiem fajne puzzle można z tego poskładać. Idąc tokiem myślowym kolegi Patryka @p.r.p. wyświetlacz został zmieniony na ten od GW-9430EJ-9 oraz bezel na wersję od GW-9400DCJ-1. Reszta w oryginale. Dwa ostatnie zdjęcia porównawczo z moim Romkiem - podróżnikiem.d838f9633e7d5458d592e07c267fb5bc.jpg313e2dfa3190002fb831664a562b5645.jpgebd07a1d69cb2f4416debd85e7d50002.jpge61b7c1fb2fccf4ca53be8a1e382f0a4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo Tomku, wygląda to elegancko! Aż mi zaczął chodzić po głowie taki roman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Monochromatycznie jak dawne monitory do peceta.

Kolor wyświetlacza idealnie się dopasował do napisów na bezelu.

Taka wersja purist ;)

 

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, gdzieś czytałem na forum że do Romka po zmianie śrubek podejdą adaptery/motylki z 7900, prawdą jest to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak śruby od prw2500 i adaptery z 7900 pasuja.Sam planuje coś takiego zrobić.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny Romek czy Blackout? Negatyw mi się podoba, ale nie wiem jak to na żywo wygląda z czytelnością. Ori pewnie będzie znacznie czytelniejszy i mogę go mieć jakieś 110zł taniej, ale trochę kusi ten Blackout:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten negatyw akurat jest czytelny.

Niemniej jeżeli zależy Ci na czytelności to tylko pozytyw :)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc Panowie, obydwa mi leżą, choć negatyw trochę bardziej robi robotę wizualnie. Muszę to przemyśleć, bo 110 zeta zawsze coś:p 

 

Za różnicę mógłbym dostać oliwkowy bezel i strap adapter, pozytyw na nato w oliwce wygląda super. Jeszcze tylko bullbar i jedziemxD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za pomoc Panowie, obydwa mi leżą, choć negatyw trochę bardziej robi robotę wizualnie. Muszę to przemyśleć, bo 110 zeta zawsze coś:P 
 
Za różnicę mógłbym dostać oliwkowy bezel i strap adapter, pozytyw na nato w oliwce wygląda super. Jeszcze tylko bullbar i jedziemxD
Polecam pozytyw i oliwkę 665c7fccabb992ba6458ac92cfeae92f.jpg

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje ponosić negatyw i się z niego po jednym dniu wyleczyłem, za głęboko osadzony wyświetlacz, nawet w dzień niewiele widać.

 

434891a76c35f79d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przekonaliście mnie:p

 

Teraz tylko kwestia czy brać nówkę za 880zł czy skąpić i kupić używkę:p Tak czy inaczej niedługo wchodzę do klubu:)

Edytowane przez Amatsubu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Dobra, przekonaliście mnie:p (...)


Wszystko zależy od tego, jakie są Twoje oczekiwania wobec tego zegarka. Jeśli czytelność stoi wyżej w hierarchii Twoich priorytetów od fajnego wyglądu, to bierz pozytyw. Jeśli natomiast jest to któryś z kolei zegarek w kolekcji i ma przede wszystkim dla Ciebie fajnie wyglądać, a czytelność nie jest dla Ciebie najważniejsza, to myślę, że z negatywu będziesz zadowolony.

Zaznaczę, że wyświetlacz w GW-9400-1B oraz wyświetlacz w czerwonym modowanym Romku, którego zdjęcie wrzucił kolega@Topaz , to dokładnie taki sam wyświetlacz. Różnica na zdjęciach wynika z doświetlenia kadru, różnicy w jasności bezela względem wyświetlacza (aparat "łapie" światło na jaśniejszy obiekt w kadrze, czyli czerwony bezel, dzięki czemu wyświetlacz wychodzi mocno przyciemniony) i kąta, pod jakim patrzymy na wyświetlacz. Poniżej masz fotkę tego samego zegarka w dobrym świetle - tak gwoli porównania. A więcej fotek tego zegarka z negatywowym wyświetlaczem znajdziesz w wątku Romek na wakacjach:
https://zegarkiclub.pl/forum/topic/187085-romek-w-podr%C3%B3%C5%BCy-czyli-gw-9400-na-wakacjach/fa2a63ef43ac57d4e3a519afadb6ae9a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź:) Tak, jest to dla mnie któryś zegarek w kolekcji i nie musi mieć idealnej czytelności, ale nie ukrywam, że byłoby to miłe widziane w zegarku o takim zastosowaniu. 

 

Przestałem już szaleć z zegarkami i ograniczam się do czterech głównych: Khaki Field 38mm od kolegi z forum jako EDC, teraz Rangeman do tyrania, Abyss 3 w meteorycie jako overkill (:p) i SARB065 do formalnych okazji. 

 

Reszta idzie na sprzedaż, Promaster Aqualand 30th Anniversary i Orient Kamasu już wystawione. 

 

Przy takiej konfiguracji myślę, że Blackout dałby radę z czytelnością, ale klasyczny wariant również mi się podoba i ma teraz dobrą cenę wiec być może na nim stanie:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że jak Ci czytelność Blackouta nie podejdzie, to zawsze relatywnie niewielkim kosztem można zmienić LCD, jak to pokazałem kilka postów wyżej. A LCD od EJ-9 jest najczytelniejszy ze wszystkich romanowych LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.