Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Recommended Posts

Piter jaką tą szlufke potrzebujesz bo chyba klepne z Ali , a może ktoś jeszcze chętny jest?

Edited by GeRmAnOs

Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

Panowie a jak z kontrastem DCJ IMO troszkę gorszy kontrast wyświetlacza niż w standardowej wersji?

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Panowie a jak z kontrastem DCJ IMO troszkę gorszy kontrast wyświetlacza niż w standardowej wersji?

Marcin, to totolotek, zależy jak trafisz, żadnej reguły.

Piter jaką tą szlufke potrzebujesz bo chyba klepne z Ali , a może ktoś jeszcze chętny jest?

Srebrną :D 

Marcin, to totolotek, zależy jak trafisz, żadnej reguły.

Tomek wiem. Niby nie jest jakoś źle ale widać troszkę że wpada lekko w szarość. Mam porównanie bo długo miałem Romka

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Witam kolegów to mój drugi g-shock  gw-9400 zakupiony w TIME TREND i mam dwa pytanka do znawców tematu

poszperałem i znalazłem na e-bay folie która zmienia wyświetlacz na negatyw czy opłaca się ją kupić czy dać sobie spokój bardziej chodzi mi o zabezpieczenie wyświetlacza

i drugie pytanko czy ma ktoś może na sprzedaż osłonę nazywaną BULLBARS 

post-103032-0-14662800-1520247383_thumb.jpg

Edited by babarama

I jak kolego Germanos zamówiłeś szlufki  :D 

Na razie mam problemy z zalogowaniem się na Ali, a tymczasem gulfika kupiłem i muszę się trochę z kasą odrobić.

Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

Na razie mam problemy z zalogowaniem się na Ali, a tymczasem gulfika kupiłem i muszę się trochę z kasą odrobić.

No to będziesz potrzebował szlufkę od romana  :D, bo ta od galfika jest za duża.

Takie znalazłem archiwalne na telefonie.

RJjf6M8.jpg

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Jak to jest z tym kontrastem w gw-9400 ? chodzi mi o to że jak patrzy się na niego idealnie w poziomie  do linii oczu to jest względnie(prawie ok,do zaakceptowania) jeżeli minimalnie zmieni się jego kąt w kierunku południa  to kontrast jest słabszy(i czym bardziej zmieni się kąt to jest coraz gorzej) jeżeli ustawimy zegarek do linii oczu i zmienimy minimalnie kąt w kierunku północy to kontrast jest perfekcyjny.Też tak macie ?? da się coś z tym zrobić ? 

Jak to jest z tym kontrastem w gw-9400 ? chodzi mi o to że jak patrzy się na niego idealnie w poziomie  do linii oczu to jest względnie(prawie ok,do zaakceptowania) jeżeli minimalnie zmieni się jego kąt w kierunku południa  to kontrast jest słabszy(i czym bardziej zmieni się kąt to jest coraz gorzej) jeżeli ustawimy zegarek do linii oczu i zmienimy minimalnie kąt w kierunku północy to kontrast jest perfekcyjny.Też tak macie ?? 

Dokładnie tak miałem... ale da się z tym żyć... :)

da się coś z tym zrobić ? 

Jasne że tak - sprzedać DCJ i kupić zwykłego  ;)

:)

Dokładnie tak miałem... ale da się z tym żyć... :)

Jasne że tak - sprzedać DCJ i kupić zwykłego  ;)

Da się żyć,tylko nie wiedziałem że takie coś może być w zegarkach CASIO

chodzi o to że mam zwykłego GW-9400 -1ER :)

Edited by buldoggg

Ale co? Nie da się odczytać godziny, czy jak?

W standardowym Romanie nie widziałem różnicy. Ale może za mało robiłem analiz ;)

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Ale co? Nie da się odczytać godziny, czy jak?

W standardowym Romanie nie widziałem różnicy. Ale może za mało robiłem analiz ;)

Mam standardowego romana gw-9400-1ER i jest różnica kontrastowa(nie pytałbym się gdyby patrząc na wprost kontrast byłby idealny tak samo idealny jak pod innym kątem-wytłumaczone jest dokładnie 5 postów wyżej. 

Już o tym pisałem, to zależy jak trafisz, niezależne od wersji.

Miałem jednocześnie w łapkach kilka Romków i każdy miał inny kontrast a przede wszystkim była widoczna różnica kątów widzenia i ich ostrości  ;)

Już o tym pisałem, to zależy jak trafisz, niezależne od wersji.

Miałem jednocześnie w łapkach kilka Romków i każdy miał inny kontrast a przede wszystkim była widoczna różnica kątów widzenia i ich ostrości  ;)

wszystko :) dzięki 

PYK

1619e5e916b79d52gen.jpg

e0f462121bc57ff9gen.jpg

Edited by buldoggg

To tak samo jak z podświetleniem, w niektórych (chyba bardziej w tych starszych) ładny niebieski, a w niektórych biało-niebieski ;)

Kolor jak kolor ale bardziej itytuje nierównomierność podświetlenia.

Jak to jest z tym kontrastem w gw-9400 ? chodzi mi o to że jak patrzy się na niego idealnie w poziomie  do linii oczu to jest względnie(prawie ok,do zaakceptowania) jeżeli minimalnie zmieni się jego kąt w kierunku południa  to kontrast jest słabszy(i czym bardziej zmieni się kąt to jest coraz gorzej) jeżeli ustawimy zegarek do linii oczu i zmienimy minimalnie kąt w kierunku północy to kontrast jest perfekcyjny.Też tak macie ?? da się coś z tym zrobić ? 

Miałem dwa Romany i z tego powodu własnie miałem je a nie mam. Chętnie dał bym Romkowi trzecią szansę bo super zegarer jest ale wiem jedno że w ciemno na pewno go nie kupie, jeśli już to tylko po uprzednim naocznym sprawdzeniu.  D

Dodam że, ów przypadłość nie tyczy się tylko Romanów ale i innych modeli, miedzy innymi GW-M5610.

SYGNATURA.jpg

Wszystkie casio jakie miałem w podwójnej ilości równocześnie przy bezpośrednim porównaniu miały różne kontrasty/ostrości wyswietlaczy. Od romana przez gwm5610 po gd350. Do tego jeszcze niektóre modele mają problem z prostym osadzeniem modułu (przed chwilą oglądałem kinga który miał cholernie krzywo moduł..) Więc z casio jest jak z seiko.. jak się trafi to się ma ideal a jak nie to się ma babola ;)

Wszystkie casio jakie miałem w podwójnej ilości równocześnie przy bezpośrednim porównaniu miały różne kontrasty/ostrości wyswietlaczy. Od romana przez gwm5610 po gd350. Do tego jeszcze niektóre modele mają problem z prostym osadzeniem modułu (przed chwilą oglądałem kinga który miał cholernie krzywo moduł..) Więc z casio jest jak z seiko.. jak się trafi to się ma ideal a jak nie to się ma babola ;)

no cóż-dobrze że da się z tym żyć :)