Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Seven

GW-9400 Rangeman

Recommended Posts

No może nie dokładnie "jednozegarkowcem", bo mam kilka różnych zegarków, ale faktycznie jak coś włazi na nadgarstek, to dłuuuugo z niego nie schodzi :D, no chyba, że jest potrzeba strój zmienić, bo ani Range, ani mojego nurka - czyli moich ulubiueńców - do garnituru nie załóżę ;). Co do zakupu Range przy posiadaniu Gulfmastera to masz rację, nie kupiłbym drugiego mając jednego z nich. W starciu miedzy nimi chyba wygrałby Gulfmaster, ale nie miałem go na nadgarstku, więc na żywo mogłoby być odwrotnie. Ale też nie uważam, żeby kupienie Range mając Gulfmastera było dziwactwem, jeżeli kogoś stać i bardzo lubi G ;) .   

Edited by ICE

Guest

E... wszyscy tu jesteśmy dziwakami, tylko w różnym stopniu zdziwaczenia. Jedynie skala naszego zdziwaczenia jest na tyle szeroka, że w oczach tych mniej zdziwaczałych ci bardziej zdziwaczali będą dziwakami. ;):D

E... wszyscy tu jesteśmy dziwakami, tylko w różnym stopniu zdziwaczenia. Jedynie skala naszego zdziwaczenia jest na tyle szeroka, że w oczach tych mniej zdziwaczałych ci bardziej zdziwaczali będą dziwakami. ;):D

WTF??? :D

Nie wiedziałem, że mając Ranga stanę się dziwakiem :P

"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

W sumie masz rację :D .

Ja do GDF-100 i GW-9400 dokupiłbym właśnie Gulfmastera i GW-A1000 :) 

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Corgeut, Deep Blue, Hamilton, Nethuns, Oris, Phoibos, Zelos

zupelnie mi nie przeszkadza ze ma podobne funkcje... zreszta co to za roznica co ma a czego nie ma, glownie korzysta sie i tak z zegarka i stopera a nie wysokościomierza czy barometru :)

przyznam zupelnie szczerze ze przy wyborze kierowalem sie wygladem... i nawet tak jak juz pisalem, gwn1000 byl tak brzydki ze az piekny i tym mnie przekonal :)

Edited by PiTT

Zegarek ma się podobać, ale.. właścicielowi i to jest najważniejsze, ma cieszyć jego oczy i poprawiać humor jak zajdzie taka potrzeba. Jednak przede wszystkim ma wskazywać poprawnie godzinę a pozostałe funkcje i wodotryski to już "bajery" bardziej lub mniej potrzebne. Jak są fajnie, jak jakiejś funkcji brakuje to trudno, zawsze można kupić kolejny zegarek albo wymienić na inny.  ;)

Edited by GitBit

SYGNATURA.jpg

Range strasznie mi się spodobał i do tego jest wyposażony w ciekawe funkcje. Różni się znacznie od Gulfmastera i pod względem wyglądu nie ma co ich porównywać. Rozumiem ludzi, którzy kupują oba te zegarki i pewnie jakby mnie było stać, to miałby wszystkie modele we wszelkich kolorach :D . Jednak, na dzień dzisiejszy nie mam takiej możliwości, a z G to dla mnie taka "przygoda", bo jeżeli chodzi o zegarki, a zwłaszcza ich urok, to jednak u mnie przewagę mają mechaniczne i zapewne dlatego nie kupiłby Rangemana mając już Gulfmastera, lub odwrotnie, bo zamiast tego szukałbym jakiegoś fajnego mechanika ;) , co nie zmienia faktu, że od ponad pół roku Range z mojej łapki nie schodzi. I tym samym przypadkowo ponownie potwierdziłem to co napisał xenocratex  :D 

Edited by ICE

akurat tak sie złożyło że dzisiaj pracuję w domu i przed chwilą odwiedził mnie kurier  :)

pierwsze wrażenia pozytywne, w zasadzie bardzo podobny do mojego bylego 8900, ale wrazenia ogolne sa jak najbardziej pozytywne

co prawda przy gwn1000 wyglada jak zabawka, ale i tak czuję że się z nim polubię

2015-02-12-14.11.41.jpg

Świetnie! Gratuluje obu!  :)

Zamiana GR-8900 na Rangemena jak najbardziej udana. Rangemen do małych nie należy ale przy GWN-1000 jego wielkość jest zdecydowanie normalna.  ;)

SYGNATURA.jpg

Rangeman jest wygodniejszym zegarkiem, pasek tez wydaje się być lepszy i mam wrażenie że matalowe zapięcie paska nie będzie się przesuwać tak łatwo jak w gwn1000

Jest tez lzejszy, w zasadzie odczucia na nadgarstku identyczne jak 8900

jest jedna fukcja ktorej nie ma gwn1000... wschód i zachód słońca  :D

Gulfmaster przy Rangemanie to inna liga, jest po prostu piękny i widać, że jest drogi :) Niestety Gulf jest zbyt wielki, a na moim nadgarstku wyglądałby jak zegar z kukułką :D

"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Gratuluję Rangemana, kolekcja powiększa się :)

Czy czarne kółeczko z literką G jest cały czas czarne, czy też pokazuje się jak zegarek zsynchronizował się z zegarem atomowym?

(tak to działało w Frogmanie)

w zasadzie to sie nie powiekszyla bo rangeman wskoczyl na miejsce 8900 :)

na zdjeciu jeszcze przed synchronizacja, teraz oba wskazuja taką samą godzinę

niestety gwn1000 ma duza wade w postaci metalowego bezela ktory jest podatny na zarysowania... niby nic wyjatkowego bo sportowe zegarki tak mają, ale jednak w przypadku gshocka to dosyc nietypowe rozwiązanie jak praktycznie każdy jest z każdej strony zabezpieczony gumą  ;)

Guest

Gratulacje! Niech się dobrze nosi! :)

...

jest jedna fukcja ktorej nie ma gwn1000... wschód i zachód słońca  :D

To dla wampirów, żeby wiedziały, ile czasu do końca w stołówce. ;):D

Gratulacje fajny zestaw. No ale GW-9400 do G-8900 to nie porównuj. To jednak inna liga miałem GR-8900  :)

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Corgeut, Deep Blue, Hamilton, Nethuns, Oris, Phoibos, Zelos

Tak szybko? :) Fajnie, ale dlaczego jeszcze nie założyłeś?

Właśnie... jeśli sami robimy przekładkę to nie wpływa to w jakiś sposób na gwarancję?

Już założyłem :)

Nie wpływa na gwarancję, bo nie ingerujesz w zegarek w sensie, że nie otwierasz koperty.

Przekładka zajęła mi 2 minuty i czuje jakbym kupił nowy zegarek :)

Na szybko fotka z kalkulatora.

post-71916-0-14211700-1423848499_thumb.jpg

Edited by Waldzior

Regularnie przeglądam ten wątek, oglądam nowe zdjęcia i sam nie wiem co mi w nim nie podeszło. Rangman kupiony w czerwcu i od tego czasu wyszedł z pięć razy z domu a tak to leży na parapecie i się synchronizuje. Miesiąc później kupiłem na forum gd-350 w negatywie i zegarek tak mi podszedł że mam go codziennie na ręce.

HTC Magic -> SE Neo V -> SGS3 -> OnePlus One + Tapatalk

Mnie też Rangeman nie przekonał przy przymiarce, może dla mnie po prostu za duży. GD-350 fajnie leży bo skrzydełka to rewelacja, tak samo jak w GW-7900  :)

fajna sprawa z tymi opakowaniami :)

mi sie podoba czarny w negatywie, ale musialbym dokupic drugiego zeby sobie przekladac

podpinam sie pod pytanie o cene takiej obudowy z paskiem, sa tez inne kolory do wyboru?

15023911050_7c69116c8d_b.jpg