Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartosz 86

Klitschko vs Povietkin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Dzisiaj zapowiada się ciekawy bokserski wieczór. 

Zapraszam do dyskusji! 

Moim zdaniem to może być jedna z ciekawszych rywalizacji jaką młodszy Klitschko stoczył w ostatnich latach od pojedynku z Hayem.

Macie może jakieś sprawdzone portale z transmisją na żywo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, a kto to jest Klitschko? Nie znam żadnego Niemca o takim nazwisku ;).

Za to dwóch bokserów, braci Kliczko (w j. rosyjskim lub Kłyczko, w ukraińskim) znam, jak najbardziej ;). Wg zasad j. polskiego stosujemy transkrypcję. 

 

Studio gali w Moskwie rozpoczyna się w Polsacie Sport o 17-30, sama transmisja o 18-50.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Większość walk braci ogladam na RTL-u i tak będzie i dzisiaj .Poczatek transmisji 20.15 , ale sensacji sie nie spodziewam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mw75 pełne poparcie! to zadziwiające co robimy ze słowiańskimi nazwiskami - Rusłan Tchagaeev etc. po co?

Co innego taki Hukic, który oficjalnie mienił nazwisko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliczko po nokaucie. Na punkty go przekręca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niespodzianki nie będzie. Nie wierzę w żaden inny wynik niż zdecydowane zwycięstwo Kliczki (stawiam, że jednak na punkty), ale zapowiada się ciekawie, bo Powietkin to jeden z najsilniejszych rywali, z jakimi bracia krzyżowali rękawice w ostatnich latach. Na tle choćby Mormecka, Briggsa czy naszych polskich czempionów można mówić o zupełnie innym poziomie.


keep cool but care

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, a kto to jest Klitschko? Nie znam żadnego Niemca o takim nazwisku ;).

Za to dwóch bokserów, braci Kliczko (w j. rosyjskim lub Kłyczko, w ukraińskim) znam, jak najbardziej ;). Wg zasad j. polskiego stosujemy transkrypcję. 

 

No to zobacz sobie jak obaj Panowie Kłyczko piszą się na swojej własnej oficjalnej stronie i zadaj im pytanie dlaczego nie wiedzą jak to robić ;)

Ta sama odpowiedź do kolegi heavyweight

 

Wyprowadźcie ich z błędu ;)

 

Klitschko ma sporą przewagę fizyczną nad Povietkinem i to będzie dla Rosjanina problem bo będzie musiał skracać dystans a to mając Wlada za przeciwnika będzie trudne. 

Mimo wszystko to najmocniejszy przeciwnik ostatnich lat jaki stanie do ringu z młodszym z braci. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kwestia drugorzędna ale... 

Piszą się: 

Кличко

i to jest dla nas, Polaków, wg. zasad j. polskiego, punktem wyjścia. Problemem jest to, że są obywatelami kraju, w którym, poza ukraińskim, też używa się rosyjskiego i nie wiadomo czy powinniśmy wybierać Kłyczko czy Kliczko.  Miejsce urodzenia (Kazachstan) jednak sugeruje rosyjskie Kliczko, stąd pewnie zachodnia wersja Klitschko...

Pisownię niemiecką czy też angielską stosowalibyśmy wtedy gdyby tak było w oryginale zapisywane ich nazwisko, lub gdyby to np. była nazwa firmy, klubu, marki itp. Lub gdyby wyraźnie sobie tego zażyczyli, jak np. niektórzy wschodni autorzy książek... Spolszczenie jednak wtedy nie będzie błędem. 

 

PS

 

Szukałem ich oficjalnej strony w j. polskim i nie znalazłem. Tylko rosyjski, ukraiński, angielski i niemiecki...


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wychodzę z założenia, że skoro sami decydują się na "Klitschko" to widocznie tak sobie życzą (wspomniałeś o takiej ewentualności) i po prostu tak się przyzwyczaiłem bo nie korzystam z polskich transmisji, portali i innych źródeł informacji na ich temat - oczywiście nie mam problemu z wersją spolszczoną a nawet jeśli sobie życzysz mogę pisać Кличко :)

 

Przypomnę, że temat dotyczy boksu więc będę wdzięczny jeśli kolejne posty będą dla odmiany dotyczyły tematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartosz - a Czajkowski to jak piszesz? Peter Ilich Tchaykovsky?

 

Panie 'Miodek', napisze Pan przynajmniej jeden post w temacie? 

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poloniści możecie napisać imiona i nazwiska tych słynnych braci?

Trochę się pogubiłem i chciałbym się dowiedzieć jak w końcu powinno się pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartosz 86, to naprawdę drugorzędna sprawa, po prostu na początku nie mogłem załapać o kim piszesz ;). Kliczkowie/Kłyczkowie robili karierę w Niemczech, stad też np. Wladimir Klitschko. Po angielsku byłoby Vladimir Klichko. Z tego co wyczytałem* Witalij i Władimir uważają się za rosyjskojęzycznych Ukraińców, stąd pewnie Kliczko a nie Kłyczko. W sumie ciekawa sprawa, od strony językowej i kulturowej.

Wróćmy do meritum...

Jeżeli sędziowanie będzie dalej takie jak w walce Masternaka to wszystko możliwe ;).

 

*http://gazeta.aif.ru/_/online/superstar/25/16_01


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z sędziowaniem było nie tak?

Masternak dostał i tyle.

Możliwe, że sędzia trochę za szybko przerwał walkę (chociaż tego pewny nie jestem, Masternak chyba też nie bo zbytnio nie protestował), ale mimo punktowania Rosjanina w co drugiej rundzie nie potrafił powstrzymywać agresywnych ataków i często dawał się spychać na liny. Nie zadał chyba żadnego ciosu, który by sponiewierał przeciwnika, a sam kilka razy chwiał się jak przy wichurze.

Dla mnie sędziowanie było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O której ta walka? Chciałbym obejrzeć


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z sędziowaniem było nie tak?

Możliwe, że sędzia trochę za szybko przerwał walkę.

O to dokładnie mi chodzi. I z tego co widzę po polskich portalach, nie tylko mi ;)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo polskie portale działają pod wpływem emocji ;)

Obejrzyj jeszcze raz walkę i zobacz jak wyglądał Masternak przed przerwaniem walki.

Ps. Co z tymi braćmi? Jak powinniśmy pisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie to jest pewien problem bo wersja ukraińska Witalij i Wołodymyr Kłyczko, jak i wersja rosyjska Witalij i Władimir Kliczko wydają się poprawne. Biorąc pod uwagę już wieloletni zwyczaj oraz wypowiedzi zainteresowanych (rosyjskojęzyczni) skłaniałbym się ku drugiej. Polonistą jednak nie jestem, tylko inżynierem  :D .

Dobra, czas na walkę ;).


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiem bo dla mnie Klitschko jest tak samo poprawne, ale wracając do walki to właśnie temu panu kibicuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można psioczyć na braci, ale prawda jest taka, że są oni i chłopcy do bicia.

Szacunek dla Povietkina, że przyjął tyle strzałów, a wytrzymał do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Prawda jest taka, że gdyby Povietkin miał większy zasięg ramion, walka wyglądała by inaczej. Był za krótki i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.