Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kubam

SORNA - co to takiego?

Rekomendowane odpowiedzi

Całkowicie przypadkiem udało mi się nabyć zegarek Sorna. Decyzja zapadła szybko, nie sprawdzałem wcześniej co to jest za zegarek, marka kompletnie mi nie znana. Cena była do przeżycia ale głównym powodem zakupu był wygląd zegarka :) zakochałem się w nim od pierwszego wejrzenia :) 

 

Mam przeczucie, że mój egzemplarz to wytwór azjatycki. Ktoś jest w stanie powiedzieć coś więcej o tym zegarku? 

 

51yt.jpg
 
qz1x.jpg
 
l9xe.jpg
 
 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba tematy przeczytałem już wcześniej, na watchuseek jest jeszcze kilka informacji o Sornie ale żadnych konkretów. Ja sam jakoś nie potrafię wyciągnąć wniosków z tego co przeczytałem w tych powyższych tematach  :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jakich konkretów oczekujesz?

To jest mało znacząca firma [sorry za uproszczenie] z okresu gdzie firmy masowo padały z racji boomu kwarcowego.

Ile linii paryskich miał mechanizm?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jakich konkretów oczekujesz?

No np, że:

 

To jest mało znacząca firma [sorry za uproszczenie] z okresu gdzie firmy masowo padały z racji boomu kwarcowego.

 

Ile linii paryskich miał mechanizm?

 

Postaram się jeszcze dziś zmierzyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu gdyż moje pytanie również dotyczy zegarka firmy Sorna.

Znalazłem u rodziców taki zegarek i chciałbym coś się o nim dowiedzieć. W google niestety nie ma wielu informacji o tej firmie i modelu. Na jakiejś starej aukcji ebay poszedł za 100 dolarów.

 

Informacje z zegarka: Sorna, 17 jewels, alarm (brzęczy i wibruje - działający), Na kopercie chyba oznaczenie modelu 2590

 

q01x.jpg

 

cpwv.jpg

 

ndb5.jpg

 

Z góry dziękuję za jakieś informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki budżetowy zegarek z lat 70-tych, który miał z założenia efektownie wyglądać.

W środku niskiej jakości mechanizm z wychwytem kołkowym z rodziny Ronda 1223

Zadanie swoje spełnił - do dzisiaj fajnie wygląda, a jesli jeszcze chodzi i bzyczy to pełen sukces :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki budżetowy zegarek z lat 70-tych, który miał z założenia efektownie wyglądać.

W środku niskiej jakości mechanizm z wychwytem kołkowym z rodziny Ronda 1223

Zadanie swoje spełnił - do dzisiaj fajnie wygląda, a jesli jeszcze chodzi i bzyczy to pełen sukces :)

ano chodzi i bzyczy ale na moje łapsko jakiś taki za mały  :)  Może mieć jakąś wartość ? Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mieć jakąś wartość ?

 

Może ;)

Ale na wiele nie licz


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświezam wątek, żeby nie zaśmiecać forum, czy wiecie co tam w środku może być? nie spodziewam się niczego z efektem "wow" :) podobno ma 21 kamienis-l500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.