Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

orcio

Strela chronograph od Kirowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znawców tematu. Jakiś czas temu nabyłem Poljota Albatrosa, ale denerwuje mnie, że zegarek ten ma słabą historię. Nie można o nim za wiele opowiedzieć. Dlatego też zainteresowałem się Strelą. Przeglądając internet natknąłem się na wersję Streli od Kirowa. Link:

http://www.russtime.com/strela-chronograph-kirova-3133-p-1709.html?cPath=136_111

Zegarek bardzo mi się podoba, nawet bardziej niż klasyczna Strela, ale proszę o pomoc. Czy ta wersja od Kirowa, to jest reedycja jakiegoś starego zegarka, czy tylko współczesna wariacja na temat Streli? Bo nie chcę mieć po raz kolejny tylko ładnego (dla mnie oczywiście ładnego) zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką chcesz mieć do niego historię? spisane wspomnienia marynarza który uratował tonącą rodzinę z tratwy? takie zegarki pojawiają się na allegro, wystarczy dobrze poszukać.

Tu ludzie pasjonują się zegarkami, ale nie sądzę że ktoś kręci nosem jak ma fajnego ruska że zegarek nie ma żadnej historii (prawdziwej czy zmyślonej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Źle zostałem zrozumiany, ale chyba bardziej niedokładnie przeczytany :-). Chodzi o to, że taki Albatros np. powstał z tego co wiem w latach 90 ubiegłego wieku, a Strela swoją historią sięga co najmniej 30 - 40 lat wcześniej. Strelę otrzymywali na początku tylko oficerowie lotnictwa, latała a w kosmos z astronautami itp. O taką historię mi chodzi. Wydawało mi się to oczywiste. Zdaję sobie sprawę z tego, że obecna Strela z tą starą, ma w tej chwili wspólną tylko nazwę i wygląd tarczy, ale... jednak za tą nazwą i stylistyką coś się kryje.

A moje pytanie polega na tym (bo nigdzie tego nie znalazłem i może któryś z pasjonatów chronografów rosyjskich to wie), czy wersja Streli od Kirowa też sięga historycznie wstecz, czy powstała jako marketingowa zagrywka w celu zwiększenia ilości modeli Streli, tak jak np. wersja Civil ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo podoba mi się to forum, bo czuję się tutaj jak u siebie w domu. Pojawia się problem, rzucam do żony prośbę o pomoc, a potem okazuje się, że i tak wszystko musze robić sam.

Tak więc, wziąłem sobie do serca problem istnienia wcześniejszych wersji Streli od Kirowa. Niestety, dowiedziałem się przy okazji, że ta z linku w pierwszym poście, to produkcja pana Levenberga.

Ale wracając do Streli od Kirowa. Były one produkowane (właśnie w tej kirowskiej wersji) w latach 59 - 79. Produkowano ich niewielką ilość, około 400 sztuk na miesiąc. Większość miała mechanizm 3017, stoper był 45 minutowy. A wyglądały tak:

post-64566-0-04246900-1386798991.jpg

Może ktoś jeszcze coś wie i dopisze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanie polega na tym (bo nigdzie tego nie znalazłem i może któryś z pasjonatów chronografów rosyjskich to wie), czy wersja Streli od Kirowa też sięga historycznie wstecz, czy powstała jako marketingowa zagrywka w celu zwiększenia ilości modeli Streli, tak jak np. wersja Civil ???

 

 

 Były one produkowane (właśnie w tej kirowskiej wersji) w latach 59 - 79. Produkowano ich niewielką ilość, około 400 sztuk na miesiąc. Większość miała mechanizm 3017, stoper był 45 minutowy. A wyglądały tak:

attachicon.gif2011-03-24_Strela-chrono-eBay1.jpg

Może ktoś jeszcze coś wie i dopisze?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Zegarek ze zdjecia to typowa ukrainska pisanka  (tarcza nieudolnie przemalowana i wpasowana do Strely na wcisk)...Kirowska wersja Strely to mit wykombinowany przez handlarzy unikatowymi cudami Zasadniczo prawie wszystkie oryginalne Strely 3017 sa Kirowskie bo wyprodukowano je w 1MFW im.Kirowa w latach 59-79 w niewielkiej ilośći ok 100 000 egzemplarzy czyli ok 400 sztuk na miesiąc Strely od Kirowa w wielu wersjach tarcz (tylko pierwsza nie jest w kirowskiej wersji)-

 

 

 

 

 

0

post-67292-0-44875400-1386827495_thumb.jpg

post-67292-0-99638400-1386827916_thumb.jpg

post-67292-0-76464100-1386827968.jpg

post-67292-0-62900100-1386828018_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem chronografa Jurija w ręce i jakoś mnie z butów nie wyrwał. Z tego co się orienuję to ma on plastikowy dystans w środku. Ale głowy co do tego nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rozwianie moich wątpliwości i wyjaśnienie mi pochodzenia tzw. wersji kirowskiej. Teraz jak się przypatruje zdjęciu tego "niby" starego kirowa, to ewidentnie widać, że indeksacja sekundy zegarka i minut stopera nie trafia w zagłębienia tarczy. Trochę im się przesunęło w podczas malowania, tej, jak to ładnie zostało nazwane, "pisanki."

Nawet nie wiedziałem, że były wersje tytanowe :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytanowych wersji Strely nie  było.Titan to hiszpanska marka pod ktora sprzedawano Polioty i nie tylko na Plw. Iberyjskim ze sloganem reklamowym;" El Titan de los Relojes"

post-67292-0-32261800-1386892435_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu rozczarowałem się trochę, jak zobaczyłem, że współcześnie produkowane Sekondy to kwarce.

Ta rzeczywiście z daleka podobna, ale trochę naciapane na tej tarczy. Brakuje tej przejrzystości co w Strzałce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, miałem przed oczami wątek w którym opisują powody i różnice w nazewnicstwie Poljot, Sekonda i Strela z mechanizmem 3017. Możecie powiedzieć z czego wynikają te zmiany, bowiem jak widać tarcze są bardzo podobne a jak na moje oko czasem identyczne-  różnią się tylko nazwą. O co w tym chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, miałem przed oczami wątek w którym opisują powody i różnice w nazewnicstwie Poljot, Sekonda i Strela z mechanizmem 3017. Możecie powiedzieć z czego wynikają te zmiany, bowiem jak widać tarcze są bardzo podobne a jak na moje oko czasem identyczne-  różnią się tylko nazwą. O co w tym chodzi?

Na rynkach eksportowych zegarki z 3017 były sprzedawane przez pośredników pod rożnymi obcymi markami .Sekonda to marka brytyjska i na tym rynku zegarki z 1MCzZ były sprzedawane w sieci Sekondy pod tym samym brandem.To samo dotyczy Exacty w Niemczech i Titana w Hiszpanii.Cтрела. z kolei to nazwa modelu zegarka ale tylko na rynek wewnętrzny i zawsze na tarczy był opis MCzZ im.Kirowa lub 2 MCzZ.Poljot to marka własna 1MCzZ i pod ta  marka były sprzedawane zegarki na eksport bez pośrednika.A z kolei полет to ta sama marka tylko na rynek radziecki.Zegarki tylko na oko są identyczne i różnią się nie tylko nazwami ale jakość i poziom wykończenia rożni się dramatycznie.Zegarki sprzedawane pod obcymi markami były robione po kosztach i reprezentują gorsza jakość,zegarki na rynek wewnętrzny są sporo lepszej jakości ,a najlepsza jakość jest w zegarkach eksportowych pod brandem Poljot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwól mi zrozumieć, Cтрела rynek wewnętrzny, czyli jaki to rynek - patrząc na późniejszy tekst to chyba nie radziecki - poniewieważ полет to ta sama marka tylko na rynek radziecki - nie czuję różnicy, przepraszam.

 

Bardzo dziękuję za streszczenie, a gdbym chciał poczytać więcej na ten temat, mógłbyś polecić jakieś źródło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwól mi zrozumieć, Cтрела rynek wewnętrzny, czyli jaki to rynek - patrząc na późniejszy tekst to chyba nie radziecki - poniewieważ полет to ta sama marka tylko na rynek radziecki - nie czuję różnicy, przepraszam.

 

Bardzo dziękuję za streszczenie, a gdbym chciał poczytać więcej na ten temat, mógłbyś polecić jakieś źródło?

Nazwa Poljot pojawiła się na zegarkach z 1MCzZ dopiero w latach 60 na cześć wyczynu Jurija Gagarina tak ze Cтрела będzie na zegarkach z początku produkcji 1959 do 1961 roku.Zegarki te nie były eksportowane.Potem pojawił się полет na rynek wewnętrzny i Poljot na eksport.Rynek wewnętrzny to rynek radziecki plus kraje pod wpływami sowieckimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spidipl88 - Witamy w świecie meandrów radzieckich zegarków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mi się pomieszało, ponieważ na zdjęciu gazety Aleksiej Gubariew podczas misji Sojuza miał Sekonde - pomyślałem sobie dlaczego skoro to brytyjczyk na eksport jak dowiedziałem się przed chwilą. Dlaczego zatem nie rodzime?

 

A gdzie w tym wszystkim Strela? Strela to Sekonda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gubariew prawdopodobnie miał Sekonde ,ale Leonow Poljota 3017 i Komarow dwa razy  Poljota 3017,a ich misje sa ważniejsze pierwsze wyjście w otwarta przestrzeń,pierwszy kosmonauta ,który dwukrotnie wyleciał w kosmos i pierwszy który zginął podczas misji.A wszystkie te zegarki są klasyfikowane jako Strela tak samo jak  Chrono 3133 Okean,Szturmanskie i cywilne Poljoty w tego typu kopertach są określane jako Szturmanskie.

post-67292-0-22994900-1395094303_thumb.jpg

post-67292-0-91102400-1395094361_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka tabelka do określenia wieku Strely po numerze serii

post-67292-0-68103400-1395097598_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mi się pomieszało, ponieważ na zdjęciu gazety Aleksiej Gubariew podczas misji Sojuza miał Sekonde - pomyślałem sobie dlaczego skoro to brytyjczyk na eksport jak dowiedziałem się przed chwilą. Dlaczego zatem nie rodzime?

 

A gdzie w tym wszystkim Strela? Strela to Sekonda?

Striela to Striela - Sekonda to Sekonda. Sekonda, Cornavin i jeszczę parę to odmiany zegarków radzieckich tzw eksportowych. Sekonda to nie tylko Poljot ake też Sława, Łucz, Rakieta...... 

No to teraz chyba wiesz już wszyatko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat bliski memu sercu, posiadam biała Striełke i czarna Sekonde ;]  i nic nowegom czego szanowni Koledzy juz nie powiedzieli, w temacie nie dodam

 

ale mam inne pytanie, widzial ktos wczesniej cos takiego?

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=331154973471&ssPageName=ADME:B:SS:PL:3160

To jest pasówka na bazie werku 3017 tarcza domowej roboty nawiązuje do Kirowskiej Tutimy-Urofy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat bliski memu sercu, posiadam biała Striełke i czarna Sekonde ;]  i nic nowegom czego szanowni Koledzy juz nie powiedzieli, w temacie nie dodam

 

ale mam inne pytanie, widzial ktos wczesniej cos takiego?

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=331154973471&ssPageName=ADME:B:SS:PL:3160

Moim zdaniem warto pociągnąć ten temat w kierunku pokazania jak największej liczby tego typu zegarków.Proponuje zagospodarowanie tego wątku dla prezentacji wszystkich posiadanych przez kolegów chronografów z kalibrem 3017 idealnych,poskładanych,niekompletnych czy uszkodzonych.Czarne, białe, kremowe. żółte,naręczne ,kieszonkowe ,kominkowe,ścienne czy wieżowe- bez dyskryminacji. Żeby ośmielić kolegów na początek zdjęcie moich  trzech dziewczynek. 

post-67292-0-55287000-1395145275_thumb.jpg

post-67292-0-71770200-1395145298_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki z pewnością super, ale mógłbyś wkleić lepsze zdjęcia. Aż szkoda tak ładnych zegarków, by je tak mało czytelnie pokazywać :(


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat bliski memu sercu, posiadam biała Striełke i czarna Sekonde ;]  i nic nowegom czego szanowni Koledzy juz nie powiedzieli, w temacie nie dodam

 

ale mam inne pytanie, widzial ktos wczesniej cos takiego?

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=331154973471&ssPageName=ADME:B:SS:PL:3160

He, he. Wygląda jak by cała tarcza była ręcznie malowana. A wskazówki to kojarzą mi się z Buranem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Elob500
      Lecimy z tematem ETA 7750 w Poljocie a tak naprawdę Poljot-International &Basilika, Strumanskie.
      Z tego co wiem czas powstania to okolice po 2010 roku. 
      Info z cennika.
      Recommend retail price list „Poljot-International &Basilika“ 2013 ceny  w Euro.
      7750.3081190 Automatic chronograph "Gagarin", stainless steel case, glass back, 5 atm waterresistant, grey dial, leather strap, box; limited to 500 pcs. 1400,-
      17 7750.1740711 Automatic chronograph „Baikal“, stainless steel case, polished, brushed, sapphire glass, glass back, 5 atm, silver guilloched dial, leather strap, box 1299,-
      17 7750.1740712 Automatic chronograph „Baikal“, stainless steel case, polished, brushed, sapphire glass, glass back, 5 atm, brown guilloched dial, leather strap, box 1299,-
      17 7750.1740713 Automatic chronograph „Baikal“, stainless steel case, polished, brushed, sapphire glass, glass back, 5 atm, dial guilloched black, leather strap, box 1299,-
      I zdjęcia tego co udało  mi się znaleźć.
       
      Gagarin jak by ktoś coś to plis info...





       
       
       
    • Przez Kacperek_77u
      Cześć, 
      Razem z kolegą @Paulus57 wpadliśmy na pomysł zamówienia chronografów sugess 419 ale z 24h subtarczą i ewentualną limitacją na deklu który fabrycznie ma 12h subtarcze przez co ma on bezsensowną zdublowaną wskazówką godzinową (czyli zamiast st1902-12h byłby w środku st1903-24h 🙃)
      I do tego pomysłu będzie potrzebne minimum 50 ludzi-jeśli ktoś jest chętny to proszę się zapisywać pod tym tematem 😀 (też bardzo chętnie wysłuchamy waszych pomysłów jeśli je macie)
       
      Dostępne wersje kolorystyczne, pasków i ogólna cena (która przy hurtowym zamówieniu może ulec obniżeniu 😄 )
      https://a.aliexpress.com/_mO1TAgs
      I przykładowe zdjęcia wraz z parametrami najpopularniejszych wersji 
       






    • Gość
    • Gość
      Przez Gość
      29 kamieni
       
    • Przez Rezi
      Alpina Alpiner 4  AL-860GRS5AQ6 - zielona tarcza
      Nowa piękna referencja z 2021 od Alpiny, zegarek na  żywo robi wrażenie.
      Zegarek naprawdę bardzo dobrze prezentujący się na żywo. Kontrast białego aluminium z zielenią tarczy naprawdę wygląda rewelacyjnie.
       

      Stan 10/10 ( folie) - zegarek wyjęty do zdjęć (bransoleta w foliach)
      Zegarek w limitowany 3 szt. w ramach Community Watch ( pierwsze zrealizowane sztuki w ramach produkcji)
      Komplet tzn.  pudełka+instrukcja+karta gwarancyjna, karta limitacji 3/3
      Gwarancja międzynarodowa do kwietnia 2024.

      Podstawowe technikalia
      Alpina - Alpiner 4 Chronograph Automatic Limited Edition
      Referencja AL-860GRS5AQ6 CW (Community Watch)
      Średnica 44 mm bez koronki
      Wysokość 15,7mm
      Szczelność: 10 atm / 100m
      Rezerwa chodu: około 55h, 28 kamieni
      Tarcza: zielona, szlif słoneczny - pięknie wygląda naturalnym oświetleniu
      SuperLuminova na wskazówkach i indeksach
      Bransoleta 22/18 ze stali nierdzewnej ( oryginalna w foliach, nie skracana)
      Zakręcana koronka
      Szkło szafirowe + antyrefleks
      Bezel stalowy obrotowy w 2- kierunkach,

      Zegarek kupiony do własnej kolekcji - sprzedaje bo pojawił się inny cel na horyzoncie.

      Odbiór osobisty Poznań lub przelew + wysyłka ubezpieczona kurier DHL
      Tylko sprzedaż, bez zamiany
      Oferta będzie  'wisiała" do czasu dostępności innego zegarka na który poluję.
       
      7.650,00 zł   7.400,00 zł

       
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.