Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tytus44

Zapytanie o autentyczność F. Constant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

zwracam się do osób obeznanych w zegarkowej materii z zapytaniem o autentyczność zegarka, który mam możliwość nabyć. Od razu informuję, że dokonałem swoistego "researchu" na internecie i mimo to, nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić autentyczności zegarka.

 

Marka: frederique constant

Model: FC- 310 M4P5

Reference number (niedokładny- bez znaków typu "/", "-" itd.- przepisywane na szybko): FC 303 310 315x 4p4 5 6

 

dla porównania- wyjaśnienie od producenta znaczenia napisów na zegarkach: http://frederique-constant.com/uploads/Explanation_Numbers.pdf

 

Na moje laickie oko coś tu nie gra, jednakowoż filmik poniekąd potwierdza spisany przeze mnie numer: http://www.youtube.com/watch?v=2bZV5ugvZIo

 

 
 
 
 
 
 
Z góry dziękuję za Wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jedt oryginalny.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to rzymskie 4 zapisuje się'IIII'?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to rzymskie 4 zapisuje się'IIII'?

 

Witam,

w zegarkach, bardzo często :).

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w zegarkach, bardzo często :).

Pzdr.

A to Ci heca, dzięki za doinformowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja, przyznam, że ze względu na symetrię też wolę tę wersję zapisu cyfry 4 po rzymsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło, że otrzymałem odpowiedzi od osób, które stwierdziły jego autentyczność. Co do rzymskiej czwórki- szczerze powiedziawszy nawet na nią nie zwróciłem uwagi. W związku z tym, że marka FC jest młoda, co może budzić skrajne odczucia, chciałbym się dowiedzieć jakie macie o niej, oraz o ww. modelu zdanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat. Proszę o radę: warto nabyć taki zegarek po na prawdę okazyjnej cenie? Czy jest to dobry kompromis jakość- cena?

 

Dodam tylko, że zegarek jest nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po naprawdę okazyjnej napewno warto  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że wytyczne dot. zakładania takich tematów tego zabraniają to jednak skuszę się napisać, że cena za ten model ma 1 z przodu, choć bliżej mu do 2000 niż do 1000 :D Co nie oznacza, że się tylko nią sugeruję. Bynajmniej chodzi mi o to, czy są na rynku alternatywy w postaci automatów o porównywalnej cenie i renomie. A tak w ogóle to chętnie zapoznam się z jakąkolwiek informacją dotyczącą tej marki, a w szczególności tego modelu, który, ku mojemu smutkowi, nie pojawił się na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że wytyczne dot. zakładania takich tematów tego zabraniają to jednak skuszę się napisać, że cena za ten model ma 1 z przodu, choć bliżej mu do 2000 niż do 1000 :D Co nie oznacza, że się tylko nią sugeruję. Bynajmniej chodzi mi o to, czy są na rynku alternatywy w postaci automatów o porównywalnej cenie i renomie. A tak w ogóle to chętnie zapoznam się z jakąkolwiek informacją dotyczącą tej marki, a w szczególności tego modelu, który, ku mojemu smutkowi, nie pojawił się na tym forum.

Jeżeli tak jak mówisz jest nowy i sprzedawany z pudełkiem i kompletem dokumentów to myślę ze warto .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest sprzedawany bez jakichkolwiek opakowań/ certyfikatów itd. W innym wypadku nawet bym się nie zastanawiał :D Pomimo tego wydaje mi się, że zegarki z tej półki nie mają tendencji do awarii w porównaniu chociażby z kwarcami. 

 

Uprasza się kolejne osoby o dołączenie do dyskusji, gdyż zależy mi na czasie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne FC chodzą nowe od 3000 wzwyż, chyba że jakś wyprzedaż się zdaża, tak więc jest to całkiem atrakcyjna cena. Chociaż brak pudełek i papierów jest już mniej atrakcyjny. W takich wypadkach decyzję należy podjąc samemu.


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez SPS
      Sprzedam
       
      Frederique Constant Manufacture Classic
      Ref.  FC-710MC4H4
      Zegarek Polska dystrybucja Jubitom w Katowicach
       
      Full Set jak ze sklepu. Pudełka, dokumenty. Dodatkowo nowy pasek i voucher na pełen serwis.
       
      O Zegarku
      - kaliber automat FC-710/ 26 kamieni/ 4 Hz/ rezerwa chodu 42 godziny
      - koperta 42 mm/ różowe złoto powłoka IP,
      - wodoszczelność 50M (164 ft)
      - dwustronny szafir,
      - zapięcie składany motylek z dwoma przyciskami,
      - przepięknie giloszowana srebrna tarcza, zdobienie mechanizmu na wysokim poziomie przykuwa wzrok
       
      Stan regulaminowe 9/10 – na kopercie jest jedna mikrorysa widoczna tylko pod światło,
       
      Cena 6 570 zł – ubezpieczony kurier w cenie
      (cena katalogowa około 12-13 k zł)
       
      Opcje Płatności i Dostawy;
      - gotówka i odbiór osobisty w Rudzie Śląskiej lub
      - przelew i wysyłka ubezpieczonym kurierem w cenie,
       
      Zapraszam 
      (+48 785286342 - używam whatsApp)  
      Szymon   
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
    • Przez R_Kruk
      Witam,
      Chciałbym opisać moją przygodę z jednym orientem.
       
      Jakiś czas temu znalazłem po dziadku zegarek. Był sprawny i zadbany oprócz bardzo porysowanego szkła i niewielkich rys na kopercie. Postanowiłem go odnowić aby mieć fajną pamiątke po dziadku.
       
       

      Orient przed polerką.
       
      Po doszkoleniu się na forum i zakupienia potrzebnych materiałów zabrałem się do pracy. Zaczełem papierem ściernym o gradacji 400 bo rysy były na tyle glebokie a szklo twarde ze wyższą gradacja robiłbym to 3 dni. Ścierałem okrągłymi ruchami na mokro aż wszystkie rysy znikły a powierzchnia zrobiła się matowa. Zajęło mi to 2 godziny. Następnie przeszedłem do papieru o gradacji 2000 i 2500 żeby wyrównać powierzchnię i przygotować do polerowania. Gdy powierzchnia zrobiła się gładka przygotowałem krążek filcowy i pastę automax (próbowałem też innymi m.in. Tempo ale ta dziala najlepiej). Polerowałem 3 godziny też okrągłymi ruchami dokładając pastę co 10 minut. Szkiełko jest jak nowe. Po tym przeszedłem do polerowania koperty i bransolety do tego użyłem tej samej pasty i ścierki z mikrofibry. Po chwili polerowania już można było się przejrzeć. Zegarek wygląda świetnie 😀
       

       
      Orient po skończonej pracy😁
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.