Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Sportowy do 20, max 25 tys. euro.

Rekomendowane odpowiedzi

GO w sumie malo sportowy jak dla mnie, GP chyba najslabszy wizualnie z calej 4-ki. PP wygrywa z AP uniwersalnoscia. And the oscar goes to PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem GP jest bezkonkurencyjny jesli chodzi o design! Jest to najbardziej sportowy zegarek z wszystkich przedstawionych a geometria koperty nawiazuje troche do statku kosmicznego - super. 

 

AP - ju masz wiec kupno czegos identycznego tylko w czarnym kolorze to nie ten teges

PP - klasa sama w sobie, ale dla mnie nie jest to zegarek sportowy

GO - niby wszystko ok, ale cos do mnie ten zegarek nie gada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 4 wymienionych moim zdaniem PP, GO jest super,ale raczej nie sportowy.

W tej kwocie jednak szukałbym czegoś z...
Może Bartosz 86 ma rację!?

PS.

Zamiast AP brałbym pod uwagę Breguet Marine Chrono


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski. Tarcza im bliżej środka, tym jest bardziej niebieska, na krawędziach jest ciemna, prawie, że czarna.

 

Tak wygląda to na żywo :

 

post-27475-0-57447900-1381868725_thumb.jpg

 

post-27475-0-83842900-1381869294_thumb.jpg

 

Czarna wersja tego PP wygląda tak :

 

post-27475-0-08278500-1381868562.jpg

 

Co do LW, to raczej przegrywa z powyższymi.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodizło o kopertę :) 

ale to dlatego że miałem monitor w trybie przeznaczonym do czytania i przyciemniło mi zdjęcie - przez chwilę miałem wrażenie że widzę patka w dlc i to mnie zdziwiło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, sorki ale Twój wybór d*py nie urywa. Poza PP oczywiście, chociaż mam mieszane uczucia co do niego.

Nie wiem czy w Twoim przypadku bym sie nie wstrzymał, dozbierał i nie kupił Richard Mille.

Co do hublota, jeśli już to All Black. 

W tej cenie to wg mnie decyduje wybór materiału koperty, moze suba niebieskiego w białym złocie? 

Za te pieniądze by sie chciało coś wyjątkowego, ale wg mnie, ja czegos takiego nie znalazłem. Co by mnie skusiło, aby z lekkim sercem wydac tyle kasy. 

Oby Twój nowy zakup zegarka, nie skończył jak Moser.

Tez chciałbym miec taki dylemat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile kosztuje GP ale na pewno jest tańszy od PP a jednocześnie cholernie sportowy a takiego ponoć szukasz...

Ten zegar ma moc!

girard_perregaux_chrono_hawk_10.jpg

 

P.S. A Patka i tak sobie kiedyś kupisz i może jeszcze lepszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z szumi. Richard Mille RM 010 na tym poziomie cenowym moze z lekkim plusem. Wspaniala koperta, sportowy styl, niszowy, o technologii nie wspominajac. Dobrego wyboru!

 

http://www.thewatchquote.com/Richard-Mille-RM010-titanium-No_6050.htm

 

Wspolwlasciciel firmy w ktorej pracuje ma takiego, widzialem dotykalem wachalem:) wspanialy jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wyjdę na wariata, ale nie podobają mi się w AP i PP wskazówki o kształcie parówek. Natomiast cholernie podoba mi się ten 

post-58376-0-04475500-1381908107_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlito,

Lange Datograph Flyback w platynie ;) Troche ponad budzet ale majac niewiele do dolozenia, osobiscie bym sie nie zastanawial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślełem o Datographie, wkrótce będę miał okazje go przymierzyć :) Co do Richard Mille, to wątpie aby mi sumienie pozwoliło na taki wydatek. Przynajmniej jeszcze nie teraz, może kiedyś. Gdybym jednak się zdecydował na zegarek za takie pieniądze, to grzebałbym wyłącznie w ofercie Lange&Sohne i byłby to najprawdopodobniej któryś z Zeitwerków. Pozatym RM z tego co pamiętam w wiekszości przypadków są tytanowe, a ja tytanu nie lubię. Na dzień dzisiejszy zostaje przy tych czterech zegarkach które pokazałem na poprzedniej stronie i między nimi będę wybierał tego jedynego, tak więc podziękuję już za kolejne propozycje. Nie ukrywam też, że największe szanse ma AP i PP. GP jak Zbyszek słusznie zauważył ma świetny styl i sportowy charakter, ale na dzień dzisiejszy jest bardzo mało zdjęć tego zegarka i tak naprawde jest on dla mnie wciąż wielką niewiadomą. Tak czy siak muszę go najpierw zobaczyć na żywo, wtedy napewno będę mądrzejszy. Biorę też pod uwagę zawsze to jak dany zegarek trzyma cene i tutaj PP jak i AP ma sporą przewagę nad GP. Gdybym dzisiaj miał wybierać tak bez chwili zastanowienia się, pod wpływem impulsu, to mój wybór by padł na Patka, bo rzeczywiście ostatnimi czasy strasznie mi on chodzi po głowie, tylko zastanawiam się też, czy tak naprawde jest on wart swoich pieniędzy, bo co aż tyle kosztuje? Przedewszystkim płacimy tutaj za nazwe i prestiż, bo taka jest prawda, już pomijam fakt, że zegarek mi się bardzo podoba, rozumiem też, że to historia, jakość itd. Temat jeszcze do przemyślenia, nie chce nic kupować pod wpływem emocji. Natomiast nowy diver AP w ceramice, to tak naprawde doskonale mi znany zegarek, wiem, że jest rewelacyjnie wykonany, że świetnie leży na moim nadgarstku, że w ogóle mi się nie nudzi i że napewno byłbym zadowolony gdybym się zdecydował na jego ceramicznego braciszka, bo mieć taką parke ulubionych i sprawdzonych zegarków, to też przecież wielka frajda :) A co do GO, to jest on czarnym koniem tego całego zamieszania, gdzieś już pisałem, że na żywo zrobił on na mnie kolosalne wrażenie. No nic, zobaczymy co mi czas nowego na nadgarstek przyniesie :)

 

ps. ja pieprze takie dylematy, wczoraj zasnąć nie mogłem :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iNeed... And just keep on consuming, everthing will be ok then:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie firmy najlepiej trzymające cenę wg moich obserwacji to właśnie Patek i Rolex  - mowa modelach ze standardowej oferty nie edycjach limitowanych i wystawianych na aukcjach (choć i na tym polu też te 2 firmy rządzą). Także zainwestujesz więcej (na Patka) od konkurencji ale przy odsprzedaży odzyskasz swoje. Niewielka utrata wartości oprócz kilku oczywistych czynników wynika właśnie z bardzo stabilnych i stosunkowo wysokich cen początkowych, które praktycznie nie są obniżane o więcej niż 15% w odniesieniu do ceny katalogowej. Wiadomo, że producent, niby prestiżowy, który pozwala sobie na przeceny modeli o 50%, a czasami nawet 70% względem ceny katalogowej nie będzie przedstawiał wysokiej wartości na rynku wtórnym.

 

Także bierz Patka - zrób piękną galerię, odnieś się do jego legendy, chętnie poczytamy ciekawą relację o Patku. Jak Ci się nie spodoba i będzie w super stanie - sprzedaż z niewielką stratą nie powinna być problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach ciekawostki. Post kolegi z sąsiedniego forum :

 

"Ceny PP (jak i AP) z roku na rok rosną. Dla przykładu - 5980 wg "AU Katalog 2012" - 34.800 euro, "AU Katalog 2011" - 31.710 euro, "AU Katalog 2010" - 28.750 euro, czyli corocznie drożeje o ok. 3K - 4K euro"

 

Dzisiaj ten zegarek katalogowo kosztuje już przeszło 38 tysięcy euro (wg. katalogu) !

 

Podobnie AP (w tym przypadku diverek).

 

"AP Diver w stali - wg "AU Katalog 2011" - 12.200 euro, "AU Katalog 2012" - 13.800 euro, "AU Katalog 2013" - 15.100 euro, "AU Katalog 2014" - już 16.400 euro"


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. ja pieprze takie dylematy, wczoraj zasnąć nie mogłem :D

 

Oj takie nieprzespane noce to tylko pozazdrościć.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach ciekawostki. Post kolegi z sąsiedniego forum :

 

"Ceny PP (jak i AP) z roku na rok rosną. Dla przykładu - 5980 wg "AU Katalog 2012" - 34.800 euro, "AU Katalog 2011" - 31.710 euro, "AU Katalog 2010" - 28.750 euro, czyli corocznie drożeje o ok. 3K - 4K euro"

 

Dzisiaj ten zegarek katalogowo kosztuje już przeszło 38 tysięcy euro (wg. katalogu) !

 

Podobnie AP (w tym przypadku diverek).

 

"AP Diver w stali - wg "AU Katalog 2011" - 12.200 euro, "AU Katalog 2012" - 13.800 euro, "AU Katalog 2013" - 15.100 euro, "AU Katalog 2014" - już 16.400 euro"

Ja pierdziele... 1,5 roku temu kupowalem za 10.000 euro tego Divera z pocalowaniem raczki a teraz...?!

Te 10tys euro to DLA MNIE max za ten zegar biorac pod uwage jego mechanizm historie manufaktury etc. Za 16tys euro szukal bym zdecydowanie cos z oferty PP( nowkie pewnie nie kupie ale lekko uzywane). Zdecydowanie bardziej orzyjazdne zegary na codzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 10tys euro to DLA MNIE max za ten zegar biorac pod uwage jego mechanizm historie manufaktury etc.

Mógłbyś Bartek rozwinąć? Masz jakieś zastrzeżenia do tego zegarka? Pomińmy fakt, że był za duży na Twój nadgarstek. Dla mnie ten zegarek jest bezkonkurencyjny, wart każdego grosza.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze zegar jest swietny ale jako kolejny w kolekcji( nazwalbym go weekendowym).

Ja jestem jednozegarkowcem i dla mnie zegar na ktory wydaje kupe kasy musi spelniac kilka niezbednych z mojego punktu widzenia kryteriow a moanowicie: byc uniwersalnym, wygodnym do noszenia przez 12h oraz posiadac mechanizm o powtarzalnym dokladnym chodzie.

AP wygodnym nie byl noszac go codziennie a i jego wahniecia dobowe mnie irytowaly.

Niemniej ze wzgledu na fakt ze to piekny zegar i zacna manufaktura uwazam ze cena 10tys euro jest do przelkniecia ale wiecej bym za niego na pewno nie zaplacil(argumenty powyzej).

To moj punkt widzenia. Ty masz zupelnie inna sytuacje choc podtrzymuje swoje zdanie iz kupowanie drugiego takiego samego zegara(w mojej ocenie brzydszego od stalowego) mija sie z celem.

PP to klasa sama w sobie a jak koledzy slusznie zauwazyli jest bardzo uniwersalnym zegarem i przy tym w swietnym rozmiarze i grubosci koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Rzeczywiście do tego zegarka trzeba mieć kawał łapska, na nadgarstki mniejsze niż 18cm. się poprostu nie nadaje, ale już w przypadku większych nadgarstków, np. takich jak mój, to uważam, że leży wyśmienicie i jego noszenie jest naprawde dość komfortowe. Zegarek ten też swoje waży, do lekkich nie należy, co ja akurat bardzo lubię, bo uważam, że tego typu zegarki poprostu trzeba czuć na ręce - zdecydowanie jest to waga ciężka :) Niemniej jednak zgadzam się z Twoją opinią, że jest to zegarek mało uniwersalny i najlepiej się sprawuje jako właśnie ten jeden z wielu, czyli taki do uzepełnienia kolekcji. Najlepiej się sprawdza jako zegarek wakacyjny, chociaż ja zakładam go również czasami też i do koszuli, oczywiście tej bardziej sportowej i uważam, że wygląda to ok. - że tak powiem "nowocześnie" ;) Naprawde go uwielbiam, jego zakup był strzałem w dziesiątkę. Bardzo jestem ciekaw ceramicznej wersji, a smaczku mi jeszcze dodają te wszystkie review które można przecytać w sieci, za każdym razem zegarek ten zbiera więcej niż pozytywne opinie.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.