Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hiob

Gdzie w Krakowie przeczyścić/naoliwić Omegę i Rolexa?

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o Seamastera i Explorera II. Płonka podał orientacyjną cenę 700 złotych za czyszczenie Omegi, trochę drogo jak na mój gust. Jest ktoś w Krakowie godny zaufania, kto to zrobi taniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omegę możesz spróbować u Strojnego na Sławkowskiej 2


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omegę możesz spróbować u Strojnego na Sławkowskiej 2

 

ale taniej chyba nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno byc taniej , wedlug cennika ze strony internetowej jest tak:

 

 

Czyszczenie i koserwacja
zegarek mechaniczny 35 - 45 zł
markowy zegarek mechaniczny 70 - 300 zł

 

 

i uwazam ze to drogo (zakladajac trzy stowy) a pan Plonka ze swoja cena odlecial....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300 jeśli by było za Omegę to bardzo dobra cena.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza Strojnym, też raczej nikt przychodzi mi do głowy... 300zł za Omegę czy Rolka to niewygórowana cena. Serwisowałem u Strojnego ostatnio trzy zegarki, jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idac do Strojnego mozna jeszcze zapytac u Wojnara , to w koncu niedaleko , Rynek Główny 28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, na pewno się przydadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 30-40 zł można okulary wyczyścić a nie omegę czy rolka,same uszczelki i test szczelności więcej kosztuje..700zł za konserwację omegi to przyzwoita cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 30-40 zł można okulary wyczyścić a nie omegę czy rolka,same uszczelki i test szczelności więcej kosztuje..700zł za konserwację omegi to przyzwoita cena.

 

Pytanie tylko, czy "same uszczelki i test szczelności" muszą tyle kosztować?  A jeśli więcej, to o ile więcej?  Skoro za 700 zł można kupić cały niezły szwajcarski zegarek mechaniczny, który potem można wyczyścić pewnie za sto złotych, to czemu czyszczenie omegi musi kosztować 700?

 

Mój amerykański zegarmistrz, Wietnamczyk, który wymienił mi szafirowe szkiełko w IWC, policzył za nie 20 dolarów, bo on tyle za nie płaci. Wymieniłem je tu, bo gdy oddałem zegarek w Krakowie do naprawy, myśląc, że będzie taniej, nie tylko mi wcisnęli jakiegoś mineralnego knota tłumacząc, że w IWC nie było szafiru, to na dodatek grubość szkiełka była inna (powinno wystawać, a było "wewnątrz" obramowania, ale przy okazji zegarmistrz ukradł mi złote śrubki przykręcające tylną ściankę zegarka. Nie sądzę nawet, by to zrobił z chęci zysku, podejrzewam jedynie, że je zniszczył, bo to 18-karatowe złoto, a więc bardzo miękkie i trzeba to umiejętnie odkręcać. Niestety mnie w Krakowie nie było, ktoś pośredniczył w tej "naprawie" i dopiero, gdy otrzymałem zegarek tutaj zobaczyłem jacy "fachowcy" naprawiają te czasomierze.

 

Tak więc ja nie mam, niestety, zbyt dobrego doświadczenia  z krakowskimi rzemieślnikami. Dlatego też tutaj pytam licząc na jakieś konkretne rady i na wskazówki, by nie trafić znów na takiego konowała. Ale jeśli krakowski rzemieślnik ma być droższy od amerykańskiego, to cała ta operacja nie ma zbyt wielkiego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden dobry serwis nie naprawia-konserwuje drogich zegarków za grosze.Po pierwsze części nie są tanie,po drugie serwis bierze odpowiedzialniść za Twoje mienie.Np.przegląd rolexa to 2700zł..drogo,ale w skład powyższego wchodzi min.wymiana wskazówek.sprężyny,uszczelek ,polerowanie koperty i bransolety.Praktycznie zegar wraca jak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegląd braitlinga u Pieskiewicza wynegocjowalem za ponad 1000 z wielkimi bulami ale sprzęt wrócił jak nowy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy "same uszczelki i test szczelności" muszą tyle kosztować?  A jeśli więcej, to o ile więcej?  Skoro za 700 zł można kupić cały niezły szwajcarski zegarek mechaniczny, który potem można wyczyścić pewnie za sto złotych, to czemu czyszczenie omegi musi kosztować 700?

 

Mój amerykański zegarmistrz, Wietnamczyk, który wymienił mi szafirowe szkiełko w IWC, policzył za nie 20 dolarów, bo on tyle za nie płaci. Wymieniłem je tu, bo gdy oddałem zegarek w Krakowie do naprawy, myśląc, że będzie taniej, nie tylko mi wcisnęli jakiegoś mineralnego knota tłumacząc, że w IWC nie było szafiru, to na dodatek grubość szkiełka była inna (powinno wystawać, a było "wewnątrz" obramowania, ale przy okazji zegarmistrz ukradł mi złote śrubki przykręcające tylną ściankę zegarka. Nie sądzę nawet, by to zrobił z chęci zysku, podejrzewam jedynie, że je zniszczył, bo to 18-karatowe złoto, a więc bardzo miękkie i trzeba to umiejętnie odkręcać. Niestety mnie w Krakowie nie było, ktoś pośredniczył w tej "naprawie" i dopiero, gdy otrzymałem zegarek tutaj zobaczyłem jacy "fachowcy" naprawiają te czasomierze.

 

Tak więc ja nie mam, niestety, zbyt dobrego doświadczenia  z krakowskimi rzemieślnikami. Dlatego też tutaj pytam licząc na jakieś konkretne rady i na wskazówki, by nie trafić znów na takiego konowała. Ale jeśli krakowski rzemieślnik ma być droższy od amerykańskiego, to cała ta operacja nie ma zbyt wielkiego sensu.

to po jasnego grzyba pytasz kto Ci to zrobi w Krakowie. Idż do swojego Wietnamczyka i niech Ci dalej zakłada szkiełka niewiadomego pochodzenia i wciska głupoty, że jest oryginalne. Skoro jesteś zadowolony to w czym problem? Po co Ci do tego Kraków?


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np.przegląd rolexa to 2700zł..drogo,ale w skład powyższego wchodzi min.wymiana wskazówek.sprężyny,uszczelek ,polerowanie koperty i bransolety.Praktycznie zegar wraca jak nowy.

Dla mnie mając Rolexa raczej bym dbał o to by wskazówki nie były wymieniane, kopery raczej tez bym wolał nie polerować! Czemu trzeba wymieniać sprezyne jak jest dobra?! Tego trochę nie rozumiem może i na tyle się nie znam.

Z tego co się orientuje to zegarek w miarę dobrze zachowany w orginalnym stanie jest więcej warty niż taki po wymianie tarczy, wskazówek i po stracie ostrych kantow?! Jeszcze Rolexa nie mam ale bardzo bym chciał suba 5513 vintage nie odnawianego! I jestem w stanie więcej za niego zapłacić niż za nowsza wersje w lepszym stanie! I myśle ze na Pieknej w Warszawie podstawowy serwis takiego Rolka nie kosztował by 2700.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

markowy zegarek mechaniczny 70 - 300 zł

 

 

Kilka lat temu za Speedmastera (przegląd) zapłaciłem 450zł. Zegarmistrz u Strojnego ma kwity od Omegi (że był szkolony, że umie itd.) to musi kosztować. Myślę, że Płonka nigdzie nie odleciał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle kosztuje u Pieśkiewicza.Co do sprężyny i wskazówek rolex ma taką procedurę,a koperta i bransoleta obrabiane są na odpowiednich maszynach,po obróbce zegarek jest jak nowy.Ceny serwisu np Jaegera są jeszcze wyższe zależy od komplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwisy fabryczne wole omijać szerokim łukiem! Wiem, ze może pieskiewicz jest autoryzowanym serwisem ale wole oddać do zaufanego zegarmistrza! Może i jestem po przejściach ze swoim Fortisem oddałem do autoryzowanego serwisu w Warszawie dobrze znanego i niby jedynego i wracał tam z 5 razy! Z racji ze używałem innych Zegarkow po odebraniu Fortisa, nie sprawdziłem do końca i niestety dalej nie działa :(. I jak to się mówi siedzę z ręka w nocniku bo było to ze 2lata temu ale za gapowe się płaci!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mając Rolexa raczej bym dbał o to by wskazówki nie były wymieniane, kopery raczej tez bym wolał nie polerować! Czemu trzeba wymieniać sprezyne jak jest dobra?! Tego trochę nie rozumiem może i na tyle się nie znam.

Z tego co się orientuje to zegarek w miarę dobrze zachowany w orginalnym stanie jest więcej warty niż taki po wymianie tarczy, wskazówek i po stracie ostrych kantow?!

 

 

+ dla tej wypowiedzi

 

widac sa tu tacy co regularnie przeplacaja i jeszcze probuja to sobie jakos uzasadniac

 

zegar-miszcze kasujacy po 7 stow za przeglad ety czy vj musze miec niezla beke z takich swoich "klientow"

 

przepraszam za kolokwializmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Ci co serwisują swojego np. mercedesa w serwisie są głupi ,a Ci co to czynią u Pana Zdzisia są mądrzy i rozsądni? Ciekawy tok rozumowania..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Ci co serwisują swojego np. mercedesa w serwisie są głupi ,a Ci co to czynią u Pana Zdzisia są mądrzy i rozsądni? Ciekawy tok rozumowania..

Każdy interpretuje to po swojemu! Ja tego nie powiedziałem! Może nie u "zdzisia" ale juz nie jedna historie słyszałem o autoryzowanym serwisie "merca" itp. I nie kiedy maja dużo mniej pojęcia niż przysłowiowy "zdzisio"! Bo są nauczeni żeby podpiąć pod komputer i wymieniać moduły, komputery itp. A nie dążyć do wyeliminowania problemu po kosztach! Dla tego wole mieć "starszego" merca niż najnowszego na wypasie!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Ty nadales teraz  taki tok rozumowania , nikt tu tak sprawy nie stawial w ten sposob

 

nie wiem czy porownania samochody - zegarki sa odpowiednie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydatek 700zł na serwis omegi raz na 8 lat to przesada?Przecież to 2 tankowania osobówki.Chcesz,żeby ktoś wykonał dobrze swoją pracę za hamburgera? Jeżeli kupujesz zegarek za np. 30 tys spodziewaj się,że jego serwis też kosztuje,to norma.Podobnie jest z autami i wszystkim co kosztuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydatek 700zł na serwis omegi raz na 8 lat to przesada?Przecież to 2 tankowania osobówki.Chcesz,żeby ktoś wykonał dobrze swoją pracę za hamburgera? Jeżeli kupujesz zegarek za np. 30 tys spodziewaj się,że jego serwis też kosztuje,to norma.Podobnie jest z autami i wszystkim co kosztuje..

Troszkę mijamy się z wypowiedziami! Nie pisałem ze za serwis omegi np. chrono jest to dużo! Ale po co wymieniać wskazówki, sprezyne itp jak są dobre?! Każdy na tym forum daży do tego by mieć zegarek marzeń i wiadomo ze serwis kosztuje! Ale istnieją zegarmistrze co nie pracują w autoryzowanych serwisach i maja większa wiedzę i doświadczenie od tych co w takowych pracują!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się,znakomita większość zegarmistrzów pracujących poza serwisami firmowymi specjalizuje się w naprawach ETY ,często inhous np.zenitha czy jaegera to dla niego temat trudny i skomplikowany.Serwisy firmowe są szkolone by naprawiać werki własnych manufaktur.Słyszałem o niekompetencji polskiego serwisu SG,ale to margines..Jeszcze dochodzi dostęp do części zamiennych ,który jest utrudniony dla niezrzeszonych fachowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.