Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zdroker

Mesh - czyszczenie domowym sposobem

Rekomendowane odpowiedzi

Moja  żona nosi od kilku lat zegarek na bransolecie typu mesh. Jest to wyrób efektowny, ale po jakimś czasie używania pomiędzy otworki w siatce bransolety dostają się zanieczyszczenia, które objawiają się szaro-czarnym paskiem na nadgarstku. Krótko - ohyda.

Może ktoś z forumowiczów miał podobne doświadczenia i domowymi sposobami pozbył się problemu. Jeśli tak - proszę o krótki opis tych sposobów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź szczoteczkę do zębów (lub inną) nałóż pastę do zębów i jeżeli zanieczyszczenia są powieszchniowe to powinno wystarczyć.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

 

Weź szczoteczkę do zębów (lub inną) nałóż pastę do zębów i jeżeli zanieczyszczenia są powieszchniowe to powinno wystarczyć.

Szkopuł w tym, że zabrudzenia gromadzą się pomiędzy małymi oczkami siatki mesha, więc nie są powierzchowne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega dobrze radzi. Pasta powinna to wyczyścić. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mareek11

Innym sposobem chyba lepszym będzie  użycie myjki ultradźwiękowej ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko trzeba wydać trochę kasy na tą myjkę, a pastę mamy za darmo. Zawsze można kupić taką myjkę jeżeli pierwsza metoda się nie sprawdzi. Chociaż moim zdaniem szczoteczka i pasta spokojnie dadzą radę.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mareek11

Tak ale pasta zostaje zawsze  w drobnych zakamarkach a taka myjka to nie jest ogromny wydatek a można ją do wielu rzeczy  używać w domu.Kolega pisał że ma żonę więc i pewnie dużo biżuterii , Parę miesięcy temu gdy kupiłem myjkę do moja Pani  przez dłuższy czas ją męczyła myjąc swoje świecidełka  bo muszę powiedzieć że efekt jest powalający

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeżeli myjka będzie wykorzystywana do innych celów można się zastanowić nad jej zakupem. Natomiast nie zgodzę się z Twoim stwierdzeniem, że pasta do zębów pozostaje w zakamarkach, ma taką konsystencję, że jest to mało prawdopodobne. Tym bardziej, że później możemy "opłukać" bransoletkę stosując szczoteczkę  z czystą wodą. Ja tak robię od dawna i wyczyściłem tą metodą już wiele przedmiotów. Niemniej ostateczna decyzja należy do samego zainteresowanego :) .


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mareek11

 Pewnie masz rację. Jeśli kolega nie ma zamiaru czyścić zegarków na ,,większą" skalę to szczoteczka powinna wystarczyć.Tylko czy pasta nie porysuje szkiełka/koperty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czyszczę nawet koperty polerowane szczoteczką. A nie trzeba czyścić całego zestawu można zdjąć bransoletę z zegarka.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mareek11

 Tak wiem ale właśnie się zastanawiam czy ślady nie zostaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.