Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hiob

Heuer Carrera 1553 S

Rekomendowane odpowiedzi

    Chyba to już ostatni rozdział mojej sagi. Po intensywnej wymianie listów z kimś w Szwajcarii doszliśmy do tego, że zegarek wróci tam raz jeszcze (to będzie jego trzecia wizyta w La Chaux-De-Fonds) i wymienią wskazówki i tylny dekielek koperty. Mają ciągle nowe na składzie, więc tylko wypadałoby się zapytać czemu ich nie wymienili za pierwszym razem?

    Co do prób usunięcia grawerki na dekielku zegarka, odpowiedzieli mi, że często klienci nie życzą sobie, by takie rzeczy usuwać i dlatego tego nie zrobili. Miało by to sens, gdyby nie próbowali, ale przecież oni usiłowali wypolerować te wygrawerowane napisy i za pierwszy razem gdy tam był zegarek i za drugim, gdy poleciał do poprawki. Nikt też się mnie nie pytał, czy chcę ten napis zachować.

    Podobnie się ma sprawa ze wskazówkami. Twierdzą, że często klient nie życzy sobie, by je wymieniano. Zgoda, ale dlaczego w takim razie wymieniono mi jedną, zostawiając dwie? Dlaczego mnie nikt nie zapytał, co sobie życzę?

    I jeszcze kwestia bransolety. Ja zamówiłem bransoletę "z epoki", dostałem nową, z logo TAG. Za 180 dolarów. Jedyne, co mogłem tu wywalczyć, to zamianę za skórzany pasek z zapinką Heuer. Ale to także by mnie kosztowało 18o dolarów, bo mi pieniędzy nie oddadzą. Po prostu mogą mi wymienić bransoletę na pasek. Zatem  zostaję przy bransolecie. Tutaj problem chyba polegał na pośrednikach, a konkretnie na jubilerze z Charlotte, przez którego przechodziła cała korespondencja. Myślę, że to on "zapomniał" mnie poinformować, że to nie będzie stara bransoleta, ale zwykła, nowa, TAG-owska. A teraz już za późno. więc jeśli już muszę wydać 180 dolarów, wolę kawałek metalu, niż skóry cielaka.

   Teraz trzeba tylko czekać na powrót zegarka ze Szwajcarii, co może potrwać kolejne tygodnie, czy nawet miesiące.

 

   Ostatnie informacje na angielskojęzycznym forum WUS są tutaj:  http://forums.watchuseek.com/f11/overhauling-vintage-heuer-1553-s-953955-9.html#post9029874

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lektura...

Dobrze, ze nie mam Heuer'a ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Hiobie bardzo Lubie ogladac twoj Kanal na yt. :)

A BMW swietne, moje marzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Angelo. I pamiętaj, marzenia się spełniają. Czasem tylko trzeba na to trochę poczekać. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Wiem hiobie... Bardzo dobrze o tym wiem :)

Pozdrawiam angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie koniec. Właśnie zegarek powrócił po raz trzeci ze Szwajcarii i już nie mam więcej zastrzeżeń. To znaczy gdybym chcial być złośliwy, to może bym się do czegoś przyczepił, ale ja jestem "do rany przyłóż" człowiek i uważam sprawę za zakończoną.

 

Zegarek wrócił z nowymi wskazówkami, jak obiecano. Ma też "dekielek" chyba wyczyszczony, wypolerowany. Obiecywali nowy i być może to jest nowy, ale bardziej mi wygląda na polerkę. Nie ma to znaczenia - ważne, że znikła ta grawerka, jaką w młodości tam umieściłem.   Wygląda na to, że także po raz drugi wymienili szkiełko, bo gdy poprzenio zegarek był u mnie już mi się udalo na nim zrobić jakąś ryskę, a teraz jest dziewica. A poniżej parę fotek. Tarcza nie była odnawiana, ale to mi zapowiedzieli jeszcze przed robotą. Zresztą ta tarcza wygląda bardzo dobrze. W "realu" nie widać tych drobnych niedoskonałości, jakie wychodzą na zdjęciach. A za parę dni napiszę Wam jak z jego dokładością. Ale nawet, gdyby nie był super dokładny, to nie będę go wysyłał do Szwajcarii po raz czwarty. To taki prosty mechanizm, że sam go sobie ustawię, bo już to dawniej parę razy robiłem.

 

IMG-1196.jpg IMG-1199.jpg IMG-1200.jpg IMG-1204.jpg IMG-1207.jpg IMG-1208.jpg IMG-1209.jpg IMG-1212.jpg IMG-1221.jpg IMG-1227.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny model no i wygląda teraz rewelacyjnie :)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

super zegarek  :)

wkoncu TH sie postaral  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jeszcze parę fotek:

 

IMG-1235.jpg

 

 

IMG-1236.jpg

 

 

IMG-1237.jpg

 

 

IMG-1239.jpg

 

 

IMG-1240.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pieniędzy.czasu i nerwów to kosztowało ale efekt końcowy jest O.K - gratuluję świetnego Heuera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki. Nadal wygląda pięknie, a tu jakiś filmik o tym zegarku:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.