Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
StaryWilk

Zegarkowe okazje z różnych źródeł

Recommended Posts

1 godzinę temu, michszy napisał:

Jakie L2L ma to chrono od Roue?

48 mm. 

19 minut temu, rknas napisał:

Jakie mechanizmy tkwią w tym Behrensie?

Piszą o tym na stronie przy poszczególnych modelach...

Generanie Miyota. Np. 9015, czy 9100 i własne modyfikacje oznaczane BR2515. 
Wiem tyle co wyczytam - nie mam od nich działki od sprzedaży 😉

Edited by agremi

A’propos wspominanego wcześniej Aragona, który po prostu jest tani (zawsze ma promocje, czyli zawsze jest tani), za tani zdecydowanie jak na werki i wykonanie (tylko się cieszyć rzecz jasna) - chciałbym Wam pokazać jak wygląda noszona bransoleta, z jednej strony trochę siermiężna, wyglądająca ‚oldskulowo’, w rzeczywistości solidna, dobrze spasowana i wyglądająca mimo wszystko dobrze (w odróżnieniu np. od Breitlinga gdzie bransa wygląda zawsze jakby była używana, rozklekotana i jakby miała się zaraz rozlecieć). Ta z Aragona jakoś się nie rysuje... nie widzę żadnej ryski, co mnie zadziwia. 
Bardzo możliwe, że mimo iż mam już dwa, skuszę się z czasem na więcej (choć wcale nie jestem fanem nurków)! 😀

52525B3A-C666-4A37-9D56-50155E1F38BF.jpeg

9823DCC3-65C2-4517-A1E0-FC7088082914.jpeg

F4C96601-FFF8-41B6-B9FD-FF964F3E62F6.jpeg

562025F2-FBCC-48C4-BDB5-ED2BD0FB9DDD.jpeg

Dobre w tym Mako: 

Typ mechanizmu mechaniczny z automatycznym ciągnięciem

Jak ktoś lubi takie klimaty z boazerią, to na Ashford jest fajna cena na kwarcowe chrono Tissota. Dojdzie wysyłka i opłaty, ale pewnie można też jakieś 10% albo koszt wysyłki zbić kodami.

obraz.thumb.png.8b8abcbceb68fcc845ea61842f95d6d8.png

P.S. Teraz sobie przypomniałem - nie jestem pewien, czy Tissota wysyłają do Europy.

Tak się szwendam po internecie i... na uhrzeit.org mają całkiem sensowne przeceny na Certinę. Do tego jeszcze na parę modeli FC i ML.

Może nie wszystko "za pu ceny", ale po rabacie przynajmniej część modeli wygląda całkiem atrakcyjnie. Jak ktoś się akurat za jakąś Certiną rozgląda, to może trafi swój typ w dobrej cenie. Wysyłka jest gratis.

obraz.thumb.png.a06b14609d8beab0f38e68eaa36e1407.png

Jak porównać z aktualnymi cenami u nas to:

obraz.png.b6faeaca68bb2703ddbd545baa5304e8.png vs obraz.png.9ef4da4d48d8fca030b90cceaed71d66.png

Lubię sobie łazić po necie i szukać jakiś niszowych marek, ale mających coś ciekawego do zaproponowania w kwestii designu lub trzymających ponadprzeciętną relację designu / jakości do ceny. Trzymając kaskę na jakiś grubszy zakup mogę przez najbliższy czas co najwyżej łapać jakieś małe okazje na szybką rotację. Wiadomo - by móc stale dostarczać ośrodkowi nagrody w mózgu strzałów przyjemności ;) Oto jedna z takich okazji.

Marka William L. - kickstarterowa, mocno low-costowa, ale podoba mi się ich pomysł na użycie w niektórych czasomierzach automatycznego chronografu Seiko NE88A (fajna i raczej rzadko stosowana alternatywa do VJ7750)

https://www.williaml1985.com/en/

Tu fajna panda w automacie: https://www.williaml1985.com/en/chronographs/170-automatic-chronograph-3760256222089.html

A tu coś nowego, też automat: https://www.williaml1985.com/en/54-collection-wl

Z Amazona w UK złapałem taki oto kwarcyk, w stylu chronografów z lat 50. Specyfikacja nie za mocna, ale wait for it... Zobacz najpierw filmiki, a poniżej ile to to kosztuje w promocji...

Swoją drogą całkiem ładnie ogarnęli te filmiki, jak na takie budżetowe zegareczki.

Cena? Przy checkoucie Amazon naliczył jakieś dodatkowe rabaty (nie mam żadnych specjalnych, każdy dostaje) i z VAT i przesyłką ściągnęło mi z karty... 241 zł. Wow! Dla mnie super, jak na chwilową zabaweczkę bez poczucia winy sprawdzi się idealnie ;)

https://www.amazon.co.uk/s?k=william+l+watch&crid=T0QUXLW87ITP&sprefix=william+l%2Caps%2C192&ref=nb_sb_ss_ts-a-p_7_9

Edited by CzasNaZdjecia

A czy przy checkoucie Amazon nie odliczył Ci czasem angielskiego VATu? I teraz wpadnie nasz polski i ewentualnie jeszcze koszt odprawy? Daj znać, bo sam jestem ciekaw jak Amazon.uk teraz funkcjonuje przy wysyłkach do UE.

Order Summary
Item(s) Subtotal: £32.50
Postage & Packing: £3.73
Total Before VAT: £36.23
VAT: £0.00
Total: £36.23
Import Fees Deposit £8.33
Grand Total: £44.56

Zatem to Import Fees Deposit £8.33, który już zapłaciłem to dokładnie 23% naszego VATu. To czego nie uwzględnili to cło, ale może nie będzie?

Czyli VAT już ogarniają przy wysyłce. 👍

Dobrze wiedzieć, że nie dojdzie jakieś 80 PLN za usługę odprawy importowej - jak nasze firmy kurierskie lubią sobie policzyć.

Ale wygrzebałeś, fajne zegary w jeszcze lepszych cenach.

Mi wpadł w oko ten chrono - 3 kpln za mechaniczny chronograf?

image.thumb.png.2707ac10e339ffb7c1bcd4acc67c87f4.png

Edited by Iko

44 minuty temu, Iko napisał:
Ale wygrzebałeś, fajne zegary w jeszcze lepszych cenach.
Mi wpadł w oko ten chrono - 3 kpln za mechaniczny chronograf?
image.thumb.png.2707ac10e339ffb7c1bcd4acc67c87f4.png

Zacny, dobrze zrecenzowany. W tej cenie masz szwajcarski automat z chronografem ETA C01.211, ale to jednak niższa półka (tylko 15 kamieni) i trudny w serwisie mechanizm (raczej się go wymienia niż serwisuje, ja byłem ze swoim w autoryzowanym serwisie, by zredukować lekki luz osiowy na wahniku i odszedłem z kwitkiem, bo nie umieją takich rzeczy, chcieli zamówić cały werk). W tym Seiko NE88A masz koło kolumnowe i pionowe sprzęgło. Naprawdę dobra cena jak na tyle bajerów.

Edited by CzasNaZdjecia

Longislandwatch.com wypuscilo serie fajnych sportowo-eleganckich zegarkow z miyota w srodku.

wielu szuka tego typu zegarkow, cena w mojej ocenie jest atrakcyjna (szafir z AR, bransa, 38mm, data, dobra luma).

Ja zamowilem czarną wersje z gladkim bezelem, jak dojdzie to wrzucę fotki na forum.

F9660731-4120-4102-B7A7-0F464285957B.jpeg

20 minut temu, luukasz napisał:

Longislandwatch.com wypuscilo serie fajnych sportowo-eleganckich zegarkow z miyota w srodku.

wielu szuka tego typu zegarkow, cena w mojej ocenie jest atrakcyjna (szafir z AR, bransa, 38mm, data, dobra luma).

Ja zamowilem czarną wersje z gladkim bezelem, jak dojdzie to wrzucę fotki na forum.

W sumie to trochę droższe te zegarki są niż przewidywałem. Jak dodać VAT to czy to nadal dobra cena? Ja wiem, że kupiłeś, bo Ci się podoba, ale ogólnie pytam się o samą specyfikację.

PS. czym idzie i kiedy będzie u Ciebie?

Wybralem najtansza przesylke za 17$ wiec spodziewam sie ze trochę to potrwa, niemniej jednak na pierwszy zakup w tym sklepie jest dostępny  rabat 5%, a patrząc na ceny podobnych propozycji to zegarek wydaje sie byc rozsądnie wyceniony, bo ostatnio zegarki microbrandow raczej nie schodzą ponizej 400$-500$ (traska itp.)
z resztą trudno o jakąs alternatywe  w podobnym rozmiarze, z datą, szafirem i bransoletą z pelnymi endlinkami poza mize glycine combat 6.

Czailem sie na smiths everest, ale jednak potrzebuje daty w zegarku wiec z bananem na twarzy dokonalem zakupu islandera. Wszystko mi w tym zegarku pasuje;)

26 minut temu, luukasz napisał:

Wybralem najtansza przesylke za 17$ wiec spodziewam sie ze trochę to potrwa, niemniej jednak na pierwszy zakup w tym sklepie jest dostępny  rabat 5%, a patrząc na ceny podobnych propozycji to zegarek wydaje sie byc rozsądnie wyceniony, bo ostatnio zegarki microbrandow raczej nie schodzą ponizej 400$-500$ (traska itp.)
z resztą trudno o jakąs alternatywe  w podobnym rozmiarze, z datą, szafirem i bransoletą z pelnymi endlinkami poza mize glycine combat 6.

Czailem sie na smiths everest, ale jednak potrzebuje daty w zegarku wiec z bananem na twarzy dokonalem zakupu islandera. Wszystko mi w tym zegarku pasuje;)

No to super i cieszę się razem z Tobą, że doczekałeś się tego na co czekasz :) Troszkę wygląda jak połączenie SNXS79, King Seiko, Sarba i dodane jubilee. Ciekawe i ładne połączenie. Co w środku za highbeat siedzi? Miyota?

13 godzin temu, CzasNaZdjecia napisał:

Zacny, dobrze zrecenzowany. W tej cenie masz szwajcarski automat z chronografem ETA C01.211, ale to jednak niższa półka (tylko 15 kamieni) 

To chyba nie do końca prawda - liczba kamieni nie oznacza automatycznie niższej półki, a zasadniczo mniej komplikacji. Są zegarki z wyższych pięter piramidy, które mają podobną liczbę kamieni. Z drugiej strony są producenci, którzy ładują dużo kamieni do zegarków wątpliwej proweniencji i właśnie ilością kamieni kuszą nabywców. 

Godzinę temu, szuwi napisał:

To chyba nie do końca prawda - liczba kamieni nie oznacza automatycznie niższej półki, a zasadniczo mniej komplikacji. Są zegarki z wyższych pięter piramidy, które mają podobną liczbę kamieni. Z drugiej strony są producenci, którzy ładują dużo kamieni do zegarków wątpliwej proweniencji i właśnie ilością kamieni kuszą nabywców. 

15 kamieni jak na chronograf automatyczny to jednak mało, bo to liczba uważana za bazową dla najprostszej konstrukcji i to bez automatycznego naciągu. Z automatem prosty mechanizm to minimum 19 kamieni a zazwyczaj producenci stosują więcej. Nadal nie mówię o komplikacji chronografu lecz o mechanizmach co najwyżej z funkcją day/date. Wygląda zatem na to, że w tym werku z chrono niektóre końcówki osi w łożyskach trą metal o metal a małe opiłki systematycznie brudzą i zagęstniają oliwę w łożysku. To niewątpliwie musi wpływać na żywotność mechanizmu. 

Seiko NE88A to jednak wyższa półka niż ta wspomniana ETA C01.211 - nie tylko ze względu na liczbę kamieni ale przede wszystkim dlatego, bo Seiko ma koło kolumnowe i pionowe sprzęgło, które pozytywnie wpływają na start i reset chronografu. Tego typu ficzery stosowane są jednak w raczej drożych mechanizmach z chrono.

https://ch24.pl/slownik/p/pionowe-sprzeglo/

https://ch24.pl/slownik/k/kolo-kolumnowe/

Ciekawostka - dawne Timexy miały tanie mechanizmy bez kamieni. Wszystkie końcówki osi tarły w łożyskach o metal. To nigdy nie był dobry pomysł, zatem takie werki zużywały się szybciej, to trochę takie zegarkowe jednorazówki. Tu ciekawy film o tym:

Edited by CzasNaZdjecia

A propos ETA C01.211:

The Lemania 5100 was a legendary workhorse of a movement, constructed from stamped steel, delrin plastic, and other simple materials. It was designed to compete with emerging inexpensive movements from Seiko and others, and to be cheap to assemble and service. It features a "6-9-12" arrangement of subdials but moves chronograph minutes to the central axis, giving watches using this movement a distinctive "four-handed" look. Although quite successful, the Lemania 5100 was not suitable for display casebacks and did not adapt well to additional complications. It went out of production in 2002, replaced by the more attractive and conventional predecessor Cal. 1350.

In 2008, Tissot requested a low-cost mass-produced chronograph movement for entry-level Swiss watches. ETA created this Cal. C01.211 based on the Lemania 5100 design. It was simplified and re-worked to be more attractive, with plates and bridges finished in a more refined manner. Additionally, jewel count was reduced to 15, operation slowed to 21,600 A/h, and the minute counter was moved to the 12:00 position. This made it a more conventional movement, functioning similarly to the common ETA 7750.

dsc03660_600.jpg

eta-kaliber-C01.211.jpg

Zgadzam sie z kolega @CzasNaZdjecia, ze to raczej prosty mechanizm, cos a la Swissmatic tyle, ze ze z chronografem.

Ma byc prosty i tani w produkcji i z tego co kojarze, to Swatch Group je wymienia a nie serwisuje (znow cos jak Swissmatic).