Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
StaryWilk

Zegarkowe okazje z różnych źródeł

Recommended Posts

59 minut temu, CIESLUT napisał(-a):

nie wiem czy podchodzi pod okazje ale ceny dobre

https://www.ashford.com/brand/glycine.html

Na minus, koszt wysyłki z tego sklepu nie jest mały, ale dodatkowy kod SUMMER12 daje zniżkę 12%, nawet na przeceny. Per saldo wychodzi wysyłka mniej więcej za 0 zł. 

Godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

Na minus, koszt wysyłki z tego sklepu nie jest mały, ale dodatkowy kod SUMMER12 daje zniżkę 12%, nawet na przeceny. Per saldo wychodzi wysyłka mniej więcej za 0 zł. 

u mnie z wysyłką wyszło chyba 5 baksów taniej niż powinno choć kod nie wskoczył za pierwszym razem

OMEGA SEAMASTER 300M

13 minut temu, CIESLUT napisał(-a):

u mnie z wysyłką wyszło chyba 5 baksów taniej niż powinno choć kod nie wskoczył za pierwszym razem

Oczywiście im droższy zegarek, tym korzystniejszy (dolarowo) upust. Możesz zdradzić swój zakup?

Posted (edited)
16 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Oczywiście im droższy zegarek, tym korzystniejszy (dolarowo) upust. Możesz zdradzić swój zakup?

z ciekawości wziąłem największego bydlaka GL0098

airman jest też w fajnej cenie

Edited by CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

6 minut temu, CIESLUT napisał(-a):

z ciekawości wziąłem największego bydlaka GL0098

airman jest też w fajnej cenie

Ja do Glycinki dojrzewam. Trudne wybory, zawsze chciałoby się więcej, niż można ;) . Gratuluję wyboru. 

mogę napisać, że sklep ashford mnie zaskoczył pozytywnie

od złożenia zamówienia do odbioru zegarka od kuriera 3dni (z USA)

OMEGA SEAMASTER 300M

43 minuty temu, CIESLUT napisał(-a):

i jak rozmiarowo? ;)

49 minut temu, CIESLUT napisał(-a):

jak z dopłatami celnymi w PL ? czytałem przypadki, że został tez vat od przesyłki naliczony ze względu na błędy ashford

VAT od przesyłki także powinien być zawsze naliczony. Pytanie czy Ashford umieści na fakturze jej koszt (29.95$) czy nie. Miewałem różnie, ale na moje szczęście jak nie było podanych kosztów wysyłki to ktoś z UPS dzwonił i dopytywał i wtedy podsyłałem swój dowód zakupu w postaci maila i VAT naliczali od 29.95$ a, nie od przyjmowanych ogólnie 100$ kiedy koszty wysyłki nie są wyszczegółnione. Do tego za obsługę liczą sobie 70 kilka pln.

20 minut temu, marwol napisał(-a):

jak z dopłatami celnymi w PL ? czytałem przypadki, że został tez vat od przesyłki naliczony ze względu na błędy ashford

To niestety nie błąd, ale norma. Choć wolałbym inaczej, ma to sens. Czasami na portalach internetowych jest coś wystawiane za 0,01 USD a wysyłka, powiedzmy 100 USD. Zbyt prosta metoda byłaby na omijanie opłat granicznych. 

1 godzinę temu, CIESLUT napisał(-a):

Czy pobierają w sklepie opłaty graniczne? 

Godzinę temu, Vonziej napisał(-a):

i jak rozmiarowo? ;)

na mój nadgarstek (18cm) jest duży jak nie za duży

Godzinę temu, marwol napisał(-a):

u mnie poszło bezproblemowo- naliczyli opłaty i wystawili fv

Godzinę temu, Krygo napisał(-a):

VAT od przesyłki także powinien być zawsze naliczony. Pytanie czy Ashford umieści na fakturze jej koszt (29.95$) czy nie. Miewałem różnie, ale na moje szczęście jak nie było podanych kosztów wysyłki to ktoś z UPS dzwonił i dopytywał i wtedy podsyłałem swój dowód zakupu w postaci maila i VAT naliczali od 29.95$ a, nie od przyjmowanych ogólnie 100$ kiedy koszty wysyłki nie są wyszczegółnione. Do tego za obsługę liczą sobie 70 kilka pln.

koszt wysyłki sklep podał w rozliczeniu- gdyby go nie było dostawca doliczy koszt wysyłki wg swojego taryfikatora

29 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Czy pobierają w sklepie opłaty graniczne? 

nie

dział celny u kuriera się ze mną skontaktował i wszystko zostało załatwione tego samego dnia łącznie z płatnością

0EBD7C53-0937-4DAA-A3D4-B8FA32D9600C.jpeg

OMEGA SEAMASTER 300M

17 minut temu, CIESLUT napisał(-a):

nie

dział celny u kuriera się ze mną skontaktował i wszystko zostało załatwione tego samego dnia łącznie z płatnością

To dziwnie szybko. U mnie z reguły to trwa od chwili zawiadomienia z UC ponad tydzień. Może Ashford ma jakieś specjalne względy, bo słyszałem, że spore koszty wysyłki rekompensuje bardzo szybka dostawa. Czyżby kolejny zagraniczny "sponsor" państwowego urzędu? ;) 

Gratuluję Glycinki. I bezproblemowej oraz sprawnej odprawy celnej.
U mnie przy zakupie z Ashford dostawa też była błyskawiczna. Potem zegarek utknął w odprawie celnej na kilka dni a na końcu nikt z UPS nie skontaktował się w sprawie kosztów wysyłki i naliczono mi zawyżone opłaty. Po długiej, mailowej korespondencji udało się nawet tę nadpłatę odzyskać.

czym płacicie na ashford? . płaciłem teraz kartą revolut i anulowali zamówienie bo nie mogą zweryfikować karty. wesołe

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Miałem podobnie i z tego, co pamiętam zapłaciłem w końcu przez PayPal kartą Revolut, ale fizyczną, a nie wirtualną.

I z tego co czytałem i testowałem to właśnie połączenie PayPal z kartą revolut daje najbezpieczniejsze i najtańsze rozwiązanie.

to wszystko jasne. tak mam zrobione. tylko w ashford jest większy dym w moim przypadku

nie mogę u nich płacić paypal bo mam w imieniu literkę "Ł". a ich formularz nie akceptuje takich liter i nie pozwala mi zapłacić paypal bo jest błąd w formularzu. taka dziwna historia. to jedyny sklep który ma z tym problem. 

zapłaciłem więc normalnie kartą revolut wpisując wszystkie dane karty i właściciela w formularzu. zakup dokonany. kasa poszła. po 2 dniach dostaję maila, że sory, ale karta nie przeszła weryfikacji i zwracają kasę oraz anulują zamówienie.

mógłbym zapłacić kredytówką, ale dla zasady nie chcę gdy mogę legalnie zapłacić tańszą kartą revolut. 

płakać nie będę, mam inne zegarki :)

15 minut temu, clusca napisał(-a):

Miałem podobnie i z tego, co pamiętam zapłaciłem w końcu przez PayPal kartą Revolut, ale fizyczną, a nie wirtualną.

może być że revolut wykracza poza ich horyzonty myślowe i wyskakuje im na czerwono przy weryfikacji. jak schowasz revoluta w paypal to jest ok. 

ot taki lekko zacofany amerykański system bankowy  

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

2 godziny temu, abir napisał(-a):

czym płacicie na ashford? . płaciłem teraz kartą revolut i anulowali zamówienie bo nie mogą zweryfikować karty. wesołe

Zaplacilem normalnie przez paypal a

po odrzuceniu zmienilem adres do wysylki na taki bez polskich znaków o poszlo 

OMEGA SEAMASTER 300M