Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
StaryWilk

Zegarkowe okazje z różnych źródeł

Recommended Posts

4 godziny temu, CzasNaZdjecia napisał(-a):

Taki oto Duxot, meca-quartz,

Hmm ... o co chodzi z tym "meca-quartz'em"? - na filmie poniżej wskazówki normalnie "skaczą".

edycja: spodziewałem się takiego ruchu jak w Bulova'ch Precisionist :) fakt - wskazówka chronografu "skacze" jak w "analogu", ale daleko jej do płynnego ruchu, jak to w wielu miejscach jest opisywane.

Edited by Jacek K.

13 godzin temu, Jacek K. napisał(-a):

Hmm ... o co chodzi z tym "meca-quartz'em"? - na filmie poniżej wskazówki normalnie "skaczą".

edycja: spodziewałem się takiego ruchu jak w Bulova'ch Precisionist :) fakt - wskazówka chronografu "skacze" jak w "analogu", ale daleko jej do płynnego ruchu, jak to w wielu miejscach jest opisywane.

Meca-quartz oznacza elementy mechaniczne w mechanizmie chronografu. Dolna tarczka sekundowa skacze co sekundę - tutaj bez zmian, nadal ruch jak w każdym kwarcu. Za to po naciśnięciu pushera chronografu już jest angażowany układ mechaniczny i daje takie same wrażenia jak w innych mechanikach. Duża wskazówka chronografu porusza się kilka razy na sekundę. Nie tak płynnie jak w Bulovie Precisionist, ale nadal całkiem satysfakcjonująco. Niektórzy producenci celowo rezygnują z trzeciej tarczki sekundowej, zostawiają tylko dwie, by nic nie zdradzało, że to kwarc. 

Generalnie za te pieniądze nie znalazłem nigdy nowego zegarka z mechanizmem meca-quartz (poza chińczykami... zresztą ten Duxot to też w Szwajcarii robiony nie jest...😅)

Edited by CzasNaZdjecia

Jakoś super dobrze na Google nie jest pozycjonowany, a mi się udało trafić względnie ciekawą ofertę na Seiko (bo może nie jakoś urywającą tyłek, ale na pewno najlepszą w sieci na ten moment). 

https://www.zegarmistrz.com/

Tag Heuer Carrera Heuer 01 | Oris Aquis 41,5mm | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Jeszcze przez kilka godzin jest dodatkowe -10% na Aquatico. Divery i piloty w kopertach z brązu z Seiko NH35 w środku wychodzą po ok. 200 USD - czyli taniej niż wiele ofert na Aliexpres.

obraz.png.f79934ba4f8c6091eef9d9de69699e9c.png

Wybór modeli i kolorów jest spory a od tych przykładowych cen poniżej jest jeszcze 10% zniżki:

obraz.thumb.png.b6be77843ca1ac927a079e290f8e8c31.png

obraz.thumb.png.d127a94795060b09d0ddc33ffad64650.png

Jak na microbrandową produkcję, to chyba fajne ceny.

Jak ktoś wolałby na Sellicie SW200 to ceny są takie (i jeszcze -10%):

obraz.thumb.png.40bb988b084da3d45f330d66b8c2d361.png

są też oczywiście wersje ze stali nierdzewnej z bransoletą:

obraz.thumb.png.5933009943f0e63e0d169c750c756e73.png

Dojdą oczywiście opłaty importowe, ale jest dostępna darmowa wysyłka.

Jak się odliczy jeszcze dzisiejsze -10% to chyba trudno znaleźć coś bardziej sensownego w tych pieniądzach. Za te zegarki pokazane w cenie około 230-240 USD wyjdzie już po opłatach jakieś 1150 PLN.

Fajny pomysł :)

Tag Heuer Carrera Heuer 01 | Oris Aquis 41,5mm | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Rok temu już to było i z tego co pamiętam zdarzały się sztuki przecenione z 1000 euro na 700-800 euro. Ale wtedy jeszcze nie byłem gotowy wydać tyle na zegarek :D 

2 godziny temu, Rikimaru75 napisał(-a):

Glycine Combat bronze 299$ z przesyłką 

- 10% Kod SC10CR albo  THANKS10 

obraz.thumb.png.10da7a6d372efe00d0dcd2ed8298d285.png

Wydaje mi się, że z kodem EXTREME powinno być chyba jeszcze odrobinkę (6 USD) mniej, bo to -12% zamiast -10%.

Swoją drogą całkiem fajny zegarek. Wersja z czarną tarczą podoba mi się jeszcze bardziej - ale rozmiar 43mm to nie moja bajka. Rok temu odpuściłem Combata 6 na pasku - wersja 36mm - w podobnej cenie (wychodziło coś koło 1400 PLN po opłatach) a teraz żałuję 😪.

W dniu 30.11.2021 o 15:31, Łukasz_M napisał(-a):

Rok temu już to było i z tego co pamiętam zdarzały się sztuki przecenione z 1000 euro na 700-800 euro. Ale wtedy jeszcze nie byłem gotowy wydać tyle na zegarek :D 

Stowa ma to już od 5 lat około (a może dłużej), jak widać obniżki coraz mniejsze.  Kiedyś zegarki szły jak świeże bułki i dlatego Schauer podaje godzinę startu obniżki, by każdy z różnych stref czasowych miał jakąś szansę.  A tu zonk - 2 dni minęły i zegarki nadal dostępne...

Nie jest to okazja (więc proszę o przeniesienie posta do właściwego działu), trafiłam na zegarek z mapą nieba- jeżeli kogoś to interesuje... 

https://www.astroshop.pl/zegarki/apm-zegarek-z-mapa-nieba/p,54810?utm_medium=cpc&utm_term=54810&utm_campaign=2112&utm_source=froogle&gclid=EAIaIQobChMI17PW243I9AIVR-d3Ch1Jswa9EAYYByABEgJTj_D_BwE&utm_content=

7 minut temu, satanic napisał(-a):

Na mój adres: Ten produkt nie może zostać dostarczony pod wybrany adres dostawy. Wybierz inny adres dostawy.

8 minut temu, satanic napisał(-a):

Sprzedawcą nie jest Amazon, tylko jakaś włoska firma. Opisy też po włosku. Co ciekawe, nie ma takiej oferty na włoskim Amazonie.

obraz.png.1ea19faa29bdf7bc77686589b2c8cbf5.png

u mnie normalnie przechodzę do płatności z oczywiście zaznaczonym moim adresem domu. 

amazon daje jakieś gwarancje... cyt:

Gwarancja od A do Z

Złóż swoje zamówienie na platformie Marketplace i zapłać za nie za pośrednictwem Amazon.pl, a Twój zakup będzie chroniony na mocy Gwarancji Bezpiecznych Zakupów od A do Z. Amazon automatycznie przekazuje Twoje płatności sprzedawcy, abyś nie musiał dokonywać płatności bezpośrednio na rzecz sprzedawcy. Nasza Gwarancja Bezpiecznych Zakupów od A do Z obejmuje zarówno dostawę zamówionego przez Ciebie artykułu, jak i jego stan w momencie otrzymania.