Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
StaryWilk

Zegarkowe okazje z różnych źródeł

Recommended Posts

A masz łapę odpowiednią do tego? Jest wielki - 45 mm b/k

Nie mam. Tak tylko z ciekawości pytałem.

Jak doliczysz VAT i cło to wyjdzie tyle, co za szwajcara z rodowodem, a na pewno za dobre Seiko albo Citizena w Europie. I co Cię urzeka w tym zegarku "znikąd i donikąd"?  

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Spinnaker SP-5055-01 Fleuss - Swatch SUTO401 - Swatch YIS403 

To taki Parnis z innym logiem :D 

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Jak doliczysz VAT i cło to wyjdzie tyle, co za szwajcara z rodowodem, a na pewno za dobre Seiko albo Citizena w Europie. I co Cię urzeka w tym zegarku "znikąd i donikąd"?  

No jest taki inny :-)

co wam dopiekło? szwajcar z rodowodem? chyba naturalizowany chińczyk, znikąd? Parnis-podrabiarnis? nie jestem żadnym fanem panzery, ale to normalny microbrand jakich wiele, czy to dobra cena za niego nie wiem, na forum ktoś nimi handlował niedawno, można poszukać. Nie każę nikomu lubić mody na internetowe firemki ale na forum zegarkowym wydając opinie trzeba być świadomym co się w tym światku dzieje a nie śmiecić komentarzami ala z onetu.

Są microbrandy i "microbrandy"... :P

Są takie microbrandy, które w dobrej cenie oferują wiele - atrakcyjny projekt, dobry mechanizm, świetne wykończenie, dbałość o detale i prawidłową obsługę klienta. Ale jest też sporo bezwartościowych "microbrandów" w wygórowanej cenie, bazujących na ogólnie dostępnych kopertach, o wątpliwie atrakcyjnym/innowacyjnym designie tarczy.

Wszystkie trzy modele zegarków Panzera wyglądają jak kopie setek chińczyków z Aliexpress:

pLhY4pt.jpg

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

co wam dopiekło? szwajcar z rodowodem? chyba naturalizowany chińczyk, znikąd? Parnis-podrabiarnis? nie jestem żadnym fanem panzery, ale to normalny microbrand jakich wiele, czy to dobra cena za niego nie wiem, na forum ktoś nimi handlował niedawno, można poszukać. Nie każę nikomu lubić mody na internetowe firemki ale na forum zegarkowym wydając opinie trzeba być świadomym co się w tym światku dzieje a nie śmiecić komentarzami ala z onetu.

Nic nam nie dopiekło. Po prostu moim zdaniem pokazana wyżej Panzera niczym nie odbiega od setek debertów czy parnisow z Ali, a kosztuje dwa razy więcej niż one. Jak ktoś ma taką fantazję, to niech płaci za to to i nosi, nic mi do tego, rzecz gustu w końcu. Za tysiaka można kupić zacny zegar Seiko, Citizena czy Orienta, można kupić microbrand np. Deep Blue żeby daleko nie szukać. A jak pytasz o szwajcara, to Victorinoxa SWISS MADE z etą można kupic za 850-900 złociszy.

Co się takiego dzieje w zegarkowym światku w związku z pojawieniem się Panzery?

Edited by 4palce

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Spinnaker SP-5055-01 Fleuss - Swatch SUTO401 - Swatch YIS403 

niewiem co się działo w związku z pojawianiem się panzery, bo kojarzą ją od jakiś 2-3 lat i przez ten okres niczego wielkiego nie pamiętam. Deep Blue z swoim Air Blue to chyba dobra marka do porównania o dla mnie podobnej wartości i wkładzie w zegarmistrzowskie dziedzictwo. Robią sobie sztampowe i podobne do wielu innych? no to tak jak połowa Seik i Orientów i to pewnie w tych samych chińskich fabrykach. Panzery mieli też jakieś swiss made, mające w sobie tyle sera co wspomniane Victorinoxy.

Widziałeś inne zegarki w identycznych kopertach? no to brawo właśnie odkryłeś brudną tajemnicę połowy tego biznesu, bo kupowanie i składanie zegarków z katalogowych części dalekowschodnich fabryk to problem wielu nie tylko mikro, ale i dość znanych a i sporu swissowych firm. To że mi się to tez nie podoba to jedno, to że tak wygląda lwia część rynku to drugie.

Tylko że porównywanie wielu podobnych marek, czy dużych korporacji, wykorzystujących pewną specyficzną koniunkturę, do wirtualnych nazw na podłych podróbach z ali czy podobnych serwisów to juz legendarna dupo-inwektywa, którą osobiście tłumaczę sobię jakimś kompleksem z pewną częścią współczesnego zegarkowego świata

ps

wdałem się w bezsensowną dyskusję a w nosie mam firmę Panzera, nie miałem i nie planuję ich wytworów, są nieco nudne, wtórne i dość drogie, ale bzdury o ali i wymądrzanie się że wieprzowina z biedry to szajs, bierz kurczaka na promo w lidlu, mnie poprostu irytują, na wykopie można tak podyskutować, ale nie na branżowo tematycznym forum.

aaa i lepiej nie wchodźcie na stronę np spinnakera, bo możecie dostać spazmów ;)

niewiem co się działo w związku z pojawianiem się panzery, bo kojarzą ją od jakiś 2-3 lat i przez ten okres niczego wielkiego nie pamiętam. Deep Blue z swoim Air Blue to chyba dobra marka do porównania o dla mnie podobnej wartości i wkładzie w zegarmistrzowskie dziedzictwo. Robią sobie sztampowe i podobne do wielu innych? no to tak jak połowa Seik i Orientów i to pewnie w tych samych chińskich fabrykach. Panzery mieli też jakieś swiss made, mające w sobie tyle sera co wspomniane Victorinoxy.

Widziałeś inne zegarki w identycznych kopertach? no to brawo właśnie odkryłeś brudną tajemnicę połowy tego biznesu, bo kupowanie i składanie zegarków z katalogowych części dalekowschodnich fabryk to problem wielu nie tylko mikro, ale i dość znanych a i sporu swissowych firm. To że mi się to tez nie podoba to jedno, to że tak wygląda lwia część rynku to drugie.

Tylko że porównywanie wielu podobnych marek, czy dużych korporacji, wykorzystujących pewną specyficzną koniunkturę, do wirtualnych nazw na podłych podróbach z ali czy podobnych serwisów to juz legendarna dupo-inwektywa, którą osobiście tłumaczę sobię jakimś kompleksem z pewną częścią współczesnego zegarkowego świata

ps

wdałem się w bezsensowną dyskusję a w nosie mam firmę Panzera, nie miałem i nie planuję ich wytworów, są nieco nudne, wtórne i dość drogie, ale bzdury o ali i wymądrzanie się że wieprzowina z biedry to szajs, bierz kurczaka na promo w lidlu, mnie poprostu irytują, na wykopie można tak podyskutować, ale nie na branżowo tematycznym forum.

aaa i lepiej nie wchodźcie na stronę np spinnakera, bo możecie dostać spazmów ;)

Kawy się napij, albo melisy, a nie burzysz się nie wiadomo o co. Kolega zapytał co sądzimy o chińczyku za 1000PLN, więc mu odpisałem. Masz z tym jakiś problem, to daj mu odmienne świadectwo, czy ja wiem? Że warto kupić cztery sztuki, bo za 30 lat będą warte pierdyliard złotych dukatów. :rolleyes:  

Możesz przy okazji dać przykład jakiegoś "zegara z serem" w tym przedziale cenowym, przynajmniej coś skorzystam na tej wymianie zdań.

Edited by 4palce

To taki Parnis z innym logiem :D

Szczególnie ten pilot. Inny jest chyba tylko pasek i tarcza ale znajdzie sie jeszcze kilka podobnych od innych "producentów". Edited by Balansujący Na Osi

Na zalando-lounge jest przecenka na Roamery, tak jak bywały na Swiss Military Hanowa, ceny niższe niż  w Swissach czy innych zegarowniach, może komuś coś wpadnie w oko.

wybór może nie jest jakiś specjalnie szeroki, dużo damek, kwarców itp, ale może coś komuś wpadnie w oko.

Trzeba się zalogować u nich żeby przejrzeć promocję.

https://www.zalando-lounge.pl/campaigns/ZZLNAL

Przy zakupie wynegocjowałem rabat dla siebie, po zapytaniu, sklep pozwolił mi go zamieścić na forum:

-10% na Seiko w zegarmistrz.com kod:SEIKO

Edited by Joh

Jak zona zadowolona to opłacalo a jeszcze jak dala buziaka to wcale ;)

to oczywiście jest najważniejsze:)

ale bardziej pytałem z punktu widzenia, czy w tej cenie warto było, czy można było kupić coś innego

Jakby kogoś interesowały microbrandy to: Maranez będzie miał obniżkę 20%, a armida 15 %

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Kupiłem takiego Roamera Sweetheart dla żony na urodziny, na amazon.de, za 299EUR. Obecnie jest po 517,26EUR. Opłacało się?

517,26-299=218,26 więc opłacało się. Ale zawsze można było kupić coś innego :)

Patrząc na zdjęcia to te pudełka na aliexpress są dostępne po jakies 30% mniej - sam kupiłem przy jakiejś promocji za jakies 90pln takie na 10 zegarków.

Jakość jest całkiem fajna tylko trzeba je "przewietrzyć" żeby pozbyć się takiego sztucznego zapachu

Trochę z innej paczki, całkiem ładne pudełko:

https://www.amazon.de/dp/B07DNCKSC2?language=pl_PL&tag=pepperpl09-21

Pudełko na zegarki drewniane na 6 lub 12 skrzynek na zegarki kuferek na zegarki szkatułka na biżuterię damska męska dziewczynka ze szklanym wyświetlaczem na górze

Mam problem z przeczytaniem tego...

"Pudełko na zegarki drewniane "

" na 6 lub 12 skrzynek"

"damska męska dziewczynka ze szklanym wyświetlaczem na górze"

Chyba jednak nie kupie. Nie mam pewnosci co przyjdzie poczta