Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Udało się odebrać z cła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Udało się odebrać z cła?

Zdaje się, że była jedna paczka z samplami VISa i Formmeistera  - tu masz więcej info: LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że była jedna paczka z samplami VISa i Formmeistera - tu masz więcej info: LINK

Ale jaja. Dzielni polscy celnicy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta w Formmeisterze ma tak cienkie ścianki i dekielek że aż czuć na nadgarstku siłę odśrodkową kręcącego się wahnika :D , w ogóle wahnik zapiernicza w tym werku jak oszalały - porównałbym to do Valjoux 7750.

Tech mechanizm naprawdę ledwo wlazł w tą obudowę. Nie jest to natomiast zegarek fotogeniczny, wygląda znacznie lepiej na żywo niż wychodzi na zdjęciach. Na zdjęciach może się wydawać przyciężki ale na żywo jest naprawdę smukły. Nie potrafię powiedzieć dlaczego tak wychodzi...

 

image.jpg

image.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda super. Kolor już ostateczny czy będzie bardziej granatowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kolorem są największe problemy, tutaj musze jeszcze ponękać chinczyków bo za każdym samplem kolor jest inny, szlag może człowieka trafić. Co nie znaczy że wychodzi brzydko, kolor jest dość ciepły, zblizony do Nomos Blaugold, ale własnie powinien być zimniejszy. To samo z samplem szarej tarczy.

Natomiast biała matowa tarcza wyszła super zaraz zrobię fotki. Z białym przynajmniej nie ma problemu :D odcieni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki turkusik wychodzi na foto. 

Ciekawy jestem szarego...

A citizen ma takie mechanizmy - w jakimś mam Miyotę 4xxx, to po odłożeniu go na szafkę przez kilka sekund słychać bzyczenie obracanego się wahnika, bujniętego samym ruchem odkładania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz, gdy zobaczyłem efekty, czekanie będzie jeszcze trudniejsze ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach faktycznie turkus, zależnie od światła i ujęcia. Pytanie jak jest na żywo. Ja  byłbym za bardziej głębokim, ciemniejszym kolorem.
Sam zegarek to poezja. ​

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy środek lunety nie miał być polerowany? Tak mi się coś przypomina, a tu wygląda na szczotkowany. Ogólnie super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie byłby dobry pomysł, sam zegarek i tak jest cały w polerce plus polerowane wskazówki i tarcza szlif, co za dużo to nie zdrowo.

Co do koloru - tak jak pisałem najbezpieczniej wybrac biały ;-) bo jest bez szlifu, szary wyszedł do d*py...wpada w jakieś brązy. Niebieski jest ładny - bardzo cieply odcień niebieskiego , ale za jasny według mnie.

Będziemy nad tym pracować. Paski producent z Niemiec kończy produkowac na dniach. Nowe pudełka - sample już do mnie jadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję się na wyczucie estetyki mistrza :) Co do koloru, to też jestem za ciemniejszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 szary wyszedł do d*py...wpada w jakieś brązy.

 

QV czyli jak oceniasz realnie czas, szaraki będą w marcu czy w kwietniu (staram się zaplanować wydatki dlatego pytam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy zobaczymy białego ? Już nie mogę się doczekać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zamówisz więcej tarcz. Ja np. chętnie wziąłbym szarą i białą ale może i niebieską też. Możliwość zmiany- to byłoby coś. Tym bardziej że gusty, mody i potrzeby zmieniają się w czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa.. A ja bym chciał wskazówki pomarańczowe i czarne. Znowu się zaczyna ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zamówisz więcej tarcz. Ja np. chętnie wziąłbym szarą i białą ale może i niebieską też. Możliwość zmiany- to byłoby coś. Tym bardziej że gusty, mody i potrzeby zmieniają się w czasie.

 

Od strony kupującego to dobry pomysł, ale ja jak bym był sprzedającym to w życiu bym o tym nie pomyślał,  to podcinanie gałęzi na której się siedzi.

Wyrażasz sobie ze możesz kupić takiego monstera z dwoma tarczami (czarna i pomarańczowa) albo taka DS-1 z tarczą białą i czarną.

Producent stracili by kupę kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi o zmianie projektu (a przynajmniej nie ja). Kolory tarcz zostały wybrane i nikt nie będzie robił nowych, podobnie jak nikt nie będzie robił pomarańczowych wskazówek, czy zółtych napisów. To nie zmiana tylko rozszerzenie projektu. Dodatkowy bonus dla uczestników projektu. Podobnie jak możliwość wyboru koloru paska albo zamówienia 2 różnych pasków.

 

To oczywiste, że żaden producent nie będzie sprzedawał w ten sposób zegarków (chociaż teoretycznie można pójść do serwisu i poprosić o zamówienie i wymianę tarczy). Ale tu mamy do czynienia z indywidualnym "forumowym" projektem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zdjęcie białej niewiele mówi. Nie widać faktury, połysku itp. Może inne oświetlenie i kąt?

Niebieska jest OK choć przychylam się do opinii, że powinna być zdecydowanie ciemniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nie ma faktury, jest to biały mat, nie odbija światła więc jakkolwiek robić zdjęcie będzie to biała biel.. Moim zdaniem na żywo oceniając wygląda super...matowa biel ładnie koresponduje z polerowany elementami.

W sumie szara jakby zrobić tez bez szlifu matową to chyba byłoby lepiej. Ale lud chciał! lud ma! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lud tylko Naród, nie chciał tylko wyraził swoją wolę co by było ładne :-P a, że zmieniłem z białego na szare to ja to ładne poproszę :-P niebieskie mi się podobuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisałem się na biały,ale przy tych zdjęciach /oby tylko/ to biały jest nijaki :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale kolor granatowy na renderach to inna bajka.

 

W rzeczywistości (bez urazy) ale przedłali Heńki niebieski bazarowy. To oczywiście subiektywna ocena na podstawie zdjeć...

 

Liczę na to że popracują nad inna wersja.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.