Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

a mi cały czas brakuje właśnie logo na tarczy chociaż wiem że ta decyzja już zapadła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi cały czas brakuje właśnie logo na tarczy chociaż wiem że ta decyzja już zapadła...

A ja uważam że tak jak ustaliliśmy jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych zegarkach logotyp nie za bardzo pasuje, próbowaliśmy je wcisnąć do Chrono ale uwierzcie mi robił się za duży chaos a w chrono i tak dużo się dzieje. Najważniejszy jest dla mnie design zegarka a nie reklama projektu i wszystko podporządkowujemy aspektom wizualnym i technicznym. Być może w innych projektach logotyp w całości znajdzie się na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki datownik przoduje ? 

Mnie nabardziej podoba się okrągły świeży i spójny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Dotychczas niestety ta ankieta odpowiedziała nam tylko na jedno pytanie. Tj. wiemy na pewno jaki ma być kształt datownika. Niestety jeśli chodzi o kolor i opcję dekla to różnice są niewielkie. Przyjmuję na razie, że dekielek będzie przeszklony i trzeba się w końcu zająć na poważnie jego projektem.

 

Przypominam logo, które można użyć w projekcie dekla:

 

pqs5.png

 

Może logo w bardziej bauhausowej czcionce (oczywiście tylko w tym projekcie)? Np. taka czcionka:

 

dezcom-Weimar.png

 

QV - nie myślałeś o 2 deklach: przeszklonym i pełnym? Opcja dekla, która wygra byłaby w cenie zegarka, a druga dla chętnych za dopłatą.

W moim Deja vu mam dwa dekle i przy okazji czuję się jakbym miał dwa zegarki :).

Grupa optująca za pełnym deklem projektowałaby go autonomicznie, a druga grupa projektowałaby przeszklony bez ingerencji pierwszej grupy. Myślę, że szybko i bez konfliktów zostałyby wypracowane fajne koncepcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logo jest Logiem właśnie dlatego bo zapewnia swoją niezmienność. Logo przestało by być logiem gdyby na każdym zegarku było inne.

Prawda ? :-)

 

Tak....3 rodzaje tarcz, 2 rodzaje dekli daje nam 6 zegarków !!! :-) . Jak będzie 300chętnych to można spróbować inaczej nie ma to ekonomicznego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt jest według mnie super. Po prostu zastanawiam się czy nie byłby bardziej "kompletny" gdyby dodać logotyp.

Jednocześnie zdaję sobie sprawę z tego, że taki był zamysł od początku. Tak czy inaczej cierpliwie czekam na finał chociaż już po obecnych wizualizacjach widzę, że będzie moc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie mylicie logotypu z sygnetem?  :P

 

lzkh5bvdj84f.png


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

jaszczur11 - faktycznie chodziło mi o czcionkę logotypu. Napis VRATISLAVIA CONCEPTUM czcionką bauhausową na pełnym deklu nie wyglądałby źle. Byłoby to dość ascetyczne, ale czytelne nawiązanie do stylu zegarka.

Sygnet oczywiście powinien zostać bez zmian.

QV - do kwestii dekli można jeszcze wrócić później bez emocji. Na dzisiaj jest 45 głosów za pełnym deklem i 50 za przeszklonym. Niewielka różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie mylicie logotypu z sygnetem?  :P

 

lzkh5bvdj84f.png

jeśli tak to się oficjalnie nazywa to masz rację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę nieśmiało koncepcję dwóch wymiennych dekli. Jeżeli koszt byłby do przyjęcia do dlaczego nie dać pełnego i przeszklonego do każdego zegarka?

Oczywiście o ile któryś z kolegów grafików zechce się zająć zaprojektowaniem obu.

A logo świetne IMO - nie wiem jak mi umknęło przy projekcie chrono :angry:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko 2m deklom. W zasadzie najlepszym rozwiązaniem było by dostarczanie zegarka z przeszklonym deklem i dodawanie w pudełeczku pełnego dekla. Ale tak jak pisałem to nie jest kwestia tego czy nam się to podoba czy nie tylko ekonomiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz QV zapytać Chińczków jaki byłby koszt dodatkowego dekla?

Na chwilę obecną to temat dekla się "rozmywa" ponieważ Ci co mogą zaproponować jakiś projekt to nie wiedzą w którym kierunku iść. To moje zdanie, być może się mylę.

Jak będzie wiadomo konkretnie to może ruszymy z miejsca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czcionka którą podał norbie świetna, na deklu fajnie będzie wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, na razie ten nasz zegarek ma tylko roboczą nazwę "Bauhaus" a może nazwać ten model Weimar :-) i zrobić napis tą czcionką na deklu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiemar - mi kojarzy się tylko z Republiką Weimarską ;) a nasz zegarek ma być produkcją polsko-japońsko-chińską ;)

 

Ja nazwie Weimar mówię stanowcze NIE :) 


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nazwijmy go Shenzen-Wrocław-Tokyo, wtedy będzie poprawnie :-)

 

Nazwa Weimar ma nawiązywać do szkoły Bauhausu z której ta miejscowość jest znana.

 

Nie nalegam. Wszystko w waszych rękach. Na pewno bardziej skłonny jestem do tego niż do napisu Vratislavia Conceptum czcionką Bauhausową....bo wtedy niszczymy logo i wprowadzamy chaos w identyfikacji wizualnej.

 

Nomos ( niemiecki) ma przecież model Zurich ?? A nic w tym zegarku szwajcarskie nie jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może nazwa Dessau - też mocno związana z Bauhausem, pozbawiona skojarzeń historyczno-politycznych, i dla mnie nawet lepiej brzmi niż Weimar ;)


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nazwa modelu Weimar jest ok. To dobrze że kojarzy się z wieloma rzeczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z QV , napis Vratislavia Conceptum czcionką bauhausową nie będzie wyglądać dobrze. Ja jestem za tym by użyć przede wszystkim tej czcionki bo best fajna i dopasować do niej odpowiednią treść na deklu, może być nawet Breslau, chyba że ktoś nas posądzi i zakamuflowaną opcję niemiecką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być i Dessau. Nie łączmy politycznych aspektów nazw. Bauhaus przez III Rzeszę był tępiony ( a jego wykładowcy musieli uciekać ) i ostatecznie został zniszczony. Odbudował się dopiero po wojnie...ale to już nie było to samo. Także po tej stronie jest "Czysto".

 

Breslau - nie bardzo. We wrocławiu z typowego bauhausu zachowało się jedynie WUWA . Większość budowli w jakiś sposób modernistycznych to jednak wcześniejszy modernizm albo modernizm sfaszyzowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Aristo ma już model Dessau

Aristo-Dessau.jpg

O modelach naręcznych zegarków o nazwie Weimar nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ,że wiele firm zegarkowych to nazwy pochodzące także od imion i nazwisk ,więc może uhonorować któregoś z prekursorów Bauhausu i nazwać zegarek jego imieniem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.