Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dorobimy się ostatecznego projektu dekla to wtedy ruszymy na innym polu.

Karlov logo jest:

 

pqs5.png

spoko, takie VC na koronce byloby bardzo fajne wg mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1B przeszklony, pozdrawiam

 

 

1A+przeszklony dekiel+logo na koronce.

 

Się obudzili... :lol:

Panowie dekiel będzie pełny.  :P


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się obudzili... :lol:

Panowie dekiel będzie pełny.  :P

 

Po jakiego grzyba była ankieta ... kształt datownika ( 3C ) jeszcze przeboleje ale dekiel ... Dziękuje odpadam ...


Dowcip jest bronią, ale nie należy karać za nielegalne posiadanie dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Dziwny powód do rezygnacji..... Przecież nie nosi się zegarka deklem do góry. Nie rezygnuj. Zegarek zapowiada się świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Ja tez chcialem przeszklony ale biore w ciemno pelny. Teraz prawie wszystkie zegarki maja widok na mechanizm. Ten bedziesz nosil na nadgarstku a mechanizm ogladal w innym. Bedzie wygodniej ;)))

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wyjaśnienie Marcina z 8 stycznia:

 

Postanowiłem, że zegarek będzie miał Pełny dekiel. Decyzję przemyślałem dobrze także jest nieodwołalna. Przeważyło głównie to że do wykonania zdobień rotor mechanizmu musiał by być zdemontowany wysłany do obróbki i potem ponownie zamontowany. Podczas tych operacji mogłyby wyniknąć problemy a ja staram się ich na początek unikać. Może w kolejnym projekcie pomyślimy nad bardziej zaawansowanymi zdobieniami i kombinacjami. Jestem zwolennikiem "Krok po kroku" .

 

Proszę więc jeśli ktoś ma pomysł na grawer to jest pole do popisu. Mamy sporą powierzchnię do zagospodarowania.


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa była by jasna po usunięciu pozycji z ankiety. Nie śledzę wszystkich wypowiedzi.


Dowcip jest bronią, ale nie należy karać za nielegalne posiadanie dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami trzeba dokonac trudnych wyborów. Mam na uwadzę że większość chciała przeszklonego, sam także chyba bardziej bym chciał ale jeszcze bardziej bym chciał aby zegarek Was cieszył i był wolny od wad a te jeśli modyfikujemy rotorki w azji mogą się zdarzyć.

W dobie gdzie prawie każde mechaniczne seiko ma przeszklony dekielek nie jest to niczym niezwykłym. Dobry, ciekawy grawer myślę, że to zrekompensuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jestem zadowolony, że dekiel będzie pełny, dodatkowo dobry pomysł z sygnowaną koronką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jestem zadowolony, że dekiel będzie pełny, dodatkowo dobry pomysł z sygnowaną koronką :)

 

Ja akurat wolał bym przeszklony dekiel, choć pełny jakoś przeboleję pod warunkiem że będzie na nim coś ciekawego...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przeszklony traktowałem jako bajer:) nic więcej, nie będzie to trudno;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cenne uwagi i merytoryczne. Ale litości...z ostatnim zdaniem... "Nie zdecyduję się na zegarek bo mi nazwa się nie podoba" - nawet nie skomentuję :D

Poza tym nigdzie nie napisałem, że się chcę upierać przy nazwie function !!! wręcz przeciwnie !!! traktuję ją jako nazwę roboczą, musieliśmy coś wymyślić na szybko aby pokazać grafiki!

Sprawa nazwy nie została rozstrzygnięta a rozmowy nad nią trwają w zasadzie od początku projektu.

Z łaciną pomysł jest fajny ( podoba mi się zapis i wymowa) ale co ma łacina do Bauhausu ?? :D

 

Dajcie nazwę "Modulor" czerpiąc inspirację z LeCorbusiera - pasuje całkiem dobrze :)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Modulor

 

nawet dekiel już jest gotowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1A+logo na koronce.

Jak wygra niebieski też wezmę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszsycy [a na pewno dużo osób] dodatkowo potwierdzają udział w projekcie - to ja też sobie na to pozwolę: wybrałem 3A a dekielki oba, bo niby ma być pełny ale skoro są w ankiecie oba, to zaznaczyłem oba. Biorę wersję 3A niezależnie od dekielka :).

 

Też jestem za usunięciem z ankiety opcji wyboru dekielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja deklaruje udział co zostanie spłodzone to biorę. QV wie co robi i mu ufam. Na pewno wyjdzie super fajny jak forumowy który jest na ukończeniu.

 

Wysłane z GT-N7100 (Tapatalk)


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może coby było przejrzyściej usunąć z ankiety pytanie o dekielek, skoro i tak juz postanowione.

A dodac na poczatku tematu ustalone kwestie, czyli na dzień dzisiejszy pełny dekiel i raczej logo na koronce.

PS. równiez oddałem głos na przeszklony ale zegarek biorę tak czy siak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

A może FORM & FUNKTION ??

Też ładna nazwa. Ładniejsza dla mnie niż Modulor (wolę Modular).

Wszyscy piszą teraz "&" jako symbol "et". Moglibyśmy zamiast "&" wpisać starą wersję, czyli "et" pisane w ten sposób:

&

Nie widziałem jeszcze zegarka z takim symbolem "&".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Może E.T.? :P

 

Nie bo jak wiadomo E.T Gooo Home !!! :lol:

Macie jakąś weekendową fazę, czy co?

& - nie pasuje dlatego, ponieważ 90% będzie czytać ten znak pisarski jako and zamiast und. A zwrot "FORM and FUNKTION" brzmi dziwacznie.

Już lepiej dla mnie brzmi i wygląda:

FORM und FUNKTION

FORM u. FUNKTION, gdzie "u." jest powszechnie stosowanym skrótem od "und"

FORM et FUNKTION

albo

FORM & FUNKTION

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Dwuczłonowa nazwa dla mnie jest średnim pomysłem. Generalnie strasznie się to ślimaczy. Ktoś chyba musi podjąć decyzję... QV, odłóż to piwo i napisz coś mądrego ;) Ja akceptuję FUNKTION. Nie mam innego, lepszego pomysłu więc jeżeli ustalicie, że będzie inaczej podporządkuję się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeszcze może się ślimaczyć bo tak jak było pisane dopiero po dostawie Chrono zaczniemy produkcje Bauhausa.

Ja też chciałbym już mieć tą nazwę z głowy, ale sami widziecie każdy chce coś innego, każdemu coś nie pasuje :-) . Chyba będę musiał sam podjąć decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.