Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Biała tarcza musi być wykonana bez szlifu to jest zupełnie inna technika od techniki użytej do produkcji 2pozostałych tarcz co oznacza, że samo wyprodukowanie białej jest tak drogie jak wyprodukowanie grafitowej i niebieskiej ze szlifem razem wzięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale biała miała najmniej głosów - więc i tak na pierwsze 150 będzie albo granat - albo srebrna, chyba, że coś się zmieni wolą większości. Jeżeli zaś chodzi o powyższe " akceleratory" dla Q czyli flaszki, etc., to bardzo proszę o odrobinę skupienia w temacie  :blink: raczej jednak chciałbym znać wersję / koszty, o bananie to sobie możemy pogadać jak przyjdzie na to czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biala szla leb w leb (roznice 2-4glosow) z granatowa, do momentu decyzji o wyborze dwoch pozostalych

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

bardzo proszę o odrobinę skupienia w temacie  :blink: raczej jednak chciałbym znać wersję / koszty...

 

Nie wiem jak ty ale ja jestem skupiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biala szla leb w leb (roznice 2-4glosow) z granatowa, do momentu decyzji o wyborze dwoch pozostalych

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dla jasności, nie jestem za białą, mam jednak wrażenie, że potrzebne było min150 głosów na tak - w momencie prezenatcji srebrnej / granatu siła ciężkości przechyliła się do tych dwu, przy czym większość nieformalnie deklarowała, że bez względu która z dwóch finalnie wygra akceptują każdą z obu, a niektórzy nawet byli chętni aby brać obie naraz - chyba jakoś tak było, nieprawdaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ty ale ja jestem skupiony.

I o to mi chodziło - pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności, nie jestem za białą, mam jednak wrażenie, że potrzebne było min150 głosów na tak - w momencie prezenatcji srebrnej / granatu siła ciężkości przechyliła się do tych dwu, przy czym większość nieformalnie deklarowała, że bez względu która z dwóch finalnie wygra akceptują każdą z obu, a niektórzy nawet byli chętni aby brać obie naraz - chyba jakoś tak było, nieprawdaż?

No ale czego to dowodzi? Tego, ze biala miala najmniej glosow?

 

M.in. ja bylem za biala i jak mi niedemokratycznie odrzucili wybor to zdecydowalem, ze wezme granat, ale czy szary? Raczej juz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karlov - zgdzam sie - i dlatego czekam na jakies finalne ustalenia - po prostu wtedy ostatecznie będę się decydował - niewykluczone przecież, że będę chętny na to co w tej chwili mi nie pasuje -  tak jak każdy wspieram projekt, nie cisnę przecież mając tylko swój punkt widzenia na uwadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwyciężyły projekty z datownikiem w kształcie trapezu. Jako pierwsze do produkcji pójdą tarcze grafitowe i niebieskie.
Podnoszono tutaj głosy aby przyciemnić projekt grafitowy. Nasza propozycja poniżej:
 
Final_Projects.jpg
 
bauhaus_36iiizm.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardziej podoba jaśniejszy grafit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie pierwotny grafit lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biała tarcza musi być wykonana bez szlifu to jest zupełnie inna technika od techniki użytej do produkcji 2pozostałych tarcz co oznacza, że samo wyprodukowanie białej jest tak drogie jak wyprodukowanie grafitowej i niebieskiej ze szlifem razem wzięte.

Ok. To jest konkretny argument. Mam nadzieję, że biała będzie również dostępna. Kiedyś...

 

 

Wysłane z mojego GT-P5110 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafit jaśniejszy zostawmy.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że spodziwałem się odmiennej reakcji. Tzn, że ciemniejszy grafit bardziej Wam przypadnie do gustu. Ten pierwotny to prawie srebrna tarcza. Najpierw były zachwyty nad bardzo ciemno grafitowym samplem tarczy robionej dla Longinesa który Wam wklejałem a teraz okazuje się, że jednak chcecie iść w stronę bardziej srebrnej tarczy. Zgłupiałem :unsure:

Ehhh.

 

Może dla odświeżenia:

 

DSC00329.jpg
jpg images

 

DSC00321.jpg
pc screen shot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz kwestia światła:) wiem że na powyższym zdjęciu jest ta sama tarcza, ale wybieram tę wyżej i taki kolor chciałbym żeby był. Do mnie wizualizacje totalnie nie przemawiają... W rzeczywistości prezentują się te kolory zupełnie inaczej.

 

A może problem w tym, że skala na drugiej - ciemniejszej wizualizacji jest biała i całokształt gorzej wygląda? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A może problem w tym, że skala na drugiej - ciemniejszej wizualizacji jest biała i całokształt gorzej wygląda? 

 

Też miałem takie podejrzenia. Ale czarna skala była by już przy ciemnej tarczy mało czytelna. Może warto ściemnić jeszcze mocniej tarczę wtedy biały kolor stanie się bardziej naturalny tak jak w wersji niebieskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może tak. domyślam się, że zamówienie kilku sampli samej tarczy mocno podniesie koszty? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może tak. domyślam się, że zamówienie kilku sampli samej tarczy mocno podniesie koszty? 

 

Niestety Szwajcar życzy sobie za każdy sampel sporej kasy i nie jest ona zwracana w przypadku decyzji o powierzeniu im całej produkcji :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale daje to jakiś pogląd na całościowy wygląd zegarka.

Sam się zastanawiam jaki odcień najbardziej by mi odpowiadał, zwłaszcza, że niebieskim raczej nie jestem zainteresowany, a biały był moim pierwszym wyborem. I chyba podzielam zdanie kilku osób powyżej, że albo jaśniejszy (bo będzie bardziej delikatny i minimalistyczny), albo tak jak mówisz wyraźnie ciemniejszy, wręcz antracytowy.

 

A jeszcze wracając do białego - temat już upadł definitywnie? Bo ja ktoś słusznie zauważył, sumując głosy biel jest na drugim miejscu, zresztą ciągle głosy dochodzą i na ten moment nawet w wariancie z trapezem biały i szary mają ich po tyle samo. Rozumiem, że komplikuje to kwestie organizacyjne? Bo może trzeba zamknąć tą ankietę, bo przestaje być miarodajna, okaże się, że kilkadziesiąt osób wypadnie z projektu. Albo usunąć z ankiety opcje z białą tarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh, muszę jeszcze przeprowadzić kilka rozmów z dostawcami. No i czy ta tarcza miała by być biała jak śnieżynka czy jakaś złamana biel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby od czegoś wyjść to takie pierwsze przemyślenia bo szczerze wcześniej nad tym się nie zastanawiałem.

 

Nomos: Dial: galvanized, white silver-plated

Stowa: Dial:  Silver coated

 

I tarcza w zegarku, który jakiś czas temu był na ablogtowatch i mnie urzekł. Może i vintage, ale jest też minimalistyczny:

http://forums.watchuseek.com/attachments/f267/1077993d1368093397-refined-redefined-bell-ross-limited-edition-ww1-r%E9gulateur-pink-gold-bell-ross-regulateur-pink-gold.jpg

http://chronos24.pl/wp/wp-content/uploads/2013/05/bell_ross_basel_2013_ww1_regulateur.jpg

 

B&R: Opaline pearled dial.

http://www.bellross.com/ww/collections/vintage/heritage/#/130/

 

O ile taka technologia w ogóle ma cenowe szanse przebicia...

 

A może jasna szara pogodzi obie grupy odbiorców? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manipulacja! :)

 

Ten B&R już tak do mnie nie gada, jak ten z białą tarczą, ale to kwestia innych detali, bo kolorki ładne.

Ja się na razie wstrzymuję od dalszego głosowania, zegarek i tak kupię nawet różowy.

Ty masz te sample tarcz przed oczami - ten Longines jest identyczny, czy prawie identyczny? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.