Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Mi osobiście szkło jednostronnie krzywione tak sobie się podoba, patrząc pod dużym kątem godzina jest nie do odczytania.

To prawda, jednostronnie krzywiony szafir jest fatalny, miałem jeden zegarek z takim szkłem i szybko się go pozbyłem.

 

Jednakże jeśli cena podskoczy o 350 zł za sztukę (115 usd to trochę więcej niż 200 zł;)) to ja odpadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co impas. Projekt odkladamy do pudła i na strych?. Nie pogodzimy tutaj skrajnie odmiennych preferencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, na razie wypowiedziały się 4 osoby, daj innym zobaczyć to info, a nie stwierdzasz po 20 minutach od napisania, że impas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, jednostronnie krzywiony szafir jest fatalny, miałem jeden zegarek z takim szkłem i szybko się go pozbyłem.

 

Jednakże jeśli cena podskoczy o 350 zł za sztukę (115 usd to trochę więcej niż 200 zł ;)) to ja odpadam.

 

Ale jednostronnie wypukły szafir też kosztuje ok. 30-40 $, więc policzyłem różnicę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafir był własny od samego początku w projekt.

 

Ja ponownie moje pytanie: czy szafir będzie miał AR?

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podwójnie wypukły hesalit zastosujmy, dobrze wygląda. To ma być przecież elegancki zegarek, a nie militarny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Dużo tych kompromisów: grubość lunety, grubość koperty, teraz dopłata do szafiru. Z pierwszego postu wynikało jednoznacznie, że zegarek taki, jak na wizualizacjach, z szafirem z wewnętrznym AR, miał kosztować ok. 850 zł. A tu nam wychodzi w tej cenie inny zegarek.... :wacko:

QV - nie wiem, czy pomyliłeś się na początku w obliczeniach, czy też Chińczyk winduje cenę?

Nie róbmy niczego na szybko. Może warto rozglądnąć się za jakimś innym chińskim dostawcą części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy projekt z wyższą  kopertą i płaskim szafirem nie byłby możliwy do realizacji?

11,6mm to i tak jest wynik o ponad 2mm lepszy niż w Junghans Chronoscope.

 

Jeżeli o mnie chodzi to może być też wypukły hesalit. Można zapas od razu zamówić na wszelki wypadek choć te szkła tak łatwo nie pękają a w razie ryski polerowanie trwa ok 1 minuty i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo tych kompromisów: grubość lunety, grubość koperty, teraz dopłata do szafiru. Z pierwszego postu wynikało jednoznacznie, że zegarek taki, jak na wizualizacjach, z szafirem z wewnętrznym AR, miał kosztować ok. 850 zł. A tu nam wychodzi w tej cenie inny zegarek.... :wacko:

QV - nie wiem, czy pomyliłeś się na początku w obliczeniach, czy też Chińczyk winduje cenę?

Nie róbmy niczego na szybko. Może warto rozglądnąć się za jakimś innym chińskim dostawcą części?

O nie nie nie. W projekcie nie bylo mowy o podwojnie wypuklym szkle to wyszlo dopiero teraz. Poza tym byla to ogolna koncepcja i założenia wciaz jak najbardziej mozliwe do realizacji w założonym budgecie. A że nie da rady zrobic tak cienkiego zegarka jakbysmy chcieli na mechanicznym werku nie-szwajcarskim to wyszlo w praniu.

Chcielismy werk z rezerwa chodu uprzedzalem kilka razy ze jest on grubszy od 9015. Nie mozna miec wszystkiego...

Junkers ma mineralne , junghans plexi a sa 2 i 4krotnie droższymi zegarkami od naszego.

Dlatego tak dlugo zwlekalem z zapisami na bauhausa bo chcialem przed glosowaniem wam przedstawic na 100% mozliwa do wykonania wizję.

Teraz juz wiemy ze bez kompromisów nic z tego projektu nie wyjdzie.

Ceny nie chce podnosic bo to automatycznie sprawi ze nie znajdzie sie min 150 osob potrzebnych do realizacji projektu. Nie oszukujmy sie chrono za 430zl to nie bauhaus za 850. Cena 2 krotnie wyższa a dla ludzi jest to najwazniejsze kryterium decydujace w uczestnictwie lub nie w projekcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiedziałem ze zegarek będzie wyższy. To jest automat wraz z rezerwą chodu. Jak ktoś chce cienki to niech se kupi skagena kwarcowego na litość boska. Dla mnie najważniejszym było i jest kolor i wykonanie tarczy w stylu bauhaus i szafir z AR. Jak tego nie będzie to odpadam. A jak ktoś chce nagle hesalit i inna kopertę to tez ma możliwości kupić coś innego. Projekt był z zamysłu taki a nie inny

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze pewna myśl aby zrobic takie to szkło na zamowienie aby pasowalo tez do Visa :-) wtedy jakos koszt by sie rozłożył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to już rybka, byle by było to szkło z ar tak jak w pierwotnym projekcie. Coraz bardziej mi ręce opadają. Temu wskazówka o pół milimetra za krótka, temu za długa.ten by chciał czerwona, ten by chciał inna tarcze, temu się koperta nie podoba. Czekam aż ktoś wyskoczy z pomysłem żeby go zrobić w pvd. Takiego bauhausa jeszcze nie było a to by było coś.

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest taka możliwość, to czemu nie...

Nie zaszkodzi spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest taka możliwość, to czemu nie...

Nie zaszkodzi spróbować.

 

Tylko kto za to zapłaci ? :-)

 

Trzeba by od razu wyprodukować min 600szkieł a najlepiej 1000sztuk.

Potem się okaże że chętnych na te zegarki jest po max 100 osób i co ja zrobię z tymi szkłami ? Zacznę produkować z nich obiektywy ? :D

 

Koszt samych szkieł to będzie przy 600sztukach najmniej 150tys złotych ! warto sobie uzmysłowić tą kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jednakże jeśli cena podskoczy o 350 zł za sztukę (115 usd to trochę więcej niż 200 zł ;)) to ja odpadam.

 +1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez tego szkła projekt traci sens. QV może mniej więcej podaj 3 warianty cenowe zależne od szkła, oczywiście podwójnie wypukłego (czy jak to się nazywa :)) hesalit, mineralne, szafir i zrób ankiętę.


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śledzę na bieżąco i jestem za... 

 

ogólna koncepcja podoba mi się i uważam, że szafir nawet bez wypukłości jak w NOMOSIE pasuje do stylu BAUHAUS


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Junghans w swoich szkłach plexi używa specjalnej powłoki:

http://www.gfo-online.com/cms.asp?AE=1&IDN=82&Plugin=&H=%27166%27&T=0&Sprache=en&Printi=1

 

jest to rodzaj lakieru który działa jak powłoka AR oraz dodatkowo wzmacnia pleksę przez zarysowaniami.

Nie wiem czy technologia jest dostępna dla Chińczyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wyceny pleksy oraz mineralnego.

 

A może taki szafir jak w Steinharcie Ocean One Vintage?

 

Z tego co widzę po zdjęciach to tam jest wypukły szafir ale płaski od spodu. Z takim jak już pisałem nie ma problemu. Po prostu przy krawędziach widoczne będzie lekkie powiększanie tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiscie nawet wzrost ceny do 1300 za takiego fajnego garniturowca nie jest jakos specjalnie znaczacy. Ale Hesalit tez moze byc, byle projekt wypalil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiscie nawet wzrost ceny do 1300 za takiego fajnego garniturowca nie jest jakos specjalnie znaczacy. Ale Hesalit tez moze byc, byle projekt wypalil.

Dla mnie również nie robi to problemu, ale dla wielu już tak...

 

Tylko kto za to zapłaci ? :-)

 

Trzeba by od razu wyprodukować min 600szkieł a najlepiej 1000sztuk.

Potem się okaże że chętnych na te zegarki jest po max 100 osób i co ja zrobię z tymi szkłami ? Zacznę produkować z nich obiektywy ? :D

 

Koszt samych szkieł to będzie przy 600sztukach najmniej 150tys złotych ! warto sobie uzmysłowić tą kwotę.

Nie miałem świadomości tej kwoty  :blink: ... Rzeczywiście duże ryzyko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jednakże jeśli cena podskoczy o 350 zł za sztukę  to ja odpadam.

+1


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o przypomnienie - czy planujemy zegarek kwarcowy, czy mechaniczny?


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle się zmieniło ze tez juz nie wiem ;-)

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 350 to na pewno nie skoczyłaby bo przecież wycenione szkło zawarte w cenie też coś tam kosztuje ( nie wiem ile bo dostałem wycenę całego zegarka a nie tylko szkła, zapytam ile samo szkło )

Na plexie cena mogła by jeszcze spaść z obecnego 850 na myślę okolice 770zl.

Ja od początku widziałem ten zegarek na plexie i szczerze nie rozumiem paranoicznego dążenia do tego magicznego napisu Szafirowe Szkło. Szafirowe szkło jak każde inne można zarysować i stłuc...jego wymiana na nowe = duży koszt. Pleksy obecne to nie to samo co kiedyś, obecnie są robione z dużo lepszego materiału i często jeszcze pokrywane specjalnym lakierem wzmacniającym i eliminującym refleksy. Takie szkła są nawet w zegarkach bardzo drogich! i pozwalają wiernie zachować klimat vintage + prawie nic nie ważą ( obniża się bardzo mocno waga zegarka ). Są łatwe w wymianie. Tak jak już pisałem każdemu dodatkowo do zegarka mogę dodawać zapasowe szkło. Jestem więcej niż pewien, że pewnie za swojego użytkowania go nigdy nie ruszycie ale zapewni to Wam dobre samopoczucie...bo to chyba bardziej o stronę psychologiczną chodzi niż faktyczne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.