Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Była na ten temat dyskusja dawno temu. Stanęło na tym, że bardziej podobało się bez. Czysto, minimalistycznie.

 

Napiszę tak: Połączenie malowanych indeksów sekundowo-minutowych + nakładanych godzinowych = mocne odejście od Bauhausu. Powstanie nam elegancki zegarek jak ten właśnie Longin powyżej. Jeśli chcemy wszystkie podziałki mieć na tarczy to tylko malowane cieniutkimi kreseczkami. Wtedy wygląda to ok.

Łączenie tych technik nie bardzo w Bauhausowym technicznym zegarku wychodzi.

 

To prawda że typowy Bauhaus ma malowane podziałki.

Z drugiej strony miałem kiedyś zegarek z indeksami tylko co 5 minut i było to mocno niewygodne.

Po domalowaniu kresek mogłoby wyjść coś trochę w tym stylu:

 

379046d1330178063-junghans-meister-autom

 

Chociaż tutaj też tylko 4 indeksy są nakładane a reszta malowana. 

 

Jeśli z tarczą już była podjęta decyzja to nie będę odgrzewał kotletów :)

 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może indeksy minutowe byłyby wygrawerowane w tarczy? Nie wiem czy taka opcja jest mozliwa i jakby to wyglądało.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem grawer nie będzie dobrym pomysłem. Świetne byłoby rozwiązanie jakie Glashutte stosuje np. w Senatorach.

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

post-57835-1401695360,9307_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję uszlachetnić koronkę tak:

 

crown1.jpg

upload imagem

 

Zdziwieni ? Ja też :D , pewnie większość myślała że trapez będzie węższy od strony koperty a szerszy od zewnętrznej w celu lepszego chwytu koronki. Ale zastanówcie się dobrze czy do tej koperty taka koronka rozszerzana na wzór trochę koronki lotniczej by pasowała ?

Moim zdaniem bardziej stonowane a jednocześnie eleganckie jest rozwiązanie gdy koronka jest szersza przy kopercie.

Niepewny chwyt ??? Nie sądzę, koronka jest umieszczona jak już wspominałem na kominku i bardzo łatwo ją zahaczyć paznokciem od spodu i odciągnąć. Koronka będzie posiadała także grube ( rzadkie ) moletowanie co także przyczyni się do dobrego chwytu.

 

 

Dla mnie bomba!

 

Jedyne, co bym jeszcze poddał rozwadze, to opcję "odchudzenia" uszu w pionie/wysokości. 

 

I zdecydowane nie dla kreseczek minutowych/sekundowych nadrukowywanych. 

Nakładane co 5 minut są super i wystarczą w zupełności, żeby odczytać wygodnie czas. 


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do opinii "indeksy minutowe zbyteczne" - nie jest to projekt zegarka, który ma być EDC, wiec indeksy co 5 min są wystarczające.


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda Nomos w modelach Zurich i Orion stosuje nakładane indeksy co 5 minut wraz z namalowanymi indeksami minutowymi, ale trzeba wziąć pod uwagę, że są to modele bez komplikacji. W naszym przypadku wskaźnik rezerwy chodu dba o to, żeby tarcza nie była zupełnie nudna,a dorzucenie indeksów minutowych spowodowałoby zbyt duże zagęszczenie detali, co w konsekwencji zakłóciłoby minimalistyczny charakter zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda Nomos w modelach Zurich i Orion stosuje nakładane indeksy co 5 minut wraz z namalowanymi indeksami minutowymi, ale trzeba wziąć pod uwagę, że są to modele bez komplikacji. W naszym przypadku wskaźnik rezerwy chodu dba o to, żeby tarcza nie była zupełnie nudna,a dorzucenie indeksów minutowych spowodowałoby zbyt duże zagęszczenie detali, co w konsekwencji zakłóciłoby minimalistyczny charakter zegarka.

 

Bravo ten Pan!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda Nomos w modelach Zurich i Orion stosuje nakładane indeksy co 5 minut wraz z namalowanymi indeksami minutowymi, ale trzeba wziąć pod uwagę, że są to modele bez komplikacji. W naszym przypadku wskaźnik rezerwy chodu dba o to, żeby tarcza nie była zupełnie nudna,a dorzucenie indeksów minutowych spowodowałoby zbyt duże zagęszczenie detali, co w konsekwencji zakłóciłoby minimalistyczny charakter zegarka.

 

Dobrze prawi, zegarki to jeden z tych przykładów gdzie więcej wcale nie znaczy lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba to nie problem aby okiem ocenić czy to druga czy trzecia minuta się zaczęła, patrząc na wskazówkę między indeksami co pięć minut. To samo jest w chronografach, tam też nie daje się indeksów minutowych najczęściej, bo i tak jest dość ciasno na subtarczach.

Abstrahując od samej idei Bauhausu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarno widze te wydruki 3d.

A dlaczego ? Jakieś problemy z drukarką czy projektem ?

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarno widze te wydruki 3d.

 

Głupio wyszło ale drukarka jeszcze nie wróciła z serwisu. Czekamy na części. Obiecuję, że jak tylko wróci to Formmeister jest pierwszy w kolejce. 

Przed wydrukiem zmieniamy w modelu koronkę na trapez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info z dziś:

Jednemu koledze udało się coś wskórać w sprawie wydruku 3D. Powinien być na Poniedziałek gotowy.

Asjow - nic się nie martw będzie do wydruku jeszcze koperta Visa ;-) ale to już na spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wciąż dyskutujemy o koronce, co wy na to żeby zrobić ją kwadratową. Mechanizm ma naciąg automatyczny więc kwestię niewygodnego nakręcania można pominąć, a byłaby dość oryginalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwam ironię...zupełnie nie potrzebną bo opartą jedynie o wyobrażenia.

 

Taka też pewnie zła , prawda ? NIEDASIE nią operować ( koronka bez moletowania! kto by pomyślał, toż to szatański pomysł) :

 

2036658.jpg

 

A ja akurat miałem ją w łapie i jest mega wygodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D, jak tam postępy :P ? Udało się coś ?

Troche mi sie przedłuża z moimi sprawami ale w tym tygodniu bede na pewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwam ironię...zupełnie nie potrzebną bo opartą jedynie o wyobrażenia.

To źle mnie wyczułeś :D , ja zupełnie na poważnie. Planowana trapezowa koronka też jest ok, daję tylko pod rozwagę coś jeszcze. Kwadrat to przecież jedna z figur w logo bauhaus'u więc ideologicznie do naszego zegarka pasuje. Co do wygody operowania nią to faktycznie zgaduję, nigdy nawet zegarka z takową koronką nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiek daj już spokój, bo zaraz padną propozycje koronki w kształcie fallicznym.

 

A ja widziałem:

 

 

Azimuth-Roulette-Watch.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta korbka najbardziej mi się podoba ;)

 

A tak szczerze to czekam na finał projektu z niecierpliwością.

 

Co do koronki to trapez to strzał w 10 ponieważ pasuje stylistycznie.

Mam coś podobnego w jednym kwarcu i jednym mankamentem jest średnia wygoda użytkowania, gdyby nie podcięcie pod dolną częścią koperty przy deklu to prawie nie możliwe by było jej wyciągnięcie.

Może warto o czymś takim pomyślec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli będzie potrzeba to będzie możliwość takiego podcięcia. To rzeczywiście może ułatwić, uprzyjemnić obsługę.

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czy wy oglądali rysunki techniczne zegarka ? Czy wy czytacie chociaż 2 ostatnie strony ?

 

Koronka musi być umieszczona na kominku, przedłużeniu bo koperta zwęża się ku dołowi ( uruchomcie wyobraźnię :/ , inaczej koronka była by pod kątem ) Więc nie ma kompletnie żadnego problemu aby wyciągnąć koronkę wkładając paluch pod nią. Koronka przy takim rozwiązaniu mogłaby być nawet jednolitą kulką i i tak nie było by problemu aby ją odciągnąć! Jeszcze raz ktoś zada pytanie o operowanie koronką i rozdam bany normalnie !!! :D :D :D

 

image.jpg
image ru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronką nie można operować, bo zostawia rany szarpane, których nie da się bezpiecznie zszyć. 

Każdy, kto chce operować koronką niech poćwiczy najpierw na sobie  :ph34r:

 

 

A projekty Silbersteina to mistrzostwo świata... Może dozyję chwili, kiedy ktoś odważy się na coś choćby zbliżonego, forumowego... I to już piszę zupełnie na serio.


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.