Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Robi wrażenie - warto było czekać. A szkiełko można trochę przetrzeć?

 

To robota pilota69?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luneta jest wystarczająco wąska i zegarek robi wrażenie smuklego.

Przydała by sie wizka boku. Wszystko wydaje sie być ok :) tylko tarczą jakby za głęboko osadzona. Ale to moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bajka. Panowie bez kombinacji już proszę, róbmy zapisy :->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie - warto było czekać. A szkiełko można trochę przetrzeć?

 

To robota pilota69?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek wyszedł bardzo dobrze, ale rzeczywiście tarcz jest trochę za głęboko osadzona.

 

Może i ja się zapiszę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa odnośnie wizualizacji, mam nadzieję, że finalny obrazek spełni wasze oczekiwania 8) Co do podniesienia tarczy to dla mnie nie problem, ale od strony technicznej oznaczałoby to przerobienie projektu, a to już chyba nie jest takie proste. Ale jakby co jestem do usług. 
Postaram się na dniach ogarnąć szarą i niebieską tarczę. Muszę trochę popytać googla i włączyć parę zwojów pod czaszką, żeby jakoś fajnie za symulować szlif, stąd proszę o chwilę cierpliwości. 8)
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pilot69 super robota! i serdeczne dzięki, co do tarczy to się zgadzam, że warto by ją podnieść, wydaje mi się że dzięki temu zabiegowi koperta będzie robiła wrażenie lżejszej bo tak wygląda trochę grubawo.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...rendery są w powiększeniu x2. Na żywo nie będzie to wcale wysoko :-), poza tym nie moze być wyżej tarcza bo to jest według rys tech robione i tyle wymaga mechanizm i osadzenie wskazówek. nic z tym nie zrobi się. Nie można dowolnie sobie przesuwać pewnych rzeczy bo wskazówka może końcówką ocierać o schodzące szkło :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Indeksy i wskazówka rezerwy chodu są za długie w porównaniu z wizualizacjami zegarków z pierwszej strony wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indeksy i wskazówka rezerwy chodu są za długie w porównaniu z wizualizacjami zegarków z pierwszej strony wątku.

 

Bo tutaj jest tylko koperta zwizualizowana. Tarcza jest dopiero opracowywana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie trzymają wymiary jakie dostałem, ale w kolejnych wizkach pozwoliłem sobie minimalnie je skrócić. QVerde je ma, ale podesłał mi jeszcze poprawki, które postaram się dzisiaj w nocy ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...rendery są w powiększeniu x2. Na żywo nie będzie to wcale wysoko :-), poza tym nie moze być wyżej tarcza bo to jest według rys tech robione i tyle wymaga mechanizm i osadzenie wskazówek. nic z tym nie zrobi się. Nie można dowolnie sobie przesuwać pewnych rzeczy bo wskazówka może końcówką ocierać o schodzące szkło :-)

 

Moim zdaniem jednak z 0,5mm by się dało zaoszczędzić... z rysunku technicznego wynika że między wskazówką sekundową a szkłem jest około 0,8mm prześwitu a pomiędzy wskazówkami 0,3mm. Skoro wskazówki nie będą o siebie haczyć przy takim prześwicie to myślę że 0,3mm między wskazówką sekundową a szkłem też nie byłoby problemem

Rysunek1 Model (1).pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak ale Heniek twierdził że tak musi być, być może chodzi o konstrukcje lunety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pomiędzy wskazówka godzinową, a tarczą nie da się czegoś uzyskać? niech "szoruje" po tarczy ;P nie żebym wydziwiał (pewnie już to przeanalizowaliście, ale taki mi teraz do głowy przyszło).

 

Ogólnie super projekt się kroi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

między godzinową a tarczą jest jeszcze wskazówka od rezerwy chodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę doczekać się zapisów i wpłat bo będzie to oznaczać że zegarek zawita na nadgarstku.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

między godzinową a tarczą jest jeszcze wskazówka od rezerwy chodu...

 

fakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iKrawiec

Oriencik podobny do projektu. Szkło musi być wypukłe i coś czuje, że będzie wtedy ekstra sikor.

 

DSC1713-Copy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za referencję, jutro poprawię odbicie na szkiełku tak żeby było widać, że jest wypukłe. Wydawało mi się, że na takich szkłach nie ma odbić... sorry poprawię 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie koperta wygląda jakby była hmm satynowana. Tymczasem powinna być polerowana na wysoki połysk. Popracowałbym nad tym efektem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo datownik wygląda bardzo ładnie ale przy dacie jedno cyfrowej, ale jak to będzie przy dacie dwucyfrowej?

Kurczę tez bym chętnie zobaczył jak wyglada data dwucyfrowa :)

Radek

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.