Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu szukałem zegarka, który miałby to "coś" i z przykrością stwierdziłem, że przez Was nic mi się nie podoba. :D A jak się podoba, to kosztuje min. 20 tys. zł... Ogarnęło mnie poczucie beznadziejności - być może spowodowane po części niezbyt przyjazną aurą i przesileniem jesiennym.

 

Na szczęście olśniło mnie (nie wiem, jak w ogóle mogło mi to wylecieć z głowy?!) że przecież tworzymy przepiękny, elegancki czasomierz Formmeister! Pomyślałem o tej lśniącej grafitowej tarczy ze szlifem słonecznym i od razu zrobiło mi się lepiej - to już chyba baardzo zaawansowane stadium choroby... ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myslę o tarczy niebieskiej...

Sprzedałem garniturowca i szukam...

Jedyne co mnie jeszcze nie przekonuje to uszy, ale wiem ze nad tym prace trwają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden taki kolega :P zadeklarował się, że zrobi nam poprawkę uszu ale zaginął w akcji przytłoczony pewnie codziennym obowiązkami.

Na razie Henio męczy kopertę Visa, ale jak ją wymęczy to dam mu do roboty tą kopertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tak cicho zrobiło się w temacie??? Jest jakiś większy problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na szczęście tu jest Polska, chyba, że czegoś nie wiem... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Ale zegarki nie są w Polsce, tylko w Chinach, więc przejmujemy się ich świętami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I super , nie wszystko na raz :D ( słodycze trzeba dawkowaćz umiarem), też czekam na chrono i jeszcze pewnie poczekam.

A i z chęcią poczekam na tą ślicznotkę.

Tarcza grafitowa to jest to co szukam a że budżet ograniczony to cierpliwie czekam i zapisuje się całym sercem :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że lepiej dopracować jedno i dopiero brać się za drugie, szczególnie jeśli chodzi o podejmowanie ważnych decyzji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Moja propozycja motywatora dla QV do wytężonej pracy nad Formmeisterem ;):

 

post-54231-0-34215400-1413489579_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

projekt chyba oddalił się od tej stylistyki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecuję, że jak ukończymy i roześlemy wszystkie chrono to zajmiemy się na poważnie Formmeisterem.

Czyli do tej pory nie było poważnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sa juz jakies postepy w tym temacie, bo faktycznie VIS idzie pelna para do przodu kosztem tego projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uszy zrobić jak w Zurichu = krótkie uszy . Będzie to dużo lepiej pasowało do grubszej koperty. Na razie Henio dostał zlecenie zrobienia 3D VIS-a.

Niestety długie uszy wyglądają dobrze tylko jeśli zegarek jest płaski a z tym mechanizmem to niemożliwe :-(. Gdybyśmy robili ten zegarek na kwarcu to bylibyśmy w stanie zrobić kopertę taką jak w Orionie. Dużo wysiłku włożyłem w ten projekt ale dopiero podczas prototypowania wyszło szydło z worka. Nie mogę zaakceptować czegoś co nie odpowiada w 100% mi samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nieśmiałe propozycje mechanizmu kwarcowego pojawiały się podczas dyskusji w wątku, ale szybko były zakrzykiwane przez przeciwników kwarców. Ja też bardziej cenię sobie zegarki mechaniczne, ale może rozważenie kwarca i powrót do stylistyki bauhausu jest nadal realny i w tym konkretnym przypadku korzystny?... 

 

No nic,.. teraz to chyba nie jest dobry moment dla formmeistera. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarc miałby nam zegarek "pocieniasić", ale rozumiem, że tym samym zrezygnowalibyśmy ze wskazówki rezerwy, więc byłby to już inny zegarek.

Zresztą myślę, że czar zegarka to mechaniczny napęd. Dla mnie kwarc kojarzy się niestety z konfekcją.

A czy uzyskalibyśmy cieńszą kopertę stosując werk z naciągiem manualnym i czy jest taki mechanizm, który ma wskazanie rezerwy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się pod zegarkiem z duszą. Kwarc to zupełnie inna kategoria, inne spojrzenie i mam nadzieję, że jego wątek w temacie równie szybko zniknie jak się pojawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat, szafir, szlif słoneczny, krótkie wyprofilowane uszy, rezerwa chodu, delikatne nakładane indeksy - ideał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.